Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Mali Bebci EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Mali Bebci EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Mali Bebci EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Mali Bebci EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Mali Bebci EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Mali Bebci EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Mali Bebci EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Mali Bebci EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Mali Bebci EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Mali Bebci EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Mali Bebci

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ivaMegsi




Ženski Broj poruka : 4
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 29.08.2015

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySub Avg 29, 2015 2:23 pm

Cao svima dugo nisam bila na forumu zaboravila podatke.Sad se ponovo registrovala. Moja zguzvanica ocekuje bebce vec joj je i vreme da se okoti. Hvata me panika. Ali moje pitanjce ide. Od sinoc nista nije jela samo pije vodu i evo je prespava celo pre podne na momente pocne da cvili,vidim da bas tesko dise.U periodu od nekih sat vremena je dva puta imala stolicu ali vrlo malo i malo meksu nego inace. Da li znate jer mogu uskoro ocekivati prvo zguzvano bebce moje Megan
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySub Avg 29, 2015 5:58 pm

Pozdrav. ako je sinoc odbila hranu  verovatno je to to, u naredna 24h bi trebala krenuti da se koti. Koji jo je danas dan? da li si joj merila temperaturu?   Kupi mleko,2 jaja i med. U toku kocenja ako bude imala  veliku pauzu od nekih dva sata  daj joj da pojede to ( izmesas 400ml. mleka , 2 zumanca bez belanca i 2 supene kasike meda)  ako nebude htela skloni joj pa joj daj kad zavrsi kocenje ili u medjuvremenu ako bude htela slobodno joj daj, to ce joj povratiti snagu. I mozes uzeti ubruse  ili ako imas spremi neke stare krpe da mozes brisati tu vodu. Ja to radim ubrusima. Mozes spremiti i makaze za svaki slucaj da preseces vrpcu ako bude trebalo,otseces na nekih 2-3cm da ostane. generalno to ce verovatno ona sama odraditi ali opet nek imas za svaki slucaj. Imao sam situaciju gde je kuja izbacila stene i dok je kidala kesu u kojoj se stene nalazi  ona je vec izbacivala drugo stene a da nije ni osetila pa sam ja morao vaditi ga iz kese i otseci vrpcu. ako te jos nesto bude zanimalo pitaj. I naravno budi pored nje sve vreme,mazi je,pricaj sa njom u trenucima kad izbacuje stene, podrska im jako mnogo znaci koliko god to mozda zvucalo smesno ali je tako. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
ivaMegsi




Ženski Broj poruka : 4
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 29.08.2015

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySub Avg 29, 2015 6:10 pm

Hvala poceloo jee
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySub Avg 29, 2015 6:36 pm

i jos jedna stvar, u nekom proseku stenci izlaze na nekih 45min, ako bude razmak izmedju stenaca 3h i vidis da hoce da izbaci stene a nema snage,das joj da popije to sto sam ti rekao,ako se i posle toga  muci nekih pola sata, odmah zovi veterinara da joj da inekciju ili u najgorem slucaju ako on proceni da je stene veliko pa nemoze da izbaci onda bi radio carski rez, retki su slucajevi ali eto cisto da znas ako nedaj boze dodje do toga.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
ivaMegsi




Ženski Broj poruka : 4
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 29.08.2015

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySub Avg 29, 2015 7:04 pm

Prvo izasloo yayyy
Nazad na vrh Ići dole
ivaMegsi




Ženski Broj poruka : 4
Godina : 38
Lokacija : kladovo
Datum upisa : 29.08.2015

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyNed Avg 30, 2015 4:31 am

Presrecna sam imamo 8 prelepih bebca prvi nam je okot a gomila nemogu da dodjem sebi od srece <3 moje ima 8 malenih i divna je i pazljiva...
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySre Jun 14, 2017 10:15 pm

zdravo svima  party...evo me ponovo oko ove teme a stencima...samo me zanima posto sam oko njenog proslog kocenja(1 kocenja)procitala da se treba namazati neka biljna mast na vaginu(cisto da bi se podmazala)jer je meni jedan bio bucko i jedva je izasao... pig Shocked :lol:pa posto sam isla u apoteku i pitala za biljnu mast(nisam znala koju)rekla sam obicnu biljnu mast,i oni su mi dali neku za crvenilo i osip nocomment(ili za kad izgoris na suncu),da l d se vratim i kupim je(meni je skupa),ili da posto vec imam uzmem ULJE ZA MASAZU jer sam razmisljala da i ulje podmazuje.....Znam da se vagina kod kuja sama podmazuje ali meni je jedno jedva prezivelo zbog toga Sad No.Inace ocekujem okot za 5 dana pa molim BRZ odgovor ako oze...Merim joj temperaturu 3 puta dnevno i sve je u redu!!
Veliki POZZ...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptySre Jun 14, 2017 11:29 pm

Ništa se ne maže, vagina se sama podmazuje kada krene štenjenje, prvo pukne vodenjak. To što se jedno štene zaglavilo ili je bilo preveliko ili je prošlo dosta vremena opd prvih kontrakcija do toga kada je štene krenulo napolje. Ništa ne treba mazati, priroda uglavnom sve radi sama, posebno ne treba jer time možeš ugroziti štence.
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyČet Jun 15, 2017 8:30 pm

OK,hvala goodpost Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyČet Jun 15, 2017 8:33 pm

js samo jedno pitanjce da li je normalno da pred okot moja mala hera ima stolicu affraid Question Question What a Face
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyČet Jun 15, 2017 8:35 pm

...mekanu tj dijareja...
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyČet Jun 15, 2017 8:49 pm

A kada sam vec na forumu, moja je pocela da odbacuje meso(njena omijena pileca ledja),pa me zanima da pocnem da joj dajem ono sa zumancima,mlekom i medom....samo koliko puta dnevno tj kada da joj dajem tu hranu(ne msm za vreme okota nego kao svakodnevna hrana)...imam osecaj da izgladjuje i jako mi je zao...inace ja spavam pored nje i budim se na 3 sata da proverim situaciju..heh Surprised Exclamation Sleep drunken hungry kafa CRKAVAM OD UMORAA... sleepy ljuta
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm

Zdravo svima cheers...Evo mene opet...moja kujica je okotila 6 prelepih steneta,i sada oni imaju 14 dana.Medjutim jedno stene je gurnulo drugom sapicu u okce(i ako nisu progledali,a samo sto ne progledaju)i sada ovome je to okce napola otvoreno....ne znam hoce li sve biti u redu jer i onako je ovo definitivno prvo progledalo pirat Rolling Eyes...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mali Bebci Empty
PočaljiNaslov: Re: Mali Bebci   Mali Bebci Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mali Bebci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: