Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Aromaterapija za kućne ljubimce

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Aromaterapija za kućne ljubimce Empty
PočaljiNaslov: Aromaterapija za kućne ljubimce   Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Okt 24, 2013 7:49 pm

Svi znamo koliko su preparati koje kupujemo u prodavnicama puni hemikalija koje baš i ne prijaju našim mezimcima.Postoji alternativa tim preparatima, a to je primena aromaterapije i izrada prirodnih preparata. Mene ova oblast jako zanima, jer imam destileriju za proizvodnju eteričnih ulja,pa su mi uvek dostupna 100% čista i prirodna ulja . Za sad sam samo lavandu koristila na mojim pejićima. Na internetu postoji puno recepata za izradu raznih preparata za naše ljubimce, ali lično mislim da nisu svi recepti dobri,jer postoje i neka ulja koja su štetna za pse. Treba naći dobre recepture.Više glava su pametnije od jedne,pa svako ko ima bilo kakvu informaciju ili recept neka se uključi u temu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Aromaterapija za kućne ljubimce Empty
PočaljiNaslov: Re: Aromaterapija za kućne ljubimce   Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Okt 24, 2013 8:36 pm

Sva prirodna etricna ulja treba pazljivo koristiti na psima, ne samo u svrhu aromaterapije vec i lecenja,vecina njih ne sme u nerazblaznom obliku na kozu. Sva su toksicna za oralnu upotrebu ali daleko manje opasna od lekova ako se pravilno koriste....neka i od tih toksicnih se koriste u svrhu lecenja ili poboljsanja opsteg zdravlja i kod pravilnog doziranja daleko manje kontraindikovana od lekova za istu svrhu, neka se koriste kod  eliminisanja parazita iz organizma ...i isto tako  su manje opasna u pravilnim dozama od bilo kog sintetickog otrova za parazite koje masovno koristimo na ljubimcima. U koju god da se svrhu upotrebljavaju strogo se treba prdrzavati upustva ili koristiti samo u razblazenom obliku u baznim uljima(masilnovo ili neko drugo) ili vodene rastvore za recimo spoljnu aplikaciju protiv parazita koje odredjena ulja odbijaju. I mene ova oblast jako zanima i dosta ih upotrebljavam na svojim psima, razlicita za razne svrhe Smile
U svakom slucaju mora se biti pazljiv isto toliko kao  i kod upotrebe sintetickih preparata koji imaju zamenu u prirodnim etricnim uljima ili kao i kod upotrebe lekova.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Okt 27, 2013 12:22 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Aromaterapija za kućne ljubimce Empty
PočaljiNaslov: Re: Aromaterapija za kućne ljubimce   Aromaterapija za kućne ljubimce EmptyČet Okt 24, 2013 9:58 pm

goodpost  Lili.Iz tog razloga sam i pokrenula ovu temu.Prvo i osnovno sto treba da saznamo ,iz pouzdanih izvora ,je koja ulja ne smemo da koristimo za nase mezimce,jer su za njih toksicna.
Od onih ulja koja su dobra za pse,treba nam tacna doza,jer veca doza ulja ,moze da nanese vise stete nego koristi.Par dobrih knjiga na ovu temu bi dobro dosle,ali tako nesto u Srbiji nema.Bar ja nisam uspela da iskopam.Ima dosta literature u svetu na ovu temu,samo treba odabrati pravu knjigu.Imam silne rodjake preko,mogu da mi posalju,samo da nadjemo pravu stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aromaterapija za kućne ljubimce Empty
PočaljiNaslov: Re: Aromaterapija za kućne ljubimce   Aromaterapija za kućne ljubimce Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Aromaterapija za kućne ljubimce
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odjeca za nashe ljubimce
» Kako drugi vide nase ljubimce:):):):)
» Drustveni sajt (kao facebook) za kucne ljubimce...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: