Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 ``Zasto ti je pas tako mrsav?``

Ići dole 
+7
Buba_mara
slavkan73
kud
Murphypei
miracle
Skarfi
Siniša
11 posters
AutorPoruka
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 2:10 am

Vec nekoliko dana ljudi me izludjuju pitanjem ``Zasto ti je pas tako mrsav?``

Neko ce zaista pomisliti da je izgladnjujem i da nista ne jede.. Sara ima, po meni sasvim normalan stomak i kilazu (nisam je merio) ali je u zadnjem delu malo uza. Predpostavljam da joj jednostavno metabolizam dobro vari hranu, ujedno po ceo dan ima slobodu da jurca po dvoristu.

Neko ce reci da su u pitanju gliste... Jeste nam vreme za ciscenje od glista, obicno to radimo na 3 meseca ali i tada, uvek je izgledala ``mrsavije``.

Zasto pas koji dnevno pojede oko 1kg hrane pa cak i vise, nikako ne moze da se ugoji?
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 9:50 am

Metabolizam koji je kod zivotnja dosta brzi i upravo to sto si rekao, Sara trckara ceo dan po dvoristu...
Nemoj da se brines, bolje da ima 2,3 kg manje nego vise...
I Skarfi je atleta, nema nigde viska, i nama kazu da je mrsav za Shar pea...
Nazad na vrh Ići dole
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 11:52 am

I naša Mrca je uvek "u treningu" što bi rekao moj suprug.Ali takva je,znači jede normalno. Na izložbama sam čak i videla da sudije zameraju višak kilograma kod naših pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 12:09 pm

Joj kakvu sam ja prasicu od shar-peia video prošle godine na izložbi... Smile Smile Smile
Normalno je da bude uža u zadnjem delu. Ja inače Marfija čistim od glista na svakih 6 meseci,od ovih lekova koje ima u sebi ako uspeju da se pojave gliste ranije svaka čast,mada on ne sakuplja ništa po ulici niti se približava izmetu drugih pasa i mačaka (fina njuška).
Ja ne bih obraćao pažnju na to što ljudi kažu da je mršava,svima daleko više prija manjak nego višak,ako je uopšte reč o tome. Pretpostavljam da Sara baš lepo izgleda. Marfi,inače jede 0.5-1 kile dnevno kuvane ili žive hrane i sav je u mišićima.
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 12:23 pm

Od manjka kila neće crći a od viška može da ima problema sa nogama.Mrkijev brat ima dosta viška kila jer oni ga hrane koliko ovaj može da pojede i ima problem sa nogama tj.svaki drugi dan šanta i ne može da trči.Tako da je bolje ovako da bude mršava.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 1:09 pm

Naj bitnije od svega je da vodite racuna da tezina prati visinu kod psa - kao i kod ljudi.
U pravu je Kud kada kaze da je bolje da je mrsaviji pas, ali je isto tako jako bitno da vodite jako racuna o vitaminima i proteinima.
Ako pas ne vezba i ne istrci se svaki dan, a ne unose se vitamini i proteini - a mrsav je - dolazi i do slabljenja strukture kostiju pa i na taj nacin moze doci do deformiteta kostiju.
Tako da nekada kod pasa o kojima se ne vodi u tom smislu racuna ne mora znaciti da je bolje da bude mrsaviji.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 6:56 pm

Sinisha,a da ti postaviš slike da mi vidimo kako gospođica izgleda... Smile Bez obzira na kožu...
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 7:52 pm

Ne vredi, pokusao sam da je slikam ali ona non stop jurca, nema mira ni sekunde i nikako ne mogu da je uslikam. Nadam se da cu uspeti ovih dana
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptySub Sep 12, 2009 11:39 pm

i loreda je mrsava, a veterinar nam je rekao da joj bas dobro stoji to:))). to je za psa u svakom slucaju zdravije.
Nazad na vrh Ići dole
Žvaka :)

Žvaka :)


Ženski Broj poruka : 75
Godina : 31
Lokacija : Požega
Datum upisa : 05.12.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyNed Dec 06, 2009 1:06 pm

Zvaka ima 20kg, sto bi tebalo da je sasvim ok za njenih 6 meseci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Dec 07, 2009 6:25 pm

Skarfi ce sad 18 meseci i ima 20 kg.....
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 35
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Dec 07, 2009 7:37 pm

Sara jede troduplo vise nego ranije medjutim kilaza joj je i dalje ista, 15,5 kg iako ona vizuelno izgleda krupnije. Kod veterinara su mi rekli da ne prelazi 16kg i da je to idealna tezina za nju.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Dec 07, 2009 7:42 pm

Marfi je i dalje masivan kao što je i bio,baš juče smo stali na vagu ravno 24kg,masa puta ubrzanje. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Dec 07, 2009 7:45 pm

Don takođe ima 20 kg i 6,5 meseci ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Icon_smile ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyPon Dec 07, 2009 8:26 pm

loreda ima 22 kg, a veterinar nam je rekao da je mrsava.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyUto Dec 08, 2009 9:29 am

Crisp se sinoc merio i ima 25.5 kg!! Smile Smile Smile Smile Stvarno je prasac Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyUto Dec 08, 2009 1:28 pm

Zezaš me da ima skoro 26kg!!!! Smile Delovao mi je sitnije od Marfija u NS. Da nije nabacio koju kilu sad za zimu? Smile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyUto Dec 08, 2009 2:27 pm

Da li je pas debeo ili mrsav veoma je jednostavno odrediti. Mora nazad da ima tzv. "gladnu jamu" i rebra morate da napipate ukoliko predjete prsitma preko njih. Znaci ne da se vide nego da ih napipate. U proslom broju ZOV-a je tema bila debeli psi. Zao mi je sto nemam skener pa da postavim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` EmptyUto Dec 08, 2009 3:05 pm

Nije nabacio,takav je... Ima teske kosti Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty
PočaljiNaslov: Re: ``Zasto ti je pas tako mrsav?``   ``Zasto ti je pas tako mrsav?`` Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
``Zasto ti je pas tako mrsav?``
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zasto pas cvili???
» Zasto su Kinezi cudo :)
» zasto sarpej hrce??
» Shar Pei - jer mi znamo zasto :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: