Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Tezina :) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Tezina :) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Tezina :) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Tezina :) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Tezina :) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Tezina :) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Tezina :) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Tezina :) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Tezina :) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Tezina :) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Tezina :)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
mit_maja

mit_maja


Ženski Broj poruka : 16
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.07.2013

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Tezina :)   Tezina :) EmptyPon Jul 29, 2013 12:01 pm

Da li je puno za zenku od 2 meseca i 22 dana da ima 7 kg??? Smile. Meni ne deluje kao bucko, ali juce sam je vodila na revakcinu gde sam videla njene bracu i sestre koji su mrsaviji od nje, pa sam se zabrinula da li treba da joj smanjim obroke Smile?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptyPon Jul 29, 2013 12:25 pm

nije to puno i tezina svakog psa je individualna i zavisi od tezine kostane mase, u tom uzrstu misicna muskulatura jos nije nosilac velikog dela tezine, to dolazi kada sazre, ako nije debela, nemoj brinuti niti stene drzati na dijeti Very Happy


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Jul 29, 2013 1:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
mit_maja

mit_maja


Ženski Broj poruka : 16
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.07.2013

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptyPon Jul 29, 2013 12:58 pm

Very Happy ..ehh sad mi je lakse, hvala ti puno.Okacicu kasnije par slicica.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptyPon Jul 29, 2013 1:06 pm

prati kako joj izgledaju prednje noge, kako stoji dosaplje i koliko je aktivna, ako spusti dosaplje ili nogice pocnu da se krive , ili je previse lenja i jako brzo se umara (mada se stenci i inace brzo umore Smile),tek onda malo smanji obroke i proveri nivo kalcijuma u krvi Smile
Nazad na vrh Ići dole
anibea

anibea


Muški Broj poruka : 34
Godina : 36
Lokacija : Split
Datum upisa : 27.09.2015

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptyČet Okt 22, 2015 9:45 pm

Pozdrav! Hector ce za 3 dana navrsiti 3 mjeseca i ima oko 8 kg. Kazem 'oko' jer smo se zadnji put vagali prije 2 tjedna i imao je 6,8 kg, a danas na kucnoj vagi ima 7,5 a pretpostavljam da je ona barem malo pogresna. Pocinjem se brinuti da je premrsav s obzirom da sam navikla vidjeti puno deblje Shar pei stence, a sada citam i tu zadnju objavu o preko 9 kg sa 3 mjeseca. Narocito sam zabrinuta zbog toga sto ne jede ni priblizno preporucenu dozu granula, nekada samo trecinu na dan, a nikada punu kolicinu. Ako netko ima savjet bili bi zahvalni...Pozdrav od mene i Hectora.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptySub Okt 24, 2015 12:22 am

anibea ::
Pozdrav! Hector ce za 3 dana navrsiti 3 mjeseca i ima oko 8 kg. Kazem 'oko' jer smo se zadnji put vagali prije 2 tjedna i imao je 6,8 kg, a danas na kucnoj vagi ima 7,5 a pretpostavljam da je ona barem malo pogresna. Pocinjem se brinuti da je premrsav s obzirom da sam navikla vidjeti puno deblje Shar pei stence, a sada citam i tu zadnju objavu o preko 9 kg sa 3 mjeseca. Narocito sam zabrinuta zbog toga sto ne jede ni priblizno preporucenu dozu granula, nekada samo trecinu na dan, a nikada punu kolicinu. Ako netko ima savjet bili bi zahvalni...Pozdrav od mene i Hectora.

Kod peića ima velikih razlika kada je težina ali i visina u pitanju. Smile To što neki izgledaju duplo deblje može biti zašto što su različitog tipa. Brush coat (duža dlaka) kao što je mali Ben ili Horse coat (kraća dlaka) kao što je Hector. No ima tu puno razlika koje i mogu ali i ne moraju da budu.. da ne bunim, na primer moj Don je sa 3 meseca imao 7.5 kg dok je Betty imala čitavih 9.8 kg iako je izgledala dosta sitnije. Danas Don vodi sa 6-7 kg više. Smile
Dok su štenci bolje je da ima i manje nego da bude buca pa da iskrivi noge i zglobove. Wink
Nazad na vrh Ići dole
anibea

anibea


Muški Broj poruka : 34
Godina : 36
Lokacija : Split
Datum upisa : 27.09.2015

Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) EmptyUto Okt 27, 2015 12:09 am

Nesha hvala na odgovoru! evo danas smo se vagali i ima 7,3 kg, znaci dobio je 450 g u zadnjih 18 dana sto je drasticno manje u odnosu na ranije jer je od 1.9. Kada smo ga doveli kuci pa do posljednjeg vaganja 8.10. Skocio sa 2,4 kg na 6,8.
Jos uvijek nisam skroz mirna iako sam se savjetovala sa veterinarom i on kaze da je po njemu sve u redu.
Nebi htjela da bude buco jer ni nema tu fizionomiju, ali s obzirom da u visinu i duzinu raste kao iz vode nadam se da ce i kilogrami poceti rasti proporcionalno sa tim 😀
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tezina :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Tezina :)   Tezina :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tezina :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Visina i tezina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: