Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem sa setnjom! EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem sa setnjom! EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem sa setnjom! EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem sa setnjom! EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem sa setnjom! EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem sa setnjom! EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem sa setnjom! EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem sa setnjom! EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem sa setnjom! EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem sa setnjom! EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem sa setnjom!

Ići dole 
+9
jan-lun
Ilija89
Nesha
Dacha
PetarD
MitaBG
Murphypei
unaltraina
MilenaNenad
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
MilenaNenad

MilenaNenad


Ženski Broj poruka : 15
Godina : 31
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 17.01.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyČet Sep 26, 2013 1:16 pm

Pozz svima... Imamo problem sa Tedijem on je star 10 meseci...Vec od 3-4 meseca, izvodimo ga u setnju i poprilicno se dobro snalazi i sa drugim psima ali nemamo nikakvu kontrolu nad njim...Jedva ceka da se otvori kapija kako bi izasao, zna vrlo dobro da ce dobiti po njuski kada dodje kuci ali konstantno to ponavlja...Dobije batine cim dodje kuci, zavezemo ga nekih pola sata, nikako da shvati  i opet isto radi...Takodje kada ga setamo vuce kao nenormalan ne mozemo da ga iskontrolisemo niti savladamo ... Sta raditi sa njim i sta preduzeti?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyČet Sep 26, 2013 3:33 pm

Naravno da ne pomaze i pas ocekuje kaznu jer ga vi kaznjavate zato sto je u kuci i kad se vrati ne sto je bio neposlusan pri polasku. Potpuno pogresno i pas ne povezuje kaznu sa tim sto nije bio poslusan mnogo pre toga. Trebate ga smirivati pre nego krenete, komadom da sedne uz kapiju i poslasticu, ali i kazniti ako nagradjivanje za poslusnost nema efekta na kapiji pri polasku, ja sam to radila tako sto malo otvorim vrata kapije i drzim kvaku  jednom rukom, drugom drzim psa na povocu, oni koji guraju glavu kroz otvor kapije i navaljuju ti su bili pricepljeni kapijom po glavi kada god to ponove, tek kada posle nekoliko ponavljanja shvate da kapija moze da boli i ne guraju glavu zureci u sreci sto idu u stenju tek tada krecemo. Potraje malo ali ja sam tako vrlo lako navikavala pse da ne srljaju kroz vrata kapije dok ja ne odobrim, isto je i sa pokusajem izlaska i bezanja kroz kapiju bez povoca. namerno ostavljala odskrinutu kapiju drzeci za kvaku ali stojeci na ulici i ista stvar, kada progura glavu , malo jace pricepim ali ne prejako naravno da povredim psa, tek  ga ga zaboli. Kod vucenja na povocu vrlo je efikasno naglo menjanje pravca i okretanje u supropni pravac  da pas nauci da vas prati a ne vi njega.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyČet Sep 26, 2013 4:03 pm

Uh kao što je Ljilja napisala, najveća greška vam je što kaznite psa zato što je došao kući, a ne zato što beži. Znači pas se srećan vrati kući i vi treba da budete srećni što je stigao, umesto toga on dobije batine i bude vezan i nema pojma zašto jer psi funkcionišu u datom trenutku i povezuju ono što se dešava trenutno.
Problem vam je u izlasku iz kuće tj. dvorišta. Ukoliko se pas preterano uzbudi ne treba ni da izađe iz dvorišta. Nakačite ga na povodac u dvorištu i krenite sa njim ka kapiji, ukoliko se uzbudio okrenite se i vratite ga nazad ili obiđite krug po dvorištu pa do kapije dok se ne smiri, kada se smiri dajte mu poslasticu i izađite. Ukoliko se nije smirio i opet luduje ponavljajte ovo 100 puta. I jako bitna stvar, pas ne izlazi nikada prvi, uvek onaj koji vodi psa.
Batine zaboravite kod šar-peja ne prolaze najbolje. Ima momenata kada je kazna fizička i treba je primeniti, ali batine kao batine neiskusnim vlasnicima ne savetujem nikako.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyČet Sep 26, 2013 5:08 pm

Imam osecaj kao da slusam svoje klince Wink Tata on vuce, tata on je nemoguc. A u stvari problem je u njima, zato sto to dozvoljavaju i ne preduzimaju nista kako bi to stanje promenili. Sve gore navedeno je istina ziva. Kako nauciti sar peja (namerno nisam rekao psa, jer je on nesto vise) da ide uz nogu i da ne vuce? E to je bas tesko, ali uz vezbu moze bar donekle. Prvo, u setnju ga moras voditi tako sto mu umesto obicne ogrlice postavis ogrlicu-davilicu. Drugo, ne sme biti sit. Kada se krece, drzite ga kratko na povodcu, i dok ide uz nogu nagradjujte ga hranom ili poslasticama (ja sam za hranu). To morate cesto da ponavljate kako bi on zapamtio da je to nesto ok. Davilica ga priteze uvek kada povuce, a Vi ne popustajte i rezultati ce se sigurno videti. Cusku dobije svaki zguzvanac, ali nikako batine. Svi smo prosli kroz tu fazu i morate biti stalozeni dok radite s njim. Gore je lepo navedeno sta uraditi prilikom izlaska i ulaska u dvoriste, a sto se tice same setnje izneo sam ono sto sam ja radio. Samo opusteno i nemoj da ocekujete da ce se sve promeniti brzo. Svi koji ga setaju moraju ponavljati na isti ili slican nacin, kako bi se proces ubrzao. I ne zaboravite, uvek nagrada za dobro odradjenu vezbicu.
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyUto Okt 08, 2013 9:42 pm

zdravo svima Smile)) Novi sam u svemu ovome i interesuje me sa koliko meseci bi mogao da pocnem psa da ucim da seta ,i ako moze neki savet kako bi trebao da pocnem...danas sam mu kupio ogrlicu da se navikava... Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyUto Okt 08, 2013 10:28 pm

setnje na otvorenom pocinju tek posle isprimanih vakcina, prvu dobija od 6-8 nedelje, drugu mesec dana kasnije, inkubacija 12-14 dana nakon vakcine,pa tek tada napolje. Mozes mu povremeno staviti ogrlicu u kuci ali ne da je stalno nosi i vezbati u kuci setnju na povocu.
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyUto Okt 08, 2013 10:47 pm

Znaci prvu kacinu mora da primi sa 6-8 ned?? Ona ima 4 nedelje Smile Smile i rekao mi je veterinar da joj dam pre vakcinacije tablete za parazite piju se 2 dana za redom ujutru i uvece,tako??
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 1:39 am

Ako nije ociscena sa tri nedelje kod tog "savesnog" odgajivaca koji ti je prodao bebicu moras je ocititi odmah, pastom za cisecenje za stence i to pazljivo dozaranoj tacno po njenoj tezini..... pa posle opet tabletom par dana pred vakcinaciju i opet dozirano prema njenoj tezini...cisti se jednom , ne dva dana za redom.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 1:40 am

bolje je da je prvi put vakcinises sa 8 nedelja, dokazano je da stenci imaju imunitet dobijen od majke (pod uslovom da je ona vakcinisana kako treba) do 8 nedelje zivota, ako se da vakcina ranije imunitet majke je neutralise i nema efekta, prva sa 8 pa zatim sa 12 nedelja
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 10:03 am

a treba te pola tablete ujutru i pola uvece to je jedna tableta na dan,i tako 2 dana za redom i onda vakcinacija? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 12:29 pm

Treba odmah da se očisti pastom za čišćenje štenaca po uputstvu sa pakovanja! Pretpostavljam da taj ko ti je prodao štene nije je očistio nijednom.
Kasnije pred vakcinu se čisti tabletama (drontal plus, cestal plus, dehinel...) i sve te tablete se doziraju po kilaži. Nemoj slučajno da proizvoljno daješ tablete otrovaćeš štene, ili ćeš dati premalo i neće biti efekta.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 12:57 pm

Hm, stvarno ne zelim da ulazim u to ko sta radi sa svojim stencima, ali to od 4 nedelje, to nije ni pas ni stene vec jos beba koja je jos mogla koji dan da bude na sisi. Ovako ja nesto zovem UBISTVO SPREDOMISLJAJEM!!! Petre stvarno ti zelim sve najbolje,to jest malcu da bude sve ok kad poraste al ne moj te cuditi ako kasnije pas bude imao dosta problema jer on jos nije ni stekao imunitet kakav treba. Ju,ju,ju...stvarno NO COMENNT !!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 2:22 pm

I sve tablete za cisecenje kao i pasta se daju jednokratno u potrebnoj dozi prema tezini psa, ZNACI JEDNOM!!!! i u jednom danu ne dva dana za redom. Ako ti nesto nije jasno pitaj opet, to je jaaako malo stene i mozes ga ubiti zacas i tabletom ili pastom protiv parazita. Prvo nazovi onog koji ti je prodao to stene i pitaj da li je uopste ociscena nedelju dana pre nego ti je dao....ako nije(sto pretpostavljam) odmah idi i kupi pastu za ciscenje od glista...recimo ja sam za moje pei bebe koristila Vitaminthe od firme Virbac, izmeris malenu na kuhinskoj vagici i prema uputstvu, u mililitrima  (Sigurnije je spricem iz apoteke nego po podeocima na pakovanju) izvuces tacno kolicinu koja je njoj potrebna,skines iglu sa sprica i das stenetu da proguta neko vreme pre obroka ...sve lepo pise u uputstvu svake paste Smile O tabletama cemno kasnije, kada dodje vreme ali i to se daje samo jednom i jedan dan.
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 7:50 pm

Jaoo ja nemam njegov broooj,nemam nista a ne znam dal mu je davao pastu :/ A sta da radim sad se brinem,msm sta ako mu je vec davao a ja mu dam opet i on se razboli ili ako mu nije davao Sad sta da radim?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:00 pm

Ništa ti daj štenetu pastu pa onda posmatraj da li će da se otruje i umire u mukama. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:03 pm

sta da radis........ odnesi izmet na koprolosko ispitivanje i znaces da li ima gliste i da li je cistio, otidji u apoteku za ljude , kupi onu sterilnu kutijicu za uzimanje uzrka izmeta, imas tamo malu lopaticu u njoj ...... pokupi delic njenog izmeta, odnesi veterinaru i trazi da proveri da li ima parazita....nema drugog resenja.
Kako  nemas nikakav kontakt od tog censored koji ti je prodao tu bebicu...jesi mlad ali na radi se to tako Sad kupio si zivo bice kao ljubimca za ceo njegov zivot a ne pile koje ce za dva dana pod noz i u rernu pa nema veze ko ga je napravio i nikad ti vise ta osoba nece trebati.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:04 pm

A da, isto tako ne moraš da daš štenetu ništa i da posmatraš da li će da se truje od infestacije crevnim parazitima.

Karikiram ti stvari (a obe situacije su realne), imam utisak da se sprdaš sa nama ovde. Kako bre nemaš broj čoveka od kojeg si kupio štene?!
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:08 pm

Kako ne razumete jbt,kupio sam stene na Najlonu u Novom Sadu to je pijaca,i ima deo pijace gde se prodaju kucici,i meni se svideo i kupio sam ga lika nisam nista pitao zurio sam na bus,a i reko mi da su stari 4 nedelje...Trazio sam broj tada posto sam se predomisljao dal da kupim sad ili kasnije,i uzeo sam i kada sam dosao kuci ubacio sam moju karticu na bratov telefon,i svi brojevi su mi se izbrisali....Ne trpam nikog da zezam nekog,ne bi se raspitivao ovde i ne bi se registrovao na forum...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:23 pm

Tako se ne kupuje pas ............ Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji. Ukoliko želiš zdravog shar pei-a to košta. Wink
Nazad na vrh Ići dole
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:27 pm

Pa dao sam 120 eura za njega Smile a te granule sto dajem sam nece da jede sa vodom jede onako suve,samo ja za tu pastu i to nisam imao pojma....Msm isao je i drugar samnom da kupim psa on ima 2 psa jedan je haski a drugi shi-zu uzeo ih je isto gde i ja isto tako male i nije radio to sa pastom o.O a zivi su i zdravi imaju sad po 5 godina.....Al ja bih ipak voleo da budem siguran da moj pas nece uginuti.. Jedino nacin mozda tako da odem kod veterinara sa uzorkom da vidi da li ima gliste...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 8:57 pm

Sto kaze pedja ili  zezas ili stavrno nista ne znas  o psima. Al u slucaju da ne znas onda : kad mu dajes granule posto je on jos mali i ne moze pojesti mnogo, realno  nekih petnestak granula i to ce mu mozda biti mnogo al videces vec dal ce ostati ili ce pojesti sve. potopis u vodu i ne dajes mu odmah vec pusti da malo ostoji dok granule ne smeksaju i potom malo sipaj jogurta preko, a pored toga mu  daj i obroke : kupi mleveno junece meso,da ti ne bi mnogo stajalo kupis 200-300gr i napravi male loptice recimo velicine oraha i stavis u zamrzivac i vadis jednu po jednu  kad  budes planirao da ga hranis. Znaci sacekas da se meso rastopi,uzmes jednu malu soljicu jogurta (soljica za kafu) stavis meso unutra  promesas i das mu da jede. I jos jedna stvar, stene je toliko malo da  bi po pravilu trebao jesti barem na 3h jer  njegov zeludac je mali i ne moze uneti toliko hrane  da bi ga drzalo sitim duze vreme. Znaci realno bi ga trebao hraniti barem 6x.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
PetarD

PetarD


Muški Broj poruka : 30
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.10.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 9:02 pm

Hvala ti,ne stvarno nisam nikad imao psa i ne razumem se....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptySre Okt 09, 2013 9:43 pm

OK, hajde prelazimo kod tebe na temu u "Upoznajmo se" pa će te neko od nas voditi šta i kako treba da učiniš, da ne gušimo ovde jer će ti ova tema biti potrebna tek za dva meseca.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyNed Dec 22, 2013 10:30 pm

Pozdrav! Mala ima 2,5 meseca, i interesuje me, kada bi mogao da počnem sa šetnjom? Izlazimo već napolje radi obavljanja nužde i mislim da joj to nije dovoljno, jako je hiper-aktivna. Znam da je jos mala, ali da li bi mogla da joj škodi šetnja u ovom uzrastu?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! EmptyNed Dec 22, 2013 11:04 pm

Može da ide u kraće šetnje, ali ništa preterano i to tek kada prođe karantin. Od revakcine treba da bude u karantinu bar još 2 nedelje pa onda lagane šetnje. Bolja je opcija da se igra, naravno može joj se kačiti povodac da ga vuče kroz kuću da se navikne. Ja sam moje uvek vodio na livadicu kod zgrade da malo trčkaraju, posebno Kallu koja je i danas hiperaktivna. Ne treba preterivati.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa setnjom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa setnjom!   Problem sa setnjom! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa setnjom!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» Problem s ushima
» Problem lecenja psa
» Smrtni problem :(
» linjanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: