Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Hogar EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Hogar EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Hogar EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Hogar EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Hogar EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Hogar EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Hogar EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Hogar EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Hogar EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Hogar EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Hogar

Ići dole 
+7
Zoya
Aron23
hektor
MitaBG
neron
Murphypei
Hogar
11 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 10:43 am

Dobar dan i srdacan pozdrav iz Podgorice.Ovako : Psa sam dobio juce na poklon za 20. rodjendan, ima mjesec dana i znam da se prerano odvojio ali sad je kasno da se vrati jer ga majka ne prepoznaje i doslo bi do problema.Moja pitanja su sledeca i svaka pomoc je dobrodosla
1.Da li je normalno to sto cvili svo vrijeme i sto samo oce da spava kod mene u krilu ili vrlo blizu mene?
2.Za vakcine su mi rekli kad napuni 2 mjeseca?
3.Da li da ga vodim kod veterinara s obzirom da je pas idealnih proporcija i zdravlja pa ne bih bezpotrebno da ga traumiram
4.Sto se ishrane tice receno mi je da jede jogurt,pastetu,pirinac kuvani krompir a omiljene su mu makarone sa mesom sitno isjeckane i da je mali za granule jos ?
5.Sto se tice ciscenja tijela i usiju takodje mi je receno da je mali za to pa tek kad odraste(kad je to ja ne znam da li 2mj,5 ili godina?)
6.Svaka pomoc i sugestija bi mi dobrodosla
7.Da li trebaju nokti da mu se kidaju
8.Pas super jede 3 puta dnevno to jest ovo koliko ga imam primijetio sam ali slabo piije vodu?
Spreman sam da mu podarim bezuslovnu ljubav i najbolji moguci zivot ali nazaalost nisam u rasu toliko upucen samo neke osnovne stvari a i ponavljam dobio sam ga na poklon pa nisam ni mogao da se pripremim nazalost

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/963776_309099969221981_380668311_o.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:11 am

welcome Hajde redom ću na pitanja da odgovorim. Definitivno jeste premali da bi se odvojio od majke, al štaje tu je sada, nek ide na dušu vlasniku ženke.

1. Sasvim normalno, jako je mali i navikao je da bude u leglu sa ostalim štencima i sa majkom. Onaj ko je rekao da ga majka ne prepoznaje lupa gluposti. Bolje je da bude uz nekog stalno zbog njegovog pravilnog razvoja, štenci u tom periodu uče i tu najviše pomaže majka.

2. Kad kažeš mesec dana ne znam na koliko tačno nedelja misliš da ima, da li ima 4 nedelje ili ima 5 nedelja, do sada bi trebalo da je jednom očišćen od parazita nekom od pasti za štence, a sa nekih 6 nedelja trebalo bi da sledi još jedno čišćenje. Vakcinaciju moraš da ugovoriš sa veterinarom jer se protokoli malo razlikuju. Prvu vakcinu bi trebalo da primi sa 7 ili 8 nedelja (zavisi od protokola koji veterinar koristi) kasnije ide vakcinacija na nekih 28-30 dana to će sve veterinar da objasni detaljno.

3. Bilo bi dobro da ga neko pregleda, čisto da i ti budeš miran. Ja sam moje sve uvek vodio kod veterinara da ugovorimo čišćenja i vakcine i da ih pregleda detaljno. Nikad ne spuštam štene u ordinaciji!

4. Ishrana ne valja. Štene ovako malo bi trebalo da jede najmanje 5 puta na dan, pašteta mu ne treba uopšte najveće smeće ide u nju ne valja ni za ljude, za šar-peja posebno. Makarone isto tako nema potrebe sad da dobija osim ako ne želiš kasnije gadne probleme sa ušima i infekcijama kože. Obrok treba da bude bogat mesom i izvorom kalcijuma. Znači meso bilo koje za ljudsku upotrebu, mladi sir, jogurt, jako jako malo iznutrica (džigerica npr.), malo tog belog krompira i kašičica mrvljenih ljuski od jaja. U haranu za ceo dan mu možeš ubaciti i jedno kuvano jaje. Od sirovog može da jede mlevenu junetinu isto za ljudsku upotrebu. Štene jede 10% svoje težine dnevno i to podeliš na 5 ili 6 obroka dnevno. Ima o tome detaljnije u delu o zdravoj ishrani pa baci pogled. Ukoliko ti je komplikovan ovaj način ishrane u pet šopu granule starter za štence i strogo se pridržavaj uputstva.

5. Telo nema potrebe čistiti još je mali, uši pregledaj dnevno za svaki slučaj mada verovatno nema nikakve potrebe za čišćenjem sada. Kasnije ćeš primetiti kad se jako zaprljaju i kad bude bilo potrebe za čišćenjem, anaučićeš ga da ti veruje i dozvoli svaki pregled.

6. Za pomoć sve što treba pitaj tu je neko uvek na forumu, videćeš već će se neko nadovezati da dopuni ovo što sam napisao. Wink

7. Nokti se ne kidaju, ukoliko su jako dugački treba ih samo malo skratiti (one oštre vrhove tek tek malo) i to se može uraditi običnom grickalicom dok su tako mali.

8. Za broj obroka sam napisao gore već. Vodu pije u zavisnosti od toga šta jede. Kad je hrana prirodnija ne piju puno vode, uz granule piju daleko više. Wink

Na slici je simpatičan krem zgužvanac. Smile Nemoj da ga izvodiš napolje gde prolaze druge životinje (mačke) jer štene nema nikakvu zaštitu protiv bolesti pa da ne bi nešto zaradio, trenutno ima imunitet nasleđen od majke, al zbog stresa i svega lako može da nastane haos.

To bi bilo to. Ako imaš još nekih pitanja slobodno...
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:20 am

Hvala puno:) usao je u 5tu nedelju tako da cu otici danas kod veterinara pa da vidim sta da se radi,sto se ishrane tice trudicu se da se pridrzavam ovoga sto si ti napisao pa ako ne bude mu se svidjelo preci cu na granule.Napolje sam ga izvodio 2 puta po 20 minuta ali bio je na terasi ne dam mu niz stepenice dok ne rijesimo vakcine.Uglavnom da ja odem do veterinara da ga pogleda pa da zakazemo vakcine? I da li je dobar kalcium da mu se daje kao dodatak ishrani?
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:25 am

E da jos ovo koje mogu biti posledice ovako ranog odvajanja? Kad mi predlazete da ga socjalizujem sa drugim psima?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:33 am

Nema na čemu.
Najbolje je da dobar veterinar napravi protokol vakcinacije znači ušao u petu nedelju već sa 6 bi trebalo da se čisti pastom za štence to će sve veterinar da ti objasni i da ti ispiše kad da ga dovedeš na vakcinacije. U vezi sa kalcijumom, naletećeš na gomilu različitih mišljenja, ja svojima nikada nisam dodavao kalcijum u tabletama, al to dosta zavisi od ishrane. Ukoliko se neko ne snalazi dobro sa ishranom i ishrana nije raznovrsna desi se da psu nešto zafali i odmah se vidi. Ovo sad uopšteno pišem, al oko hrane treba voditi najviše računa, ako ti je ovo prvi pas najbolje bi bilo da uzmeš starter granule i uz njega ti ne treba ništa. U delu o ishrani ima dosta toga, a evo ti i link prijateljskog foruma http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=493.0 dosta nas je tamo, a oni se baš bave tematikom ishrane pasa. Wink

Socijalizacija sa drugim psima tek kad primi sve vakcine. To će i veterinar reći.

I da, slika još obavezno.
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:36 am

Hvala puno vodim ga danas onda ako uspijem da zakazem pa cu javit sto je rekao a slika ce bit nego spava po cio dan pa da ga ne mucim Very Happy hvala jos jednom na pomoci:)
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:44 am

https://2img.net/h/s23.postimg.cc/dimlyn6iy/IMAG0313.jpg evo i glavu pametnu da vidite Smile inace samo ovako oce da zaspe makar ova 2 dana ali cu morati da ga odviknem od ovoga nekako
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:44 am

Dobro nam dosli Smile
Cekamo fotke Wink
p.s. Svidja mi se ime !
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 11:47 am

Hvala i vama Smile bice slika samo da sredimo te vakcine da mozemo malo i da setamo po dvoristu Smile
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 12:13 pm

welcome u veliko drustvo zguzvanaca cheers lick
Da li je neko pomenuo fotke ??? think
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 12:23 pm

Eto 2 ima za sad bice ovih dana aktivni cemo biti Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 4:36 pm

Danas bas velik pomak poceo je da se igra da grize loptu da trci skoro i da ne cvili vise Smile i pije vode konacno kamen mi je pao sa srca Smile
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 5:51 pm

welcome i od nas za novog drugara hearty
Nazad na vrh Ići dole
Aron23

Aron23


Ženski Broj poruka : 125
Godina : 48
Lokacija : Nis
Datum upisa : 27.03.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPet Maj 31, 2013 5:51 pm

Hogar 466478 Hogar 196156
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptySub Jun 01, 2013 1:18 pm

Hogar 466478
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptySub Jun 01, 2013 9:56 pm

welcome za malisu
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 1:49 am

Hvala puno:) imam jedno pitanje kad zaspe bas dosta drhti da li je to uobicajeno nije mu hladno super jede puno vode pije dajem mu hranu pravu po ugledu na odgovore vase inace u ponedeljak idemo kod veterinara da zakazemo vakcine i na prvi pregled:)
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 3:11 pm

Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 3:21 pm

Recite mi iskreno sto mislite na osnovu ovih par slika o izgledu stenca sve me strah da nema neku manu ili nesto pa da kasnije ima problema...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 7:34 pm

Ima manu što je jako sladak. Wink

Nemoj puno da brineš sve je to ok. Wink
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 7:40 pm

Ja mislim da tu nema mana, sve u superlativu, divno i medeno hearty
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 8:14 pm

Hvala vam puno dosta sam iscitavao forum sjutra ide kod veterinara da se pregleda i da se zakazu vakcine takodje da vidim oko ociju i zatezanja kapaka iskreno se nadam da necemo morati to da radimo Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 9:43 pm

Ma nemoj da se stresiras, Hogar je pravi med hearty
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyNed Jun 02, 2013 9:59 pm

party Srecan rodjendan i sve najlepse party
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar EmptyPon Jun 03, 2013 9:32 pm

Eee hvala vam mnogo od <3 danas smo bili kod veterinara uzeo je pastu protiv parazita vakcina za 15 dana i presli smo na granule za stence po 100 gr dnevno ce jesti 4x25gr iako se jos nije navikao na njih malo je pojeo danas... Malo mu suzi i krmelja oko lijevo pa je doktor rekao za mjesec dva mozda zatezanje kapka nista se ne zna jos Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hogar Empty
PočaljiNaslov: Re: Hogar   Hogar Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Hogar
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: