Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Poslastice za naše zgužvance EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Poslastice za naše zgužvance EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Poslastice za naše zgužvance EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Poslastice za naše zgužvance EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Poslastice za naše zgužvance EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Poslastice za naše zgužvance EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Poslastice za naše zgužvance EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Poslastice za naše zgužvance EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Poslastice za naše zgužvance EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Poslastice za naše zgužvance

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyPon Sep 24, 2012 11:12 pm

Bok društvo!!!!

Nisam nigdje na forumu našla nešto o poslasticama, a sve sadrže nekakve gluposti koje naši malci ne smiju jesti....

Kakve poslastice dajete svojim bebama? Ja sam posjetila sve dućane za kućne ljubimce i našla neke koje su 100% meso i navodno ne sadrze nikakve aditive, bojila....bla, bla, bla.... ne znam, kad smo to otvorili meni to ne izgleda kao 100% sušeno meso, a i kakica mu ne izgleda bas super kad to jede - dosta je mekana. Nakon toga sam otišla u mesnicu i kupila pola kilograma juneće lopatice (čini mi se da je to najmanje masno meso - barem je tako izgledalo Smile ). Narezala sam na rezance 1x1 cm i osušila u dehidratoru. A valjda to smije jesti..... Shocked Question Uglavnom, kakica mu je super, poslastice obožava i dresura je postala 10 puta lakša od kad imamo te poslastice... Rooney je postao 10 puta pametniji Poslastice za naše zgužvance 2447412316

Mah, moramo koristiti poslastice jer bi inače imali divljaka.... U šetnji vuče ili ne želi hodati... A da ne kažem kako UOPĆE ne sluša naredbu "dođi"!!!!!! Pustimo ga bez vodilice i samo ide od nas tako dugo dok mu ne kažemo "ajde booook!!!!" i onda misli da ćemo ga ostaiti i dotrči ko lud. Poslastice za naše zgužvance 428124 Ali to mu ne mislim govoriti umjesto "dođi"... Ljudi me gledaju ko da sam luda Poslastice za naše zgužvance 79775

Evo, možda sam nekome dala ideju za poslastice, ali me zanima šta im i vi dajete.... A možda ima tema o tome pa se ispričavam ako sam bezveze otvorila novu temu....

Pusa svimaaaaaaa!!!!!

Poslastice za naše zgužvance 177848
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 12:53 am

Po meni, meso lišeno vode u dehidratoru je odličan izbor za poslasticu. Naravno, ne treba soliti. Samo sušeno meso.

Mnooogooo bolji izbor od bilo koje kupovne poslastice. Keksića, pseće čokolade...bilo čega.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 2:12 am

Ja vec godinama pravim poslastice za moje zivuljke, sto za kucne sto za ulicne. Uglavnom spremam belo meso. Isecem belo meso na tanke trake i poredjam u pleh prekriven pek papirom. I to se susi u rerni na 90°C oko 3h. Uvek ispadne odlicno. Ne solim nimalo. Ostavim da se ohlade i to moze da traje 4-5 dana, a ako su vece kolicine u pitanju moze da se zamrze i vadi po potrebi. Macke su pozbate po tome da su probirljive ali ova poslastica im je omiljena. Sve tri macke obozavaju da jedu, a o kucama necu ni da govorim hungry

Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 11:12 am

Eeee, pa dobra ideja i sa pilecim mesom!!!!

Danas cu mu raditi opet te nagradice od juneceg mesa pa cu probati i od pileceg da vidim kolko to ovaj nas izbirljivac voli... Javim kako je ispalo Wink

Ne solim mu uopce njegovu hranu ako mu nesto skuham.... Sve bez soli.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 11:18 am

@Rooney_Pei jel si probala sa jetrom u dehidratoru?

Ja ne koristim poslastice. Kad je Kalla bila mala dobijala po granulicu dok je trenirala da bude fina (a nikad nije bila fina niti je sada), njoj je poslastica ako se sad ogrebe za nešto dok mi jedemo. Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 1:02 pm

Ja ih isto pravim sama, odn. pravila ranije jer nisam odavno. Susila sam u dehidratoru svasta, piletinu, junece srce, papaline ali uglavnom junecu dzigericu
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 1:53 pm

Ja runija pustam sa lajne kad smo u setnji, ali samo na sigurnom (u parkicu gdje nema opasnosti za njega), ali ipak moram ga dozvati. Nece svaku nagradicu ,a i htjela sam nesto prirodno...

Jooooj, da bar ja mogu nesto od junecih iznutrica naci da probamo i to....

Ja sam cak dosla u napas da mu kupim bezglutensko brasno pa da mu napravim domace kekse... Onak, pomjesano sa mesekom.... Ne znam dal to onda ide pod zitarice ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 1:57 pm

Juneća džigerica bi trebala da ima u svakoj mesnici. Kod nas je ima ali brzo nestane jer ljudi kupuju za sebe. Tako da onaj ko hoće mora poraniti... Smile A što se mora nije ni teško.

Inače, kod nas je oko 2 evra za kilogram.

Kontam da se dehidracijom izgubi sigurno 70tak % težine.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 5:14 pm

upotrebi brasno od pirinca za keksice i jaja da sve to lepo poveze, kokosovog ulja ako hoces da budu prhki i ne previse mesa Wink
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 8:49 pm

Bas cu probati te poslastice "keksice"... Samo mislim da je meso ipak meso Smile

Poslastice za naše zgužvance 177848
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptyUto Sep 25, 2012 9:26 pm

ma moji vole sve pa i samo komadice susenog testa od princanog brasna sa kokosovim uljem i malo cimeta.Bitno je da dobiju iz ruke...prasici.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptySre Sep 26, 2012 3:07 am

Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptySre Sep 26, 2012 9:37 am

Mi nazalost imamo problema sa hranom i hranjenjem. Nije prozdrljivi kao neki psi. Gledala sam neki video na youtubu kako tri shar pea doslovno gutaju tortu (slavili su neki rodendan). Ne mogu zamisliti svojeg razmazenog klinca da tako jede. scratch


Ali ovi keksici bas super izgledaju. Jos da nabavim ovu modlicu u obliku kosti.... Poslastice za naše zgužvance 116978

Evo , nasla sam i ja neke recepte, ali su na engleskom

http://www.bullwrinkle.com/Assets/Recipes/Recipes.htm
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptySre Sep 26, 2012 11:30 am

Ko hoće još malo da istražuje o zdravoj ishrani može da ode kod drugara na forum super su http://www.prirodapasa.com/
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Rooney_Pei


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 37
Lokacija : Varaždin, Croatia
Datum upisa : 15.07.2012

Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance EmptySre Sep 26, 2012 5:27 pm

Torte i kolačiiiiiiii!!!! Super recepti! Poslastice za naše zgužvance 847004189 Hvala Murphypei!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poslastice za naše zgužvance Empty
PočaljiNaslov: Re: Poslastice za naše zgužvance   Poslastice za naše zgužvance Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poslastice za naše zgužvance
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: