Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bela fleka u oku EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bela fleka u oku EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bela fleka u oku EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bela fleka u oku EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bela fleka u oku EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bela fleka u oku EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bela fleka u oku EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bela fleka u oku EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bela fleka u oku EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bela fleka u oku EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bela fleka u oku

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 8:47 pm

Kupio sam štene šar peja pre 12 dana, imala je jedno oko otvoreno, juče smo otišli na zatezanje, i primetna je bela fleka na desnom oku... Veterinar kaže da će se oko teško spasiti. Ima li neko iskustva, ili savet kako da joj pomognem?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 9:29 pm

Šta ste dobili za to oko od lekova? Jel' veterinar prepisao masti i kapi? Ne znam zašto je veterinar dao takvu prognozu, ta bela fleka na oku je ulkus nastao usled oštećenja rožnjače, dobra terapija u ogromnom procentu reši problem.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 9:35 pm

Prepisao joj je Tobradex kapi, i Cornere gel. Tek je odrađeno podizanje kapka, i mažem joj gel i utiskujem kapi po propisu već 2 dana, i mislim da ide na bolje... Hvala unapred, svaki savet bi mi dobro došao.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 9:47 pm

Pa to je OK terapija. Wink Mislim da vam je veterinar rekao najgoru moguću opciju koja je u suštini veoma retka, pas mora jako dugo da se drži sa entropijom i da se ništa ne dira da bi oko bilo nepovratno oštećeno. To će sve biti u redu, siguran sam, malo vas je isprepadao vet, samo redovno kapi i gel i sve će biti dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 9:50 pm

Naravno nastavljamo sa lečenjem punom parom...!!! Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyUto Dec 17, 2013 10:02 pm

na ostecenja ne ide nikakav steroid a TOBRADEX ga upravo ima, porazgovaraj sa veterinarom, pogresio je kapi ! Trebao je prepisati TOBREX. Ja licno ni kap Tobradexa ne bih psu sa ostecenjem roznjace stavila u oko ! Stanje se moze pogorsati.Pred Tobrexa i Cornere gela u oko je jako dobro stavljati i Solcoseryl gel za oci koji ubrzava proces zrastanja samog ostecenja. Lecenje ulkusa  dugo traje i do potpunog nestanjanja te fleke nekada je potrebno i par meseci uz obavezan Cornere gel za ceo taj period, antibiotik se koristi  oko 14 dana a Solcoseryl gel ne vise od sedam......ali tvoj veterinar je dao pogresne antibiotske kapi koje u sebi imaju i steroid sto je apsolutno pogresno kada je roznjaca sa ostecenjem(ta bela fleka) u pitanju ! :/......pretpostavljam da je pogresno rekao u nekoj zurbi jer je to osnovna stvar kada je oftamologija u pitanju, nikakav steroid na bilo kakvo ostecenje oka!
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 6:48 pm

Bili smo danas opet kod veterinara, primila je re vakcinu... Pogledali su joj i oko, tu ne može ništa da se priča dok ne završi terapiju, samo mi je rekla da joj smanjim kapi na 2x dnevno, a mast da mažem i dalje.
 - Međutim, pojavila joj se iritacija na koži ispod vrata, od kragne koju su joj stavili da ne skine konce. Ja sam joj to skinuo, i onako sam sa njom 24h dnevno, i pazim da to ne raščeše. Da menjam veterinara, ili su to normalne pojave?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:12 pm

Nisam hteo da se mešam u Ljiljin post jer se u suštini slažem sa njim i ne idu steroidne kapi u oko sa oštećenjem, ali u zavisnosti od situacije tobradex može da se stavlja čak i tada jer veterinari žele nekad da otklone otok koji nastane iritacijom (što je sasvim normalna reakcija organizma) i onda ubrzo promene na antibiotske kapi. Veterinar procenjuje kakvo je stanje i na osnovu toga određuje kakva će biti terapija. Ali me sad brine veterinar koji psu koji je trenutno pod terapijom da revakcinu što se NIKADA ne rad, takođe pošto ima iritaciju ispod vrata ta revakcina nije smela da bude data.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:16 pm

Pa dobro šta sada da radim, da li to može da ostavi na nju posledice?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:26 pm

Ovo je sad zeznuta situacija jer takve stvari mora da radi veterinar, mi ovde samo možemo da kažemo šta i kako ide i šta mi mislimo, ali veterinar vidi psa i zna šta je najbolje u datom momentu, to je ovo što pišem za tobradex i ja bih ga stavljao svom psu, ali u određenom slučaju, što ne znači da je isti slučaj i kod tvog psa niti su svi isti pa da se zna tačan recept, za to i služe kontrole.
Pretpostavljam da i sutra idete na kontrolu pa predloži veterinaru da promeni kapi na tobrex pa će reći svoje mišljenje i objašnjenje, a slobodno možeš da kažeš da steroidi ne idu na duge staze u oko sa oštećenjem. Takođe pomeni i solkoseril mast, mada mislim da u Novom Sadu ne može da se nađe jer sam ja skoro tražio i nisam uspeo, ali možda veterinar zna gde ima.
A za ovu revakcinu što je data mi uopšte nije jasno to je osnovno pravilo da se na imunitet koji je već izazvan ne daje vakcina koja još više izaziva imunitet. Posledice toga će se videti tek kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:33 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:44 pm

Slatka je jako. Wink Ja sam imao još gori slučaj sa Marfijem jer je njemu oko načisto pocrnelo, čak i beonjača je bila crna i skoro smo bili ubeđeni da od oka nema ništa i da se nikada neće oporaviti, ali na kraju je sve ispalo dobro i uspeli smo da spasimo oko i koristili smo steroidne masti. Da ne davim dalje nama operacija nije dobro urađena pa je kasnije nastao sasvim drugi problem.

Suština je da moraš nekako da sarađuješ sa veterinarom koji ima iskustva sa šar-pejevima i koji zna šta radi i da ti veterinar objašnjava zašto u tom momentu radi to što radi i zašto daje određene lekove, u suprotnom samo ćeš se mučiti i mi ćemo te ovde još više zbunjivati. Koliko god forum bio odličan i naše zajedničko znanje ogromno mi ipak ne vidimo psa i ne znamo šta se tačno dešava. Ukoliko ne veruješ trenutnom veterinaru, menjaj. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 7:56 pm

Hvala na komplimentu za štene, i hvala na savetima...!!! Nadam se da ćemo ovo sve rešiti za mesec dana, i onda ćemo okačiti neke gde se vide lepe plave oči.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptySre Dec 18, 2013 8:39 pm

Slatkis, mnogo je slatka  hearty Solcoseryl-a opet ima na trzistu i obnovljna je licenca za uvoz,bar je meni tako receno kada je Koki imao ulkus, lakse smo njega nasli pre par meseci nego Cornere gel Smile nadam se da se situacija nije promenila.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyPet Dec 20, 2013 1:38 am

Sve smo našli, i koristimo sada pravu terapiju... Ima pomaka, nadam se da ćemo za 3 nedelje izbaciti slike sa lepim plavim okama Very Happy Very Happy Very Happy Hvala na savetima...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyPet Dec 20, 2013 9:30 am

Super. Biće to OK skroz.

P.S. Nadaj se tamnim okama šar-pej ima tj. treba da ima tamne oči, to plavkasto trenutno je od ulkusa verovatno.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija89

Ilija89


Muški Broj poruka : 12
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2013

Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku EmptyNed Dec 22, 2013 10:37 pm

Plavo je i ovo oko što nij povređeno... Very Happy Biće onda jedinstven slučaj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bela fleka u oku Empty
PočaljiNaslov: Re: Bela fleka u oku   Bela fleka u oku Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bela fleka u oku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fleka na njuskici :(
» Bela dlaka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: