Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Svaka pomoc je dobrodosla EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Svaka pomoc je dobrodosla EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Svaka pomoc je dobrodosla EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Svaka pomoc je dobrodosla EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Svaka pomoc je dobrodosla

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
dgilja




Muški Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Vinkovci
Datum upisa : 08.12.2014

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPet Dec 12, 2014 1:01 am

Medo je malo vise od mj dana kod mene, i stalno ruke gricka pored svih igracki. Jel ima nesto da namazem ruke da bude gorko(al ne da povraca ili da mu bude nesto) da se odvikne toga ili neki drugi nacin?

E sad najveci problem je sto ga je prije tj dana auto udario Sad nista mu nije slomio, par ogrebotina sam s jazavcevom masti i ostalim ljekovima rijesio. Sad kako sam ga krenio u setnju vodit, kroz moju ulicu nema puno auta miran je i nema stajanja dok ja hodam, stvarno je super. Al kad naidje auto ili kad ga cuje, hoce da otrgne povodac kolko trci kuci :/ neznam kako da mu pokazem da se ne boji svakog auta, moze neki savjet? Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPet Dec 12, 2014 12:59 pm

udario ga auto ? kako je doslo do toga ?
nikakve kreme niti bilo sta, pisala sam tekst o nepozeljnom ponasanju psa u zguzvanom magazinu, bockajte ga u rebra prstima kada radi nesto sto ne valja i viknite NE ili FUJ.
Nazad na vrh Ići dole
dgilja




Muški Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Vinkovci
Datum upisa : 08.12.2014

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPet Dec 12, 2014 1:37 pm

Imam 2 kuce, jedna preko puta druge. Voli u obje bit, i jedan dan brat otvori vrata i on da pretrci u drugu neki kreten se zaletio i udari ga :S cito sam tu na forumu i da ga treba povuc za kozu kod vrata kad nesto nece da poslusa pa cu i to probat. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPet Dec 12, 2014 9:08 pm

Ili protresti taj visak koze, tzv kragnu, kako ih majka kaznjava kada su u leglu ili oboriti na ledja, dok se ne smiri i povinuje,kada "podivlja". To su saveti kada nesto radi sto ne valja, jurisa na lude i sl, a sto se tice konkretnog straha od auta, on je sasvim opravdan, jer je doziveo traumu. Kod nekih je to strah od petardi npr... Realno, mozes da probas da upalis auto, da radi, uzmes povodac i prodjes sa njim pored, pomazi ga, ohrabri sa bravo,poslasticom... Da on vidi da nije opasno i da nisu svi automobili "zli" Wink Mozda vremenom uspe da prevazidje taj strah.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptyPet Dec 12, 2014 9:49 pm

Ovo što kaže Neron. Kada je u pitanju strah primena sile nije dobro rešenje. Od strahova se pas oslobađa samo pozitivnom metodom i to ukoliko postoji šansa da se pas oslobodi. Npr. strah od petardi je nemoguće iskoreniti, to znam iz iskustva. Za automobile počni od samog početka, upalite svoj auto i sa njim kreneš ka njemu, pustiš ga da napravi nekoliko koraka i onda ga nagradiš. I tako lagano. To su stvari koje se ne rešavaju preko noći i treba DOSTA vremena da se pas vrati u prethodno stanje. Možda ćeš ovo morati da rešavaš nedelju dana, možda dve nedelje, a možda i dva meseca. To se ne zna. Samo strpljenje i lagano pratiš psa.
Moja Kalla je imala saobraćajku i završila sa iščašenim kukom, jer je histerično bežala od petardi, automobila se ne plaši ni nakon toga, ali su joj petarde i dalje najveći strah u životu.
Nazad na vrh Ići dole
dgilja




Muški Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Vinkovci
Datum upisa : 08.12.2014

Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla EmptySub Dec 13, 2014 3:58 pm

Hvala vam na brzom odg Wink polako cemo s keksima probat, iznad vrata da ga lagano povucem kad je zlocest?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Svaka pomoc je dobrodosla Empty
PočaljiNaslov: Re: Svaka pomoc je dobrodosla   Svaka pomoc je dobrodosla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Svaka pomoc je dobrodosla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Svaka cast za forum
» pomoc :)
» agresivni ili razmazeni
» pomoc
» Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: