Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Fejslifting :) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Fejslifting :) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Fejslifting :) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Fejslifting :) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Fejslifting :) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Fejslifting :) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Fejslifting :) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Fejslifting :) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Fejslifting :) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Fejslifting :) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Fejslifting :)

Ići dole 
+2
unaltraina
TijanaCezar
6 posters
AutorPoruka
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyNed Apr 14, 2013 11:37 pm

Hello Smile Treba da vodimo Cezara na fejslifting, pa ako neko ima iskustva s tim, neka pise. Malo smo uplaseni, zbog anestezije (da li ostavlja posledice?), i kako ce jesti sa onom kragnom? Sad I kakvu mu negu treba pruziti tih dana? I da, sad ovo pitanje nema veze sa prethodnim, ali da li je normalno da zguzvanac od 5 i po meseci ima 17 kg i u grebenu 46 cm? Pozdrav svima na forumu, vrlo ste ljubazni, uvek odgovorite u najkracem roku!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyNed Apr 14, 2013 11:53 pm

fejslifting ili operacija entropijuma korekcijom kapaka ili zatezanje kapaka?To su tri razlicite stvari! Fejslifting je vrlo agresivan i radi vrlo retko i u krajnjoj nuzdi, iskljucivo kada se zavrsi rast i razvoj lobanje.Otklanja se koza ne samo sa kapaka vec i sa cela...ja to ne bih dozvolila da urade mom psu dok se sasvim ne formira i odraste..pa i tada potrazila misljene vise veterinara da je neophodan facelifting a ne samo korekcija kapaka(operacija entropijima).Raspitaj se detaljno sta zele da mu urade!!!!
Kragna je najmanji problem u celoj prici i naviknu se mada im ne prija a oko anestezije i cele procedure uputice te veterinar, najbitnije je da pas pod anesteziju ode potpuno praznog zeluca (ni hrana ni voda)i takav ostane sve dok potpuno prestane dejstvo anestetika nakon operacije. Tezina i visina je individualna od psa do psa...on je nesto oko proseka, ako on nije mrsav ili pregojen, sve je O.K. Smile


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Apr 15, 2013 12:23 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyNed Apr 14, 2013 11:59 pm

Zatezanje kapaka je u pitanju, nego mi u sali kazemo fejslifting. Very Happy Hvala na brzom odgovoru. ZNaci ne sme da jede ni pije koliko vremena pre operacije?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyPon Apr 15, 2013 12:10 am

hrana ne najmanje 8 sati, ja volim i duze ...znaci ako ide pre podne najbolje da ni ne vecera vece pre toga a ako je popodne onda samo ta vecera. Voda ne dva sata pre operacije. Posle budjenja voda ne dok ne bude sasvim stabilan na nogama, obicno se probude, teturaju pa opet zaspe dubokim snom pa tako nekad i par puta.....dokle god se ne probude nikakva voda, samo njusku malo pokvasiti, dok teturaju moze sa dlana malo vode tek da licne i pokvasi jezik ako je bas mnogo zedan...tak kada bude potpuno stabilan moze vode sam a to nekad potraje 5-6 sati u zavisnosti koji se anestetik koristi. Hrana posle opercije ne....isto najmanje osam sati i dok dejstvo anestetika ne prestane sasvim.Nece uginuti gladan i zedan ali od prerano datog obroka ili vode mozda da.
Ukoliko ima sadrzaja u zelucu, tokom anestezije bilo kog intenziteta svi misici su upusteni pa i misic na ulazu u zeludac, sadrzaj iz zeluca se moze popeti i zatvoriti dusnik ili tecnost cak i uci u dusnik psa i tako ga ugusiti.Svi refleksi su uslabljeni pa cak i u dobokom snu nakon prvog budjenja moze se dogoditi ista stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 10:34 am

Ciao svima, evo mi smo se jučer priključili...taman nakon operacije (korekcije kapaka zbog entropijuma). Malom jadničku okice izgledaju katastrofa trenutno, ali puno je veseliji i normalno je jutros počeo jesti i piti. Naime nama su dijagnosticirali konjuktivitis prije dva tjedna i liječili nas tobradex kapima i injekcijama antihistaminika i tek onda shvatili (kad je bio stariji veterinar) da ima entropijum i da mora hitno na operaciju oba oka. Moj bijes na nemar dotičnog veterinara i tuga jer se pas mučio ovih dva tjedna sa gledanjem su bili neizmjerno veliki...i na kraju opravdani, jer sad imamo oštećenja rožnice i moramo čekati da vidimo kolika i da li su trajna il trenutna.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:00 am

welcome Mea

Koliko je star mališa?
Često se dešava da veterinari ne znaju da procene šta se tačno dešava, jednostavno nemaju iskustva i ne znaju šta da gledaju (niti kako da gledaju). Što se tiče oštećenja rožnjače, štenci veoma brzo vrate prvobitno stanje, oko se oporavi, mom Marfiju je oko pocrnelo od ciste i entropijuma i na kraju se povratilo sve i bilo OK. Jel' ste dobili masti za regeneraciju rožnjače? Solkoseril ili kornere gel?
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:12 am

sad ima 5 i po mjeseci 24.10.ce navršiti 6. zao mi jer u toj stanici rade tri veterinara od kojih su dva starija i super i jedan je čak i imao pejića, a mi uvijek naletimo na ovog trećeg izgubljenog u vremenu i prostoru. Nadam se da će sva oštećenja nestati i proći jer on je tako divan pas strpljiv pametan i drag. Dobili smo mast sad prvo kloramfenikol pa će nam dati još jednu sutra
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:18 am

Ove dve masti gore što sam naveo se koriste za regenraciju rožnjače, uglavnom se kombinuju sa antibiotskom mašću ili kapima za oči. Slobodno ih pitajte pa vidite kako će se snaći. Lično, nisam ljubitelj hloramfenikola. Znači solkoseril ili kornere gel i na to još antibiotska mast/kapi. Rožnjače će se jako brzo vratiti u normalu.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:23 am

taj kloramfenikol su nam dali kao antibiotsku mast i sad čekaju odgovor nekog profesora iz zagreba da im valjda preporuči alternativu za tu drugu mast il kapi jer su neki ljekovi kod nas povučeni s tržišta :-(...nema više ni triderma kojeg smo koristili za prištiće i osip koji je imao po ljeti od suhe trave
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:26 am

Svakako ću ih pitati jer smo danas i sutra svaka četiri sata tamo na mazanju. Pošto sam sama doma trenutno teško mi to namazati jer se nakon ova dva tjedna torture kapanja više ne da ni približiti oku kad vidi da imam nešto u ruci.  Hvala vam na savjetima jer jučer sam stvarno bila ukomirana kad mi je ovaj ludi vet rekao da imao oštećenja onako usput
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:31 am

Ako ne budu oni mogli da nađu alternativu, vidite za ulje jetre bakalara i postoji varijanta sa C vitaminom. Ovo su alternative.
Vremenom, sam shvatio da kod veterinara idem potpuno pripremljen tako da na svaku njihovu imam bar još tri potpitanja, ne vole svi to, ali bude daleko lakše i meni i njima. Veterinari koji nisu sujetni se baš uključe u celu priču i vole kada vlasnici znaju otprilike šta i kako funkcioniše.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 11:36 am

Da ne vole svi sto pitanja, a ja obično tako dođem, sa sto pitanja. Zato sam odlučila paziti kod koga dolazim u smjenu er volim da dobijem i suvisle odgovore. Svakako ću danas pitati za ovu kremu i gel, kao i alternativu. Još jednom hvala i Aron šalje pozdrave. Sva sreća pa spava jer inače bi se samo htio češkati po očima.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 15, 2013 2:50 pm

Evo dobili kombinaciju kornere gela i kloramfenikola (kornere dva put na dan i kloramfenikol 4-5 puta otprilike svaka 4 sata. Sad smo bili kod doktora koji je operirao rekao je da je rožnica prilično loše jer je preko nje neki bijeli film kako kaže to su oštećenja. Mislim da ću ga odvesti kod još jednog privatnika po još jedno mišljenje jer su ovi prilično šktri sa riječima i to mi se trenutno ne sviđa.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 29, 2013 4:10 pm

Evo nas napokon u vidnom pomaku :-). Nakon operacije imao je velika oštećenja rožnice i čireve na oba oka (izazvane predugim korištenjem tobradexa po preporuci veterinara grrrrr). Čirevi su nestali kao i 85 posto oštećenja. Još kapamo kornere gelom dva puta dnevno i on je živnuo za sto posto :-)
Sad čekamo da prođe još tjedan dva kako bi onda odlučili da li ćemo morati na korektivno zatezanje donjih kapaka ili ne. Naime na desnom oku gdje je sve i počelo sad ima laganu ektropiju. Uglavnom promjenili smo vet sad idemo privatnom koji sve lijepo objasni (začudio se i zašto nam nisu propisali solkoseril....) :-), tako da hvala na savjetima
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 29, 2013 5:32 pm

Very Happy  Nadamo se skorijem potpunom ozdravljenju, i drzimo fige
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 29, 2013 7:32 pm

goodpost cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 29, 2013 8:24 pm

Aron je hrabarica čak i nakon svega ide s veseljem kod veterinara :-)
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) EmptyUto Okt 29, 2013 8:39 pm

Divno hearty kiss za dobricu!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fejslifting :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fejslifting :)   Fejslifting :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fejslifting :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: