Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Maya EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Maya EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Maya EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Maya EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Maya EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Maya EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Maya EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Maya EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Maya EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Maya EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Maya

Ići dole 
+3
Blaze
neron
MAYA2508
7 posters
AutorPoruka
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 12:41 am

Pozdrav,imam curu,napunit ce dvije godine 25.08..imamo problema s kozom,u ljetnim mjesecuma,ispada joj dllaka,puna rana bude...treba mi savjet sta da radim???????ni jedan veterinar mi nije dao trajno rijesenje...zljezde moramo cistit svaka 3-4 tjedna..u suprotnom joj noge zadnje oteknu...tjerala se samo jedan put,veterinar me savjetuje da ju kastriramo da ce bit boljeg zdravlja???.sta se istalog tice prava maza,preinteligentna,clan obitelji,kao mali covjek...ne vi ju mjenjala za nista na svijetu!!!!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 1:11 am

Dobro nam dosle,cure Wink
Problemi sa kozom mogu biti prouzrokovani iz mnogo razloga. Najbolje je naci pouzdanog veterinara,koji ce joj tada uzeti bris,skarifikat i videti sta se desava,pa po tome i dati odgovarajucu terapiju. Desava se i da ishrana bude ono prvo sto se treba menjati da bi koza i pas uopste bio zdrav. Sta jede cura??
Mi sa zlezdama nemamo problem,ali ne bih rekla da one imaju vezu sa zadnjim nogama. 
Za ovaj savet da ce sterilisana biti zdravija nemam komentar. 
Moze uz odgovor o hrani da padne i nesto vise o curici,da je upoznamo,neka fotka?? 
kiss
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 9:40 am

Maya Ltgw 
Maya Yrmj
Maya Ltgw
evo par slikica ako sam ih uspjela staviti....sta se tice rehrane jede royal canin sensitive,al iskreno ne vjerujem da njen problem s kozom ima puno veze s tim,jer bi onda taj problem bio prisutan uvijek a ne samo ljeti ili???sta se tice oticanja nogu oteknu jedino kad su joj zlijezde pune,a to je odprilike svaka 3-4 tjedna....mislim se da joj ipak za svaki slucaj izvadim urin i krv????inace jede normalno,igra se....
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 9:42 am

cini mi se da ipak nisam uspjela slike staviti,kako cu to???
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 9:47 am

Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 10:05 am

Maya Nla8
Maya Yrmj
Maya Ltgw
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Dona&Bella


Muški Broj poruka : 228
Godina : 53
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 23.05.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 10:26 am

Cokoladica slatka lick hearty
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 10:29 am

daaa...moja ljepotica!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 1:27 pm

welcome

Sad ne vidim na slikama baš najbolje, al jel njoj nos crn ili boje čokolade? Na prvoj slici mi se čini kao da je crn što je ne čini čokoladnom nego braon, ta boja je inače jako retka i nisam video nijednog braon šar-peja uživo, video sam 2 samo na slikama na velikom forumu. Čokoladna je moja omiljena boja kod šar-peja. Very Happy

Što se tiče kože i pojava problema, moguće da sezonski reaguje na nešto iz vazduha verovatno neki polen od biljaka. Tu nema velike pomoći osim da veterinar trenutno leči to stanje. Ishrana igra veliku ulogu u zdravlju celokupnog organizma, a Royal koji jede, iako senzitiv nije baš dobro rešenje za šar-peja. Koliko znam cena Royala posebno tog nije baš mala, a npr. Nutrivet koji je za nekoliko klasa bolji, nema žitarice i ima formulu na bazi ribe je možda nešto skuplji što izađe na isto jer se Nutriveta manje daje. Ima u delu o zdravoj ishrani tema o Nutrivetu može da se naruči preko sajta i stiže na adresu.
Još jedna stvar, hormonski balans u organizmu je jako bitan to što ne ulazi u teranja redovno govori da se nešto dešava, lično podržavam ideju veterinara da bi sterilizacija verovatno pomogla i meni bi to palo na pamet. Jel koristite suplemente u ishrani? Omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkuma začin. Oticanje zglobova (pojava limfedema) na određeni vremenski interval ukazuje na problem sa hijaluronom, mislim da analne žlezde nemaju ključnu ulogu u tome.

A da zaboravio sam, jel joj nekad rađena kompletna krvna slika i da se nije slučajno veterinar setio da proveri hormone tiroidne žlezde?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 2:11 pm

kiss za lepoticu 
Mozda problem nije vezan direkt za hranu,ali ja bih je svakako promenila,jer je Royal pun zitarica, koje,mozda nisi znala, nasi psi ne bi trebali jesti. Wink  I kod vas na trzistu postoji u prodaji granula u kojima nema zitarica,tako da vam nece biti problem da nadjete. Uvedite joj i suplemente, perlice omege 3 kao i vitamin c sa produzenim dejstvom i videcete kada sve to promenite, bice super. Nije lose odvesti je da joj se uzme bris sa tih mesta gde joj opadne dlaka. Kontrolno krv i urin ,zasto da ne? U svakom slucaju bih ja sve to uradila,ne moze nista da pokvari. Odvojite vreme i procitajte ovde ima dosta toga vezano za ishranu i zdrav zivot.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 2:12 pm

Sada vidim da je i "kolega" pisao dok sam ja zujala, tako da sada imas dva misljenja Wink
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 3:07 pm

Stavit cu kasnije jos slika ....crn joj je nos.. .vadili su joj briseve lani,imala je gljivice ..nakon kupanja u orinizolu skroz je ozdravila...ove godine ih nema,dobila je antibiotik i sad ju kupam jedan put tjedno u Dermilenu I vec je puno bolje...
Probati cu svakako s tim vitaminima,to mi do sada jos nitko nije rekao. ..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptyUto Jul 16, 2013 10:02 pm

welcome za braon lepoticu. Oticanje zadnjih mogu moze po nekoj logici biti indirektno povezano i sa analnim zlezdama ali primarni problem je  povecana produkcija hijalurona i njegovo degradiranje.Ukoliko se analne zlezde i malo upale svaki put kada se napune, hijaluron se degradira, manji fragmenti se tesko zbog verovatno losije cirkulacije u zadnjim nogama sporo i teze eliminisu iz nogu i ometaju limfnu drenazu pa se stvaraju limfedemi koje je Pedja pomenuo. Apsolutno podrzavam da se uradi kompletna analiza krvi ukljucujuci i hormone tiroide jer je masovno i njena smanjena funkcija uzrok gubitka dlake posebno na unutrasnjoj strani zadnjih nogu i stvaranja oteklina.Pomenuti suplementi su osnovne stvari koje su obavezne za ove pse(posebno kod onih kod kojih se nazire ili imaju bilo kakav problem) i deo su citave palete dodataka ihrani koji stabilizuju produkciju hijalurona koja u sustini jeste nazalost uzrok vecine problema uz ishranu. Royal nije dobar izbor koliko god da su nacrtali i samog Pejca na vreci. Ima mnogo kvalitetnijih dehidrata  primerenijih ishrani i potrebama ove rase.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptySre Jul 17, 2013 11:56 am

Srecan rodjendan party kiss
Nazad na vrh Ići dole
MAYA2508




Ženski Broj poruka : 7
Godina : 40
Lokacija : Murter
Datum upisa : 16.07.2013

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptySre Jul 17, 2013 5:39 pm

hvala,zanima me koika je preporucena kolicina suhe hrane koju smijju pojesti u danu??ona ima 20 kg?
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptySre Jul 17, 2013 7:00 pm

Pusa u njuskicu!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya EmptySre Jul 17, 2013 9:17 pm

MAYA2508 ::
hvala,zanima me koika je preporucena kolicina suhe hrane koju smijju pojesti u danu??ona ima 20 kg?
ne postoji neka univerzalna preporuka, pise to uvek na vreci i doziranje je uslovljeno sastavom svake pojedinacne hrane, razlicito je od dehidrata do dehidrata Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Maya Empty
PočaljiNaslov: Re: Maya   Maya Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Maya
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: