Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Shar Pei sam u stanu EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Shar Pei sam u stanu EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Shar Pei sam u stanu EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Shar Pei sam u stanu EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Shar Pei sam u stanu EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Shar Pei sam u stanu EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Shar Pei sam u stanu EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Shar Pei sam u stanu EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Shar Pei sam u stanu EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Shar Pei sam u stanu EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Shar Pei sam u stanu

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
milica31




Ženski Broj poruka : 3
Godina : 27
Lokacija : crna gora kolasin
Datum upisa : 12.10.2014

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 1:05 am

Cao,nova sam na ovaj forum i razlog mog registrovanja je sto zelim da kupim shar pei-a ali ne znam kako da ga drzim u stanu.. evo i zasto. Zivim sa mamom i sestrom. Ii sve tri zelimo da imamo psa. Problem je u tome sto nekada se desi da ni jedna od nas nije u stanu. Npr:ja i sestra smo u skolu a mama na posao. I kako da ostavimo psa u stanu? Kako da ne nagrdi namjestaj? Il da ne izvrsi nuzdu po cijelom stanu? Da li moze da se dresira da ostaje sam il sta? Kako?? Molim vas pomozite jer ne znam sta da radim.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 10:28 am

welcome

Pas u stanu nije problem uz dobru organizaciju. Ja sam u stanu sa dva psa.
E sad, kuća sa dvorištem i stan se neverovatno razlikuju kada se radi o držanju pasa. Prvog šar-peja sam uzeo kada sam bio poslednja godina fakulteta i kada sam se već vratio kući iz razloga što je jako komplikovano kombinovati život prema psu sa silnim obavezama koje ima cela porodica. Npr. štene ne može da ostaje samo i da se očekuje da neće obaviti nuždu, jer štene ne može da drži toliko dugo, tu postoje i neki neželjeni momenti kao npr. desi se da pas dobije proliv, neko ko ima kuću i dvorište otvori vrata i pusti psa napolje dok mi iz stana moramo celu noć da izlazimo. To mi se dešavalo nekoliko puta. Ako se desi dok nema nikoga u stanu nastaje potpuni haos, meni se desilo jednom. Imanje psa u stanu je način života i sve se podređuje njemu. Kod mene je olakšica što radim za sebe pa ako jedan dan primetim da nešto nije kako treba mogu i da ostanem kod kuće i ne odem na posao. Šetnje uvek treba da budu u isto vreme, vraćanje iz grada, trčanje nazad kući sa nekog druženja sve se to mora jer pas ipak mora da ide u wc. Ne kažem da ne može da se organizuje, ja to radim već skoro 9 godina, ali je daleko teže nego kada se pas drži u kući sa dvorištem. Moje generalno mišljenje je da ljudi ne treba da nabavljaju psa u stanu dok ne dođu u fazu života gde mogu da mu se posvete, a dok se ide u školu ili na fakultet itd. to je poprilično teško.
Kada se uzme štene najbolja opcija je da neko bude sa njim jedno vreme dok se ne navikne i ne odraste dovoljno, kasnije sa odrslim psom je malo lakše jer najčešće samo spavaju i čekaju da se vlasnici vrate kući. Moje ostaju do 8 sati same, pa onda samo uletim u stan, nakačim na povoce i izlećem da ih šetam. Šar-pej spada u srednje velike pse i nije im dovoljno samo da izađu napolje da obave šta imaju, moraju da se šetaju poprilično dugo, najmanje 3 šetnje kad su odrasli, dok su štenci treba im više jer im bešika nije dovoljno velika da zadrži mokraću. Kao što rekoh uz organizaciju se sve može, nije neizvodljivo, ali je teže za nas u stanovima. Wink
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 11:33 am

Lepo je sto pitas,pre nego sto nabavis psa Wink 
"Kolega" ti je sve lepo objasnio Smile Evo ja sam neko ko ima kucu i dvoriste,svakako je lakse.. Pei je pas koji vrlo brzo shvati sta i gde treba da radi,ali u tom stenecem periodu, ja sam ga vodila sa sobom na posao, do 6og meseca. Od tada,uz postepeno navikavanje,od 15 minuta pa pojacavati vreme, on shvati da nije napusten i da ce se neko od vas vratiti... Kablove i namestaj nikada nije ostetio,jer smo ga kao bebu , na svakom koraku, sa NE usmeravali sta sme da dira,sta ne sme. 
Mi smo testirali Nerona, rekord je 17 h u kuci, bez ikakvog problema Wink Dakle,moguce je,ali ne znam kako bi vi taj steneci period prevazisli.. 
Moj savet je,ako ste reseni da ispostujete sve sto treba,da uzmete psa kada ste na raspustu npr.. i nikako premalo stene, vec sa 3 meseca starosti,od ozbiljnog odgajivaca. 
Pozz Wink
Nazad na vrh Ići dole
milica31




Ženski Broj poruka : 3
Godina : 27
Lokacija : crna gora kolasin
Datum upisa : 12.10.2014

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 1:36 pm

Hvala vam puno. Nadam se da cemo nas tri moci da se organizujemo i da ispostujemo sve.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 9:51 pm

Mi smo Pašu ostavljali samog po 5-6 sati već posle nedelju dana kada je imao dva i po meseca i nije nam pravio probleme osim kada je menjao zubiće pa je polica za televizor ostala bez jednog ugla Smile
Možda smo imali sreće sa njim pa ne dira ništa samo spava dok neko ne dođe kući.
Skoro smo ga ostavili 13 sati samog i nije napravio nikakvu glupost, iako se ne bih ljutili i da jeste jer je to baš dug period, on se toliko obradovao kada nas je video  lick verovatno je mislio da smo ga zaboravili  hearty
Nazad na vrh Ići dole
milica31




Ženski Broj poruka : 3
Godina : 27
Lokacija : crna gora kolasin
Datum upisa : 12.10.2014

Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu EmptyNed Okt 12, 2014 11:21 pm

Hvala na savjetima. Kupila sam danas zenskog pei-a i zove se Azra Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shar Pei sam u stanu Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar Pei sam u stanu   Shar Pei sam u stanu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shar Pei sam u stanu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dresura psa oko obavljanja nuzde u stanu
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: