Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kašalj ili nešto drugo? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kašalj ili nešto drugo? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kašalj ili nešto drugo? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kašalj ili nešto drugo? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kašalj ili nešto drugo? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kašalj ili nešto drugo? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kašalj ili nešto drugo? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kašalj ili nešto drugo?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 8:44 am

Paša je imao upalu uveta pre 20 dana i to smo rešili inekcijama, obzirom da mu je oslabio imunitet to se odrazilo na krzno pa ima par pečata, to uspešno rešavamo amitrazom, ali zadnja dva dana kao da krklja kad spusti glavu. Znam da on ispušta milion zvukova ali ovo liči kao da mu nešto smeta u grlu kad njuška nešto. 
Da li je to kašalj i da li je moguće da mu se povredi grkljan sa davilicom visoko postavljenom pa zbog toga krklja?  Sad 
Normalno jede, trči i spava.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 9:32 am

Jel' on to ima demodeks?

Njihove vratine su toliko mišićave da je teško povrediti ih, postoji mogućnost za to ali vrlo, vrlo mala. Kašalj kod njih (zarazni pseći kašalj) je skoro isti kao i kod nas ljudi, pas bukvalno kašlje u naletima. Samo krkljanje nije kašalj, ali može biti nešto drugo. Šta je imao u ušima?
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 9:56 am

Ustvari nismo radili analize ali kada smo ga letos operisali isto je dobio pečate posle operacije, pad imuniteta, i amitraz je rešio stvar i sada su posle jednog pranja pečati postali tamni, inače su beli i perutaju se. Do sada smo ga dva puta potopili i prolazi.Ali kada smo ga uzimali, majka mu je bila baš katastofa, pa verujem da ima taj nasledni problem. 
Imao je upalu levog uveta, mojom greškom jer nisam dobro čistila, on ima uske kanale a nisam znala da trebam da sipam tečnost skroz unutra, pa se zapušilo i stvorilo ranu unutra, bakterije su se namnožile. Ali sada su mu uši nikad čistije, prosto ne mogu da verujem da nemaju nikakav miris.
Inače sinoć je dok se radovao mom dolasku krenuo kao da će da povrati. Moram da napomenem da ne jede ništa po ulici i jede samo ono što mu ja dam ali bukvalno tako da ne postoji mogućnost da je pojeo nešto na ulici. Jedino ako nije nešto ponjušio.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 10:05 am

Pitam zato što je najverovatnije to sve povezano. Ono što ima u ušima verovatno ima i na koži sada. Znaš da je amitraž otrov koji ne treba koristiti napamet, nekoliko puta sam video da leče demodeks, a pas ustvari ima kombinovanu infekekciju, na šta me navodi to što je imao problem sa ušima. To što mu je majka bila katastrofa ne znači ništa one se olinjaju gadno posle legla, Ljilja može da postavi kako je Duna izgledala posle klinaca, a i ostali koji su imali legla imaju slične primere. Horsice se specijalno upropaste nakon legla.
Dešava se da ridaju i krkljaju kada im se zaglavi dlaka u grlu, čak i da ih tera na povraćnje. A ka je potapan u amitraž? Jel' pre nego što se ovo desilo?
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 10:17 am

Da, pa zato mislim da se prehladio.Kupali smo ga pre 4 dana i sinoć. On se linja to sam već negde rekla, misliš da mu dlaka zapadne u grlo?
Najvise krklja kada se ujutru liže po krznu i ostalim delovima  Rolling Eyes  što ne znam da li je normalno, a evo danas nije uopšte ni jednom krkljao, jel moguće da je to od dlake a ja paničim.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 10:31 am

Mislim da se malo otrovao od amitraža. To je moja teorija. Meni je Kalla imala čudno ponašanje kad je bila na steroidima kad je ujeo pauk, delovalo je kao da stalno pokušava da proguta nešto, definitivno neka nuspojava.
A moguće je da od dlake tako odreaguje kao da krklja i pokušava da je izbaci, takođe je moguće i da ga muči kiselina u želucu. Sve je nešto moguće kad ne mogu da kažu šta se dešava. Very Happy

Poslušaj me, sledeći put kada se desi nešto sa ušima ili kožom radi bris em se smanje troškovi em se smanje muke. Mi Marfiju 2 puta lečili upalu uha deksametazon neomicin kapima i treći put kad se vratilo odlepim i uradim bris, kad ono gljivice unutra. Ne samo da neomicin ne ubija gljivice, nego im i pomogne da se prerazmnože.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 10:39 am

Kiselina u želudcu? Nikad čula za to kod pasa Embarassed 
Nadam se da skoro nećemo imati problem, već sam se umorila, ali ako se dogodi radićemo analize  Smile 
Hvala Pedja  flower
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 12:24 pm

Horsice skoro sasvim odbace krzno posle stenjenja, i uglavnom sve. U periodu kada se odvajaju stenci oko 8-9 nedelje nakon okota izgledaju najgore i polu su do sasvim celave. Pasinih par peceta nije razlog da se ceo potapa u otrov koji je kancerogen posebno ne ako nije utvrdjeno da je demodex, pa i tada tih par pecata, tretira se samo taj oboleli deo koze i mackaju samo pecatici rastvorom ako ih nije previse. Kasalj, mozda je reakcija na Amitraz, mozda ima ne samo svoju dlaku vec i vasu ili nit sinteticke vate iz igracaka ako se igra plisancima kao moji, mozda je kost zagrebala sluzokozu ako ih je skoro jeo itd...kiselina...moja Duna ume posle kuvanog za veceru, ujutru i tokom prepodneva sutradan da kasljuca i gadi se kao da bi povratila, ne retko i povrati visak kiseline koju vise luci da bi svarila kuvano meso pa se nakupi i u praznom zelucu kada hrana ode u creva...gorusica Smile
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyČet Jan 09, 2014 10:49 pm

Ima novu igračku,šareni vezani kanap iz pet šopa i videla sam da kida konce isto tako sam ga uhvatila da kida čupavi tepih pa je dobio po njušci, mada je sad kuća puna njegovih dlaka koliko god da ga četkam on se linja. A i koske je dobio neke nove punjene iz pet šopa ( pošto sirove neće ni da pogleda ) pa moguće i da je to.
Meni je važno da mu nismo povredili dušnik i da nije prehlada.A mama mu nije horsica bar tako mislim, to je Blanš od kuće R.
Hvala Ljiljo  kiss
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 1:05 am

Pogledao sam u arhivi po ovoj slici bih rekao da jeste horsica. Bakova sestra iz legla. http://archive.sharpeikennel.cz/details.php?id=101181
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 1:09 am

Ona je HC, mogu da mislim kako ti je izgledalo kada si je videla olinjalu  Razz kao ocerupana i najgore zapusten pas hehe  doduse nisi ni mogla znati jer niko tj. vrlo retko da iko postavi sliku HC  mame iz doba kada su stenci stasali za prodaju ako je mama HC...skoro sve su uzasnog krzna, ako se ono sto im ostane na kozi uopste zove krznom  Rolling Eyes


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Jan 10, 2014 9:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 10:03 am

To znači da mi nemamo taj nasledni problem kože  Smile  
Mislilia sam da je ona BC jer su Pašina braća sva onako bucmasta i mesnata a Ieros je slim tj HC....još ne mogu da razlikujem  Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 10:06 am

Ieros je bc. Wink

EDIT: Evo ga Ieros sa Specijalke, vidiš kako mu je rep čupav, kad su slike u pitanju lakše je posmatrati rep i suditi koja vrsta dlake je u pitanju.

Kašalj ili nešto drugo? 535819_441304115894950_44406759_n
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 10:12 am

lol2  hehe odustajem....ali eto sada znam  smeh
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 9:42 pm

PAŠA ::
To znači da mi nemamo taj nasledni problem kože  Smile  
Mislilia sam da je ona BC jer su Pašina braća sva onako bucmasta i mesnata a Ieros je slim tj HC....još ne mogu da razlikujem  Rolling Eyes
ne bih ka rekla da tu postoji nasledni problem jer to kako HC zenka krzno ima oko tri meseca nakon okota nije merilo za stvarno stanje koze, sve su bez lepog krzna u tom periodu i vazno je da im je koza  zdrava , bez crvenila i zapaljenskih procesa bez obzira sto su bez dlake... BC zenke uglavnom ostaju lepe i kao mame.
A kakve veze ima mesnatost  sa vrstom dlake? Interesantbo mi je kada cujem ovako nesto pa me zanima kako si to povezala?  Laughing Ajd bucmastiji mozda zbog duze dlake ali mesnatost?  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPet Jan 10, 2014 11:13 pm

Pa Meda je mesnat a lepotica Devi nije, a nije ni Zela.
Glave su im više onako pune viška i podbradak im je veći i onda sam to povezala sa tim. Pošto je Paša ja mislim jedini u leglu ovako mršav ( čak su me i zvali da mi skrenu pažnju da je premršav kada je imao 4 meseca ) a vi ste mi rekli da je on HC onda sam povezala da su "neuhranjeni" HC a buce BC.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptySub Jan 11, 2014 1:27 am

Laughing
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptySub Jan 11, 2014 8:07 am

Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptySub Jan 11, 2014 11:47 am

sad znas da treba da gledas u rep, tako je najlakse Very Happy ovi sto ih imaju goluzdrave kao misevi su HC a ovi sa cupavima ili duze dlake su BC
Nikakve veze nema mesnatost niti debljina mada HC u principu izgledaju vitkije jer nema duze dlake da vizuelno poveca masu ali ni to nije pravilo...pogledaj moju Dunu Very Happy izgleda kao Tajsonka a HC
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPon Jan 13, 2014 8:12 am

goodpost  thanks 
Imam jos jedno glupo pitanje, jel normalno da liže svoje intimne delove svakodnevno i da li bi to trebalo da mu branim  blush  confused
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? EmptyPon Jan 13, 2014 8:34 am

Sasvim normalno. Sređuje se. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kašalj ili nešto drugo? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kašalj ili nešto drugo?   Kašalj ili nešto drugo? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kašalj ili nešto drugo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: