Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Komarci i buhe EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Komarci i buhe EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Komarci i buhe EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Komarci i buhe EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Komarci i buhe EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Komarci i buhe EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Komarci i buhe EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Komarci i buhe EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Komarci i buhe EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Komarci i buhe EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Komarci i buhe

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptyUto Jul 17, 2012 4:56 pm

Bok zgužvano društvo!!!!

Mi smo novi ovjde... . Naime, ne znam da li ste negdje o tome već raspravljali ili niste.... ja nisam nigdje našla odgovor na svoja pitanja.

Rooney je kod nas sad treci dan i sutra će navršiti 2 mjeseca. Mi ga vodimo na wc van pred zgradu, na travicu. Ne znam gdje je buhe pokupio, ali smo stavili ampulicu Advantix, ali kako Rooney ne može biti miran, on je tu ampulu preslikao na krevet i sad ne znam koliko je toga od ampule ostalo na njemu.
Imao je ugrize od buha koje si je on stalno cesao i sad su nastale ranice. Mislim da ga i komarci napadaju Sad

Jel postoji kakvo sredstvo za poslije uboda od komaraca i buha, da ga toliko ne svrbi? I koje sredsvo koristiti za zastitu od komaraca Komarci i buhe 3277823773 Komarci i buhe 3277823773 Komarci i buhe 3277823773 ? Postoji kakav sprej protiv štetočina za tako male pse? Što napraviti i s čime namazti te ranice? Imam doma bepanten. Mogu ranice s time namazati? Žao mi ga je da već sad ima ranice od tih odvratnih štetočina Sad

Unaprijed vam hvala na odgovoru!!!! Komarci i buhe 428124
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptyUto Jul 17, 2012 10:15 pm

Ako ste ga stavili po uputstvu rasporedjeno duz cele kicme i direktno na kozu...verovatno je ostalo dovoljno.Advantix je i za zastitu od komaraca...nista sad, sacekaj tridesetak dana pa ponovo Advantix...a ovako..za karatkotrajno odbijanje komaraca mozes eterično ulje Lavande, ali ono medicinskog razreda i prirodno(za aromaterapiju) iz apoteka...ni slucajno sinteticko za isparivace za osvezavanje prostora.Par kapi na tvoje dlanove i ovlas rasporedi po povrsini krzna da ga namirises pre samog izlaska iz stana, ne smes direktno negde na kozu i ne slucajno u oko, samo po povrsini dlake!
Ranice mozes Pantenol kremom ili veterinarskom Flogocid jos bolje ...a ako ga jako svrbi odmah nakon uboda mozes Sinopen mast ili kremu ili mrvicu hidrokortizon kreme( ako nema Sinopena kod vas gore) direktno na ubod da smiri svrab...ali vrlo , vrlo malo...ako vec ima ranicu onda ni slucajno Hidrokortizon na to mesto! Buve...valjda je ostalo dosta preparata da ih poubija...ako ne, kupi neki netoksican prah protiv buva koji moze i za vrlo male stence i naprasi ga za dan ili dva ako ih bude i dalje.
Nemoj nikakav otrov u vidu spreja ili ponovo spot on dok ne prodje 30 dana najmanje, malen je on a sve su to jaki toksini.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 12:07 am

Stavila sam samo na onom predjelu između lopatičnih kosti. Evo, za drugi puta ću znati, duz cijele kicme. Imam doma lavandino eterično ulje pa cu ga s time mazati.... uh, kako ce lijepo mirisati Very Happy

Imam doma i Sinopen, ali nisam znala da ga smijem sa njime namazati. Super informacija!!! Komarci i buhe 79775

Flogocid cu mu nabaviti sutra i namazati ranice. Cijeli trbuscic mu je pun uboda, a negdje i ranica Crying or Very sad

Nadam se da buhe vise nema, budem pratila stanje slijedecih dana....


unaltraina, hvala puno na odgovoru!!!! Sad mi je lakse kad znam da ce biti i njemu i da ga nece svrbiti vise Komarci i buhe 428124
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 1:24 am

Nemoj ni Sinopena puno...znas kako i ljudima za ubode..po malo samo na mesto uboda...nije steroid ali antihistaminik jeste pa ne treba preterivati ...mali je on jos ali bolje nego da napravi rane
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 12:58 pm

Samo da pitam jel on očišćen protiv buva ili mu je samo stavljena ampula? Ako je pogrešno stavljena ampula onda bi ga prvo trebalo očistiti protiv buva, sve ostalo će se i samo od sebe rešiti kad se uklone paraziti, neće se češati, a ranice će zarasti. Ovde može da se nađe Bubi prašak ne bih da lupim javiće se Han ili sharpei_hr mislim da je neko rekao da ima i u Hrvatskoj isti taj Bubi prašak ili neka zamena za štence.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 1:16 pm

Nije ociscen od buha.... oprala sam sve njegove dekice i prostirke i promijenila posteljinu kompletnu na krevetu (spava s nama na krevetu) i usisala cijeli stan....

Moram ga okupati ili nesto tako?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 1:57 pm

Taj Bubi prašak se stavi na celo telo, utrlja i ostavi se nekih 10ak minuta ako se dobro sećam pa se iščešljava na nekoj podlozi bez tepiha. Buve ispadaju kao lude. Onda se sve to ponovi za 2 dana jer toliko treba da se izlegu nove buve. Imao sam štene pokupljeno sa ulice koje je bilo puno buva tako sam ga tretirao 4 puta. Dve nedelje je skoro trajalo dok ga nisam sredio. Imao sam sreće da je Kalla prošla bez napasnika.

Što se tiče stana/kuće postoji preparat koji se zove neostomosan prati se uputstvo i njime se tretira ceo životni prostor, neprijatnog je mirisa ali posle nekih pola sata ispari skroz i nije štetan.
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe EmptySre Jul 18, 2012 2:59 pm

Hvala puno na savjetima i odgovorima!!!!! Danas idem do veterinarske apoteke po bubija i po flogocit, ali i po furminator..... Komarci i buhe 428124
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Komarci i buhe Empty
PočaljiNaslov: Re: Komarci i buhe   Komarci i buhe Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Komarci i buhe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: