Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Osnovna dresura EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Osnovna dresura EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Osnovna dresura EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Osnovna dresura EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Osnovna dresura EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Osnovna dresura EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Osnovna dresura EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Osnovna dresura EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Osnovna dresura EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Osnovna dresura EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Osnovna dresura

Ići dole 
+36
Buzz
rugievithus
bimanega
Croft
nenaichao
djura
Cvikerasica
AvgustCezar
Dacha
ljgoran
Jasna
Ozzy
Cezar♥
Big Mazi
dacadixi
nora s
unaltraina
sloti
dowlaBrate
Mimmi
Buba_mara
Nesha
slavkan73
kud
Kesten_Pire
srecko
Hana
Jovana_Dario
andzelina
Skarfi
sharpi
Bora
EMA
Murphypei
ivana&bane
Siniša
40 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyČet Jan 22, 2009 6:11 pm

Da li je iko od vas koristio profesionalne usluge dresera ili ste samo ucili vase ljubimce nekim osnovnim stvarima?
Ja sam se jako dvoumio da li da posaljem Saru na dresuru ali kad pomislim na to da bih bio odvojen od nje mesec dana, ili koliko vec traje ceo program, odustao bih... Ne bih mogao da izdrzim da je ne vidim toliko dugo!
Sobzirom da su VEOMA PAMETNI, neke stvari vremenom uce i sami. Ja na primer, Saru nikada nisam ucio da trazi da ide napolje, da trazi da jede, da pije vode itd... Sama je pronasla nacine kako da nas obavesti kada joj je nesto potrebno. Sama je dok smo sami ziveli u stanu, pronasla sebi mesto na kojem ce da obavlja nuzdu. Kada sam je dobio, posle 3 dana me je jako iznervirala i ja sam viknuo na nju da ide na mesto... Za pravo cudo, ona je otisla do korpe, sela i gledala u mene. A pritom je nikada ranije to nisam ucio. Od tada svaki put kada bih viknuo da ode na mesto ona bi odlazila do korpe. Zna vrlo dobro sta znaci NE i kada dreknem ne, automatski prestaje da radi to sto ne sme. Jedina stvar koju sam je ucio jeste da sedne. To smo brzo savladali. Uz malo poslastica i malo vremena tokom dana, brzo je savladala gradivo Smile

Sada malo Vi... bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyČet Jan 22, 2009 9:49 pm

Iskreno,mi nismo za neku profesionalnu dresuru,ipak su to psi za pratnju i razonodu. Nama je bilo bitno da Crisp nauci osnovne komande tj
1.Dodji
2.Fuj
3.Stani
Prva komanda ,,morate se sloziti je dosta bitna,druga takodje-ako nadje nesto na ulici pa pomisli da bi mogao da prezalogaji Smile i naravno treca tj kada ide bez povodca-ulica,drugi pas...
Sto se tice sedenja,slazemo se sa Sinisom-uz poslastice sve znamo... Smile Brzo smo naucili da sedamo-sada samo vidi da nesto jedemo-sam seda ( prosi ). Sto se inteligencije tice,to se ne moze osporiti kao ni to da su veoma TVRDOGLAVI!! Npr,idemo ulicom ( bez povodca ),kazem mu "stani",on me pogleda i produzi dalje...opet "stani",ista prica. Onda ( posto ima povodac dug 2m ) presavijem povodac na pola i iz sve snage udarim povodcem po asfaltu pored njega. Kada vidi da je gusto",da ipak ne moze po njegovom,onda sve komande zna....cak i da cita "Politiku" Smile Pametniji su oni cak i vise nego sto mi to mislimo...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyPet Jan 23, 2009 12:26 pm

Mi smo hteli da učimo Marfija svakojake stvari i na kraju smo završili sa samo par komandi. Nisam hteo da ga šaljem na dresuru, nekako mislim da bi vlasnik,ja, trebalo da ga nauči osnovne stvari pa sam tako i radio. Glavna komanda je DOĐI i lepo sluša tek sada posle 2 godine, mada desi se da se zableka u nešto ili u mačku neku ili psa i tad nema pomoći. Druga nam je bila SEDI ja mislim da je tu komandu savladao u roku od 5min i savršeno je izvodi. Mi za sve što ne sme da se radi koristimo NE tad obustavlja sve radnje i gleda u mene, mada ovaj nikada nije kupio hranu po ulici. Imamo i komandu UZ koju je super savladao tada stane uz moju desnu nogu i nema šanse da bi se pomerio, bio pušten ili vezan. Hteo sam i da ga naučim LEZI ali kako ga pipnem za noge i krenem da ga spuštam on pobegne kao da ću da ga koljem, tako da sam odustao. Interesantna stvar je da nikada nije hteo da trči za lopticom ili štapom, ja bacim i on gleda belo, pa kad ja potrčim on prati mene i gleda u štap, u fazonu ''nemoj da si dosadan'' Very Happy. A drugar sa rotom tako istrči psa, može dva sata da mu baca bilo šta i on donosi, a mi jadni moramo da šetamo kao ludi. Kada sam ga spremao za izložbu, sve lepo osim da pokaže zube strancima, zaustavljao sam ljude po ulici da im pokazujem zube i konačno kad sam pomislio da sam uspeo, dođemo na izložbu i on me obori na sred ringa, dok se opirao, još lepo padala kiša tada u Novom Sadu bio sam ko svinja. Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Jan 25, 2009 8:07 pm

Crisp najvise reaguje na komandu FUJ,bilo da je hrana u pitanju,drugi pas.... Mi smo imali problema na prvoj izlozbi,jer malo pre toga je imao bronhitis (dobio injekciju koja je mnogo pekla,naravno bio na stolu ),sudija mi rekao da ga popnem na sto?!? Tada je nastao problem zbog frke od injekcije... Tek kada sam ga spustio na pod,onda je bilo sve ok. Sada kada idemo na izlozbe,kada treba da pokazemo zube,koristim "komandu":"Da vidim sta ti je to",onda je miran,mogu da mu radim sta zelim sa ustima. Crisp obozava loptice,ima ih ne znam ni ja koliko,samo ih donosi da mu ih bacam... Dok "baba" nikada se nije igrala nisacim. Bacim joj lopticu a ona me gleda i osecam da misli "idi po nju,sto si je bacio kad ti treba...". Ona je ceo zivot cool-er. Uvek ide samnom,sedi u kaficu na stolici... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyPon Jan 26, 2009 6:18 pm

Jel neko probao da nauči shar-peia da sedi na mestu i da ga ostavi npr. ispred prodavnice ili na nekom drugom mestu da čeka?
Ovde u Rumi sam video devojku koja ostavi svoju ženku ispred pekare da je čeka, uđe unutra, kupi sve što treba, čak je jednom jedna moja drugarica dozivala, nema šanse da bi se pomerila sa mesta. Ona samo pogledom prati kroz izlog gazdaricu i ne mrda. Marfija kad sam probao da ostavim tako on je krenuo za mnom, da ga nisam vezao za banderu ušetao bi unutra Smile ili bi otišao za prvom mačkom koja protrči, makar i sa druge strane ulice. Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyPon Jan 26, 2009 9:20 pm

Probali smo... Smile Crisp hoce da saceka ispred prodavnice,ali za svaki slucaj,uvek ga vezem za nesto. U prvo vreme je kretao zamnom u prodavnicu Smile ali sad smo naucili na komandu TU,stane i saceka alli kao sto rekoh,za svaki slucaj ga privezem za nasto. Naravno,dok je bio mali,naucio sam ga da se okrece samo za "dobrim" cicama pa sad Ivana hoce da nas pobije Smile Kad vidi neku lepu devojku,odmah pridje i hoce da se mazi Smile a u principu,na ulici uopste ne dozvoljava da ga bilo ko dira.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyUto Jan 27, 2009 7:52 pm

Hahahahaha, svaka čast za dresuru sa cicama, trebalo bi to da probam.... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySre Jan 28, 2009 3:47 pm

Pa,mi decaci moramo da se drzimo zajedno Smile
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyPet Mar 06, 2009 10:50 pm

extra, ove stvari bi mogle da mi posluze cim dobijem sar peja a to ce biti uskoro Smile da li je lakse nauciti zenku ili muzijaka ? ko je tvrdoglaviji ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 1:46 am

Moram i ja mog Boru da pohvalim!Smile
Jos doke je bio mali naucio je sedi,daj sapu,drugu sapu...
Posle toga je naucio komandu lezi.
Napolju NE znaci da se drzi mene i da ne ide u pravcu u kom je hteo u tom trenutku.Kada ode od mene OVAMO je komanda kada kao iz topa dolazi do mene,STANI kada stane u mestu,i cekaj kada me ceka ispred prodavnice ili nesto slicno i naravno FUJ kada nesto pronadje istog momenta to i ostavlja!
Raskrsnice prelazimo bez povodca i ide mi uz nogu,na ostrvu zasanemo i predjemo i drugu raskrsnicu!
Ali da sada to ne bi bilo sve tako savrseno Bora me UOPSTE NISTA NE SLUSA U PRISUSTVU DRUGIH PASA!
Ma mogu da se derem koliko god hocu i da stane i ovamo...ma ni jednu komandu me nece poslusati!
Kada ugleda drugog psa,a macku i ptice da ne spominjem...samo pikira i stampedo ka njima!
Cuo sam da postoje elektricne ogrlice koje idu oko vrata,kod vas se nalazi daljinski i samo kada vas ljubimac ne slusa stisnete dugme!
Ozbiljno sam razmisljao to da uzmem jer bi Bora tako sigurno naucio da se ne zalece na druge pse,a ako i ne bi naucio makar bi svaki put stao od malog strujnog udara!
Jednom mi e istrcao na put jureci golubove...i tada bi mi dobro dosla ogrlica!
A da ne pricam koliko bi sam izbegao ugriza da sam imao tu ogrlicu!
Cekam da jedni ljudi uzmu za njihovog psa,da vidim kako radi pacu videti onda da mozda i ja narucim!
Mogu vam javiti kakva je stvar ako ste zainteresovani!
Za sada samo znam da kosta 60 evra!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 2:18 pm

Oby sve zavisi na kakav karakter naletiš,ima ženki koje su gore nego 5 mužijaka,ali i obrnuto. Imaju oni posebne periode kao što je pubertet kada nije bitno ništa drugo već samo da se istera do kraja,e tu je već poželjno biti tvrdoglaviji od psa. Mi koji živimo u stanovima i nemamo dvorište znamo kako je teško šetati psa ukoliko on vuče kao lud i ne obraća pažnju na komande. BATINA KOD SHAR-PEIA NE POMAŽE!!!! Marfi je dva puta u životu dobio batine i posle toga sam hteo da umrem jer dva dana sa mnom nije razgovarao.

Nemanja da li si siguran da hoćeš da se igraš sa tom električnom ogrlicom?! Ja to ne bih radio. Moje mišljenje. Smile I Marfi je u tom momačkom periodu imao te trenutke zaletanja i dan danas ako ja ne vidim prvi i ne kažem UZ on se zaleti na mačku, drugog psa ili golubove,pa kad onjuši više ga ne zanimaju. Tad ga više ne vičem niti dajem bilo kakve komande samo odem i nakačim ga na povodac i to mu je najgora kazna,kad ga ignorišem a ne dam mu da se igra. Smile Ako smo na livadi ili u njivama onda ga vičem pa dok ne dođe ja ne odustajem, kad obavi sve ludorije onda se seti da dođe i gleda me u fazonu ''šta se ti dereš''. Smile Već sam rekao da od kada je napunio 2 godine ludorije su mu svedene na minimum i gotovo svaki put iz prve posluša svaku komandu.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 4:38 pm

Alfi poludi kada idemo u šetnju (mada ga dosta retko vodimo,jer nema potrebe,imamo baš veliko dvorište).Ne sluša uopšte,i vuče ko blesav,obeleži svako drvo i svaki zbunj. A kad je kući kao da je drugi pas,lepo sluša i nema nikakvih problema... Smile Lili još ni ne zna da ide normalno povodcem,samo jednom smo je nosili u šetnju,ali sada kad izađe lepše vreme,onda svako veče ćemo da ih šetamo...
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 7:10 pm

Pa jos razmisljam za tu ogrlicu...ali kao sto sam vec rekao jedino zasto je ona dobra je to da se ne ponovi da mi Bora opet ne istrci na put,da ne moram malo po malo da ga sijem kod veterinara od ugriza drugih pasa i primanja antibiotika....
I u krajnjem svrha te ogrlice nije da stalno drndam prekidac i Boru tresem strujom vec da samo par puta stisnem prekidac kada me ne poslusa na komandu da stane,i onda ce on vec sam ukapirati da je bolje da stane nego da ga nesto drmne!
To su iskustva drugih ljudi pa ja prenosim...kazu da je dovoljno do 5 puta da se stisne dugme i pas tada sam nauci da stane na komandu!
Meni se iskreno to ne svidja ali nedaj boze da mi istrci opet na put...ja ne znam sta bi bez njega!!!
A da ne pricam koliko je batina dobio...ALI TO NISTA NE VREDI!!!
Pas,macka,ptice...i sve moje komande su zaboravljene!A tu bi onda mogla ta ogrlica da pomogne!
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 7:53 pm

murphypei Hvala, inace sam ja cuo tako kao da su muzijaci tvrdoglaviji mnogo od zenki i da su agresivniji itd,itd ..... a u kojem mesecu je pubertet kod njih ? ja imam kucu i imam dvoriste ali imam jos jednog psa koji i nije za pricu jer je "lud" xD , nebih voleo da se moj zguzvavi druzi sa njim , pa sam odlucio kada uzmem psa da ga drzim u sobi a da ga setam po dvoristu dok neporaste (naravno onaj drugi pas ludak ce biti zatvoren negde xD), kada poraste setacu ga van dvorista i slicno, da li je tesko nauciti ih na povodac ? da li cesto imate problema sa zdravljem kod njih ?
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 9:19 pm

Kereci pubertet traje od 6-og meseca pa negde do 18-og meseca,ako se tada pas "slomi" i pokaze mu se da on nije gazda,onda ce sve biti ok... Ako se tada pas ispusti...zauvek na povodcu...
Slazem se da su Shar Pei-evi veoma tvrdoglavi,ali se i to da srediti... Crisp je par puta dobio takve batine da mislim da ce ih pamtiti do kraja zivota. Prvi put je dobio kada se popeo na sto i pojeo pasos sa vazecom sengen vizom na godinu dana ( od Ivaninog tate koji je prof. vozac ),tada je imao 2.5 meseca,drugi put kada je udavio psa ( nije za pohvalu,znam ) tj zaletelo se njih 6 na njega i njegovo "izvorno" ( borbeni pas ) je isplivalo...tada je imao skoro godinu dana,treci put otprilike u isto vreme kada je juri kucice-izleteo na ulicu i izgubio sam ga iz vidokruga-"bolje da te ubijem ja koji te hranim a ne da mi te zgazi auto",cetvrti put kada je kidisao na Ivanu i jednom kada je zarezao na mene ( moja greska,vec sam pisao o tome-Dona ga naucila da se buni,nije rezao ) i bilo je jos par puta "manjih" batina tj samo malo po guzici a ovo su bile batine za pamcenje...
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptySub Mar 07, 2009 9:38 pm

JU JU JU :S znaci ne smem da razmazim bas mnogo psa Smile moram drati neku sredinu, mora da slusa mene Smile meni ona ogrlica deluje kao najbolja stvar za ucenje, mislim, to nikada nebih uzimao al deluje efikasno, logicno mi xD , pas kad dobije par puta udar nece nikada vise to raditi, i naucice tako mnogo brze i lakse .... ( lakse za mene a ne za njega ) ..... sa koliko meseci je normalno uzeti sar peja ? ja ako kupujem sar peja koliko da bude star najvise i koliko najmanje da bih mogao da se odvoji od majke i privikne na mene ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 11:26 am

Nijedan pas ne bi trebalo da se uzima ako ima manje od 8 nedelja pa bio to shar-pei ili neki drugi,što je pas stariji lakše možeš da vidiš koje mane i prednosti ima,a o socijalizaciji u leglu sa kerušom neću ni da pričam. Drugar je uzeo rotvajlera sa mesec dana i sada ne ide nigde bez korpe jer on kidiše i skače na sve živo,a ne sme ni da ga pusti sa drugim psima da se igra,a rastao je uz Marfija i opet ga je 3 puta cepao dok ja nisam pošizeo. Shar-pei je takva rasa da bi trebalo od samog početka biti čvrst sa njim,kad god se pojavi neki problem u ponašanju. Štence treba što više gurati među ljude i druge pse i treba ih što više navikavati na kontak,znači maziti,gnjaviti i razvlačiti po rukama. SHAR-PEI NIJE LABRADOR ON NE VOLI SVAKOG. Jako su nepoverljivi prema strancima i razmišljaju svojom glavom,a to im u nekim situacijama ne sme biti dozvoljeno. Mi Marfija vodimo svuda sa sobom i uvek smo to radili i bez obzira koliko je dobro socijalizovan nema šanse da bi dozvolio kad šetamo ulicom da ga neki stranac pomazi on odmah skače i beži,a da nije naučen sigurno bi režao i kezio se. Marfi npr. ne reži i ne laje NIKADA,a jednom mi je iskočila pijana budala u nadi da me prepadne i dreknuo na mene i Marfi je za dve sekunde bio pored mene i samo jednom se iskezio ja dreknuo NE i on se povukao uz moju nogu.
Ne slažem se sa tom električnom ogrlicom samo zato što mislim da niko od nas nije profesionalac i nema dovoljno iskustva sa obukom pasa, ono što deluje lako nama može da bude poprilično pogrešno i da stvori mnogo više problema kod psa. Već sam rekao da je Marfi počeo odlično da sluša tek sa neke 2 godine i tek tada sam počeo intenzivnije da ga puštam sa povodca. Većina stvari deluje jako komplikovano kad se prepričava,a u stvari nije toliko teško,jednom kad se upoznaš sa svojim psom i on sa tobom naučićeš da čitaš sve male signale koje daje u svakoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 12:34 pm

to sam skontao is predhodnih postova da treba biti od pocetka sa njima takav, posebno kad su u pubertetu, ako ja uzmem psa sar peja starog 5 meseci, da li ce se on naviknuti na mene i prihvatiti me kao gazdu jer 3 meseca kasnije tj u 8 mesecu pocinje taj pubertet
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 1:09 pm

Psi su ti kao i ljudi, nikad ne znaš precizno da kažeš kad će ući u pubertet. Smile
Na sve može da se navikne. Ima ljudi koji usvajaju pse koji imaju po nekoliko godina i oni se posle izvesnog vremena toliko naviknu da posle niko ne može da kaže da li je taj pas došao u kuću sa 2 meseca ili 4 godine. Sve zavisi od vlasnika i od psa. Upornost i ljubav čine čuda.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 1:42 pm

Slazem se za tu ogrlicu da moze proizvesti vise problema nego da se ima koristi od nje. Naravno,dok su stenci obavezno ih gurati medju pse ( ne medju one koji ce ga napadati ) da bi se pas socijalizovao jer ipak Shar Pei su borbeni psi,to je njima u genima pa ako se ne socijalizuju onda nastaje....haos...
Samo paznja,ljubav i to je to...i naravno,nametnuti mu da si ti gazda a ne on... Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 3:50 pm

Elektrinu ogrlicu ja nikada ne bi koristio.Na drugom forumu je jedna žena pričala - koja već 13 godina bavi se sa šarpej rasom,i sada ima 7 odraslih zgužvanca,i jedanog mužjaka je izgubila jer ga je udarila struja od "Električne čuvara stoke". Posle udara te slabe struje,za par dana je ker uginuo.Ispostavilo se (neki poznati veterinar u Budimpešti napravio obdukciju psa) da je dobio emboliju,to ga je ubio. A kaže da je najverovatnije od udara struje,jer šar-pej često može da ima neku "krvnu-manu" (neću da lupetam,već sam zaboravio tačan naziv bolesti) i od toga hoće da im se zgrušava krv. I meni je za nepoverovati,ali tako je ta žena rekla... Znač ja ne bi smeo ni sa ogrlicom da rizikujem... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 4:07 pm

oby,mi smo Alfija dobili kada je imao nepunih 11 meseci. I tako nas je kao da smo mi bili uvek gazde.Tako sam čitao da od 2 meseca se preporučuje da se kuče odvoji,jer i majka igra ulogu u početnu socioalizaciju kučeta...
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 6:34 pm

Sto se tice ogrlice nasao sam ogrlicu koja ima vise opcija!Uz nju dobijate daljinski koji radi na udaljenosti do 300metara i ima cetiri dugmeta!
Jedno je da ogrlica zavibrira.
Drugo je zvucni signal,tj.zapisti.
Trece je taj el.shock.
I cetvrta ne znam sta je!
Sto se tice tog el.shock-a uvek se prvo isproba na ljudskoj ruci!
To je toliko mala struja da bukvalno ko 3 komarca da vas ujedu...probao sam!
Ja sam narucio jednu iz razloga sto ima i vibraciju i zvucni signal,pa cu probati samo sa tim,a el.shock samo za nedaj boze!
JEDNO JE SIGURNO DA JA MOM BORI ZELIM SAMO NAJBOLJE I SIGURNO SE NE BI IGRAO SA EL.SHOCK-OM DA JE NESTO OPASNO I DA MOZE UGROZITI NJEGOVO ZDRAVLJE!!!
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 7:33 pm

kolika je cena te ogrlice ? xD , ja kada mog dobijem ako nebude slusao i ako neuspem da ga naucim ima da mu pistim sa tom ogrlicom 5 dana pa ce nauciti xD , sharpi, joj 2 meseca :S ovaj oce da mi proda kuce sa 5 nedelja xD .... pa to je tu .... mesec ipo
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura EmptyNed Mar 08, 2009 7:36 pm

Sto se tice kupovine psa poslusaj savete sto su ti pisali svi gore jer vrlo je vazno da stene bude sa majkom do 2 meseca i zbog sisanja i socijalizacije...!
Ogrlica je 93 evra i stvarno je dobra stvar jer sam je video!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Osnovna dresura Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osnovna dresura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ZOI - Dresura
» Jo Zoi (DRESURA)
» Dresura video
» Ring dresura
» profesionalna dresura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: