Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem sa okicama. EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem sa okicama. EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem sa okicama. EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem sa okicama. EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem sa okicama. EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem sa okicama. EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem sa okicama. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem sa okicama. EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem sa okicama. EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem sa okicama. EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem sa okicama.

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
StefaMicDon

StefaMicDon


Muški Broj poruka : 9
Godina : 30
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 17.04.2016

Problem sa okicama. Empty
PočaljiNaslov: Problem sa okicama.   Problem sa okicama. EmptySre Apr 20, 2016 7:43 pm

Pozdrav svima. Posto smo novi na forumu, a i prvi put imamo zguzvanka ovo ce biti prva tema. 

Don je dosao kod nas sa mesec i po dana. Trenutno je 5 dana kod nas, sto se ponasanja tice sve je super, ne vidim nista cudno. Uvek je veseo, trckara, mase repicem, jede kao provaljen 3x dnevno, normalna tvrda olica jednom dnevno i sve sto ide uz to. E sad peoblem je u tome sto sam citao dosta toga po forumu i bukvalno se previse uplasio sto se tice problema sa ocima koje generalno ima 90% njih. Don ormalno vidi, okice su mu poluotvorene, malo pre smo bili kod veterinara i on mi je rekao da trenutno nije nistga strasno i alarmantno, da mu okice ne suze i da ok vidi.. Mislio sam da ce mi preporuciti samo zatezanje kapaka, jer kako sam skapirao to je nesto rutinski i nesto sto ide normalno. on m i je rekao da bi mozda mogao za 20ak dana da mu odradi operaciju kapaka i naravno kad je pomenuo uspavljivanje i secenje, bukvalno sam vec 50% odustao od toga. Prvo zbog toga sto sam negde procitao da se operacija ne radi pre 10ak meseci, a onda zbog toga sto sam se jednostavno uplasio tog uspavljivanja i anestezije. Ne znam sta da radim i kako da procenim ovu situaciju, pa se zbog toga obracam ovde za neki savet. Ako su potrebne i slikice okacicemo ovde. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem sa okicama. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama.   Problem sa okicama. EmptyPet Apr 22, 2016 10:43 pm

welcome

Jedini savet je dobar veterinar. Preko slika se teško može videti da li postoji problem. Ono što se savetuje je da nema nikakvog sečenja kod štenaca nego se samo končićima podignu kapci. Taj zahvat jeste rutinski. Ako dođe do toga samo porazgovaraš sa veterinarom šta će tačno da uradi, ako ti se ne dopada odgovor menjaš veterinara. Link vodi do mog profila na ISSUU gde se nalazi Zgužvani Magazin u prvom broju je pisano baš o očima https://issuu.com/murphypei/docs/zguzvani_magazin_broj_1

Dosta je i na forumu pisano o tome, to je jedan od najčešćih problema kod šar-pejeva, ali nije ništa strašno i uopšte ne mora da znači da će biti potrebno raditi išta.
Nazad na vrh Ići dole
teodushera




Ženski Broj poruka : 12
Godina : 29
Lokacija : Niš
Datum upisa : 10.04.2017

Problem sa okicama. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama.   Problem sa okicama. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am

🤗🤗Imam štene sa plavim okicama...mislim da je slepo..imaju sad 4 meseca i svi se igraju,a ovo spava ili sedi.Može li nešto veterinar da uradi povodom toga ili jednostavno tu ne može ništa😓🙁😢
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa okicama. Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa okicama.   Problem sa okicama. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa okicama.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa okicama
» Problem sa ocima
» Problem sa testisima
» Testisi...Problem!
» Problem sa teranjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: