Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Lepa DORA ^_^

Ići dole 
+6
hektor
unaltraina
neron
Murphypei
Zoya
Andjela1994
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 3:55 pm

E, sad, njoj je ta usna, taj deo sto joj prekriva zubice jako mekan i labav.. Ja svojim prstima lako sklonim sa njenih zubica.. Davala sam joj ruku da mi gricka i osecam da me gricka dodjim zubicima kada mi tako ''glodje'' ruku.. Ne znam koliko njoj to smeta, ali mislim da moze jezikom da gurne.. Nije jeoj zategnuta i da joj pritiska zube, vec kao da joj je to tu visak koze Sad Sad 

Ne znam sta da radim i kako da joj pomognem.. To joj se nece povuci kada odraste? Kada joj se bude malo zategla koza sa lica? Sad 

Niko nam nije ukazao na tu manu kada smo je kupovali.. Mora da je povukla od oca, jer smo majku videli, ona je potpuno zategnut sar pei, sa par borica na celu, ali kazu, da joj je otac sampion, skroz izguzvan.. A kako bi mogao da bude sampion sa tim sindromom.. Nista mi nije jasno.. Sad 

Verovatno je boli i kada jede i kada zvace hranu kada se ujede tu.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 5:50 pm

Andjela mozda otac ima blazi oblik i moguce je pokazati zubalo , sindrom se ne mora preneti samo sa roditelja na stence vec moze i iz kolena dalje,roditelji mog Bate nemaju usku usnu, ni jedan,njegov brat i dve sestre takodje ne, dogadja se to u rasi, takvi smo Sad .....druga stvar je sto kao sto rekoh neki odgajivaci urade korekciju da bi prikrili manu kod pasa koji eksterijerno lepo izgledaju, postaju sampioni nazalost.
Sada je meko jer je mala,koza je labvija kao na celom telu i glavi, desice se upravo suprotno, zatezace se preko i oko zubica kako vilica i glava bude rasla....nece se povuci samo, moras joj stalno povlaciti i masirati tu kozu, rastezati kazipstom, mozda ces je tako uspeti istegnuti da ne bude preuska....veliko junece kosti!! sirove...ne postoji drugi nacin sem hirurske intervencije ako ostane prezategnuto kada glava poraste, a nju bih ja izbegla ako mogu kao sto jesam sa svojim psom.
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 6:18 pm

jaoj, sve mi to deluje tako strasno i tragicno za nju.. JADNA.. a JOS UVEK JE SAMO BEBICA.. Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 6:57 pm

Hehe, Andjela, pa ti kad sad tako traumiras ti dok ono ne poraste ima da umres od brige Smile  Nema potrebe  za tolikom brigom, cekaj da pas poraste pa ces videti sta ces raditi dalje. Za sad kao sto si vec dobila  upustva masiraj tu usnu  i prati sta se desava, pa  ako kasnije bude problema  vidi sa svojim veterinarom  sta je najbolje raditi. Ja imam taj primer u svom dvoristu, moja prva peyka koju sam kupio a pre neki dan je napunila 6 godina ima tu donju usnu jako usku,toliko da se jedva moze navuci da se vide donji zubici i ta usna joj prelazi preko donjih zuba. Ako budem uspeo probacu joj slikati da ti pokazem kako to izgleda,mada tesko ce biti jer ona ne dozvoljava da joj se cacka po ustima :)medjutim evo je ziva ,zdrava,prava,jede normalno bez problema i ni jednom se nije povredila do sada kad je jela. Kapiram da je vremenom skapirala kako treba da uzima hranu u usta a da se ne povredi. A iako joj je ta usna toliko zategnuta i prebacena preko zuba njoj je ostao zagriz perfektan iako joj tu usnu nisam masirao. A nisam jer sam bio nov u ovoj rasi  pa nisam ni znao da to moze da se radi. Znaci samo ti to cesto masiraj i videces da ce to na kraju biti sve ok Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 7:25 pm

Ja skinem dzemper, pa je uvijem, da joj ne bude hladno.. Sad mnogo je volim, beba mala Sad meni je samo da se ne muci i da je ne boli.. Svakako je na takmicenja nikad ne bih vodila, hocu je samo za kucnog ljubimca, ne za izlozbu.. A kako je tek naucila da ljubi Razz lick lick lick
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 8:32 pm

Nece je boleti ako je masiras, nista je ne boli ni kada jede, kako je vec receno, nauce oni da zive sa tim, dobro je da znas i da si svesna mane pa poradi na njoj koliko mozes sunny Kakvu ti mazu pravis od nje! hearty 
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994




Ženski Broj poruka : 35
Godina : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.08.2013

Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 EmptySub Avg 24, 2013 9:31 pm

Pa sva nekako drhti kao da joj je hladno.. Tacno oseca da kod mene moze sve i koristi.. Poljubi me ponekad i ja se istopim Very Happy Very Happy TIPICNO ZENSKO.. Xexxexe Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepa DORA ^_^   Lepa DORA ^_^ - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lepa DORA ^_^
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: