Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ogrlica ili am?? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ogrlica ili am?? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ogrlica ili am?? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ogrlica ili am?? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ogrlica ili am?? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ogrlica ili am?? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ogrlica ili am?? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ogrlica ili am?? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ogrlica ili am?? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ogrlica ili am?? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ogrlica ili am??

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
mit_maja

mit_maja


Ženski Broj poruka : 16
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.07.2013

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 7:54 pm

Imam zenkicu shar pei-a staru 2 meseca, za nekih dvadesetak dana bi trebala da izadje u prvu setnjicu Smile. Pa me zanima da li da joj kupim klasicnu ogrlicu ili am?????? Prodavac u pet shopu mi je rekao da am nije dobar za stence zbog krivljenja kukova, a ja ne znam da li je to istina, a naravno ne zelim na bilo koji nacin da je povredim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 9:15 pm

Ne zbog kukova nego zbog laktova. Na početku sam i sam bio za am više nego za običnu ogrlicu, ali sada mislim da je za pse u razvoju najbolja obična ogrlica, takođe je i lakše kontrolisati ih. Znači moj glas za običnu ogrlicu.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 10:01 pm

Slazem se sa Marfijem, mada ima trenutaka kada sam ipak za am. Iz licnog iskustva i situacije koja se nama dogodila kada se pas uplasio i izvukao iz klasicne ogrlice, mozda sam ipak za am ali samo  u domenu bezbednosti. Mozda je to samo zbog toga sto se nama dogodilo. Bilo pa proslo.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 10:06 pm

Imao sam ja umetnika za izvlačenje iz ama hehe Kalla se isto izvlači iz obične ogrlice, al zato iz one kao davilica nema šanse da se izvuče, obe su na tim povocima što se samo provuku kao laso. Možda je to čak najbolje rešenje, mada realno nesreća ne gleda šta je i kako je nažalost. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 10:11 pm

Ja licno AM u zivotu vise necu staviti na psa. Kao sto pedja kaze mnogo je lakse kontrolisati psa  na ogrlicu i to bas one kao sto su izlozbene  da kad pas povuce da se pridavi i samim tim nece cimati i vuci . Meni kad se desila nesreca sa Aragonom sam setao na am i  kad su naisli psi na drugoj strani ulice  krenuo je da skaze ko manijak  da ga nisam mogao obuzdati i na zalost  se otkacio  :(Tako da  moji psi vise am nece videti nikad!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Jul 16, 2013 10:55 pm

U svakom slucaju se slazem sa obojicom sto se tice davilica. Mi to redovno koristimo. Posto je stene malo i tek pocinje prve setnje, ja mogu reci da sam tada koristio am.
Nazad na vrh Ići dole
mit_maja

mit_maja


Ženski Broj poruka : 16
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.07.2013

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptySre Jul 17, 2013 8:15 am

Hvala na savetima. Za pocetak cu onda ipak krenuti sa ogrlicom, pa ce kasnije biti lako da probam i am.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
anibea

anibea


Muški Broj poruka : 34
Godina : 36
Lokacija : Split
Datum upisa : 27.09.2015

Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? EmptyUto Dec 08, 2015 11:07 pm

Murphypei ::
Imao sam ja umetnika za izvlačenje iz ama hehe Kalla se isto izvlači iz obične ogrlice, al zato iz one kao davilica nema šanse da se izvuče, obe su na tim povocima što se samo provuku kao laso. Možda je to čak najbolje rešenje, mada realno nesreća ne gleda šta je i kako je nažalost. Sad
S obzirom da na ovoj adresu uvijek dobijem dobar savjet još mi je nešto palo na pamet Smile

Razmišljam o ogrlici odnosno davilici i sve sam bliže, s obzirom na dosadašnje iskustvo i njegovo luđačko vučenje, davilici.
One metalne lance bez i sa bodlji sam odmah izbacila pa je sada problem što mi se sve ove kao konop, čine predebele. Tako sam nekako u razgovoru sa prodavačima došla do tzv. venecijanske davilice za koju mi oni kažu da ne čupa dlaku i da je najbolje što postoji. 
Sada ja tu pitam iskusne znalce koliko je istine u tome s obzirom da sam vidila koliko je tanka i čini mi se da bi se to urezalo u vrat kad bi on povukao svom snagom? Smile
I, isto tako, od koliko mjeseci bi uopće mogao ići na davilicu zbog vrata, kukova i ostalog na što može utjecati?

Hvala još jednom!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ogrlica ili am?? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogrlica ili am??   Ogrlica ili am?? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ogrlica ili am??
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ogrlica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: