Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Laki KI EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Laki KI EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Laki KI EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Laki KI EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Laki KI EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Laki KI EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Laki KI EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Laki KI EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Laki KI EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Laki KI EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Laki KI

Ići dole 
+6
Murphypei
neron
cipi
MitaBG
Mikele
Laki KI
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 10:56 am

Kako to pravila nalazu vreme je da se i ja predstavim jer vec duze vreme pratim forum kao gost,a ovdje ima dosta dobrih stvari da se procita i nauci. Ja sam Laki i zivim u Kikindi. Star sam 2,5 mjeseca i veoma nestasan. Nadam se da cemo se lijepo druziti.
Pozdrav drustvo...
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:07 am

Laki KI Img992
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

Mikele


Ženski Broj poruka : 153
Godina : 37
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 28.07.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:08 am

welcome
medenjak jedan kiss
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:10 am

Laki KI 20092012020
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:11 am

Laki KI Fotografija0806
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:18 am

Laki KI Fotografija0816
Laki KI Img995
Laki KI Img1005
Laki KI Img1007
Laki KI Img1010
Laki KI Img1016
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 11:48 am

welcome

wave

photo
Nazad na vrh Ići dole
cipi

cipi


Muški Broj poruka : 82
Godina : 47
Lokacija : Elemir
Datum upisa : 20.01.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 12:05 pm

Laki KI 466478
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 12:10 pm

welcome hugs
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 1:02 pm

Aha, eto ga mali Laki Wink

Kao što sinoć rekoh na chatu menjaj mu hranu na neke kvalitetne granule bez žitarica za odrasle pse da ima vremena da popravi prednje noge. Wink
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 1:40 pm

Superrrr
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 1:43 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 2:11 pm

Hvala vam svima na dobrodislici da ste mi zivi i zdravi...
Murphypei je dobro primjetio,a taman se brinem i htjeo sam da pitam da li su mu prednje noge krive?! Meni kao laiku izgleda da jesu,a gledam da mu dajem sve moguce dodatke vitamina. Imam jos jedno pitanje,a to je nekoliko pitanja Cool
da li sme da jede:
-hljeb
-koju kolicinu meda po obroku
-koju kolicinu pecene ljuske od jaja po obroku
-peciva iz pekare
-kravlju surutku
-origano(posto sam citao da ima veliku kolicinu Omega 3)
Rado bih mu davao granule,ali kao sto sam rekao kod nas nema nikakav izbor kvalitetne hrane pa mu uglavnom kuvam,a za dorucak jede salame koje cu izbaciti iz jelovnika.
Jos jedno pitanje posto sam pcelar Lakija redovno ubadaju pcele svakih par dana po jedna u obraz jer on juri i hvata sve zivo pa me interesuje jel moze imati nekih problema zbog uboda?
Ja se izvinjavam jer malo oduzih sa pisanjem ponele me emocije. I love you

Srdacan pozdrav svima...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 4:11 pm

Ima nekoliko razloga zbog kojih se krive prednje noge uglavnom u ovom periodu su svi u vezi sa ishranom i odnosom kalcijuma-fosfora-vitamina D u obrocima. Šar-pej je kasnostasna rasa i iako spada u pse srednjeg veličine ipak je približniji velikim psima pa čak i gigantskim po načinu na koji se razvija. Videćeš kako godine budu prolazile da će tek sa 3 godine dobiti pravi "oblik" za razliku od mnogih rasa koje svoj rast završe ranije. Na osnovu ovog napisanog oko ishrane mislim da njemu fali kalcijuma što znači uvesti u obroke namirnice koje će da ga nadomeste ili uvesti suplementaciju preparatima na bazi kalcijuma (Cal-de-phos i slični, nikako čuveni kafortan jer on nije kalcijumski dodatak!)
Naravno biti oprezan ukoliko se dodaju kalcijumski preparati jer skoro iste posledice ima i višak kalcijuma kao i manjak.

Za namirnice idem redo:

1. hleb mu ne treba, znam da su mnogi navikli da psima treba dodati ugljenih hidrata, ali šar-pej nije kao drugi psi. Ovo na početku deluje kao neko naše baljezganje ovde, ali negde oko 4og, 5og meseca nastaje haos sa njihovim imunitetom i tad uglavnom kreću problemi, a prvo su na udaru koža i uši. Hleb se sastoji od žitarica i rafinisanih ugljenih hidrata (brašno), koji se u njihovom organizmu razlažu na šećere, a koji potom služe kao odlična hrana za bakterije i gljivice, a kod šar-peja buktanje napasnika ide neverovatnom brzinom i sistemski tako da se vlasnici zgužvanih nađu u gadnom problemu.

2. med mu ne treba u nekim velikim količinama neki se ne slažu sa mnom, ali ja sam med dodavao i to u mlečni obrok, mladi sir, jaja i pola kašičice meda. Takav obrok sam davao uglavnom jednom nedeljno nekad i dva puta. Znači, po meni, male količine meda su ok jer smatram da je med odličan za mnoge stvari. A kad si već pčelar imam pitanje: Kako ovi prostori stoje sa sirovim medom? Med koji nije prošao nikakvu obradu.

3. ljusku od jaja ispeći i posle toga dobro usitniti ili u avanu ili u mlinu za kafu da bude onako fin prah i dodavati jednu kašičicu u obrok. Ja sam jedno vreme dodavao u svaki obrok po malo ali uglavnom je bila jedna kašičica po obroku kad se sve sabere nekad nešto više.

4. za peciva iz pekare važi isto što i za hleb, isti fazon.

5. origano ima neka dobra svojstva, ali ne može da pokrije količine omega 3 koje su potrebne šar-pejevima mislim da bi jedan prstohvat bio dovoljan u jedan obrok dnevno, jer koliko znam sadrži i omega 6 (mislim i više nego omega 3 sad ne mogu da proveravam Smile)

6. surutka odlična, koliko god može da je popije a da ne zaradi proliv je super. Neki je drže i pored vode da psi piju njom nema šanse da se predoziraju, osim kažem, u tom slučaju kada dobiju trčkalitis. Smile

E sad ono što primećujem je da ti fali meso, tj. njemu fali meso. Meso treba da bude osnova svih obroka, a ostalo su dodaci. Npr. ja sam kupovao (a i sad kupujem) negde pola kg pilećeg (najčešće bataci koje raskostim ukoliko ću da kuvam, Marfi je jeo i sirove batake sa kostima, Kalla ne sme jer ne žvaće propisno), 200gr bubaca i 200gr džigerice. To me sve ukupno izađe nekih 600-700din manje više. onda to sve stavim da se kuva. Unutra dodam najčešće pola šake pirinča, ili jedan beli krompir, nekad ubacim još malo nekog povrća (šargarepu, karfiol, brokoli, kupus jako malo) i od toga bude super hrane za neka 2 dana zavisi koliko je Kalla proždrljiva.
U tu smesu pred serviranje dodajem omega 3 perle, vitamin C sa produženim dejstvom i prstohvat kurkuma začina. Kad je bila mala išla je kašičica praha ljuski od jaja u obroke. Može da se servira lepo, dodaje se i mladi sir pa sve tako isto sa rotiranjem mesa. Doduše moji obroci su najčešće sirovi, isti princip samo što onda povrće mora bar malo da se prokuva, pirinač i krompir naravno tada ne ide. Smile
I da, velika juneća koska sirova je super za vežbanje vilice i sređivanje zubića, posebno su dobre one sa dosta hrskavice, mi imamo dogovor sa mesarom da nam ostavi. Sva mesa mogu da se daju sirova sem svinjetine koja se OBAVEZNO kuva. Wink

Za ujede pčela imaš sreće što nije alergičan, tako da ne verujem da će biti nekih posledica, ukoliko ih nije bilo do sada. Moja ne znam kako bi to preživela ona je imala gadne reakcije na ujed pauka, sad su skroz blage, a sa pčelama ne bih nikada voleo da saznam. Smile

Toliko o dugačkom postu hehe Verovatno sam nešto izostavio, ako ima pitanja tu sam ili neko od nas sa foruma. Wink

Nemoj da zaboraviš da mi odgovoriš na ono pitanje o medu. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 5:55 pm

Veliko HVALA na odgovoru ja sam mislio da je moj post dugacak Very Happy. Salim se. Ajde prvo da ja tebi odgovorim na postavljeno pitanje. Sto se tice meda nema potrebe da prolazi kroz bilo kakvu obradu posle oduzimanja od pcela jer to onda vise nije prirodni med. Moze samo ako se kristalise (jer je kristalizacija prirodna osobina svakog meda) da se zagrije do maksimalno 40 stepeni (jer sve preko toga unistava sve hranjivo u medu) da bi se vratio u tecno stanje. Meda u Srbiji ima u velikim kolicinama jer je ovo privredna grana u ekspanziji tako da vam je moj savet da kupujete med direktno od pcelara i to onog kojeg poznajete jer se pcele tretiraju razlicitim veoma otrovnim preparatima uostalom kao i svi ostali proizvodi koji su za ishranu. Trazite nekog ko se bavi organskim pcelarenjem i tretira samo prirodnim preparatima kao npr. ja. Po mom skromnom misljenju med sto se kupuje u prodavnicama nije med kao takav jer je sa sve ambalazom jeftiniji od proizvodjaceve cene. Ja sam ovdje svasta napisao,a da li sam dao odgovor na pitanje nisam siguran. Smile

Sto se tice kalcijuma procitao sam da se noge jednako krive ako ima viska ili manjka kalcijuma e sad sta je od to dvoje u pitanju nemam pojma jer se bas trudim da mu dajem sto vise kalcijuma.

Od mesnatih stvari jede kuvanu piletinu,salame, i od Pedigrea neki zele piletine i nesto kao mesni narezak uglavnom stvari koje mogu da kupim u obicnim marketima. Ostala hrana mu je kuvani krompir,pirinac,sargarepe i ostalo povrce sta god mi padne na pamet,a on jede sve redom ne prodje ni minut pojede kolicinu od 200-300 grama prozdrljiv za medalju. Laughing

Dao sam mu i veliku kost za jacanje zubica kao i neku vestacku od tvrde plastike i obje je bukvalno pojeo pa je sad presao na noge od stolova i stolica uglavnom ne bira sta ce da glaba,a svu obucu koju je dovatio je naravno totalno pokido.

Od reakcije na ubod pcela samo mu bude malo tvrdji obraz tj. ima mali otok i to mu prodje za dan. Inace pcelinji otrov je zdrav cisto da znate.

Pozdrav iz Kikinde...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 6:34 pm

Samo da se nadovezem, kod ljudi je poznato da-alergijska reakcija na ujede (a i penicilin) moze da se javi i na deseti ujed. Ne mora da znaci,ali ipak ja bih bila oprezna. Bar za svaki slucaj imati terapiju da odreagujete ,ako nemate blizu nekog veterinara.
To za glockanje stolova,obuce,odreagujte sto pre,dajte mu do znanja da to ne sme da radi. Uvek mu munite u usta njegovu neku igracku,kosku sta god,da zna sta sme a sta ne .
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 7:06 pm

Upravu ste sto se tice da se moze postati alergican vremenom,ali isto tako se alergija vremenom moze izgubiti.
Mene su npr. izubadale pcele milion puta ko da sam im najgori neprijatelj pa hvala Bogu nista mi nije bilo,a brat mi je bio alergican na ubod pcela do skoro kad su ga izubadale pa mu isto nista nije bilo tako da pretpostavljam da je stekao rezistenciju i postao imun. Imam lekove za te stvari ali za ljudsku upotrebu,ali cu nabaviti i za pse. Danas je Laki sedeo odmah ispred kosnica i normalno hvatao pcele i dok sam ja stigao da odreagujem poceo je da kija tako da sam odmah znao da ga je ubola. Njemu nista ne smeta sasvim normalno funkcionise.

Sto se tice grickanja stvari mogu mu ja braniti koliko hocu i gurati mu svasta u usta on opet radi po svom sto je naumio. Ponekad ga malo klepim naravno blago,ali on to shvati kao igru i tek onda navali. Probao sam i ono da ga srusim na ledja i drzim za vrat,ali slaba vajda od toga. Strasno je tvrdoglav i uporan. Jedino se uplasi kad ga dignem u vis valjda se boji visine ili sto je nemocan u tom polozaju nisam zakljucio.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 7:13 pm

Plisanih igracaka sarenih boja sto vise pobacajte po prostoriji gde vas momak boravi i problem resen. Provereno! Neka lopta koju nemoze da proguta nije na odmet. Smotaj novinu pa ga "sljapi" po guzi... nemozes ga povrediti, on se od novine uplasi. Posle je dovoljno da zapretis s njom i on se umiri. Mozes i da povisis ton ali da zvucis ljutio. Nemoj da se sazaljevas na njegove oke i njegovu tugu jer je to udica na koju se ti upecas. Budi ljut dva-tri sata ignorisi ga i onda ce te ozbiljno shvatiti. Ima i zlatna komanda "Ne" koju sam ja praktikovala kad dovatim novine i "sljapim" po guzi kazem "Ne"... sad na "Ne" sve razume.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 8:44 pm

prvo welcome i od mene za Lakija Smile...i malo da dodam Smile Pas i covek a posebno Shar Pei nije isto..pa ni u smislu lekovitosti uboda pcela, jako je dobro sto nije alergican ali moras voditi racuna da ne dobija ugrize cesto zbog hijalurona i histamina koji kod njih i posle deset ujeda moze podivljati i napraviti cudo. A ishrana .....Pedja je sve objasnio sem sto bih dodala da Origano sem u lekovite svrhe i to kada je neopohodno treba zaobilaziti u sirokom luku kao suplement jer je jedna od vrlo toksicnih biljaka kada su psi u pitanju. Culi ste svi za slucajeve ugibanja pasa koje cesto hrane Pizzom...nije to od testa i sira i mesa...vec prevelike kolicine origana u nekom vremenskom periodu. Origano moze ali samo u obliku etericnog ulja divljeg origana u propisanij dozi za pse po tezini...i ponavljam se koristiti samo u lekovite svrhe a kompletne listice kako se kristi kao zacin ne davati psima uopste, posebno ne redovno kao suplement. Omega 3...dovoljno za ove pse ima je samo u plavoj morskoj ribi a najjednostavnije je kupiti Omega 3 perle i davati psu uz hranu druge vrste Smile Pas je mesojed i osnova ishrane je meso i iznutrice i mesne kosti.... kupovne preradjevine za pse...to je sam otpad i masnoca i niceg korisnog sem masti tu nema...da ne pricam koliko je hemije u tome kroz sredstva za konzerviranje. Najsigurniji put do zdravlja ovih pasa je sto jednostavnija i sto prirodnija ishrana, bez hemije, konzervansa i svega onog drugog toksicnog cega ima u svim predjenim hranama namenjenim ishrani pasa...zitarice ne ili samo kao pirinac..povrca vrlo malo i ko bas ima problem sa tim da mu pas ne jede vitamine iz povrca koje inace vrlo tesko usvajaju iz sirovog a kuvanjem se i mnogo toga unisti ...jedino sto sigurno dobiju su prosti seceri a psima su prosti seceri vise neprijatelj nego brz izvor energije Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyČet Okt 18, 2012 9:42 pm

Laki KI ::
Veliko HVALA na odgovoru ja sam mislio da je moj post dugacak Very Happy. Salim se. Ajde prvo da ja tebi odgovorim na postavljeno pitanje. Sto se tice meda nema potrebe da prolazi kroz bilo kakvu obradu posle oduzimanja od pcela jer to onda vise nije prirodni med. Moze samo ako se kristalise (jer je kristalizacija prirodna osobina svakog meda) da se zagrije do maksimalno 40 stepeni (jer sve preko toga unistava sve hranjivo u medu) da bi se vratio u tecno stanje. Meda u Srbiji ima u velikim kolicinama jer je ovo privredna grana u ekspanziji tako da vam je moj savet da kupujete med direktno od pcelara i to onog kojeg poznajete jer se pcele tretiraju razlicitim veoma otrovnim preparatima uostalom kao i svi ostali proizvodi koji su za ishranu. Trazite nekog ko se bavi organskim pcelarenjem i tretira samo prirodnim preparatima kao npr. ja. Po mom skromnom misljenju med sto se kupuje u prodavnicama nije med kao takav jer je sa sve ambalazom jeftiniji od proizvodjaceve cene. Ja sam ovdje svasta napisao,a da li sam dao odgovor na pitanje nisam siguran. Smile

Da to me je zanimalo. Neko vreme već čitam u jednoj grupi o korišćenju potpuno prirodnog meda koji nije prošao nikakvu obradu (ni zagrevanje ni dodavanje šećera) i tome kako ga koriste za lečenje rana. Navodno, jedna gospođa ga već preko 20 godina koristi na svojim šar-pejevima u slučaju bilo kakve posekotine ili STSS infekcije, ali napominje da mora biti potpuno prirodni, bez ikakve obrade na engleskom je to RAW HONEY, pa me interesovalo kako to izgleda kod nas. Wink Hvala.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyPet Okt 19, 2012 1:16 am

Imala sam prilike da gledam proces. Moj drug Ivan i njegov tata se godinama bave time. Oni se obuku u neke smesne uniforme kao marsovci i vade te ploce iz kosnica u kojima se nalazi med. A pre toga sa nekom spravom iz koje izlazi dim oteraju pcele. Onda to ide u jedan veliki bubanj koji lici na bubanj od ves masine i gore ima rucka koja se mehanicki okrece i tim vrtenjem bubnja med izlasi kroz slavinu na samom dnu. Taj med prava u teglu, odozgo poklopac i u prodaju... Nisam videla nikakav secer da se dodaje niti da se zagreva. Neznam o kakvoj je vrsti meda rec, ovo je bio bagremov... veoma lep. Mada, opet je jako sladak za upotrebu kod pasa ako se ide nekom logikom. Necu da tvrdim nista jer i ja uvek pitam sta i kako. Ako je toliko stetan zasto se onda toliko potencira da zameni secer. Neznam.
Nazad na vrh Ići dole
Laki KI

Laki KI


Muški Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.10.2012

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyPet Okt 19, 2012 11:10 am

Unaltraina hvala na odgovoru necu koristiti origano. Da iskren budem pokusavam da izbjegnem kupovnu koncetrovanu hranu jer u njoj vjerovatno ima previse hemije tako i te perlice ili granule. Trazim prirodne proizvode koji u sebi sadrze potrebne vitamine za pravilan razvoj. Nasao sam da npr. orasi imaju odlicno lekovito dejstvo. Evo sta sam nasao na netu:
Orahovo jezgro (plod) sadrži dosta kalorija, ali i dosta korisnih i lekovitih sastojaka:




  • belančevine
  • biljna vlakna
  • biljne masti
  • biljna ulja
  • vitamine B1, B5 i B12
  • vitamin C
  • vitamin E
  • gvožđe
  • etrična ulja
  • inzitole
  • kalijum
  • kalcijum
  • magnezijum
  • nezasićene masne kiseline
  • omega-3 masne kiseline
  • tanine
  • ugljene hidrate
  • fosfor
Lekovita dejstva


Orahovo jezgro i proizvodi od njega povoljno utiču na zdravlje kada su u pitanju:




  • alergija
  • astma
  • artritis
  • arteroskleroza
  • anemija
  • bolesti zuba i usta
  • bolovi u mišićima
  • bronhitis i plućne bolesti
  • gubitak pamćenja
  • degenerativne bolesti
  • depresija
  • dijabetes
  • za normalan rast
  • za poboljšanje koncentracije i pamćenja
  • impotencija
  • jačanje nervnog sistema
  • jačanje imuniteta
  • kod poremećenog metabolizma
  • katarakta i očne bolesti
  • katar creva
  • kožne bolesti i problemi sa kosom
  • migrena
  • može se koristiti kao diuretik
  • neke vrste raka
  • neplodnost
  • nervoza
  • nesanica
  • održava krvne sudove
  • osteoporoza
  • PMS i problemi u menopauzi
  • prevencija kod organa za varenje
  • psorijaza
  • problemi sa holesterolom
  • problemi sa krvnm pritiskom i krvnim sudovima
  • problemi sa prostatom
  • problemi sa radom bubrega
  • problemi sa nervima (živcima)
  • problemi sa kostima i zubima
  • protiv peska u mokraćnim kanalima i organima
  • protiv bolova
  • protiv gojaznosti
  • protiv znojenja nogu
  • protiv starenja
  • protiv stresa
  • problemi u trudnoći
  • protiv nadimanja
  • protiv crevnih parazita
  • razne infekcija
  • reuma
  • reumatatoidni artritis
  • smetnje u rastu dece
  • srčane bolesti
  • upale pluća i organa za disanje
  • pospešuje rad želudca i creva
  • uganuća i istegnuća
  • umor
  • hemoroidi
  • hiperteireoza
  • čirevi
  • šlog
Marfi kao sto sam rekao med najbolje kupiti direktno od pcelara jer je samo taj prirodan i ne preradjen dok ovi po marketima prodaju Kineski ili Turski med(jer je duplo jeftiniji od naseg) od GMO hrane i samo nasi nakupci stavi Srpske etikete i prodaju ga kao domaci.

Kao sto Sandra kaze direktno iz kosnica u teglu pa prodaja bez dodavanja secera jer je prirodan med vec presladak tako da nema potrebe za secerom. Dim kojim se dime pcele je goruca piljevina od drveta tako da pcele pomisle da je pozar pa po prirodnom instinktu uzimaju po malo meda u sebe da bi imale hrane dok pozar ne prodje ili ako moraju da se sele,a cim su site osete blagostanje i nisu nemirne tako da ne napadaju pcelare. Samo sam dao objasnjenje zasto se to radi. Pretvorih ja ovu temu u pcelarski podforum nadam se da mi necete zamjeriti i izvinjavam se. Kad vi mene svasta naucite da i ja moje skromno znanje podelim sa vama. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyPet Okt 19, 2012 11:29 am

Znam za neke osnovne stvari u vezi sa medom koje mogu da pokupim sa interneta pa u svojoj glavi presaberem šta je dobro, a šta ne, na osnovu svog znanja. Konkretno za med rekoh, žena koja je 20 godina u rasi ga koristi za sve vrste posekotina kao i za STSS i savetuje ga u jednoj grupi na FB, znam na kom principu radi, a iskustvo je nemerljivo bez obzira na količinu bubajućeg znanja koju mogu da upijem. Ovo sve znači dosta, jer niko od nas ne može sve znati, tako da eto od sada i ja savetujem med naš domaći za posekotine. Wink

E sad, ovaj deo o prirodnom je super stvar, ALI savetujem čitanje ove teme KLIK OVDE malo je duža, ali uz bokalče kafe lakše se čita hehe Šar-pej je mutant kako volim da kažem i postoje neke posebne stvari koje o njemu treba znati. Bez obzira na sve prirodno što pokušamo da im obezbedimo ima i taj momenat gde moraju dobiti pomoć u vidu nekih suplemenata jer ta mutacija koju oni imaju nije prirodna nego je "izvedena" lošom selekcijom. Po forumu se može naleteti da stalno pominjemo omega 3 perle, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkumu (začin), to su 3 stvari koje pomažu održavanju zdravog hijalurona.

Orah je inače poprilično masan u većim količinama izaziva trčkalitis Wink
Pas kao mesojed bi trebalo da vuče sve potrebne elemente iz mesa, sirovo je najbolje, a zatim kuvano i na kraju pečeno.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyPet Okt 19, 2012 11:56 am

sandra1000 ::
Ako je toliko stetan zasto se onda toliko potencira da zameni secer. Neznam.
Pa psima uopste ne treba secer, to je sustina.Sandra nece pas uginuti od redovnog konzumiranja po malo meda niti slatkog voca i povrca, ali moze imati dosta problema ukoliko su seceri bilo koje vrste redovni u sastavu obroka i ishrani.Radi se samo o tome sto zbog svoje fiziologije i metabolizma jednog mesojeda seceri im remete PH u sistemu za varanje i celom organizmu(postaje bazniji). Psi energiju dobijaju iz masti i ako je potrebno zbog aktivnosti(kod radnih pasa uglavnom) dodavanjem UH.Secerima se slabi odbrambena snaga organizma ovih zivotinja ciji je organizam po prirodi kiseliji nego u coveka, svastojeda i iskljucivih biljijeda kojima su seceri izvor energije. Uvek treba staviti stvari na vagu i logicno odmeriti DA i NE. Med konkretno jeste jedna od najvrednijih namirnica iz prirode i vrlo lekovit ali evo recimo samo po pitanju imuniteta i propolisa . Ako se psu daje med da bi zbog njegovog prirodnog svojsva podigli psu imunutet razmisliti o tome koliko i kada jer ce se iz najbolje namere verovatno dogoditi da se psu poremeti kisela sredina i imunitet jos srusi a mi to onda samo zamenjujemo korisnim svojsvom meda koji ga je trebao podici...prakticno se ne uradi nista sem sto se moze organizam dovesti u jos gore stanje nego je bio ako se pretera. Med je odlican kao brz izvor energije u posebnim situacijama poput kod kuja tokom stenjenja i iscrpljernih pasa bez energije kao brza prva pomoc.
Orasi...kostunjavo voce svo (sem Makadamije koja je otrovna za njih i moze ubiti psa u vrlo maloj kolicini) moze se davati psima kao poslastica i po malo, ni u cemu ne treba preterivati a pas iz sirovog mesa, iznutrica i mesnih kostiju dobije sve sto mu je potrebno tako da istrazivanja u namirnicima biljnog porekla nisu preko potrebna jer su psi apsolutno fizioloski razliciti od ljudi i zbog nemogucnosti varenja biljne hrane mnogo toga izadje na drugom kraju u skoro u istom obliku u kom je uslo Smile Moze bilje i voce ali vazno je znati sta je opasno i toksicno...poput pomenute makadamije i recimo grozdja(suvog i svezeg) , crvenog lika i jos toga Smile Pas svoj imunitet gradi dobrom ishranom, posebno kada u njoj ima aminokiselina iz sirovog mesa koje se inace unistavaju termickom obradom... a sve ostalo iz bilja moze ali u malim kolicinama. Nasi psi i dodavanjem suplemenata koji su preporuceni od strane specijalista za rasu.....i to je to Smile Prakticno moze sve sem onog sto je toksicno ali u tim malim kolicinama svakako nece imati posebne blagodeti po zdravlje psa.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI EmptyPet Okt 19, 2012 12:19 pm

Sustina je da je pas mesojed koji moze dobiti energiju i iz UH ali prosti oblici UH iz danas preradjenih zitarica imaju i proste secere i ukoliko pas nema povecane energetske potrebe bolje ni njih ne davati, integralne zitarice ne moze variti zbog omotaca od celuloze sem ako se ne skuvaju ...hrana biljnog porekla koristi crevima kao vlakno i za poboljsanje peristatike creva ali ni vlakna nisu preko potrebna jer pas ima kratak sistem za varenje i inace sve vrlo brzo izbaci na drugom kraju a i psi ne luce amilaze da bi biljna vlakna mogli razgraditi i usvojiti mnoge hranljive materije iz njih kada su u sirovom stanju a kuvanjem se mnogo toga unisti naravno..plus sto hrana biljnog porekla ima u sebi uglavnom dosta prostih secera....zato im to nije potrebno sem u obliku u kom se biljke vec polusvarene i razgradjene prirodnim putem vec nalaze u sistemu za varenje biljojeda...a ti mikroelementi se jednostavno dodaju psu koriscenjem neopranog sirovog buraga prezivara u ishrani pasa ili kompletnih neopranih iznutrica ptica i drugih sitnih biljijeda povremeno Smile...Vrlo jednostavno. Naravno postoji lekovito bilje koje je dobro za pse ali koristiti ga kao takvo, kao suplement za lecenje odredjenih tegoba ili povremeno kao preventivu i biti oprezan jer su mnoge lekovite biljke takodje toksicne za pse Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Laki KI Empty
PočaljiNaslov: Re: Laki KI   Laki KI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Laki KI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Laki

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: