Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Cajevi za pse EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Cajevi za pse EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Cajevi za pse EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Cajevi za pse EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Cajevi za pse EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Cajevi za pse EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Cajevi za pse EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Cajevi za pse EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Cajevi za pse EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Cajevi za pse EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Cajevi za pse

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptySre Mar 28, 2012 3:04 pm

Otvaram temu sa namerom da resim nedoumice da li nasi ljubimci mogu da piju cajeve npr.sipurak sadrzi puno vitamina C i dobar je za bubrege.....poz.
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptySre Mar 28, 2012 9:21 pm

Ne,psi ne piju caj... Razz
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptyČet Mar 29, 2012 5:47 am

Eeee......ramisljao sam sta su sve mogli da jedu i piju u proslosti osim pirinca pa mi pao prvo caj na pamet Laughing ne vidim sta bi tu moglo da im skodi Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptyČet Mar 29, 2012 9:23 am

Čajevi, posebno ovi današnji sadrže i neke druge stvari npr. kofein koji je potpuno nepotreban psima i štetan u većim količinama, druga stvar ješto čajevi imaju i neka medicinska dejstva kao npr. kopriva koja je prirodni diuretik i može da napravi problem kod pasa sa bubrežnom insuficijencijom, ima ih još koji nisu pogodni za pse, trebalo bi tražiti posebno za svaki kakva su mu dejstva. Kinezi sigurno nisu davali psima čajeve iako su poznati po njima, nisu ih baš ni hranili, ako dobiju ostatke ručka, uglavnom bez previše mesa sa pirinčem to je bila premija. Ima i caka što današnji shar-pei i onaj shar-pei koji je živeo nekad u Kini su genetski malo drugačiji, tada shar-pei nije bio ovaj sa mutacijom niti je imao gomile nabora koji su mu onemogućavali da vidi, jede i kreće se. Živeli su na onome što dobiju u malim količinama i onome što uspeju da ulove, a to su uglavnom bile manje životinje posebno glodari. Čak je i građa bila za nijansu drugačija nego kod modernih shar-peieva što ukazuje da su se daleko brže kretali i bili opremljeni za lov uz ogromnu izdržljivost. Mi danas imamo posla sa shar-peiem koji ima toliko kratku njušku da se na 25 C pregreje i mora da uspori, ili da usled velike mase nema dovoljno energije da trči duže od 10 min u punom trku. Kad se pozivam na prirodu uglavnom se pozivam na to da shar-pei spada u jednu od 14 rasa koji ima genetski materijal najpribližniji vuku, stoga se i ishrana mora prilagođavati fiziologiji vuka ili divljeg psa. Ono što vuk ne bi jeo u prirodu nije primereno ni ovim psima. Na to se uvek pozivam kada vidim hranu koja sadrži gomile žitarica posebno kukuruza, pšenice. Otprilike sve ono što ne može da se nađe u prirodi nije ni za ove pse, moja šala kad vidim vuka da ušeta u polje kukuruza i dobro se najede tada će moj pas dobijati kukuruz u ishrani Wink Slična stvar je i sa čajevima. Wink
Nazad na vrh Ići dole
ma ja

ma ja


Ženski Broj poruka : 60
Godina : 38
Lokacija : Posušje
Datum upisa : 27.03.2012

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptyČet Mar 29, 2012 10:00 am

Murphypei ::
Čak je i građa bila za nijansu drugačija nego kod modernih shar-peieva što ukazuje da su se daleko brže kretali i bili opremljeni za lov uz ogromnu izdržljivost. Mi danas imamo posla sa shar-peiem koji ima toliko kratku njušku da se na 25 C pregreje i mora da uspori, ili da usled velike mase nema dovoljno energije da trči duže od 10 min u punom trku.

e ovo definitivno stoji.... imaju onaj instinkt za lov u sebi i dosta su brzi al ne mogu dugo brzo trčati doslovno im izadje dusa nakon kratka vremena... moj je neki dan krenio u lov na kokoske Smile čovjece sto lovi ... nasrecu uhvatila sam ga na vrijeme pa su koke zive Smile

al poslije toga je spavao ko beba! al naviknut cu ja njega na koke kao i na macke!
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptySub Mar 31, 2012 7:41 am

Murphypei stalno vidjam kako psi jedu travu Surprised znas li mozda koju travu pasu i zasto Question
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptySub Mar 31, 2012 12:03 pm

Zašto, mislim da nikada niko neće tačno saznati. Pretpostavljam da postoji pregršt objašnjenja, ono što sam ja primetio je da travu izbace u istom obliku u kom su je i uneli na jednu ili na drugu stranu. Wink Npr. Kalla ume da "pase" obično to radi iz fazona kasnije u minulom radu primetim da su te travke nesvarene, što je sasvim i logično. E sad ima i momenata kada pojede travu pa onda odmah povrati i to isto smatram normalnim jer imam utisak da se tako rešava nekih stomačnih problema ili eventualno jake kiseline u želucu. Pretpostavljam da znaju koju tačno travu da uzmu, jer npr. listove maslačka ili deteline nikad neće uzeti da jede, uglavnom je ona duguljasta travka u pitanju (nemam pojma kako se zove). Wink
Nazad na vrh Ići dole
aca81

aca81


Broj poruka : 53
Godina : 42
Lokacija : Pirot
Datum upisa : 21.03.2012

Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse EmptySub Mar 31, 2012 12:41 pm

Moji lovni psi jedu samo tu visoku travu sa malo sirim listovima koja je sa jedne strane hrapava Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cajevi za pse Empty
PočaljiNaslov: Re: Cajevi za pse   Cajevi za pse Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cajevi za pse
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: