Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
uz nogu EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
uz nogu EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
uz nogu EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
uz nogu EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
uz nogu EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
uz nogu EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
uz nogu EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
uz nogu EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
uz nogu EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
uz nogu EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 uz nogu

Ići dole 
+3
Murphypei
Skarfi
ivan
7 posters
AutorPoruka
ivan




Muški Broj poruka : 10
Godina : 26
Datum upisa : 20.09.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 12:43 pm

kako na ga naucim da ide uz nogu nekontam? Neutral
Nazad na vrh Ići dole
ivan




Muški Broj poruka : 10
Godina : 26
Datum upisa : 20.09.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 12:44 pm

i tako isto napad i odbrana i naprimer kad bacim nesto kako da mi donese unapred hvala Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 2:35 pm

Ja se izvinjavam Ivane, da li mozete da se potrudite i procitate bilo koji post iz sekcije dresura pre nego sto postavite pitanje
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 3:26 pm

Hajde ovako, u pitanju je štene od 8-10 nedelja koje još nije naučilo da ide u wc što je sasvim normalno kada pas prvi put uđe kod novih vlasnika da tek treba da se navikne na novu sredinu. Gledaj na njega kao na malo, jako malo dete. Kako roditelji uče decu da idu u wc?! Znači lagano vremenom će shvatiti sve kako treba.
Citiram svoj post o učenju obavljanja nužde:

murphypei ::
U vezi sa pelenama, ja ih imam kući trenutno za malecku, ona je još kod odgajivača naučena da ide na njih, al procedura je ovakva: Kad se upiški na tepih ili bilo gde u stanu/kući namoči se pelena u to i postavi na mesto gde želiš da štene obavlja nuždu. Trebalo bi mirisom da pronađe pelenu (naravno ne treba pelena da bude u drugom delu kuće/stana) ukoliko štene greši samo ga prekineš u sred radnje i preneseš na pelenu. Mora se ponavljati, ali daleko manje nego kod drugih rasa jer neverovatno brzo kapiraju i obavljaju nuždu uglavnom dalje od mesta gde se igraju i borave. Meni se ne dopadaju one metode sa močenjem nosa i udaranjem novinama jer je štene već dovoljno istraumirano, kod mene je u oba slučaja ovaj moj metod upalio. Marfi je posle samo 3 dana znao gde treba da ide, Kalla je već prvi dan išla na pravo mesto al kažem ona je naučena kod odgajivača, možda joj se jednom posle desilo da je omašila pelenu al je bila skoro na pravom mestu.
Izabereš mesto gde će štene vršiti nuždu. Marfi je to radio u kupatilu na posipu, Kala u uglu sobe na pelene, mi nemamo terasu pa su nam ovo jedine opcije. Posip i pelene mogu da se kupe gotovo u svakom pet shopu. Štene obično vrši nuždu posle jela, vode i posle spavanja, nekad i posle igre, zavisi. Pre nego što krene da obavi bilo koju nuždu (malu ili veliku) počne da njuška i da se okreće, jasno se vidi da traži pogodno mesto. Naravno uvek morate da ga pratite i u trenutku kada počne da traži mesto za obavljanje nužde odnesete ga na mesto gde želite i čekate da odradi poslić. Marfija sam nosio u kupatilo i stavim ga na posip i čekam, ako odustane ne puštam ga da izađe iz kupatila, dok ne obavi, ovo naravno važi ako ste potpuno sigurni da je onaj put tražio mesto, opet ponavljam obično nuždu vrše posle jela, vode, spavanja, nekad posle igre. Kada obavi nuždu pohvalim ga i dam mu nešto da gricne od hrane (poslastica) i onda može da napusti kupatilo. Nema vikanja, nervoze i posebno ne udaranja jer to stvara kontraefekat.
Sa Kalom je drugačije jer je ona naučena na pelenu kod odgajivača, prvi put je ušla u stan, upišala se na tepih, ja umočio pelenu u to, dobro oprao to mesto dezinfekcionim sredstvom, a pelenu stavio u ćošak sobe i ona od tada stalno ide tu. Ona ima danas okruglo 3 meseca, od skora je izvodim napolje, a već nekoliko dana veliku nuždu obavlja isključivo napolju jedino pošto je mala i ne može da trpi ide na pelenu da piški i to je to.
Brzo oni sve nauče, za nekoliko dana i posle nema problema u početku ume da bude malo frustrirajuće, ali to su sve slatke muke.

Citiram Skarfija:

Skarfi ::
Sto se tice obavljanja nuzdi, uradite onako kako je Murphy napisao, provereno 100 %...i nas pas je to dok je bio u izolaciji dok nije primio sve vakcine obavljao samo na jednom mestu na terasi, to je jednostavno u instinktu, koji je kod zivotinja nepogresiv.
A cim krenu u setnje napolju, vise necete imati potreba za nikakvim pelenama, jer oni to vise nikada nece obaviti u stanu.

Pa onda pitaš:

ivan ::
kako na ga naucim da ide uz nogu nekontam?

Hajde logično: Ako štene ima od 8-10 nedelja da li misliš da treba da zna i može da zna kako da ide uz nogu. Da li dete koje ima 2 godine treba i može da zna da čita i piše. Wink
Znači polako ima vremena i za to. Znam kakvo je uzbuđenje kada štene dođe u kuću, al za početak je dovoljno da uči gde da piški i kaki a kad prođe nekoliko meseci onda će tek početi da uči i komplikovanije stvari. Štenci gotovo uvek prate svuda vlasnika tako da...

Pa onda ovo:

ivan ::
i tako isto napad i odbrana i naprimer kad bacim nesto kako da mi donese unapred hvala

'Ajde sad razmisli o ovome gore što sam rekao i sam logično zaključi. Smile Nema potrebe raditi napad i odbranu posebno ne u kućnoj radinosti čak i kada je pas odrastao dovoljno da može da shvati. Čemu to? Rolling Eyes Ukoliko neko ima potrebu za tim angažuje dresera i to profesionalnog pa to on radi. U tom slučaju preporučujem da se pročita i zakon kao i pravilnik o držanju opasnih pasa!
Za početak opusti se i uživaj u štenetu, provedi što više vremena sa njim i videćeš koliko će on sam želeti da ti uzvrati, od toga nema ništa lepše.

P.S. Možeš otvoriti temu gore u Upoznajmo se i postaviti slike zgužvanca i reći nam nešto više o njemu. Mi ovde obožavamo slike.

P.P.S. Duboko se nadam da su sva ova pitanja samo zbog silnog uzbuđenja jer je stigao novi član porodice. Wink
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 5:54 pm

Ivane dobro dosao na forum Smile Kao prvo,zguzvic je suvise mali da bi ucio takve komande napad,odbrana,donesi.Nauci ga prvo osnovnim stvarima a to je da ide u wc vani,izvodi ga posle svakog obroka napolje i vrlo brzo ce shvatiti gde treba da obavlja nuzdu,jer sar pei je u principu vrlo cista rasa i ne vole da obavljaju nuzdu tamo gde borave.Apsolutno sam protiv komandi napad i odbrana,branice se on sam cim oseti da je ugrozen licno ili porodica,ne daj boze,jer su vrlo privrzeni i pravi su cuvari.Nadam se da si uzeo psa iz ljubavi,zato mu je pokloni i vratice ti se stostruko,na obostrano zadovoljstvo Smile Za sve ostalo polako i strpljivo,nadam se da sam pomogla Smile Pozz od Hektora i Vanje
Nazad na vrh Ići dole
ivan




Muški Broj poruka : 10
Godina : 26
Datum upisa : 20.09.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 7:40 pm

HVALAAA...... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 10:32 pm

Ivane,moj Diksi ne da niko da me pipne Very Happy a nikada ga to nisam učila,on to onako sam Smile zaista je tako... u stav odbrane staje čim nam priđu psi ili nepoznata osoba,ali ne napada prvi,i to ga isto nisam učila... Kao što Vanje lepo reče,pokloni mu svu ljubav i stostruko će ti biti vraćena Smile a što se tiče komande uz nogu,to kod nas neeeema šanse Very Happy Very Happy Very Happy ali nema veze,ja mog smotanog blesavka najviše volim,čak i kad me "maltretira" dok ga šetam (mislim na to kako nenormalno snažno vuče povodac)...a što se tiče donošenja,Diksi sam donosi igračke kad mu se igra Very Happy to smo malo vežbali,ali ništa preterano,čisto sam mu bacala njegove omiljene igračke u dalj i on ih je rado donosio,verovatno iz želje da nastavimo sa igrom...ali nikada ne voli da da ono što donese,neće da pusti,nego voli da se otima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
eddy-italia

eddy-italia


Broj poruka : 1
Godina : 54
Lokacija : Italija
Datum upisa : 21.09.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptyUto Sep 21, 2010 11:08 pm

hehehe dragi moji citam sada ovo i nemogu da verujem i nas eddy se ponasa potpuno jednako Very Happy jedino sto ne napad nikoga dobrica jedna ali je malo smotan hehe , medutim ja ga volim sttrasno i veoma sam se vezala i nebih ga dala ni za koje papre na ovom svetu niti pak za bilo koje kuce ili ti rasu .
srdacan pozdrav iz italije
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptySre Sep 22, 2010 2:39 pm

hehehehe,svi su oni slični,imaju iste fore Smile ali je opet svaki poseban na svoj nači Very Happy ne napada ni Diksi prvi,ali priznajem da je oštar u odbrani... mada,meni se to dopada,ja ne dam njega nikom-a ne da ni on mene Very Happy i naježim se kad vidim da neko poklanja,prodaje psa kojeg je već neko vreme ima Sad ne bih se od Diksija odvojila nizašta na svetu,a posebno ne za pare... puno pozdrava od nas...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptySre Sep 22, 2010 3:10 pm

Imam super caku koju ću uskoro da probam sa Kallom. Ne znam koliko vas radi po principu kliker treninga, ali meni se ta metoda neverovatno dopada i što je najveći fazon ima efekta daleko više nego sve ostalo o čemu sam čitao. Naravno pas mora da bude naviknut na kliker (po principu dobro/željeno ponašanje=klik=nagrada). Kalla je izuzetno motivisana po pitanju hrane, ali jako voli i igračke ili bilo šta što imam u rukama. Uglavnom gleda u mene stalno kao i svako štene. Smile
Prvo se psu skrene pažnja i sačeka da on odreaguje. Kada se pas približi i ostvari kontakt očima ka vodiču obeleži se to ponašanje klikom i da nagrada (poslastica, igračka, maženje, zavisi na šta pas najbolje reaguje nekada je dobro i menjati nagrade). Oni vole da ispunjavaju naše želje posebno ako znaju da će za to dobiti nagradu. Smile Sve se to ponovi nekoliko puta (svaki pas individualno usvaja novu komandu) i tek kada svaki put odradi kako treba može se preći na ubacivanje komande (bilo da je glasovna ili pokret rukom). Mi smo na sličan fazon radili dođi (po meni najbitnija komanda) i sedi. Meni se lično dopada kako ovo funkcioniše, a vidim i da je Kalla srećna dok radi, svaki dan nekih desetak minuta i njoj je dosta, nekada se desi da više puta u toku dana samo proverimo sve.
Kasnije planiram da uvedem i ostale komande možda nekad i nešto komplikovanije, nadam se da ne grešim u svakom slučaju metoda nije nasilna pa mislim da ne može da izazove kontraefekat kao neki drugi načini dresure.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptySre Sep 22, 2010 3:51 pm

Eddy,dobro dosli na forum Smile I ja svog Hektora ne bih dala nizasta na svetu jer ga mnogo volim Smile Puno pozdrava,Hektor i Vanja Wink
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu EmptySre Sep 22, 2010 4:45 pm

Ivane,
dobio si kucu uzivaj sa njom ,ima vremena za sve Smile
Polako, kada postanete najbolji prijatelji imacesh vremena i da ga ucish razne komande.Pei je posebna vrsta i sa njima covek ...ili u tvom slucaju dete Smile ...mora biti jako strpljiv i tolerantan.Znaju da budu jako tvrdoglavi i izgubljeni sa svojom obazrivoshcu i strahovima...shto ti mogu svi na forumu potvrditi,ali pored toga jako inteligentni i poslushni samo u slucaju da te jako zavole.Radi na tome prvo da postanete prijatelji i nikada nemoj biti nestrpljiv i nervozan sa njim ...veruj mi on ce to osetiti i poceti da se ponasha isto tako.
Kada uspostavish kontakt sa njim i produ meseci onda polako pocni da radish na poslushnosti,do tada nauci ga kako pravilno da vrshi nuzdu i ostale stvari, kao shto su recimo.... da ide na povodnik.Prvo mu stavi ogrlicu da se navikne na nju pa sve ostalo po redu.Kao shto vec rekoh ishcitaj sve u temi http://shar-pei.bestofforum.net/dresura-f5/osnovna-dresura-t25.htm ...pa lagano Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





uz nogu Empty
PočaljiNaslov: Re: uz nogu   uz nogu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
uz nogu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: