Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Preplašen pas EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Preplašen pas EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Preplašen pas EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Preplašen pas EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Preplašen pas EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Preplašen pas EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Preplašen pas EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Preplašen pas EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Preplašen pas EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Preplašen pas EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Preplašen pas

Ići dole 
+9
Kaja i Boki
hanibadi
Nesha
Big Mazi
hektor
AhKin
neron
Ishler
rugievithus
13 posters
AutorPoruka
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 6:35 pm

Evo, odlučih se da napišem ponešto vezano za naš problem. Kao što sam naslov kaže, Nika je preplašena. Možda to ovako glupo zvuči, ali problem postaje sve veći.

Sve je krenulo od NG, petardi i vatrometa. I od tada konstantno traje.

Bojkotuje hranu, i kada jede samo brlja (pretpostavljam da bi to mogao biti razlog), nenormalno se trza na sve. Evo dajem samo najnovije primjere na osnovu kojih sam zaključio da nešto nije u redu:

- strah od najlonske kese koja šušti
- strah kada čuje lupanje vrata na automobilu
- i kao vrhunac, juče izlazimo iz kuće a poštar ostavio kovertu. Ja kako sam otvorio vrata, koverta je pala a ova nagulila nazad u kuću Sad

Kada izađemo vani, uopšte ne želi da ide kao prije već se stalno vraća u kuću. Prije nije htjela u kuću već samo vani, a sad je obrnuto. Samo obavi nuždu i pali nazad. I tako već danima....

Strah... nadam se da nije nešto gore od toga, mada ne bih znao reći šta.

Postoji li ikakav način, metoda, savjet, ideja... kako da se vratimo u normalu i da prevaziđemo ovo što traje, evo već skoro 20 dana.

Sad
Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ishler


Ženski Broj poruka : 244
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Miljakovac
Datum upisa : 15.06.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 7:15 pm

Шта рећи...
Нико на овом форуму ,а верујем ни на овој планети ти не може дати смислен одговор.

Ја у животу нисам видео истрипованије псе од Пеи расе.
Једино што могу рећи је да се надам да ће временом проћи.


Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 8:27 pm

Mladene, iskreno, zapanjena sam kompletnom situacijom.
Kao sto ni ljudske strahove ne mozemo da kontrolisemo i lecimo tek tako, sto moze covek da se pozali, a kako li je njima koji ne mogu da kazu , a pate.
Valjda ce vremenom da se opusti...
Navijamo za vas!!!
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 8:49 pm

Probaj da pustis glasnu muziku i da se igras sa njom dok je buka,pa mozda poveze da buka nije nista strasno.Oni kroz igru sve uce.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 8:57 pm

Mladene,jako mi je zao sto ste ti i Nika zapali u problem.Ovo po meni postaje ozbiljno i mora se resavati.Svaki strah je korisna,prirodna i zdrava reakcija kako kod nas tako i kod pasa,ali on postaje slabiji kada pas registruje da je njegov gazda smiren i da se nista ne desava.Preterana reakcija na nadrazaje kao npr.prasak petrdi,vatromet i sl.mogu da imaju za posledicu bolesti kao sto su:epilepsija,hormonski poremecaji,infekcije i drugo.Mozda neki sedativ za pocetak ukljuciti u th,al se posavetuj sa vetom.Drugi korak je DESENBILIZACIJA,pustaj joj zvuke koji je plase ali sasvim tiho za pocetak a kada vidis da na njih ne reaguje onda pojacaj.E da,nemoj je nikada kaznjavati kada je uplasena jer ce se njen strah samo pojacati.Nemoj je smirivati,pokusaj da budes opusten i da te ne isprovocira,valjda ce i ona shvatiti da joj ne preti nikakva opsnost.Davaj joj Vit.iz B grupe,narocito vit.B6,tj.Bedoxin jako povoljno utice na neuroze.Drzim vam palceve da sto pre prevazidjete ovaj problem.Hektor salje mladoj dami puno poljubaca Smile
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 10:09 pm

Uf ...odakle da pocnem sto se njihovih strahova i panike tice Sad
Odmah da se ogradim da postoje i retki primerci pei rase koji se ne plase ali nisam siguran bas nicega ,uvek nesto postoji ,samo u mozda u manjoj meri.Takode, na stranu koliko su zaista specificna i nesvakidasnja rasa i po svojim osobinama i vezanoscu za vlasnike i ukucane neprikosnovena , a to vec svi znamo Smile
Vec gore si dobio par dobrih saveta sto se tice muzike i tv koji malo glasnije rade ,zaista nije lose probati.Postoji dobra fora i da se posudem lupa po kuci namerno da bi se navikli na buku.Inace moje misljenje je da pas bilo koje rase koji zivi u stanu ili kuci ostane hendikepiran za spoljasne zvuke i,nazalost,uvek ih upoznaje na najgori moguci nacin...iznenada.Mislim da tokom njihovog odrastanja i sazrevanja situacija moze da se poboljsa i da stvari krenu na bolje,nazalost ima ce i primera gde se nece nesto radikalno promeniti.Postoje dosta stvari koje moze vlasnik preduzeti da popravi sta se popraviti moze.Prva i osnovna je nemojte da pas oseti da je odbacen jer je strasljiv i treba mu pomoci i da problem resi.Ne treba ga hvaliti mnogo u tim situacijama nego smireno i racionalno pokusati da se situacija prevazide.Stavljati ga izmedu kolena i lagano tapsati po grudima sa smirenim glasom a umirujucim tonalitetom pricati da je sve ok i da nije nista strasno.Nikada nemojte da pas oseti da je zbog svog straha odbacen i da ste razocarani zbog toga ,verujte da oni to jako lako znaju da osete i da ih to jos vise pogodi i da se tako stvari samo pogorsaju.
Potrebno je puno strpljenja i volje i ubeden sam da se moze dosta postici povodom nase teme.Jer ako su oni nas prihvatili sa svim nasim vrlinama i manama pa mozemo i mi njih.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyUto Jan 18, 2011 10:23 pm

Verujem da će se navići na sve zvukove i da uskoro nećeš imati tih problema. Wink
Don kada je imao meseci kao Nika plašio se bučnih kamiona,autobusa i raznih drugih bučnih stvari kao i ljudi na ulici...to je bilo strašno kako se plašio stalno mi se zavlačio oko nogu nije znao gde će da se sakrije...I kao što je Boki napisao...smirenim glasom i maženjem sam ga smirivao.
Vremenom kako je sazrevao postajao je hrabriji. Smile Sa nekih god. dana skoro ga ništa nije moglo uplašiti osim pataka i gusaka kojih se i dan danas plaši. Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

hanibadi


Broj poruka : 134
Godina : 56
Datum upisa : 12.01.2011

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyČet Jan 20, 2011 9:20 am

Mladene drzimo vam palceve da prevazidjete ovu krizu.
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyČet Jan 20, 2011 3:00 pm

ne znam kako bih pomogao, do sad nisam primetio da se Budisha neceg plasi... to je neka druga krajnost...
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyČet Jan 20, 2011 6:20 pm

Hvala svima na savjetima i pažnji. Nadam se da će se popraviti ponašanje. Počeo sam "treninge" s glasnijom muzikom. Ujedno je vrijeme katastrofalno ružno, pa su nam izlasci vani prorijeđeni. Valjda će se vratiti na staro za koji dan.

Smile
Nazad na vrh Ići dole
hanibadi

hanibadi


Broj poruka : 134
Godina : 56
Datum upisa : 12.01.2011

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptySre Jan 26, 2011 11:20 am

Mladene sta je sa Nikom ima li napretka?
Kako reaguje na glasnu muziku? Probaj i sa praznim plasticnim flasama, koji put je ispustis ili zgnjecis, a i kese koje jako suskaju nisu lose. Mi smo stim postigli da vise ne reaguje na iznenadne zvukove jer je bezala i od kese za smece kad je protresem da je ubacim u kantu.
Namerno sam gnjecila flase kad je u blizini i mogu ti reci da je oguglala. scared vise nema
Nazad na vrh Ići dole
MEDENI




Broj poruka : 2
Godina : 44
Lokacija : bor
Datum upisa : 04.04.2012

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptySub Apr 07, 2012 10:42 pm

imam psa starog 4 meseci , kod nas je mesec i po dana i imamo problem sa setnjom , boji se ulice ne sme da predje.Iz zgrade kad izadje jedini smer u kom hoce da skrene je na levo u park ako pokusam pravo ili udesno on se ukopa i vuce nazad.Pokusala sam i u ruke da ga prenesem i da sedimo zajedno pored ulice na klupu da se oslobodi straha ali ne vredi uvek pocne da se trese i uspanici se . Da li neko ima isti problem i kako da ga oslobodim da mozemo u setnju i van parkica? hvala
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptySub Apr 07, 2012 10:47 pm

Ma,oslobodice se dok malo poraste i navikne se na novo okruzenje..I moja Tia je bila mnooogo plasljiva kao mala,sad je sve ok...Nastavi samo da ga izvodis medju ljude i druge pse... Very Happy Tokom setnje ga motivisi igrackama ili omiljenim poslasticama... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

thealimovic


Muški Broj poruka : 457
Godina : 37
Lokacija : Surcin Beograd
Datum upisa : 28.11.2011

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptySub Apr 07, 2012 11:05 pm

Ja sam sa Larom imao frku zbog kola.Posto je udario auto kad je bila mala ona se mnogo plasila kola.Pre udarca je isla bez povoca,a posle je morala sa povocem.Ona kad bi cula malo bucniji auto,ili autobus kreula bi iz sve snage da bezi.Da nije bila na povocu ko zna gde bi zavrsila.Ja sam to resio tako sto sam uzeo njenu najdrazu lutku i hranu onda kad je gladna i bacio u auto.Uhvatim je i udjem u auto sa njom.Dok moja devojka vozi,ja se igram sa njom i dajem po malo hrane,dok se nije navikla.Tako smo par puta dok smo isli kod veta i sad nije problem.Sama ulazi u kola i ne plasi se buke na putu.Ali opet ima pozitivan strah od kola.Ne prelazi ulicu dok joj ja ne kazem.Izvukla je pouku Sad Tako da moj ti je savet,uzmi malo granula,ili sta vec jede i hrani je onda kad krene da se zakopava...napravite par koraka i opet isto Very Happy srecno kiss
Nazad na vrh Ići dole
MEDENI




Broj poruka : 2
Godina : 44
Lokacija : bor
Datum upisa : 04.04.2012

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptySub Apr 07, 2012 11:24 pm

uh to i radim mamim ga i slatkisima za pse i hranom , provedemo po sat vremena da bi presli celih 2 metra prema ulici Sad U autu se ne boji da se vozi, ja vozim a on sedi sa decom ili sam pozadi i miran je , ali prilazak ulici nam je problem ,hvala u svakom slucaju nadam se da cemo krenuti uskoro dalje od zgrade Smile
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas EmptyNed Apr 08, 2012 8:56 am

I ja sam imala taj problem sa prvim peićem Sionom. Bio je jako plašljiv pas. Najviše ga je plašio zvuk autobusa, ali se bojao svih jačih zvukova ( grmljavine, petardi, automobila, motora i dr. ). Nažalost većina strahova mu je ostala cijeli život. Zato poslušaj savjet koji su ti dali ostali forumaši i navikavaj ga na jake zvukove sada dok je mali. I uvijek neka slijedi poslastica. Držim fige da sve bude ok! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Preplašen pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Preplašen pas   Preplašen pas Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Preplašen pas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: