Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Purina pro plan EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Purina pro plan EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Purina pro plan EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Purina pro plan EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Purina pro plan EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Purina pro plan EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Purina pro plan EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Purina pro plan EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Purina pro plan EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Purina pro plan EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Purina pro plan

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 4:07 pm

Sta mislite o ovoj hrani za ovu nasu rasu? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 9:25 pm

Pa po meni nije za naše pse, ali ima dosta ljudi koji hrane tom hranom i nemaju problema, ima i onih što imaju. Kad sam išao po Kallu u Mađarsku njen odgajivač mi je spakovao Purina Pro Plan Lamb&Rice čak je imam preporučenu od njega u uputstvu koje sam dobio uz ugovor. Njegovih 5 pasa jde tu hranu već godinama i sve štence je podigao na njoj i on je zadovoljan, nije imao problema sa kožom i dlakom pasa. Nije baš bio srećan kada sam rekao da će Kalla ići na sirovo kod mene, ali srećom nismo mogli puno da se ubeđujemo na njegovom mađarsko-engleskom. Very Happy Uglavnom, u svim grupama gde se skuplja dosta vlasnika (dugogodišnjih vlasnika) i odgajivača savet je koristiti hrane bez žitarica za šar-peja jer najbolje reaguju na njih. Iz mog iskustva žitarice su loše jer pospešuju razvoj bakterija i gljivica, uši se brže prljaju, dlaka nikada ne bude tako dobra... Ukoliko nemaš mogućnosti ti pokušaj sa tom hranom pa ćeš videti kako će on reagovati. Genetika igra veliku ulogu i mnogi šar-pejevi tolerišu žitarice sasvim OK, ali ono što viđam definitivno ide u koristit hranama bez žitarica, mnogi psi sa problemima su se popravili dosta sa hranama bez žitarica.
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 10:23 pm

Ovo je purina pro plan sensitive, za pse sa osjetljivom kozom i od lososa i rize je, ima vrlo malo zitarica oko 4%, a puna je mega 3 i nekih korisnih stvari, nije ni malo jeftina kod nas jedna od skupljih je. Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 10:27 pm

bas danas me je pitala zena iz CG za tu hranu, ne mogu je naci a da je samo sa pirincem , svi sensitive Pro Plan koje sam ja nasla imaju losos i kukuruz sa malo pirinca...ako je to to onda sto dalje zbog kukuruza
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 10:29 pm

Pro Plan Adult Sensitive , Sastav: losos (20%), dehidrirani proteini lososa, kukuruzno glutensko brašno, kukuruz, pirinač (10%), kukuruzni griz, životinjska mast, sušena pulpa repe, minerali, hidrolizat životinjskog porekla, kvasac.
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptySub Avg 24, 2013 10:49 pm

Ovo nije adult nego puppy sensitive i ja nisam nasao da ima tog kukuruza toliko Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptyNed Avg 25, 2013 12:02 am

Zar ti nisam poslao da njima ne ide puppy hrana nego adult?
Šta da ti kažem pokušaj ako nemate ništa bolje, mislim da ima previše kukuruza, ako je to ta formula što je Ljilja našla. Ovo je solidno samo u tom smislu što je losos na prvom mestu što znači da je najviše zastupljen u hrani. To je retkost inače pošto veliki broj hrana na prvom mestu ima žitaricu. Pošto niko od nas nije siguran kakva je tačno formula, a na sajtu je teško naći tačno ono što si ti našao prepiši satav.

Ovo sam ja našao i to adult formulu:

Salmon, brewers rice, canola meal, oat meal, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E), fish meal (natural source of glucosamine), salmon meal (natural source of glucosamine), barley, brewers dried yeast, animal digest, salt, potassium chloride, L-Lysine monohydrochloride, Vitamin E supplement, zinc sulfate, ferrous sulfate, L-ascorbyl-2-polyphosphate (source of Vitamin C), manganese sulfate, niacin, calcium carbonate, Vitamin A supplement, calcium pantothenate, thiamine mononitrate, copper sulfate, riboflavin supplement, Vitamin B-12 supplement, garlic oil, pyridoxine hydrochloride, folic acid, Vitamin D-3 supplement, calcium iodate, biotin, menadione sodium bisulfite complex (source of Vitamin K activity), sodium selenite.
H-4449

http://www.proplan.com/dry-dog-food/select-adult-sensitive-skin-stomach-formula/

Sa ovim bi još i mogao da prođeš OK. Svaki pas je različit možda njemu bude odgovaralo, a možda i ne, nikad se ne zna.
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptyNed Avg 25, 2013 11:27 am

Ja sam trazio svuda hranu po onom spisku koji si mi poslao i vjeruj mi da su mi svi rekli da toga kod nas u CG nema... I onda su mi preporucili ovu hranu jer od svih koje su kod nas zastupljene ima najmanji procenat zitarica, a PUPPY hranu sam mu uzeo za jos ovih 10 dana jer mu je ona ADULT bila bas krupna i mislim da bi se bas mucio sa tim jer je jos mali. Ne znam sta da radim onda i odakle da nabavim tu hranu bez zitarica... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan EmptyNed Avg 25, 2013 12:08 pm

Razumem te. Takvo je stanje bilo u Srbiji do skoro. Pokušaj sa tom hranom nemam šta drugo da ti kažem. Jedina preostala opcija je da mu pripremaš hranu, mada to savetujem samo ljudima koji su zaista spremni da se udube u sve, posebno kada se radi o štencima u razvoju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Purina pro plan Empty
PočaljiNaslov: Re: Purina pro plan   Purina pro plan Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Purina pro plan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: