Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Rooney - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Rooney - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Rooney - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Rooney - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Rooney - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Rooney - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Rooney - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Rooney - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Rooney - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Rooney - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Rooney

Ići dole 
+10
Cvikerasica
hektor
Han
Nesha
Murphypei
sandra1000
neron
sharpei hr
unaltraina
Rooney_Pei
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Avg 03, 2012 1:22 pm

Mora iskusan veterinar da pogleda oči, al uz konstantno suženje i stalno češanje definitivno je potrebno zatezanje kapaka. Javiće se neko od članova iz Hrvatske pa će posavetovati koji veterinar poznaje rasu, da mu ne bi slučajno neko radio entropiju umesto običnog zatezanja. Hloramfenikol vam ne treba ume da napravi problem, fiziološki je dobar ali mora nešto da podmaže oko da ne bi trepavice nadraživale rožnjaču. Probajte pretragu za veterinare oftamologe u Hrvatskoj ili možda vaš veterinar može da preporuči nekog, trebalo bi da ih bude na univerzitetu u Zagrebu (ne znam koliko je tačno Zagreb daleko od Varaždina Embarassed ). U suštini to bi trebalo rešiti što pre da mu bude lakše, a i vama.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Avg 03, 2012 1:36 pm

Evo slikice ociju.... vi ste iskusni i mozda viditi sta... probudila sam ga i onda smo se lovili po stanu jer se nije htio slikati pa vidim da ima dlakicu u oku, ali mu stalno sa suhom vaticom ili maramicom brisem okice...

Rooney - Page 2 P1011085e




Rooney - Page 2 P1011090b



Tu sam mu malo okeco zategnula s prstom. Mozda se bolje vidi....

Rooney - Page 2 P1011092



Rooney - Page 2 P1011093



Rooney - Page 2 P1011094j




Znam da imam mozda previse pitanja, ali sam zabrinuta, a sa nasim bebacem stalno nesto.... buba mala bolezljiva.... Rooney - Page 2 40398

Inace, moj decko je htio shar pea, ja nisam bas nesto bila, ali sada je meni ljepsi i drazi nego decku Rooney - Page 2 78528 Sad mi je drago sto je toliko silio za tu rasu psa. Nisam ni znala koliko su posebni.... Rooney - Page 2 599507b5wvzrzqpq


Svima pusa od Rooneya i nas!!!! Rooney - Page 2 330759axz2xdugxx
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Avg 03, 2012 2:06 pm

Moja Nika je imala problema sa očima i 1. put smo sjeckali. Drugi put, kada se problem ponovio samo na desnom oku, najviše je ličilo ovome na slikama.

Čim suzi, definitivno nešto nadražuje oko.

Kao što Murphypei, ovo je posao za iskusnog i dobrog veterinara jer neisusan će napraviti samo još veće probleme. Nebi bilo prvi put. Potražite, raspitajte se u Zagrebu za veterinara koji ima iskustva sa ovim i otiđite kod provjerenog zarad svoga psa i sebe. Olakšaćete i sebi i njemu.

Murphypei je rekao sve što treba i najbolje se raspitati za veterinarske ambulante u Zagrebu, a onda u razgovoru sa njima vidjeti i odlučiti se.

Lijep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Avg 03, 2012 3:28 pm

Zvala sam veterinarku, objasnila joj o cemu se radi i na sto sumnjam i rekla je neka dodemo danas navecer do ambulante.... Vjerujem da ce nas poslati na veterinarski fakultet u Zagreb jer sa njima suraduju....

Htjela sam prije jos vasa misljenja jer ako nam vet kaze da to nije kapak u pitanju i da nam antibiotike da ipak potrazimo drugo misljenje...

Hvala na odgovorima!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySub Avg 04, 2012 3:58 pm

Bice sveRooney - Page 2 ORooney - Page 2 K Samo se netreba sekirati, sto zbog psa, sto zbog sebe. Mi smo takodje imali paklene prve mesece zivota, imali smo uzasnog veterinara koji nas je operisao i nakon dva dana kao kao pravi otisao na more, a mi... mi umalo nismo uginuli od bolova. Na svu srecu brzo smo nasli specijalistu za oci i evo moja Betty kao nova dan posle operacije Rooney - Page 2 Img20100221010



Podigli su joj kapke i povadili konce od predhodnog veterinara i sanirali rane u oku za celih 20 minuta. Zato je jako bitno naci dobrog veterinara da ne bi mucio zivotinju. Javi nam kako je proslo s Rooneyem i onako kako sam mogla da vidim na slikama meni deluje kao infekcija, neverujem da je kapak. Ali moras da znas da je to potpuno normalno kod ove rase da im se to cudo od kapka pojavi kiss
Nazad na vrh Ići dole
maja milan :*




Ženski Broj poruka : 1
Godina : 37
Lokacija : velika greda
Datum upisa : 04.08.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySub Avg 04, 2012 4:35 pm

Molim za pomoc ako neko moze da mi pomogne ne znam sta mi je sa kucetom ima temperaturu povraca nece da jede i jako se usporeno krece sa obzirom da je ranije stalo trcao!Veterinar misi da je neki virus al nije siguran da je to,daje mu inekcije i infuzije jer nece da jede samo vodu pije al!Molim vas ako neko moze da zna sta bi to moglo da bude i kako da mu pomognem!
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySub Avg 04, 2012 4:57 pm

Ja sam otvorila novi topic "Pomoc!!! Stene bolesno!!!" pod temom "Bolesti pasa"...

Klikni http://www.sharpei-balkan.com/t1166-pomoc-stene-bolesno


Ja nisam iskusna i ne znam sto savjetovati.... ja bi pitala jos nekog vetrinara za drugo misljenje, ali neko iskusniji ce ti znati vise reci i pomoci!!!

Pusa tebi i malom peseku i neka mu cim prije bude bolje da se mozemo druziti ovdje na forumu!!!! Javi kako je!!! Rooney - Page 2 418565
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Avg 08, 2012 10:47 pm

Rooney - Page 2 288329
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Avg 08, 2012 10:47 pm

Rooney - Page 2 466478
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Evo nas opet!!!! :**********   Rooney - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2012 1:36 pm

Evo, da se javimo i pokazemo.... nije nas bilo jaaaaaako dugo.... sad imamo 4 mj i 1 tj. i 12,6 kg...

Rooney - Page 2 459830qyqjkq81to

Jedino sto imamo problema sa hranjenjem.... Mali je izbirljiv...uzas... Poceli smo sa Brit Care Potato&Venison s tim da sam mu mjesala sa Pedigreom nekih par dana jer je to jeo kod uzgajivaca.... ali sve sam to morala zamaskirati sa nekakvim kuhanim mesekom i juhicom... E, onda je dobio prhut i alergiju po trbuhu makar sam mu ja dodavala i omegu u hranu i davala probiotik (jogurt).... Zakljucili smo da trbuh nema veze sa hranom (alergija na travu), ali prhut da, pa mi je veterinar preporucio da mu kupimo hill's za bebice. I ja poslusala veterinara, mada sam znala da hill's sadrzi zitarice i da nebi smio hranu za bebice... Uglavnom, dlaka mu se u dva tjedna skroz promjenila. Sjajna, gusta i bez prhuti.... Kad ga je veterinar vidio, odmah je primjetio koja je to promjena na bolje. Mada, Rooney ne jede zadovoljno taj hill's, samo sa juhicom i mesekom. Muke mucimo. Sada sam odlucila da predemo na fish4dogs i orijen jer su bez zitarica. Znam da nebi smjeli da jedu puppy hranu, ali nakon te gadne prhuti vise se ne usudim dati mu hranu za odrasle. Rekao je veterinar da je to zbog hrane, da nema dovoljno vitamina. E sad, budi pametan i nemoj prihvatiti savjet veterinara.... Napomenula sam veterinaru da oni nebi smjeli hranu za bebe, ali mi je rekao da nek barem probamo da vidimo kako ce biti sa kozom.

Sada jedemo fish4dogs pomjesan sa hill's-om da postepeno predemo na fish4dogs. Ali niti taj f4d ne jede kak spada, ali ga jede bez juhice - pomak na bolje.... Sad

E da, zaboravila sam reci da smo i htjeli preci na barf, ali u varaždinu niti jedna mesnica ne drzi junece iznutrice... Shocked zapravo, ako i dobe, dobe jako malo i jako rijetko... bojim se da bi ostali svako malo bez klope, a nemam opet toliki zamrzivac da mu napravim zalihe do besvjesti... cak imam i prijatelja koji ima svoju mesnicu i rekao je da mi ne moze pomoci, da ni on sam ne zna sta ce dobiti... nazalost meso nije njihov proizvod nego ga samo prodaju...

Da vas pitam.... ova puppy hrana se ne smije jesti zbog prebrzog rasta? sta se moze desiti? Ja mu stalno pratim nogice da mu se ne iskrive, a veterinar mu je (tako mi je bar izgledalo) gledao kukove i nista nije rekao. Samo je nesto dirao, masirao po tim kukicima.... I to su napravila dva veterinara... Pa valjda je onda sve ok...

E da, kod veterinara je jaaaaaako zlocesti. Dere se, grize, luduje... Htjeli bi sa njime na izlozbu, ali ne znam kako ce to ici. Svaki dan mu kopamo po ustima, po usima, diramo mu noge, tijelo.... Nama je super, veterinara mrzi Crying or Very sad Imate neki savjet kako da ga priviknemo da se da dirati i kopati po njemu? Inace ga socijaliziramo sa drugim ljudima, ali se neda dirati. Nece ugristi, ali nece se ni dirati, a pogotovo ne po glavi. Druge peseke obozava, voli se igrati i jako je miroljubiv, nikad se ne igra ustima, ne skace... Samo bise igrao lovaca... Rooney - Page 2 847004189
Sad smo dosli na ideju da kupimo veci stan i jos jednog shar pea.... Laughing Ja sam bila protiv da nabavimo shar pea, a sad silim za jos jednog Rooney - Page 2 428124

Evo i neke slikice:

Kosa mi je najdraža i zato vise volim ljude zenskog spola nego muskog Rooney - Page 2 112118

Rooney - Page 2 P1010019ax


Evo nam klinca na Aquacity-u - umjetno jezero pored Varaždina


Rooney - Page 2 20120906180047839


Rooney - Page 2 20120906180114883


Rooney - Page 2 20120906180035301


Rooney - Page 2 20120906183923167


I jos nekih smjesnih i slatkih :

Rooney - Page 2 P1010002z


Rooney - Page 2 P1010003cb


Rooney - Page 2 P1010010vi


Rooney - Page 2 P1010050iu


Gledam kroz prozor.... To jaaaaako volim!!! Lajem stalno jer cuvam svoj stan... Rooney - Page 2 817953

Rooney - Page 2 P1010123if


Rooney - Page 2 P1010128j


Moja najdraza igracka

Rooney - Page 2 P1010137ep


Rooney - Page 2 215397

Rooney - Page 2 P1010163n


Rooney - Page 2 P1010194zw

Rooney - Page 2 177848
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2012 2:13 pm

Mali je presladak, prava faca. :*
A sto se tice hrane Zoji smo jednom isto uzeli BritCare
(jer je ponestalo nase hrane)
u medjuvremenu pojavili su se pecati na nogicama i malo perutanje tako da mo onda pola vrece donirali u azil. Nije joj pasala hrana. Papamo inace Acana.u ili Orijen jako smo zadovoljni, a bome i Zoya. Rooney - Page 2 428124
Evo jedan link:
http://www.petshop-no1.hr/webshop/sve-za-pse-pet-centar/hrana-za-pse-pet-shop-pet-centar/bez-zitarica-no-grain

Saljemo Rooney - Page 2 177848
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2012 3:57 pm

Ja sam nasla u Sloveniji Orijen hranu za skoro 150 kn, a fish4dogs skoro za 100 kn. Fish4dogs sad papamo, ali Orijen ceka da potrosimo hill's. Necu bacati hranu, a naskodila mu nije. I tako sam se ja uputila odmah u sloveniju i kupila hranu za bebaca, a i sebi pilule protiv djece Razz Tamo su 40% jeftinije. Tako da sam si ustedjela dosta novaca. Vidjela sam da i imaju TOTW na akcijama. Razmisljala sam i o tome, ali na kraju sam se odlucila za orijen.

Meni je jedan vetrinar rekao (posto smo isli do nekoliko njih po razlicita misljenja o okicama) da zna jednog covjeka koji ima uzgajivacnicu i svoje pse hrani sa Orijen hranom i kaze da su psi prekrasni i da je hrana stvarno dobra.

Pusa vama i maloj Zoyi!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2012 9:52 pm

Ej pozdrav! Meni ti prijatelj iz Varaždina radi barf,pa ako hoćeš možeš od njega uzimat..Mi stalno uzimamo..A i ovdje na form sam stavila sastav hrane i svi vele da je super ...
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 2:27 am

Barf je Barf... granule su djubre. Nesvesno svog psa trujes njima. A moram da pohvalim decka... mnooooooooogo je sladak, mnogo! Narocito slika gde viri kroz prozor Very Happy Izgleda prelepo i na slikma se nevidi nista da mu fali. Lepo raste, bucko je pravi. Pokusaj da nadjes meso, iznutrice, domaca jaja. Tako sam i ja muku mucila pa me sad svakog petka obaveste za subotu ujutru da ce bili ili nece namirnica... tako da sam se ja tako snasla. Mi koji smo u gradovima mnogo manje imamo pristup takvim namirnicama nego ljudi sa sela. Vidi po pijacama. Nabavis meso, napravis mu hranu i zamrznes, po potrebi vadis i problem resen. A onda ces tek da vidis kako izgleda zdrav, lep i negovan pas. Nekazu djabe "Zdravlje ulazi na usta" kiss
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 9:49 am

Ej, sharpei hr mozes mi broj telefona poslati na pp? Sad cemo jos papati ovo sto imamo jer smo potrosili 150€, a onda idemo na barf. Bas mi je drago da to netko radi u vž. flower Hvala ti puno!!!! Rooney - Page 2 559611

sandra1000, domaca jaja nabavljamo sa sela, ali ove iznutrice su nevjerojatno nenabavljive. Moja mama stalno ide na plac (skoro svaki dan) i tako je hodala tri tjedna da runiju nade junece iznutrice, ali nista. Ma snaci cemo se mi. Evo, dobit cu informacije kako doci do barfa od sharpei hr cheers Mislim da se runiju svida to sirovo meso... obozava susene poslalstice od junece lopatice - sirovo meso.


Puse svima!!!!!! Rooney - Page 2 2783945661
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Sep 26, 2012 1:44 pm

Nemožeš nabavit skoro nigdje neočišćene burage,jer mesnice ih nedaju van...Čujemo se na pp
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyČet Sep 27, 2012 2:37 am

Rooney_Pei ::
Ej, sharpei hr mozes mi broj telefona poslati na pp? Sad cemo jos papati ovo sto imamo jer smo potrosili 150€, a onda idemo na barf. Bas mi je drago da to netko radi u vž. flower Hvala ti puno!!!! Rooney - Page 2 559611

sandra1000, domaca jaja nabavljamo sa sela, ali ove iznutrice su nevjerojatno nenabavljive. Moja mama stalno ide na plac (skoro svaki dan) i tako je hodala tri tjedna da runiju nade junece iznutrice, ali nista. Ma snaci cemo se mi. Evo, dobit cu informacije kako doci do barfa od sharpei hr cheers Mislim da se runiju svida to sirovo meso... obozava susene poslalstice od junece lopatice - sirovo meso.


Puse svima!!!!!! Rooney - Page 2 2783945661


Drzim ti fige da sto nadjes tu hranu i pocnes da mu je dajes. Neces moci da ga prepoznas. Ja licno sam primetila da je krzno mog psa mnogo neznije, sjajnije i prijatnije na dodir, sav se utegne, jednostavno se pretvori u misice. Kad bih samo znala od cega se prave granule zgadio bih ti se zivot. Jedva cekamo da vidimo kako ce da rucka, a tek kako ce da napreduje cheers kiss
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 8:15 pm

Krofnica mala slatka,kako on uziva... smeh kiss
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2012 10:49 pm

Very Happy Normalno da uziva kad nema nista drugo u zivotu da radi.... Laughing Voli puno spavati i odmarati se i igrati se sa drugim psima i malom djecom. Rooney - Page 2 215397
Svaka kolica sa malom bebom moramo posnjofati i pozdraviti bebice, a isto je kad prolaze malo veca djeca. Dobar je ko mrvica sve dok ne dode kod veterinara. Onda kao da nije isti pas. What a Face
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySub Sep 29, 2012 3:39 am

Normalno kad je vetetinar neprijatelj br. 1. Very Happy

Retko koji veterinar ume da im se uslihta. Moja Betty nikako nevoli muskarce, mnogo puta me je to dovelo u neprijatnu situaciju kad se zalete da je pomaze, a ona kad im ne otkine ruku... pa sta joj je, sto je ljuta, pa se nadje drugarica pametna da kaze "A ona je takva, nevoli muskarce" affraid Onda sledi komentar "Jer joj i gazdarica takva" affraid A na svu srecu veterinari su obe zene, njima se obraduje. Zna na komandu "poljubac" da skoci i lizne po bradi kao da ljubi Very Happy one veterinare sto im pomazu nevoli ni da vidi.

Imas ludu srecu a to je da voli ljude oko sebe, da mu je sve zanimljivo ko majmuncetu. Mi nismo imali tu srecu. Moja Betty je od kako je dosla kod nas bila jako rezervisana, takva je i sad. Mnogo mi je drago da ti je pas tako mio.... lick
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySub Sep 29, 2012 11:39 am

Uziva, nego sta, kad su stvoreni za to hearty hugs
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyNed Sep 30, 2012 2:10 pm

Sandra1000, i Rooney je bio tako rezerviran i nije se htio druziti kada
je dosao k nama. Režao je i lajao na ljude, na druge pse, na djecu....
znam da smo jako riskirali sto smo ga vodili u setnje dok jos nije bio
do kraja cijepljen, ali ja sam se jako bojala da ne ostane tako
neprijateljski raspolozen prema svima. Mozda je to utjecalo na njega, a
mozda se jednostavno opustio.

I rooney vise voli cure nego
decke. Smile Ali svojeg gazdu obozava kao i mene. Nije napravio razliku
izmedu nas dva zbog cega smo jako sretni. Citala sam negdje da shar pei
izaberu samo jednog gazdu. Nadam se da nece biti tako kad odraste posto
ga moj decko i ja obozavamo jednako. Valjda to osjeca....

Kod
veterinara kod kojih idemo zavolio je veterinarku, a ova dva muska samo
grize. Nazalost prosli put kad smo bili kod veterinarke i nju je htio
zgrabiti za ruku. Idemo slijedeci tjedan na veterinarski fakultet da napravimo krvnu sliku, pregled okica... ma cijeli sistematski pregled. Posto je tako zlocesti kod veterinara, valjda ce ga trebati uspavati... Sad
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptyPon Okt 01, 2012 2:44 am

Neznam sta da ti kazem, to i mene ceka. Mi jako dugo nismo bili kod veterinara tako da neznam sta da ocekujem, sad je porasla, sve je drugacije. Do sad svaka poseda prosla je u mazelju i igranju, ali muske nemoze da smisli i kraj. Poseta je pomerena sad za petak, nemozemo u sledeci ponedeljak, mada i ja insistiram da idemo sto pre jer Betty ima neki problem pa bi da vidim sto pre sta je.

Ovo za gazdu je tacno... Ali... Moj decko i ja smo uvek zajedno, tako da je Betty bukvalno porasla pored njega. On nikad nije grdio Beti. Ona njega obozava, poznaje mu i zvuk auta, alarma, oseti svaki put kad ce da dodje. Obozava da se igra sa njim i primetila sam da ga izuzetno postuje. Ja je mucim, te ciscenje usiju, te koje kakvi preparati za oci te ovo te ono, a on joj to neradi pa ga cak vise voli nego mene. Umela je da zase*e opasno pa ja pocnem da vicem, sto na nju sto na njega " Jel vidis sta radi, sta se pravis lud uzmi joj to da ne grize" a on kaze: "Nepada mi na pamet da joj se zameram, ti urlaj, pa neka tebe mrzi" Very Happy Pojela mi je telefon fear

Kad izadjemo napolje kao luda se okrece i gleda gde sam ja, tako da je to jedino sto ona nemoze bez mene tj. mene prihvata kao jednog jedinog gazdu, a svi okolo su za zezanje. Ali to neznaci da pravi podelu, samo kad su po meni "ozbiljne" stvari traze podrsku od nas koje su prihvatili. Primetila sam da sa Sasom nece da ide nigde ako neidem i ja, ali sve ostalo je ok.

Osvojices ga za ceo zivot preko stomaka to budi sigurna, ako mu spremas klopicu koju voli ima da mu budes idol I nemoj da mu se zameras Very Happy Tako kaze moj Sasa.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 2:22 pm

Pozdrav društvo!!!!

Sandra, ja imam isti problem. Moj decko, Tomica, isto tako ne zeli biti prisutan kad ja runija citim i maltretiram sa okicama, uhekima..... I ja puno puta mislim da ce me zato manje voljeti nego Tomicu, ali uvjerila sam se da to nije istina. Vidis da ne zeli nikud bez tebe. Ti si njegova mama. Tako je i kod djece. Tate su puno puta za igru, ali mama je mama. Rooney - Page 2 418565

Imamo jako dobre vijesti!!!!

Prvo, bili smo jucer na veterinarskom fakultetu da pogledamo okice posto su Runiju stalno nabubrene, dosta su suzile (makar sada nakon kure antibiotika-masti vise ne suze) i krmeljave su mu dosta kad se ujutro probudi, ali nista strasno. Odmah sam im rekla da je zlocesti kod doktora i zavezali su mu njusku da ne moze gristi, ali po mojem misljenju to nije bilo mucenje jer je normalno disao. Na kraju mu se taj povez skliznuo sa njuske, ali uopce nije pokusao ugristi doktora pa mu je doktor to na kraju skinuo u toku pregleda. cheers Pregledao mu je oci sa svih strana i sa svim aparatima, gurao mu neke trakice u oci, pobojao oci u zeleno... to mi nije bas bilo jasno sta je to.... rekao doktor da ima super okice, da ima super kozu, da super izgleda, a ovi problemi sa suzenje i krmeljanjem je alergija. Rekao je jos da je runi jedan zdravi i lijepi shar pei, a kaze da ih se nagledao puno. Bas sam cvala od ponosa i srece flower

Drugo, nabavila sam junece iznutrice danas ujutro i junece meso. Prolazili smo prije par dana runi i ja kraj mesnice i ugledao ga je vlasnik mesnice. Bas mu se dopao. Odmah sam pitala za iznutrice i danas smo ih dobili. Sad se idem igrati mesara i procitati sve o barfu kako spremiti i sto dodati. Jel ja mogu povrce dodavati naknadno, da ga ne smrznem skupa sa mesom?

Toliko od nas zasad! Javim kako je prihvatio sirovo meseko!!!!

Puse svima!!!! Rooney - Page 2 177848
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 EmptySre Okt 03, 2012 4:11 pm

Super vesti, ta tecnost sipana u okce je da bi vet video ima li nekog ostecenja roznjace Wink Bravo za zdravog i dobrog decka. U barfu ces naci sve, a za meso i povrce, pa vidi, ja kada kuvam umem da spremim obrok i celog ga zamrznem, zajedno sa povrcem, a kada dajem sirovo, tada mu i ne dajem povrce, da ne kvarimo zadovoljstvo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rooney - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rooney   Rooney - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rooney
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: