Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Divna vest! :) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Divna vest! :) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Divna vest! :) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Divna vest! :) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Divna vest! :) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Divna vest! :) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Divna vest! :) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Divna vest! :) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Divna vest! :) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Divna vest! :) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Divna vest! :)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 12:22 am

Nakon 20 dugih godina borbe protiv testiranja kozmetičkih proizvoda na životinjama, EU konačno donela odluku: od 11.3.2013. JE U EUROPI ZABRANJENO TESTIRANJE KAO I PRODAJA KOZMETIČKIH PROIZVODA TESTIRANIH NA ŽIVOTINJAMA!!! cheers sunny
http://www.buav.org/article/1184/eu-set-to-ban-animal-testing-for-cosmetics-forever
Sto je još bolje, evropska zabrana uvoza kozmetike testirane na životinjama je dovela do preispitivanja politike u brojnim zemljama širom sveta.Na dalje, oni koji budu želeli da svoje proizvode prodaju u EU morace da zaborave na korišćenje životinja Very Happy Bravo za Evropu !!
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

NikolaKM


Muški Broj poruka : 76
Godina : 35
Lokacija : Kosovska Mitrovica
Datum upisa : 28.12.2012

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 1:16 am

Konacno da i oni donesu neku razumnu odluku!
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 4:31 am

Docekasmo i ovo cheers Napokon!!!

Jos da ukinu krzno bilo bi jos bolje. Jer kad vidim neku nacifranu skovlu sa lesom zivotinje na sebi dzigerica mi se okrene.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 9:48 am

Kako da ukinu krzno, mnogo krzna je nuzproizvod industrije hrane, ne vidim ja tu neku razliku da li krzno jagnjeta ili ovce ili lisice i cincile. Vecina se ubije da bi ljudi jeli pa se koristi koza i krzno, nesto se ubije radi koze i krzna pa meso ide u proteinsku bazu za industriju hrane za kucne ljubimce i stoku sa svim ostalim sto nije za ljudsku upotrebu, a nesto i ljudi jedu Wink Kad ljudi budu prestali da jedu meso onda se moze govoriti o ukidanju krzna jer ni jedan razlog za ubijanje sem ako nije nepohodan u svrhu prezivljanja i po pravilima koje je priroda postavila nije opravdan niti manje tragican.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 10:08 am

Ljudi su najveci predatori ali sve umeju da opravdaju u svoju korist. Ova testiranja nisu imala apsolutno nikakvo opravdanje. Skoro pa kao ni testiranja u medicinske svrhe u oblasti farmakologije ako se rezultati koriste zbog primene na ljudima.Ni jedna zivotinja nije isto sto i covek pa ni rezultati testiranja nisu potpuno validni kada je primena na ljudima u pitanju.Ko voli da eksperimentise neka proba sam sta mu odgovara ili ne ali najbolje je okrenuti se prirodi i onome sto ljudi koriste vekovima bez posledica po zdravlje. Svaki kozmeticki prozvod upakovan u lepu teglicu ima prirodnu proverenu alternativu i drago mi je sto se ljudi sve vise vracaju takvim stvarima.Nije uopste bilo ni jednog trenutka neophodno da se zecu stavi pasta za zube u oko i tu ostavi ili sl. stvari kojim su ta bica dovodili do nesnosne bolove i patnje. Hvala Bogu docekasmo da bar u EU toga vise nema cheers Mozda ce biti jos toga...sad je na redu farmacija, jos su gori a i tu postoje alternative u laboratorijskim uslovima i skoro za sve, bez mucenja zivih bica Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 7:12 pm

Za to testiranje nad zivotinjama nemam komentar, to je uzasno. Neko je ovde na forumu davno postavio link za vivisekciju. Videvsi to slosilo mi se jer medju svim onim zivotinjama ja videh samo moje. Sto se tice krzna si u pravu... koze, svinje, goveda i druge zivotinje ok... to je vecim delom nas meni, kao i nasih ljubimaca. Ali cincila, ko se moze najesti od nje, teske su izmedju 500 i 700 grama... A uzgajaju se u vestackim uslovima jer je u prirodi vise nema. Moj bivsi ujak se bavio time i znam da se cincile kolju za bunde, a meso za ko zna koga. Moja cincila je odbacena jer ima "feler" krzno. A to vam je da nije adekvatna za budnu. Nezamenljivo je imati zivu dusu ispred sebe nego nositi les kao odevni predmet. Svako ima svoje misljenje, ja sam uzasnuta ubijanjem polarnih medveda, polarnih lisica, vukova, tigrova, rakuna i mnogo, mnogo drugih. Ja neznam da li je ikada vas ljubimac na meniju imao rakuna, cincilu, tigra ili vuka. Krzno svi volimo, mekano je i nezno, ali kada mazimo zivotinju, zivu. A ne neku koja je u mukama odrana. Cisto sumnjam da ih uspavaju pre nego sto im oderu kozu, jadne one kakvu su bol imale. Tehnologija je danas toliko uznapredovala da i vestacko krzno moze biti kao pravo.

A ako bi obrnuli situaciju... kako bi vama ovo izgledalo

Divna vest! :) 26414522268850776359710

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 7:50 pm

Slazem se ali ni jagnje ni ovca nije manje zivo bice i nista ih manje ne boli kad ih ubijaju.O.K. ubijanje zbog karnivora je na mestu ali ljudi nemaju potrebe da jedu toliko mesa.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyNed Feb 10, 2013 9:33 pm

sandra1000 ::
Ja neznam da li je ikada vas ljubimac na meniju imao rakuna, cincilu, tigra ili vuka.
nikad se ne zna, sve sto moze da se iskoristi za proizvodnju proteinske baze za hranu za pse i macke koja je proteinska osnova za vecinu granula ide tu...pa i meso zivotinja sa farmi krzna, meso uginule divljaci i stoke,zivotinje koje poginu na putevima od automobila, klanicki otpad ,eutanazirani psi i macke i da ne nabrajam dalje jer mi se zeludac okrene i na samo pominjanje.....svakako da ce onaj ko nije lovokradica i ako ima prilike les koji ostane nakon dranja krzna prodati nekoj takvoj fabrici i dobiti bilo kakav novac umesto da ga baci. Kako god, oni ljuibimci koji jedu jeftinije granule mozda i jesu.... i sigurno jesu jeli i protein iz mesa zivotinja sa farmi krzna izmedju ostalog Rolling Eyes Farme za uzgoj radi krzna nisu zabranjene i to meso se otkupljuje jeftino i koristi. Ljubimci ga jedu u granulama. Zar mislis da bi granule bile tako jeftine da se koristi samo meso i otpad iz industrije hrane za ljude?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyPon Feb 11, 2013 2:13 am

Ma granule su cista glupost i bezvezno je sto su ih izmislili. Secam se ranije dok nisu postojale kakvi su nam psi i macke bili, nista im nije falilo. Kad mu das meso bar znas sta jede, a ovako niti znas sta jedu psi, niti ti mirise na meso, niti cemu valjaju. Pune su konzervansa, aditiva, boja, pojacivaca ukusa i svacega jos. U pravu si sve sto kazes. Mi nemozemo nista tu promeniti. Samo, kao sto rece ti... svasta ide u granule, verovatno ima i bolesnih zivotinja i poluraspadnutih koje zavrse u granulama, a to je odvratno. Sve zivotinje zasluzuju da zive i budu srecne, tako da se ni koza ne razlikuje od polarnog medveda, lisice, rakuna, cincile... samo je greota da tako zivotinje zavrsavaju... na nekome.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) EmptyPon Feb 11, 2013 10:03 am

Sve je greota kada nije pitanje opstanka i prirodnog lanca ishrane i to je isto tako pitanje svacije licne percepcije i svesti, mnogi ce reci..pa zasto bi se meso koje ljudi mogu da jedu davalo ljubimcima kad ljudi mogu da se ugreju pod krznom a ljubimci da jedu meso koje ljudi ne konzumiraju..koliko god da je to bez osnova ljudi o sebi razmisljaju kao o mesojedima i uvek sebe postavljaju na prvo mesto. No....dolaze neka nova vremena i svest se polako budi sto pokazuje i ova zabrana...malo je to ali dovoljno za pocetak cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Divna vest! :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Divna vest! :)   Divna vest! :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Divna vest! :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: