Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Socijalizacija.... - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Socijalizacija....

Ići dole 
+26
Saymon
Vladica
Sonja Kukic
hektor
Dacha
marija
Big Mazi
slavkan73
Heavenwho
JOVANKA BROZ
Daddy
Beauty Hana
vesnacikos
neron
AvgustCezar
unaltraina
AhKin
Hana
maja81
Buba_mara
Skarfi
Nesha
kud
Bora
ivana&bane
Murphypei
30 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Da li je (po vama) vaš pas/psi dobro socijalizovan?
DA
Socijalizacija.... - Page 2 Vote_lcap35%Socijalizacija.... - Page 2 Vote_rcap
 35% [ 15 ]
NE
Socijalizacija.... - Page 2 Vote_lcap19%Socijalizacija.... - Page 2 Vote_rcap
 19% [ 8 ]
MOŽE I BOLJE
Socijalizacija.... - Page 2 Vote_lcap46%Socijalizacija.... - Page 2 Vote_rcap
 46% [ 20 ]
Ukupno Glasova : 43
 

AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 11:00 am

Ana, nemam sad vremena puno da pišem, savet na brzinu, zakači je na povodac i ne puštaj i nadaj se teranju uskoro. Ovo iz iskustva, Kalla se pre prvog teranja ponašala kao budala, potpuno drugi pas. Smile
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 12:14 pm

Pa toga dana kad je to uradi kaznila sam ga jer ga nisam primecivala i bila sam drska prema njemu,dok uvece on sam nije dosao i lego na mije noge i poceo jako da me lize!!! onda sam ga ja pomazila.... mislim da sam tu postupila dobro?


Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 2:31 pm

Pokoravanje Vama i ukucanima mora biti ostvareno istog trenutka kada on pozeli da dominira nad Vama.Budite istrajni u tome jer ima vec previshe slucajeva kada su pei, nazalost,morali biti uspavani zbog svoje agresivnosti prema clanovima porodice u kojoj zive.
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 2:57 pm

Pa on sad sa 4 mseca kad se tako ponasa kakav ce da bude kad poraste... scared na mene nikad nije zarezao,dok na decu da i mom muzu ne dozvoljava da mu pipne hranu dok jede...a ja mogu i iz usta da mu izvadim i nista!!! Ja uopste nisam znala da su oni toliko agresivni od decka od kog smo ga kupili on nam nista nije rekao,kao njegovi su dobri nikad nisu ispoljavali agresiju prema nikom!!! a ovo moje cudo od sad se ovako ponasa...a jer mozes malo vise da me uputis oko tog pokoravanja kako treba da postupim prema njemu???? study
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:13 pm

Evo ishcitajte sve u ovoj temi http://www.sharpei-balkan.com/t533-osnovne-komande
Shto se tice kaznjavanja najbolje je ga uhvatiti za kozu na vratu i dobro iscimati i gurati sto vishe ka zemlji.Mozete ga u tom polozaju i zadrzati jedno vreme cisti da shvati da je nemocan i da ste vi gazda.ZNACI VI STE GAZDA NJEMU A NE ON VAMA.
Svi ukucani neka se pridrzavaju istih komandi.Mozete i vezbati tako da kada jede slobodno mu pridite i uzmite hranu,nesme biti agresivne reakcije od njega.
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:27 pm

Hvala...javicemo kako napredujemo!!! Wink
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 4:49 pm

ajaoo,molim vas trudite se,jer pre neki dan je uspavana Tara,zato sto vlasnici nisu hteli da se ozbiljnije bave dresurom anger
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:10 pm

Pa jos uvek se samo zavrsava na rezanju,ali samo li se bude desio napad i on ce biti uspavan bez razmisljanja!!! confused
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:15 pm

Nazalost da Sad Sad uspavljuju ih i Tara nije jedini pas za koga znam da je uspavan zbog mozda pogresnog pristupa i vaspitavanja. Ima i pasa koji moraju biti uspavani zbog realnog razloga ali to nikada ne sme biti pogresan pristup ili neznanje vlasnika.
Nikada nije pas kriv vec vlasnik. Ako niste spremni da ulozite trud i naucite da kontrolisete tog psa bolje ga poklonite nekom ko ce imati volje i strpljenja za njega.
Jovanka vrlo je vazno da se covek pre kupovine informise o svemu i svim karakteristikama rase koju namerava uzeti i gajiti.
Shar Pei nije pudla, to je pas koji je izrazito dominantan(muzjaci posebno), pas koji je naprvljen da bude lovac i cuvar u Kini...neko vreme se koristio i za borbe u Kini i na srecu ta praksa je ukinuta. Novi tip Shar Peia koga mi svi imamo je pas koga selekcijom pokusavaju prilagoditi zivotu u urbanim sredinama i selektuje se i mirniji karakter bez tih izrazenih lovnih i cuvarskih nagona medjutim, geni su geni i svako treba da bude spreman da mozda i nece u novom ljubimcu dobiti plisanu naboranu igracku koja se lako kontrolise, cak se to vrlo retko i dogadja. I pogresan nacin dresure moze dovesti do iste stvari...agresivnosti. Agresija vlasnika prema ovim psima dovodi do odbrane uz agresiju a to sa cime se vi trenutno srecete je njegovo iskazivanje i pokusaj da nametne dominantan polozaj u coporu.
Svi se morate isto ophoditi prema njemu a u deci treba da vidi drugare koje ce stititi a ne napadati i ne kao konkurenciju(a obicno ih tako dozivljavaju). Morate ozbiljno poraditi na tome da shvati gde mu je mesto u porodici(coporu, jer on vas vidi kao svoj copor)
Mazi je dao sve osnovne smernice a vi citajte pitajte i dalje, trudite se radite, radite, puno radite sa Brunom i to na nacin da on shvati sta zelite od njega Smile Smile Ponekad mora da dobije i dobro protresenu kragnu ali i deca dobiju po guzici po nekad Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:25 pm

To je jos mali pas da bi se tako ponasao prema vama. Nije uredu ni da rezi na druge ljude ,ali dobro ajde,to moze da se do nekle progleda kroz prste jer stare linije sar peya yesu takve.Ali prema ukucanima,to ne sme nikako!!! On je jos mali i mislim da se to sve moze dovesti u red ako se na vreme reaguje. Potpuno se slazem sa Bobanom (Big Mazi) da probate onu metodu hvatanja za grivu,cimanje i spustanje do zemlje ,to bi trebali da svate kao kaznu jer i njihova majka dok su bili mali ih je na taj nacin upozoravala. E sad ako taj metod ne bude koristan,nista drugo ne preostaje nego batine. Znam ja da se mnogi ne slazu sa batinjanjem kerova,ali nekada je to jedini nacin da se pas ukroti,sve zavisi od psa do psa. Ja licno kad bi moj pas na mene zarezao,hm...iskreno ne znam kako bih odreagovao,ali znam sigurno da se ne bi dobro proveo!!!

Hehe,u medju vremenu je Unatraina napisala poruku pa bih dodao da se slazem sa njenom izjavom Smile Jednostavno pas mora da svati gde mu je mesto u kuci!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:29 pm

Moj sin je za njegove godine dosta razuman i zna da nesme da ga maltretira i ne prilazi mu tokom jela...te dve stvari zna od kad smo uzeli bruna!! I pazljiv je premanjemu... ali ovaj da dodje i da mu uzme igracku i kad moje dete krene da mu uzme i da on zarezi na njega to nece moci!!! Mad za sve postoje granice!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:48 pm

Sin treba da mu zavlaci ruke u porciju sa hranom...da ga hrani iz ruke i da pas shvati da sin sa njegovom hranom moze raditi sve sto pozeli...u slucaju da zarezi, hrana se tog momenta oduzima i pas se hrani iz ruke. Dete ne sme da mu prepusti igracku vec se mora natezati sa njim i ne dozvoliti psu da mu je otme. Ako igracku ustupi psu...neka mu je ne oduzima sam vec vi kao Alfa(onaj ko je dominantan u coporu a vi to jeste jer ne rezi na vas)odizmite Brunu igracku i vratite detetu. Ukoliko zarezi i brani igracku i od vas, tog trenutka za kragnu, dobro ga protresete i spustite na pod i oduzmete igracku i vratite detetu. U sledecem pokusaju da detetu oduzme igracku dete to ne sme dozvoliti a u slucaju rezanja na detevas isti postupak iskazivanja vase dominacije i kazne. I morate biti besni ali stvarno besni sto Bruno to radi a to ne sme.Ne znam da li ste u stanju da sebe zamislite kao vodju copora vukova recimo. Samo tako ce vas Bruno razumeti, takvim postupcima i gestovima koji su prihvatljvi kao jezik pasa. Psi ljude koji ne umeju da na psima poznat nacin pokazu sta zele od njih ne razumeju, sem sto osete energiju. Zato se pas boji batina, ne sto ga boli vec sto oseti da ste jako besni u trenutku kada ste toliko ljuti da ste spremni i da ga istucete. Pokusaj i da se malo pretvoriti u mama vucicu koja zavodi red medju svojim stencima. Veruj da on tako tebe vidi a tvoje dete kao sebi ravnog konkurenta. Ne znam da li me razumes ali ja prostije to ne mogu objasniti. Pas se ne mora tuci i sa psom se ne moze razgovarati, pas razume znake, energiju i prepoznaje samo odredjene reci kao komadu koje isto vezuje za ono sto one znace kroz energiju koju je upamtio uz njih a ne zato sto zna sta one stvarno znace.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Apr 11, 2011 5:58 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 5:55 pm

Jovanka,strpljenje i puno rada sa kucom.Pruzite mu ljubav,njemu je to neophodno.Samo uz rad,rad,rad,trud,strplenje,puno ljubavi imacete divnog psa.Jos uvek je on mali i ne shvata neke stvari,no i vase dete mora da zna kako treba da se ponasa prema njemu,sta sme i obrnuto.Svi mi koji imamo ljubimce ulozili smo dosta truda i rada oko njih a prvenstveno ljubav i nista nije doslo preko noci.Slazem se da za psa treba da postoji granica u ponasanju,uvek kad pogresi treba ga kazniti,al da to ne bude jednostrano.Moj pas ima 19 meseci i ponosna sam na njegov karakter i ponasanje.Ponavljam,radite sa njim,citajte,pruzite ljubav i bice sve ok Smile Veliki kiss "nevaljalku" od nas
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 6:21 pm

Ljudi sta da vam kazem,puno ste mi pomogli sa ovim savetima....ako bude bilo jos problema javljam se!!! kiss
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 11:23 am

Samo da javim svima epilog Haninog ponasanja.. Jutro nakon sto je ogrlica skinuta (za sada cemo se drzati proverenog spot-on), bila je dosta bolja, a vec popodne...ona nasa stara Hana, potpuno vesela i razigrana. Sto se tice setnji, po savetima mnogih, ne pustam je sa povoca...vrlo je verovatno da ce teranje uskoro, pa za svaki slucaj. srecom, nasa zgrada ima maleno ogradjeno dvoriste, pa se tu uz lopticu moze slobodno izjuriti.
jos jednom hvala svima na strpljenju i savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 11:33 am

wave za Hanu!!!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 3:41 pm

bravo Hana, sada kada nema biljnih gluposti oko vrata, bice ona stara loptica- skocica Smile
kiss
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 4:26 pm

Jeeeej... wave
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 5:06 pm

hehehe, hvala za podrsku, a samo da dodam da je u isto vreme nestao i onaj otok sa zgloba ili carapice...odakle god, nema ga vise cheers sad SAMO cekamo teranje....
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptySre Apr 13, 2011 5:50 pm

Beauty Hana ::
hehehe, hvala za podrsku, a samo da dodam da je u isto vreme nestao i onaj otok sa zgloba ili carapice...odakle god, nema ga vise cheers sad SAMO cekamo teranje....


Super cheers
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 11:42 am

primetio sam dok setam Saymona... i npr... pridje nam neka kuca...sa vlasnikom ili bez.... saymon pocne da ga njusi (oko njuske) i odmah skace da ga ugrize za njuskicu ... cccc... strasno....

mislim da je malo agresivniji prema kucama.... kako da ovo ispravim Question
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 12:48 pm

Pokusaj da mu nadjes drustvo pasa za igru bez povoca. Intenzivnim navikavanjem na druzenje sa psima trebao bi prestati. Pazi samo da ga ne napadne neki pas, trazi mlade pse ili stence za pocetak. Odrasli psi bas i ne vole nase zguzvance.Najbolje da nadjete stalne miroljubive drugare i shvati da drugi psi predstavljaju odlicno drustvo za igru. Sto pre pocnes i sto intenzivnije to radis bice tolerantniji prema drugim psima.
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

Mona Von Bercek


Ženski Broj poruka : 83
Godina : 39
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 14.04.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 1:14 pm

ja generalno imam iskustvo da vlasnici drugih pasa ne vole da pustaju svoje pse sa sar pejevima, neki su mi cak otvoreno govorili da se njihovi psi ne slazu sa nasim guzvancima, tacnije da ih ne podnose...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 2:30 pm

Pa,u vecini slucajeva jeste tako...Svi su ljubomorni na lepotu nasih zguzvanaca... Smile salu na stranu,cinjenica je da ih psi ne vole,jer su drugaciji...Specifican izgled,miris,zvuk koji proizvode prilikom disanja... Smile
Nazad na vrh Ići dole
marija

marija


Broj poruka : 191
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.03.2011

Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 EmptyNed Apr 17, 2011 5:12 pm

Mi smo nasli fino drustvo,tj.lexa se sa svima lepo igra i stalno je pustena.Samo je jedan labrador napao,ali taj je agresivan i prema drugima tako da smo rekli deki da ga vezuje kada mi dodjemo sa nasim psima.A najvise voli jednog mesanca koji je jako brz i voli da se juri sa njim,tada smo najsrecniji jer se istrce dok ne popadaju sleepy Mozda je to zato sto je beba,ali iskreno se nadam da ce takva ostati.
Jedino kada je sama u parkicu ne zna da se igra i zato zelim da joj nabavim drugara da uvek ima drustvo,onda ce stalno biti pillowfight
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Socijalizacija.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Socijalizacija....   Socijalizacija.... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Socijalizacija....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: