Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Ići dole 
+45
PetarD
fifi
Shar pei MKD
PAŠA
veljko
MitaBG
Laki KI
Hana
Mikele
AGA GOLD
dule891
Pakici
Vladislav
bobi-2012
thealimovic
oki
Sheere Khan
nesa151
sandra1000
Han
KONN
Sonja Kukic
Vladica
Mona Von Bercek
hektor
AhKin
Blaze
alexandar
Dacha
neron
Saymon
vesnacikos
hanibadi
kud
Skarfi
Ishler
madness99
Nesha
rugievithus
sabla
unaltraina
Big Mazi
ivana&bane
Murphypei
vule
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:19 pm

Pozdrav svima, evo krenula sam čitati ispočetka ali ima toga puno  Smile pa da pitam jednotavno. Vidim da većina preferira sirovu hranu, ali onaj dio koji rani svoje pse granulama možda mi može pomoći, a možda znaju i drugi... da li je netko koristio EUKANUBU DAILY CARE ZA OSJETLJIVU KOŽU?
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:22 pm

Aron mi nešto zeza sa hranom ne jede po cijeli dan pa navečer pojede za cijeli da i kad mu dam zdjelicu onda ju gura njoškom neko vrijeme i ode sad sam mu počela uzimati i izgladnjivati ga ne dati mu ništa cijeli dan i ponuditi na večer al nekad prođe a nekad ne, pa možda mu ne paše ipak nova hrana pomislila sam i da mu promjenim. Naravno to ne ide samo tako jer sad opet ima crvene točkice kao urtikarija kod ljudi i na tim mjestima mu pada dlaka
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:25 pm

al to je već druga tema pa sad da vidimo iskustva sa eukanubom. Ispričavam se što mi tu i tamo pobjegne krivo slovo ili ako fali koje
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:34 pm

Eukanuba nema nijednu formulu koja valja za šar-pejeve. Bar ne na ovim prostorima, a da sam ja čuo. Spada u hrane koje su izvikane, a odnos cena-kvalitet je pravi horor. Imate vi u Hrvatskoj daleko bolji izbor, bolji od nas ovde u Srbiji. Hrana za šar-peja treba da bude bez žitarica (grain free, cereal free). Npr. Nutrivet (ne znam da li imate), Orijen, Acana, Taste of The Wild itd. to su neke od hrana koje nemaju žitarice, ali sigurno ima i drugih bitno je čitati deklaraciju i videti šta se nalazi u vreći.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:44 pm

u pet centru i trgovinama baš i nema svih ali preko neta ima nutrivet to sam već gledala, a vidim da ima i ovih drugih isto. Pitam jer su mi predlagali veterinarsku dijetnu hranu royal canin , al ja mislim da su mu te točkice ipak od nečeg sezonskog obzirom da ih je imao i prošle godine oko 10-11 mjeseca
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 5:55 pm

Evo npr. Eukanuba:

Ocean Fish, Brewers Rice, Ground Whole Grain Sorghum, Fish Meal (source of fish oil), Ground Whole Grain Barley, Animal Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Dried Beet Pulp, Dried Egg Product, Fish Digest, Brewers Dried Yeast, Potassium Chloride, Fructooligosaccharides, Salt, Calcium Carbonate, Sodium Hexametaphosphate, Choline Chloride, Minerals (Ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Manganese Sulfate, Copper Sulfate, Manganous Oxide, Potassium Iodide, Cobalt Carbonate), Vitamin E Supplement, Vitamins (Ascorbic Acid, Vitamin A Acetate, Calcium Pantothenate, Biotin, Thiamine Mononitrate (source of vitamin B1), Vitamin B12 Supplement, Niacin, Riboflavin Supplement (source of vitamin B2), Inositol, Pyridoxine Hydrochloride (source of vitamin B6), Vitamin D3 Supplement, Folic Acid), Beta-Carotene, Rosemary Extract

Prvi sastojak morska (okeanska) riba i posle toga nastupa haos, dve žitarice pa onda riblji obrok, pa opet žitarica, pa životinjska mast, pa onda idu veštački vitamini i minerali kao i kod ostalih hrana. Ova hrana generalno i nije toliko strašna za neku drugu pasminu, ali šar-pej ne može da se izbori sa tolikom količinom žitarica koje potpomažu bujanju gljivica i bakterija, čim se pojavi neka od njih hijaluron kojeg imaju previše u organizmu podivlja i odmah se dešava neki zapaljenski proces. Alergija nije ništa drugo neko stvar lošeg imuniteta i sa čim organizam mora sam da se izbori (ukoliko je u okvirima da ne remeti zdravlje kada mora da se reaguje lekovima).

Royal je sličan, da znam koja je formula u pitanju mogao bih na netu da vidim sastav, mada ni kod njih nisam video dobru hranu, imaju onu na kojoj je nacrtan šar-pej koja je više za ptičice nego za ove pse. Very Happy
Ko baš želi da ostane na granulama, najbolji savet je neka marka bez žitarica.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 6:11 pm

da nisam o royalu baš nešto pametno pročitala, hypoalergenic su mu htjeli dati. Probat ću sa jednom od ovih ima nutrivet nutritive & health ili growth and nutrients ; taste of whild ima sierra mountain i pacific stream canine; orijen ima adult 6 fish, acanta pacifica...ove sve su kao za osjetljive pse
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 6:14 pm

a sad koju od njih izabrati
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 6:37 pm

Jedno vreme sam imao Nutrivet za svoje, ali kratak period kao ispomoć i probale ove moje sve, ribom nisu bile oduševljene, a stalno smo i mi ovde savetovali ribu, ali trenutno imam nešto protiv ribe u granulama, ne dopada mi se. Very Happy Što se tiče osetljivosti na hranu i kada se radi eliminaciona dijeta ili kada se psi iz nekog razloga drže na ishrani za osetljive uglavnom su to proteini koji nisu lako dostupni. Najčešće konjetina ili neka divljač, pa čak i neke vrste živine kao pačetina (ređe, ali ima i to). Ne bih se ja puno zamarao da hrana bude baš za osetljive pse. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 EmptyNed Avg 31, 2014 7:05 pm

a ništa probat ćemo sa nutrivetom growth pa ću vidjeti. Rađe pitam vas ovdje nego vetrinare jer svaki od njih voli neku hranu preporučiti iz nekog razloga sebi znanog, pa dok ja malo kopam vidim da ta hrana baš i nije nešto poput ovog royala. Nemam naviku čitati deklaraciju ni za sebe a vidim da ću bar za Arona to trebati  Laughing
Evo šalje  kiss i pleše oko mene s izrazom hoćeš li već jednom sad je moja duga šetnja Laughing
hvala za savjete
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: PITANJA U VEZI SA ISHRANOM   PITANJA U VEZI SA ISHRANOM - Page 15 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
Nazad na vrh 
Strana 15 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Moje nedoumice i pitanja u vezi shar pei-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: