Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Usvajanje vec formiranog psa EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Usvajanje vec formiranog psa EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Usvajanje vec formiranog psa EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Usvajanje vec formiranog psa EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Usvajanje vec formiranog psa EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Usvajanje vec formiranog psa EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Usvajanje vec formiranog psa EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Usvajanje vec formiranog psa EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Usvajanje vec formiranog psa

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 10:02 pm

Zelim da vas pitam da li pas koji je vec formirana licnost moze da bude problem ako promeni vlasnika?
Tacnije radi se o Shar peju starom 3 godine, koji je u jako losem stanju, vlasnici su mu narkomani, a zena koja ga trenutno cuva je tezak alkoholicar, nemaju za normalan zivot a kamo li za psa, nemoze da bude gora situacija. Astor, je izuzetno suzdrzan pas, nepoverljiv prema ljudima, ali jako ponizan pred psima. Odrastao je sa mackama. Dosli smo do decka kome je taj psa ukraden u januaru 2010 godine i koji kad smo saznali da ga je trazio jednostavno rekao "Ja sam njega prezalio". Ja sam nesto razmisljala da ga uzmem, ali nebi da napravim jos gore nego sto je.

Pas se hrani po kontejnerima i sumanute je srece da se prosle god nije otrovao kad su bacali otrov. On je kao sto sam rekla jako lose, opada mu dlaka zbog stresa i ko zna sta sve jos. Inace... mnogo je lep i mio.

Da li takav pas moze da prihvati drugog gazdu, drugog ljubimca i drugi prostor za zivot. Volela bi da ga spasim.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 10:12 pm

Svaki pas prihvati osobu za koju oseti da ga voli, pomogne mu, svi psi to osete pa i Shar Pei a nepoverljivost je nesto sto se odnosi na strance. Novi vlasnik ubrzo prestaje da bude stranac cim pas stekne poverenje a to nije tesko kada su psi u pitanju hearty Ako je ponizan prema drugim psima nece imati problem ni sa zajednicom.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 10:32 pm

Lepo je sto hoces da ga spasis, ali iskreno,sad razmisljam i mislim da pas kao sto je moj Neron ne bi mogao da prihvati drugog gazdu,ali nisu svi isti. Misljenja sam da odrasli psi imaju svoje navike, povezanost sa gazdama,kakvi god da su... Probaj da mu pridjes, vidis kako reaguje na tebe,pa za dalje vidi.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 10:36 pm

Gresis Zoko....prihvate oni svi novog vlasnika neki pre, neki malo kasnije i tako odrasli, ovaj pas nije sretan i sigurna sam da ce se brzo ataptirati na bolje uslove i hranu. Sto se tice utiska na prvu loptu..kod pejaca to uglavnom ne igra zbog njihovog nepoverenja.Sto se navika tice to sledi kasnije u fazi prilagodjavanja i medjusobnog upoznavanja. Novi vlasnik uoci navike psa posmatrajuci njegovo ponasanje a pas se prilagodi novim uslovima i nesto od navika i promeni.To sve ide kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 11:33 pm

Ma da, rekoh da nisam razmisljala o tome,vec sam kroz svog psa logicirala. Nemam iskustva sa ovom rasom po tom pitanju menjanja vlasnika, jer vidim da je N veoma vezan za nas dvoje i ne znam kako bi se navikao na nekog drugog.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyPon Okt 29, 2012 11:54 pm

Wink bi, ali necete proveravati pa neka ostane kako mislite, tako je i njemu i vama najbolje u svakom slucaju kiss ali nisu svi te srece, mnogi psi nisu ...a ponekad ni ljudi koji se iz nekog opravdanog razloga moraju odvojiti od svog psa
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Okt 30, 2012 12:23 am

Ljiljo... Zoko... on je u katastrofalnom stanju, uzasnom. Pas je toliko namucen, pregladneo, jednostavno nije od boga zaboravljen. Ova zena kod koje je sada, ja u svome zivotu nisam videla ona je 24 h pijana, a njene obe cerke su narkomanke i koliko sam razumela decko od jedne od njih je Astora ukrao kao malog. Nemogu da krivim ovog decka sto je rekao "Ja sam njega vec prezalio" ali...gde ce mu dusa. Ja imam tri macke i dva psa, ali moje srce je mnogo vece kad su ovakve stvari u pitanju. Moram da ga sklonim sa ulice, moram, ali ako vec bude problem sa socijalicaciom potrazicu adekvatnog vlasnika za njega. Tako je lep, tako je mio... hearty ako se secate ja sam ga vec pominjala na forumu.

I ja se nekom logikom vodim, on bi mene zavoleo brzo jer bih se ja njemu maksimalno posvetila. I redovna hrana i topao krevet i igra i drustvo i setnje i maznja i paznja ma sve. On nema nista od toga. Ova zena se nemoze nazvati ni vlasnikom, on je nju aj prihvatio jer je snjom u dvoristu/ kuci kako god. Kako sam razumela moju Slavicu ( zenu koja je u organizaciji za spasavanje pasa lutalica ) ona je rekla da su ona i Astor od stanice dosli kuci sve normalno, kako ga je Slavica dopratila do njegovog dvorista on je nju na kapiji napao. Kaze da ceo zivot provede sa psima, ali da se ziva odsekla kad ju je napao. Sto znaci vezan je za teritoriju.

Ako sve ispadne kako treba sta je do mene, sta je najbitnije uraditi kad je nepoznat pas u pitanju. Iskreno jeziv me je strah da nas ne pokolje po kuci sobzirom da je zeznute naravi?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Okt 30, 2012 12:38 am

Cuva teritoriju gde boravi, tako ce i novu i vas u njoj...ne znam, pokusaj, sigurno ce trebati vise strpljenja ali ne znam kako ce sa mackama, mislim da tu najpre moze biti problem.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Okt 30, 2012 12:48 am

Kad su macke u pitanju on sad ima dve odrasle macke i nekoliko macica sa kojima zivi. I ja sam to razmisljala, probacu malo po malo da ga privikavam, ali iz sve snage zelim da bude normalan u takvim situacijama. Prvenstveno zbog tate koji je Guru mackama cheers Pa nebih da se s njim svadjam. Mada... moje kucke ne reaguju na nase macke, ali zato na tudje otkinu, zato me to brine posto ima mnogo pasa sa foruma koji svoje macke nedaju, ali bih zato rado pojeli neku tudju.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Okt 30, 2012 1:51 pm

Ja bih ti ipak preporucila da mu nadjes nekog ko nema psa ni macku,a za koga znas da ce se o njemu brinuti kako treba. Ne bih rekla da ce vas poklati,ali ipak imas vece zoo drustvance, pa je pitanje kako ce tvoje mace da ga prihvate,a i on njih. Svakako,srecno Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Okt 30, 2012 3:07 pm

Zoko, macke verovala ili ne obozavaju pse. Ovde imam jednog maltezera u komsiluku pa kad nam dodje u goste macke ga celog izlizu hehe Macke su istog dana prihvatile Mici nasu mesanku pa sad svi spavau na gomili, ali recimo opasno je kad macke moje osete neku drugu, tad kidisu i na nas ukucane, sto je i normalna reakcija kad su one u pitanju.

Sinoc kad sam legla, razmisljam bas o ovome sto si napisala. Necu da stresiram nikog, narocito ne moju Beti jer je osetljiva kad sam ja u pitanju i mnogo je ljubomorna. Pokusacu da ih s prijateljim pa ako bude funkcionisalo super, ako ne njemu cu vlasnika traziti ovde. Videces, slikacu ga, mnogo je lep i bas je faca. Sobzirom da je tri godine proveo na ulici celicnog je zdravlja, tako da ko god ga uzme nece imati bitnijih problema. Mnogo nas je to je istina. Ali sad kad se preselim imacu dvoriste, to ce mi dosta olaksati. Sve cu dobro da isplaniram, da vidim sta i kako. Ali on mora da se skloni sa ulice, greota je za takvog psa, mnogo je lep. Svakako cu postupiti ispravno.
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptyUto Nov 20, 2012 4:20 pm

Sandra šta si rešila?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa EmptySre Nov 21, 2012 1:04 pm

Ja sam resila da ga uzmem ili ga dam nekom ko stvarno zeli da mu pomogne i pruzi sve sto nikada nije imao, ali gospodja pijandura se nesto premislja, ocigledno zeli da vidi psa na samrti kako bih ga dala nekom ko ce da brine o njemu. Uf, pri samoj pomisli se iznerviram. Zvali smo joj inspekciju i kad su usli u njen stan kazu da su joj macke kosturi, i da pas izgleda uzasno, da mu je hrana iz kontejera sva hrana koju ima. Naravno samo je na poseti ostalo, niko joj nije oduzeo zivotinje. Dodje mi da joj ga ukradem, i na to sam spremna kad ga vidim na sta lici jadnicak, nego je nemoguce da mu se pridje. Strasno je ovo sto govorim, ali za takve stvari idem iz krajnosti u krajnost.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Usvajanje vec formiranog psa Empty
PočaljiNaslov: Re: Usvajanje vec formiranog psa   Usvajanje vec formiranog psa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Usvajanje vec formiranog psa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Za usvajanje :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Usvojite ili poklonite ljubimca-
Skoči na: