Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Stene od 3 dana slabo jede ...

Ići dole 
+2
unaltraina
Miki87
6 posters
AutorPoruka
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyUto Jun 18, 2013 7:51 pm

Ljudi, pisao sam na glavnom podforumu, ali da pitam i ovde, dakle jedna mala bebica od tri dana nam jedva ( ako ne i ni malo ne jede sama ).. Mi se trudimo da je namestimo , cak i pomocu sprica joj dajemo majcinog mleka, ali nam sve nekako slabo to izgleda u odnosu na preostalo cetvoro Sad.... Uzeli smo kozije mleko, pa ne znam da li to mozemo da dajemo , sta vi savetujete .. Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyUto Jun 18, 2013 11:31 pm

Ne znam da li ste kontrolisali nepce? To je prvo na sta pomislim ako stene tesko sisa  ili je jednostavno rodjeno nedovoljno vitalno .....ne znam sta bih rekla, pokusajte sa dohranjivanjem, kozije mleko je slabije od kujinog i potrebno ga je pojacati bar sa malo pavlake za pocetak dok je stene tako maleno
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 7:02 am

Nasa Mrvica je isto tako. Najbolje je da kupite zamenu za kujino mleko i time hranite bebicu. Oni prvih dana jedva popiju po 10-15ml mleka po obroku. 
Nama je veterinar savetovao sledecu mesavinu dok nam mleko nije nije stiglo iz BG-a jer u Nisu nema da se kupi - moze da se naruci Shocked:

- Slatka pavlaka 250ml
- Kasicica maslaca
- Kasicica meda
- Zumance
Ova smesa im prija i punomasna je ali je zamena za kujino mleko ipak bolja.
To sto propuste prvih dana, nadoknade do 2 meseca. Razlika u tezini stenadi je cak i 2X
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Dona&Bella


Muški Broj poruka : 228
Godina : 53
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 23.05.2013

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 9:00 am

Nama se isto desilo sa Badijem. Mi smo mu davali jogurt(sto jaci)sa dodatkom (malo)meda svakih pola sata-do sat prva 2,3 dana. Vazno mu je meriti tezinu ! 10-15%njegove tezine podeli na 10 obroka dnevno i imas meru za 1 obrok.Davali smo mu i prokuvanu vodu sa malo secera-za podizanje energije da moze bolje da sisa(jer mi smo ga uvek vracali kod mame dok ne pocne da je sisa).Svakoga dana ga meri i na osnovu toga mu zavisi ishrana.Posle 2 nedelje verovatno ce sisati skroz samostalno,ali smo se mi toliko navikli na njega da smo ga i dalje prehranjivali,sada(41)dan se skoro izjednacio sa ostalima !! I obavezno posle svakog obroka mu nezno masiraj stomacic(zbog vrsenja nuzde),mi smo ga zato i vracali kod mame da ga ona polize i izmasira(inace mislim da ga ne bi ni vracali:)SmileSmile).Tako smo  sa Donom(nasim muzjakom iz prethodnog legla) napravili gresku pa je sada neverovatno razmazen !
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 9:57 am

Hvala puno ljudi. Otici cemo do pet centra, mislim da sam tamo video zamenu ( mada ne mogu da garantujem ). Nadam se da ce sve proci kako valja Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 10:25 am

U PetCentru ima zamene za kujino, uz Royal Canine se dobija i flasica sa nekoliko cucli prilagodjenih mladuncima razlicitih velicina, tj rasa pasa i macaka i ipak je to najsigurnije resenje.Sa domacim mesavinama treba biti jako oprezan jer proliv kod tako malih stenaca i uopste intenzivan proliv kod beba moze biti opasan po zivot steneta. Puno srece i javite kako je malac hearty
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 6:46 pm

Uzeli upravo tu Royal Canine zamenu Smile. Malecka napreduje malo po malo, mada je dosta slabija od najjaceg steneta u leglu :/ ... Ali nam deluje bolje nego juce ujutru, i to dosta .. Nadamo se da ce biti dobro Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptySre Jun 19, 2013 10:09 pm

sunny puno srece malenoj  jos jednom hearty Stici ce ona njih ako je zdrava, ako ne pre onda kada pocnu da klopaju cvrstu hranu.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Jun 20, 2013 1:03 am

Drzimo sape i palceve hearty
Nazad na vrh Ići dole
Hogar

Hogar


Muški Broj poruka : 37
Godina : 30
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 31.05.2013

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Jun 20, 2013 1:05 am

Srecno nadam se da ce sve biti ok I love you
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyČet Jun 20, 2013 8:23 am

Sporim koracima malecka napreduje... Hvala puno na podrsci, i hvala na savetima drugari, mnogo su pomogli Smile. Bice ona bolje , a kad dodju granule onda pocinje pravi tov Smile)
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyNed Jun 23, 2013 1:43 am

Kako je malena? hearty
Nazad na vrh Ići dole
Miki87

Miki87


Broj poruka : 77
Godina : 36
Datum upisa : 30.03.2011

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyNed Jun 23, 2013 10:43 am

Ide nekako :/ ... I dalje dosta zaostaje za ostatkom bande, ali je mi hranimo. Dobije oko 30 grama dnevno, dok neki dobiju i do 70-80. Ali sad je makar borbenija, zivlja, tako da smo optimisti Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... EmptyNed Jun 23, 2013 12:07 pm

Bice to dobro , vazno da napreduje i stici ce ona njih Winksunny
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stene od 3 dana slabo jede ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Stene od 3 dana slabo jede ...   Stene od 3 dana slabo jede ... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stene od 3 dana slabo jede ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Stene.
» Stene ima zapusen nos!Problem
» Stene iz Uzica
» Kupujem stene
» kupujem zensko stene

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: