Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
MLEKO ZA KUCICE EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
MLEKO ZA KUCICE EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
MLEKO ZA KUCICE EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
MLEKO ZA KUCICE EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
MLEKO ZA KUCICE EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
MLEKO ZA KUCICE EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 MLEKO ZA KUCICE

Ići dole 
+4
sandra1000
Dacha
unaltraina
NIKOLA
8 posters
AutorPoruka
NIKOLA

NIKOLA


Muški Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 06.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Okt 25, 2012 4:25 pm

Dobar dan drugari.
Imam jedan VELIKI problem.
Kuja se ostenila carskim rezom preksinoc,ostenila je 5 lepih zguzvanaca.
Kuja je uginula nekih 5 sati posle carskog reza. Stenci nisu uspeli ni da sisaju ni prvi put.
Danas je drugi dan,ja ih hranim na svaka 3 sata na cuclu.
Da li ih mogu tako odhraniti i da li treba nekako da im pojacam imunitet?
Sa kozijim mlekom im dajem AD kapi,vitamin BiC i malo secera.
Za sada je sve ok. sa stencima,samo ne mogu da verujem da mi je kerusa uginula.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Okt 25, 2012 4:59 pm

postoji namensko mleko za podizanje stenaca koje simulira kujino mleko po kvalitetu i ja uvek njega preporucujem http://www.sparkyfashion.com/252-mleko-za-stenad-05kg-i-25kg-bewi-dog.html ...to isto postoji i od Royal Canin-a.
Domaca zamena se pravi od kozijeg mleka(pola litre) u koje se doda dva sirova zumanceta prepelicijeg jajeta, kasicica slatke pavlake, pola ksicice meda i par kapi AD na svaki treci obrok. Moze i B vitamin(pola ksicice)Stenci kad su toliko maleni hrane se na dva sata, i obavezno se masira lagano stomak prema analnom otvoru laganim kruznim pokretima i sam analni otvor nakon svakog obroka, toplom vlaznom krpicom , kao sto bi ih i kuja lizala i sama masirala radi stimulacije rada creva i besike...trebali bi da u vreme masaze i kake i piske nakon obroka. Kujino mleko u prahu je bolje jer je pravilno izbalansirano a i uvek iste jacine i iste kolicine masnoce. O tome se jako mora voditi racuna...da mleko uvek ima istu masnu jedinicu jer stenci mogu dobiti proliv koje je cesto fatalan za njih u tom uzrastu isto kao i zatvor zbog neredovnog praznjenja....znaci ako na 2dl mleka stavis jedno zumance prepelice, pola ksicice slatke pavlake i malo meda...to uvek mora biti tako, ni vise ni manje....zao mi je zbog kuje...a sta se ustvari dogodilo i koliko je bila stara?Prvo leglo ili?
Mleko se naravno uvek sprema sveze i nikada ne podgreva odstojalo , ne drzi se u frizideru vec umuceno za kasnije vec uvek sveze priprema za svaki obrok!!!!
Jos nesto, previse vitamina C moze tako malim stencima ostetiti sluzokozu i zeluca i creva i ja ga ne bih davala...eventualno po kap dve limuna u mleko pred sam obrok.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Okt 26, 2012 2:05 am, izmenio ukupno 9 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Okt 25, 2012 5:10 pm

jao sad sam se setila Sad pa ona je prosle godine u ovo vreme ostenila mrtvo celo leglo Sad...ocigledno nije bila za parenje zbog nekih problema...eto ode sad ona Sad
Nazad na vrh Ići dole
NIKOLA

NIKOLA


Muški Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 06.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Okt 25, 2012 11:40 pm

Jeste. To je ta kuja od prosle godine.
Da ne bih prosao kao prosle godine,dan ranije sam je odneo na ultrazvuk. Ustanovljeno je da ima 5 kucica.,dobila je injekciju za izbacivanje kucica i veterinar je rekao ako u roku od 24h ne izbaci ni jedno da mu se javim.Posle 24 h uradjen je carski rez (trebala je da nosi kucice jos 4 dana).
Posle carskog reza kuja nije izasla iz anestezije ni posle 9 sati od stenjenja. Nije dala stencima da sisaju,bila je u nekoj polu-komi. Stalno je lezala na ledja. Stenci nisu uspeli ni da posisaju ono prvo mleko koje kazu da je dobro za imunitet.
Evo danas je drugi dan kako ih hranim na cuclu. Od mogucih 5 komada sada mi je ostalo 3.
Dva komada su uginula pre 1 sat. Dobili su proliv(nesto zute boje).
Sada ne znam ni da li ce preziveti i ovih troje?
Sta mi preporucujete?
U 1,5 litara mleka sam stavio 10 kapi(AD)+i kasikica B vitamilna i jednu tabletu C vitamina i pola kasikice secera.
U sobi je sada 32 stepena.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyČet Okt 25, 2012 11:59 pm

utopli ih dobro i nemoj im davati mleko dok imaju proliv, samo po kap glukoze na svakih pola sata- sat iz apoteke pipetom u usta bar dva obroka tako preskoci i hitno nadji pravu zamenu za mleko kuje. Glukoza ona za u venu, rastvor. Imas li nekog drugog veterinara tu sem tog ?


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Okt 26, 2012 4:52 pm, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:01 am

C izbaci iz mleka ..napisah da moze napraviti haos sa sluzokozom u tim mladim crevima,posebno obican sinteticki C vitamin... sem toga 1.5 l mleka nisu mogli popiti odmah, verovatno je i prokislo od C vitamina ako si ga ne daj Boze podgrevao za sledeci obrok Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Okt 27, 2012 1:18 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:04 am

ne znam sta bih rekla,,,proliv u tom uzrastu ubija stence Sad Sad a i kasnije dokle god su toliko mali da ne mogu na infuziju


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Okt 26, 2012 12:19 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:05 am

mozes mleko naruciti online sa onog linka koji sam ti gore postavila i ako imas nekog pouzdanijeg veterinara utopli stence i pravac sa njima kod njega Sad


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Okt 26, 2012 4:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
NIKOLA

NIKOLA


Muški Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 06.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:36 am

Sa kujom ne znam sta je bilo....
Veterinar pretpostavlja da joj jetra nije bila zdrava pa zbog toga nije izasla iz anestezije,ili kaze da joj je bilo slabo srce....
Porucicu ujutro mleko u prahu,samo treba 3-5dana da mi stigne!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:48 am

stigne to za 1 dan brzom postom, obicno salju nekom od brzih posta kada se porucuje online. Puno srece zelim malcima i javi kako ide sa njima ,,.dok ne stigne zamena za kujino mleko pravi im prehranu kako sam napisala gore.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 12:41 pm

Bas mi je zao sto ti se to desava. I evo cisto iz licnog iskustva sto se tice kolicine mleka kad spremas za obrok da imas neki orjentir. Moji stenci kad su imali 2 nedelje ja sam ih morao dohranjivati jedno desetak dana na flasicu. U tom periodu njih 6 nisu mogli da popiju flasicu od 250mg po obroku. sisaju i zaspe na cucli. Sto znaci da sa 2 nedelje su kad podelim flasicu na njih 6 pili svaki od njih po nekih 40mg. E sad oni su i sisali ali kuja nije imala dovoljno mleka pa sam ih dohranjivao. Nek su iz kuje izvukli po jos toliko,znaci stene je po obroku pilo od nekih recimo 60-80mg mleka. i tako na svaka 3h. E sad posto ti imas 3kom. tebi je sasvim dovoljno da im po obroku spremis tu jednu flasicu . a ne vise, tako da bi stenci uvek dobijali sveze mleko. Nadam se da ce njih troje pregurati kako treba...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 8:35 pm

Nezelim nikog da uznemirim svojim komentarom, ali ja iskreno sumnjam u rad veterinara. Nama je kuja engleskog buldoga ubijena na carskom rezu sa pune 3 godine. Bila je perfektnog zdravlja i izuzetno vitalan pas te rase. Neznam, ali bilo bih najbolje da tog veterinara oteras dodjavola i nadjes nekog ko zna ove pse.
Ljilja i Dacha su vec jako dugo u celoj ovoj prici podizanja stenaca i uopste gajenja Shar pejeva oni ce se sloziti samnom da tu ima neki propust. A ovo mleko iz domace radinosti zaboravi. Najbolje kupis adekvatno mleko marke Royal Canin ili porucis ovo sto Ljilja kaze pa po prospektu radis kako treba. Potrudi se da das sve od sebe da te pse izvedes kako treba Wink

Nazad na vrh Ići dole
NIKOLA

NIKOLA


Muški Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 06.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 11:12 pm

Ostalo jos samo jedno stene ...... MLEKO ZA KUCICE 40398
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPet Okt 26, 2012 11:19 pm

Nikola Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptySub Okt 27, 2012 4:28 am

nocomment
Nazad na vrh Ići dole
NIKOLA

NIKOLA


Muški Broj poruka : 41
Godina : 48
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 06.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 6:08 pm

Pozdrav svima prijatelji.
Evo i mane ponovo sa zalosnim vestima.
Uginulo je i zadnje stene!!!!!!
Sada ne znam sta da radim.
Kuja je bila nas uzi clan porodice,bila je kao nase dete,posto dece nemamo.
Mislio sam da ce ostati bar to poslednje stene pa da zamene svoju majku.
Dobilo je ime "LEO" posto se borilo kao lav,ali nije izdzalo,samo se odjednom ukocilo i tako uginulo.
Sve mi je prazno.....
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 6:21 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 6:24 pm

Zao mi je jako Sad , Nikola nabavite sto pre drugog psa. Svi su oni razliciti ali svi se jako zavole...bice vam lakse ako sto pre uzmete drugog psa. SadSad
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 6:35 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 6:56 pm

U takvim slucajevima najbolje resenje je drugi pas. Nebitno da li cete muzijaka ili zenku svejedno je, bar meni, ali ja se vise nebi upustala u rasplod ako za to nemam znanja. Nemoj se sekirati, razumem te potpuno, uzasno je osecaj kad do pre neki dan imas punu kucu a danas prazna. Uzmite nekog drugog psa. mnogo lakse cete to podneti. kiss
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 7:33 pm

Nikola zao mi je sto se sve tako tragicno zavrslio,nadao sam se da ce se barem neka beba izvuci ... Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyPon Okt 29, 2012 8:20 pm

neron ::
Nikola, ne znam da li ko poklanja,ali to bez papira, nemoj brate.. Upravo si ostao bez psa iz nepoznatih razloga, psi koje imamo nemamo zbog papira da bi vodali okolo i hvalili se njima, vec da bi znali ko su, ciji su, da li su im majka i otac imali bolesti koje se nasledjuju, koliko su genetski dugovecni... Ja imam psa koji ni jednom nije otisao na izlozbu i nece, a ima papire, jer jednostavno mogu da pratim njegovu liniju!

Najbolji moguci savet, ako si jednom pogresio ne cini to ponovo (covek bi trebao da uci na tudjim greskama). Obavezno proveri rodovnik upoznaj se sa zdravljem linije pa tek onda ulazi u pricu. Psa bez rodovnika nikada ne uzimaj.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE EmptyUto Okt 30, 2012 9:29 am

Postovi o poklanjanju/usvajanju šar-peja su prebačeni KLIK OVDE

Greškom nisam prebacio ovaj poslednji post koji je napisao član M I T A B G, sad mi je suviše komplikovano da ga prebacuje pa ću ga ostaviti ovde, priču o usvajanju/poklanjanju možete nastaviti tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MLEKO ZA KUCICE Empty
PočaljiNaslov: Re: MLEKO ZA KUCICE   MLEKO ZA KUCICE Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MLEKO ZA KUCICE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» najbolje granule za kucice?
» Mleko
» Mleko

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: