Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Batine ili ne? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Batine ili ne? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Batine ili ne? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Batine ili ne? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Batine ili ne? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Batine ili ne? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Batine ili ne? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Batine ili ne? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Batine ili ne? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Batine ili ne? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Batine ili ne?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyPet Nov 01, 2013 6:01 pm

Lično sam protivnik bilo kakvog nasilja, ali danas sam udarila Pašu i još uvek me duša boli zbog toga.
Bili smo u šetnji i stala sam na par minuta da popričam sa nekim kada me je u momentu okrenuo za 360' jer je video drugog psa. Bukvalno mi je istegao rame. Privukla sam ga pošto je bio na flexiju i lupila mu šamar. Otišli smo kući i on se sklupcao i ucutao.
Pitanje je sledeće da li treba udarati psa po glavi ili mu lupiti šamar, da li to emotivno utiče na njih, neko kaže oni nikad ne zaboravljaju kada ih udarite po glavi , i šta raditi kada lupanje po dupetu nema efekta?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyPet Nov 01, 2013 8:07 pm

Hmmm ja licno nisam za pljeskanje,ako moze da se resi na drugi nacin. Ova rasa ne "radi na batine", vec cvrstim stavom treba resiti problem. Evo Neron npr ima taj trip da pre odreaguje na sapat, nego na dranje. 
Dobio je on vise puta,ali su to neke ozbiljnije situacije. 
Za setnju,ako voli da cima,a verujem da je Pasa jak i bice sve jaci, ja bih koristila davilicu,pa kad krene u losem smeru, op Wink 
Da umeju da se naljute,umeju. Pasa je sada ljut,ali ako si to vec uradila,gotovo sad. Odljutice se.Ne verujem da si ga bas odvalila da mu je glava odletela Wink Pre ce to biti povredjen ponos, nego sto ga boli.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyPet Nov 01, 2013 9:33 pm

Ma nisam ga jako lupila nije ni odreagovao, više je reagovao kada sam ga pitala šta je to uradio, a davilica isto ne pomaže bukvalno se davi i vuče..ali s obzirom da je današnji dogadjaj vise mene zaboleo i da me ceo dan grize savest....nećemo više da se bijemo...inače pomirili smo se
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyPet Nov 01, 2013 11:25 pm

hearty
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptySub Nov 02, 2013 12:19 pm

Što mi je to poznato. Rolling Eyes Kod mene važi ono pravilo da dobiju ćušku kad ugroze svoj ili tuđ život, a Kalla je skoro dobila preko njuške zbog usisavanja govanceta napolju, mada njoj to ništa ne znači i dalje lovi svaku priliku da se počasti, posle mi bude žao jer se sva pokunji kao da sam je skoro ubio, a ne klepio. A Bella je pre nekako dobila po guzici jer je povukla na prelazu dok su kola prolazila, na kraju je celu šetnju išla spuštenog repa. Mnogo su uvredljivi ovi naši.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptySub Nov 02, 2013 2:36 pm

Uf sad mi je lakse pale  nisam jedini tiranin ovde, ima i drugih sa grizom savesti Wink  ako neko zna da se ljuti i duri onda su to oni.
Nazad na vrh Ići dole
Buzz

Buzz


Muški Broj poruka : 16
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.01.2014

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyČet Jan 16, 2014 7:50 pm

Buzz ima 2 meseca, a kod mene je tek 5 dana. Kako da postupim kada radi nesto sto ne bi trebalo  nono npr. grize namestaj, vrsi nuzdu van pelene, penje se na kauc i sl. ? Hvala!  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? EmptyPet Jan 17, 2014 5:46 pm

Batine za takve stvari nikako. Da je ostao jos malo u leglu,sa mamom, vama bi bilo lakse to vaspitanje. Kada krene da gricka namestaj, uz NE ,protresite mu kragnu (koza za koju bi ga i mama vukla u leglu) i malo protresite. Za grickanje mu dajte igracku,da zna sta sme sta ne sme. Oni su pametni,brzo uce, ali treba biti uporan. 
Za piskenje van pelene, pazite kada to uradi,da dobro obrisete to,asepsolom predjete, da se ubije miris,jer oni ne znaju gde treba, vec idu da overe gde osete. Naucice brzo,ne brinite.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Batine ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Batine ili ne?   Batine ili ne? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Batine ili ne?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: