Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Nekontrolisano mokrenje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Nekontrolisano mokrenje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Nekontrolisano mokrenje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Nekontrolisano mokrenje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Nekontrolisano mokrenje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Nekontrolisano mokrenje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Nekontrolisano mokrenje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Nekontrolisano mokrenje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Nekontrolisano mokrenje

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 3:06 pm

Cezar je vec 2 puta nekontrolisano mokrio (po svom cebencetu), mislim da je to bilo dok je spavao. Da li to ima veze sa FSF i bubrezima? Ili je jednostavno lenj da izadje u dvoriste po ovoj hladnoci?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 3:55 pm

Kad mu je poslednji put rađena analiza urina i krv?

U apoteci ima da se uzme posudica za uzorak mokraće, nije skupo uopšte. Skloni mu vodu večeras i ujutru kad izađete u šetnju pokupi prvi uzorak mokraće, kad podigne nogu samo se stavi posudica ispod da nacilja. Kod mužijaka je lakše nego kod ženki. Wink Odnese se u biohemijsku laborotoriju i traži se da se odradi analiza urina sve po redu. To ne košta puno. Ja bih uradio i krv, urin prvi pokaže da li nešto nije u redu sa bubrezima, ali krv da definitivnu sliku o svemu. Neka traži veterinar da se proveri stanje bubrega i jetre (treba da znaju šta sve ide).
Postoje dve opcije ili ima infekciju urinarnog trakta ili je krenulo otkazivanje bubrega to može samo analizama da se pokaže.
Jel' bilo još podizanja temeprature ili upala ušiju ili upala kože?
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:12 pm

Ima upalu usiju vec desetak dana pokusavamo da je izlecimo...
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:15 pm

da li je to znak da je krenulo otkazivanje? najblizi vet koji radi te analize nam je 70 km daleko a sad nismo u situaciji da ga povedemo jer je autu istekla registracija
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:21 pm

Analiza urina može da se uradi u humanoj biohemijskoj laboratoriji ne košta puno ispod 1000 je sigurno. Tu i ne treba veterinar jer neko od vas pokupi uzorak ujutru i odnese i isti dan budu rezultati za nekoliko sati samo se napomene da je urin psa u pitanju.
A da li je otkazivanje bubrega i koja tačno faza pokaže preciznije krv. Ali sve može da se uspori ne treba paničiti. Što se tiče ušiju jel' provereno šta ima tačno u ušima i da li dobija neke antibiotike injekciono ili da pije ili samo kapi/masti?
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:23 pm

U pitanju je nesto gljivicno, vet je dao da mu cistim sa otoclean i posle da mu nakapam canesten rastvor za kozu... Videcu da mu sutra ponesem urin, a za krv ne znam sta da radim. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:31 pm

OK kad stignu rezultati samo ovde postaviti specifičnu gustinu i količinu proteina koju pušta u urin (obično je prikažu u plusićima). Ima još parametara videće se da li ima epitela u urinu i da li ima crvenih krvnih zrnaca. Na osnovu toga može se "nabosti" šta se dešava, ukoliko bude kritična situacija reći ću pa ćete videti šta možete da uradite da se snađete nekako da se dobije potpunija slika.
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 4:45 pm

Necu da se pravim pametna, ali da li je moguce da je to od stresa? Pre par noci i sinoc jeostajao sam po 2-3h, a to jako tesko podnosi. Necu da glumim veta, nego samo da pitam da li je moguce da je to uzrok? Svakako cemo mokracu dati na analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 5:33 pm

Teško. Nekontrolisana urinacija je uglavnom posledica infekcije ili otkazivanja bubrega. Postoji još onaj momenat kada uriniraju po kući zbog teritorijalnost, ali to je potpuno svesna radnja. U umerenoj fazi otkazivanja bubrega dešavalo se da Marfi ustane naglo iz sna, ja pogledam šta se desilo i primetim trag mokraće na mestu gde je ležao. Potpuno nesvesna radnja i potpuno van kontrole i volje.
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

TijanaCezar


Ženski Broj poruka : 40
Godina : 30
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 18.01.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 10:19 pm

Nije zbog teritorijalnosti, nego tacno ovako kako si opisao. Sad sam vec jako uplasena. :(U periodu od 7 dana imao je 3 napada, kolhicin cekamo da nabave u apoteci, a do tad moze da ugine. :'(
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptySre Jan 08, 2014 10:33 pm

Neće ne brini, ne umiru oni tako lako. Šar-pej je rasa koja najduže može da kompenzuje bubrežne probleme od njih nema jačih. Dobro je da si napisala da je imao 3 napada u relativno kratkom periodu ovo je već više informacija, znam šta dalje.
Kada su napadi tako blizu jedan drugom znači da postoji nešto što ih pokreće. U većini slučajeva je toneka manja količina bakterija koja se nalazi u organizmu koja razbija hijaluron koji tada kruži i šalje informacije da se organizam preterano upali. Ja bih ga u ovom momentu stavio na antibiotike, ali me brine u kakvom su mu stanju bubrezi trenutno da bi mogao da se odredi tačan antibiotik. Znam za ženu koja je svoju ženku stavljala na malu dozu minociklina, smanjivala dozu, pa onda opet povećavala i tako 6 punih meseci i nakraju došla do toga da joj pas nije imao nijedan napad već drugu godinu. Problem je samo što se mora kontrolisati rad bubrega i jetre, često, bar jednom mesečno.
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 9:18 pm

Imam jedno pitanje...mozda jeste blesavo ...ali moj aron, star tri meseca od pre nekoliko dana kada mu se piski lepo se ispiski i onda u razmaku od pola sata zauzme stav i pusti kapljicu ,dve ...itako nekoliko puta...zasto??Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 9:56 pm

pa poceo je da obelezava ukoliko nema infekciju mokracnih kanala...kada odraste, pocne da dize i nogu kada mokri, bice dizanja noge i na prazno bezbroj puta sa ili bez ijedne kapljice. Odnesite urin na analizu da proverite da nije u pitanju neka infekcija, i tada mokre po malo i vise puta dok ne isprazne besiku sasvim i imaju nagon za mokrenjem i ako je u pitanju samo par kapi.
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 10:31 pm

A od cega moze da nastane infekcija?Jel do uslova zivota ili do hrane npr...?mi ga cuvamo u kuci,spava na krevetu,pored kamina,gde god  mu je toplo...to je pocelo od dana kada ga je moja sestra povela u kafic sa sobom a on je lezao na betonu,da se nije mozda prehladio,nzm...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 10:40 pm

Imam jos jedno pitanje,da li smem da mu dam cetvrtinu baktrima jer njega ima za urinarne infekcije...?hoce li mu skoditi,jer ja msm da je prehlada pre u pitanju....pozdrav i hvala...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 10:49 pm

ne treba da dajes antibiotike na svoju ruku, jer ces tako samo da prikrijes pravi problem ako uopste postoji... vidi sa iskusnijim clanovima foruma, to je moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 10:54 pm

Slažem se, nikako antibiotik na svoju ruku! Ako se sumnja na infekciju prvo neka se proveri urin i neka štene pregleda veterinar. Antibiotici pored toga što ubijaju loše bakterije ubijaju i dobre i to ugrozi potpuno imunitet psa i napravi podlogu za razvijanje nekih drugih problema. Druga stvar antibiotici se ne daju tek tako, nego postoji određen sistem delovanja, doziranja itd. Ja čak i kad sam skoro 100% siguran šta je i kako bi trebalo da se leči nešto idem kod veterinara, insistiram na testovima i pregledima i pustim veterinara da leči psa. To i ovde na forumu savetujem ostalima da rade, da ne leče sami pse, ali da traže od veta određene stvari da bi se došlo do dijagnoze pa se onda pristupi lečenju.
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyPon Mar 17, 2014 10:56 pm

Dobro,hvala u svakom slucaju...sutra mi dolazi veterinar da uradi revakcinu pa cu mu reci za problem...pozz
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje EmptyUto Mar 18, 2014 8:07 am

ako se sumnja na infekciju stene ne sme dobiti ni revakcinu sada ako nije potpuno zdravo! uhvati prvi jutarnji urin u sterilnu casicu iz apoteke i predaj svom veterinaru da se odradi urinokultura sa antibiogramom.Vakcine se ne daju ni ako se stene prethodno ne ocisti od glista a ne ukoliko postoji bilo kakvo zariste i infekcija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nekontrolisano mokrenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Nekontrolisano mokrenje   Nekontrolisano mokrenje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nekontrolisano mokrenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mokrenje unutar kuce
» Polidipsija i poliurija, preterana zedj i mokrenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: