Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Prihrana za štence EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Prihrana za štence EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Prihrana za štence EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Prihrana za štence EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Prihrana za štence EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Prihrana za štence EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Prihrana za štence EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Prihrana za štence EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Prihrana za štence EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Prihrana za štence EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Prihrana za štence

Ići dole 
+3
Hana
Murphypei
Maša
7 posters
AutorPoruka
Maša

Maša


Ženski Broj poruka : 1
Godina : 41
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 10.04.2013

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptySre Apr 10, 2013 11:03 pm

Zdravo svima!
Naša draga Maša je okotila 3 kučeta pre 3 i po nedelje.
Dva kučeta su preživela i zdrava i jaka su.Jedno je u roku od 24 sata uginulo,ali i rodjeno je jako tanko i nekako mlitavo.
Imaju jake noktiće i počeli su da im rastu zubici pa Maša nece da ih hrani svaki put kad traze (mislim da je to grebanje iritira jer su joj dojke crvene).
Interesuje me sta bi bilo najbolje da im ubacim u prihranu jer zelim da nastave da se razvijaju ovako dobro kao do sad.
Veoma su aktivni,progledali su i laju. Very Happy
Hvala unapred i puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptySre Apr 10, 2013 11:26 pm

Podižem temu da vidi neko od članova foruma ko je imao skoro leglo pa da pomogne. Ja nažalost nemam iskustva sa odgojem.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptySre Apr 10, 2013 11:34 pm

U fazi odvikavanja (prelaz s majčinog mleka na
čvrstu hranu) potrebno je obratiti veliku pažnju u
ishrani , obzirom da se (enzimatski) probavni
sastav štenadi tek postepeno mora prilagoditi na čvrstu hranu.
Starter je tačno prilagođena granulat za prelaz s majčinog mleka na čvrstu hranu,
te se može davati već od 3. nedelje života u namočenom obliku (u vodi ili mleku za štenad) Postoji par proizvodjaca startera sa stence , Bosch, Royal cain.......
.Za pripremu hrane u kucnoj reziji za tako male psei potrebno je dosta iskustva pa je granulirana hrana najbolji izbor




Nazad na vrh Ići dole
veljko

veljko


Broj poruka : 140
Godina : 47
Lokacija : Elemir
Datum upisa : 13.10.2009

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptyČet Apr 11, 2013 5:59 pm

Pozdrav Maso,prenecu ti neko moje dosadasnje iskustvo.U tom vremenskom periodu stenci pocinju vec da liskaju granulaciju.Najlaksi i najbrzi prelazak stenaca sa kujinog mleka na granule je da iste potopis u kujino mleko u prahu i oni veoma brzo prisvajaju novi vid ishrane.Granule naravno izbiras odgovarajuce za uzrast psa. Ima par koje bi ti eventualno preporucio kao najbolja varijanta kao sto su Trainer,Josera,Ecopet.To je najbrzi nacin ,sad postoje i druge jeftinije varijante bez kujinog mleka ali to je stvar ko kako resi.Mada oni su psi dobrog apetita i to njima nije neki problem, vrlo rado prihvataju sto obilniji obrok Smile.Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptyČet Apr 11, 2013 7:53 pm

Evo posto vidim da ste za hranu dobili odgovor u tome bih samo dodao da ja mojima dajem jogurt umesto mleka Smile a sto se tice tih noktica,ako nemate makaze za pse, onda obicne makazice za decu ili grickalicu i to redovno kratite da ne bi cepali kuju Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptyČet Apr 11, 2013 8:27 pm

Ja nisam koristila granule,vec mladi neslani sir,jogurt,i malo toplog kozjeg mleka,sve to lepo izmiksam kao kasu i tako par dana dok ne nauce da klopaju.Posle u taj mix dodam blago bareno pilece belo meso ili nemasnu junetinu,izmiksam i papaju kasicu.Kad vec malo porastu dodam i obareni pirinac u celu smesu.Uglavnom sir,jogurt i meso su glavni sastojci.Uz sve to dodam i ovu pastu http://www.sharpei-balkan.com/t678-kalcijum-pasta-za-stence-i-dojilje?highlight=pasta
Nazad na vrh Ići dole
veljko

veljko


Broj poruka : 140
Godina : 47
Lokacija : Elemir
Datum upisa : 13.10.2009

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptyPet Apr 12, 2013 12:18 am

Da i ja jogurt isto u vecini slucajeva,ali ako se bas zadesi nekad da ima vise stenaca pa ih ranije krenem sa prehranom onda ubacim Trixie kujino mleko.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence EmptyUto Apr 16, 2013 3:31 am

Ja sam cula da neki odgaivaci nevezano za rasu, psima daju hranu za bebe, Humana, Novalac, Bebelac...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prihrana za štence Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za štence   Prihrana za štence Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prihrana za štence
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: