Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Grize i pregriza EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Grize i pregriza EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Grize i pregriza EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Grize i pregriza EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Grize i pregriza EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Grize i pregriza EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Grize i pregriza EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Grize i pregriza EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Grize i pregriza EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Grize i pregriza EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Grize i pregriza

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
vvesko

vvesko


Muški Broj poruka : 4
Godina : 52
Lokacija : teslić
Datum upisa : 02.03.2014

Grize i pregriza Empty
PočaljiNaslov: Grize i pregriza   Grize i pregriza EmptyNed Mar 02, 2014 3:58 am

Imam problem sa ženkom Donnom.
Još od malih nogica, kad sam ju dobio sa 2,5 meseca je počela da gricka sve živo. I to mi nije predstavljalo problem. Ali vremenom je postalo sve gore,da ne pričam o ranama oštrih zubi kao igle. To mi nije prvo štene. Imao sam do sada dva Njemačka ovčara, Pit Bulla, tri neka dodža, pa opet ovčara, štenku Šar-Peja koja mi je ukradena sa 8 meseci, i nikada nisam imao problema sa tim. Svi imaju na početku malo i posle sa vremenom prestanu. Ali ovo me sada zabrinjava. ima 6 meseci i nikako ne prestaje. Čim joj priđem, trči ka meni i počinje ta čudna igra. Doduše sada je sa osećajem ali nikako nemogu da ju odgovorim od toga. I drugi problem je, stvarno iskreno pitanje, dali taj pas ikoga sluša? Jedini pas je ona i ova što mi je ukradena, znači iz iste rase, koji na poziv da dođe do mene, NEME ŠANSE. Ako izađe iz dvorišta moram da trčim za njom. Kada je u šetnji, to prolazi nekako,ali opet mkada joj dune, nema šanse da ju dozovem. Jedina šansa kako mogu da ju dozovem je kada se sakrijem i zovem ju. Tada uspaniči i priđe, ali na dva metra i borba da ju zavežem. Nikada se nisam našao sa neposlušnijim psima, a pse imam već 30 godina. Dali ja negde grešim ili je to narav? Pomozite, jer mi je ovaj pas pre,pre,pre drag..... Hvala... VVESKO
 Wow
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Grize i pregriza Empty
PočaljiNaslov: Re: Grize i pregriza   Grize i pregriza EmptyNed Mar 02, 2014 8:58 am

Dobrodošli u svet šar-peja. hehe To je sve normalno šarpejevsko ponašanje. Inače vole tako da grickaju vlasnika, to im je znak pažnje, može da se sredi tako što će im se svaki put dati nešto drugo za grickanje npr. igračka neka pa čim krene da gricka odmah igračka u usta. Moji su svi to radili kritično je samo dok su mali i oštrih zuba i tad se koriguje, a kasnije znaju koliko da stisnu da ne povrede. Ova moja mala ima 15 meseci i još uvek to radi, Kalla (4) takođe, ali daleko ređe. Zna da stavi moju ruku u usta i da drži, Marfi je isto to radio, ali sam njega više i korigovao, napolju su mi sve jakne za šetnje bile iscepane po rukavima jer se tako igrao sa mnom.
Za komandu dođi želim sreću :DIskreno nisam još video šar-peja koji je savršeno radi, a voleo bih da vidim. To je pas koji razmišlja svojom glavom i radi onako kako mu odgovara u datom momentu. Može da se izvede uz pomoć grickalica d dolaze na poziv, moje obe to rade sa ovim prijateljem što šeta sa nama, njemu uvek i dolaze, ali ako im jednom ne da grickalicu, sledeći put se neće odazvati i oklevaće. hehe Zabavni su karakterno jako, nisu kao ostali psi, imaju taj orijentalni karakter koji ne odgovara često vlasnicima jer nisu navikli na tako nešto, meni su zbog karaktera neverovatno zanimljivi.
Nazad na vrh Ići dole
 
Grize i pregriza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Grize nas !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: