Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Molim za pomoc-lažna trudnoća

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Dejana

Dejana


Ženski Broj poruka : 42
Godina : 28
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 12.01.2013

Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySub Jan 18, 2014 9:52 pm

Luni je pocelo teranje 23 novembra, vodila sam je kod momka 12 dana medutim nije htela da ga prihvati i nije uspela da se upari, nakon toga nisam vise htela da je vodim... E sada ona se jako cudno ponasa kao da se sprema za stenjenje cak puni i mleko da li postoji mogucnost lazne trudnoce jer je cuvam u kuci a kada je izlazila u dvoristu uglavnom sam bila sa njom, da li se nekom ovako nesto desavalo?


Poslednji izmenio Murphypei dana Sub Jan 18, 2014 11:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : promenjen naslov teme)
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySub Jan 18, 2014 11:08 pm

Lazna je sigurno, ja nemam iskustva sa tim na srecu ali znam da im se i hrana i unosenje tecnosti mora smanjiti, upravo je Murphypei istrazivao na tu temu pa ce dodati jos nesto sigurno
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptySub Jan 18, 2014 11:45 pm

Ukoliko se sigurno nije uparila onda je definitivno lažna trudnoća. Moraš biti 100% sigurna da nije moglo da dođe do parenja.
Kao što je Ljilja rekla hrana se smanji i smanji se unošenje tečnosti, posebno tečnosti jer je ona bitna za proizvodnju mleka. Lažna trudnoća nije nikakva bolest nego stanje i zavisi od hormona. Grudi joj nemojte dirati uopšte, to je najbitnije jer što se više stimuliše više će mleka da proizvodi, a samim tim postoji veća šansa da dobije mastitis. povećajte joj fizičku aktivnost, što više šetnji da ima i to je u suštini to. Ukoliko niste sigurni da li se uparila kod veterinara da se uradi ultrazvuk.

Moram samo da kažem da mi nije jasno zašto je ovako mlada kuja vođena na parenje, sad sam pogledao njenu temu i u januaru prošle godine je imala samo 2 meseca, ima tek nekih 14 meseci, znači da ni po kinološkim pravilima ne bi trebalo da ima leglo da ne pričam o tome što je šar-pej kasnostasna rasa i do druge godine ih ne bi trebalo pariti.
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

Dejana


Ženski Broj poruka : 42
Godina : 28
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 12.01.2013

Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyNed Jan 19, 2014 10:44 am

Luna je mnogo krupnija nego druge zenke ove rase i posto se do sada nije ni sa jednom zenkom slozila iako imam zenku CC u dvoristu htela sam da vidim u toku teranja da li ce se promeniti nesto i da li ce prihvatiti tad muzjaka ali nije bilo sanse jer je ona jako dominantna i voli samo ljudsko drustvo :-)
Da se upari nije mogla nikako jer iako imam veliko dvoriste nema nikakve sanse da udje bilo koj pas nego me je interesovalo da li se kod njih desava ta lazna trudnoca jer se inace i razlikuju od drugih rasa! Posto ja nju cuvam kao ljubimca i ona nam je clan porodice svi je volimo mnogo i ne bih da joj se nesto desi posto me zarada ne interesuje razmisljala sam o sterilizaciji, da li je to dobra ideja volela bih da cujem vase misljenje?! Hvala puno svima
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća EmptyNed Jan 19, 2014 1:33 pm

Sterilizacija može da bude dobro rešenje jer se sterilizacijom uklone svi ovi problemi. Nema materice i jajnika i nema stvaranja i divljanja hormona. Kod svih ženki može da dođe do lažne trudnoće bez obzira koliko su krupne, evo kod mene trenutno ženka koja nije nešto naročito krupna ima lažnu trudnoću. E sad ako se pita za moje mišljenje, koje je sada mnogo drugačije nego ranije, ja ženku koja nema bar 3 godine ne bih sterilisao. Sa tri godine se potpuno završi rast i razvoj skeleta, a polni hormoni su jako bitni za to i to je jedan od razloga. Ali, postoji i šansa da ona svako sledeće teranje ulazi u lažnu trudnoću i to može dodatno da otežava stvari pa bi tu trebalo odraditi konsultaciju sa veterinarom i videti šta preporučuje. Jedno su istraživanja i naučne stvari, a drugo sama praksa i stanje jedinke. Ukoliko i sledeći put upadne u lažnu trudnoću ja bih je definitivno sterilisao i time rešio problem i lažne trudnoće i mogućeg mastitisa i piometre i tumora.
Moja sem laktacije nema drugih problema, psihički se uopšte nije promenila što je karakteristično za lažnu trudnoću, niti pokušava da kopa niti sakuplja igračke po stanu, a napolju je sasvim normalno aktivna uz drugu ženku, ali je prošla kroz dve anestezije u kratkom vremenskom periodu i neki sastojci anestezije mogu da izazovu laktaciju. Mada i ja ukoliko se ovo bude ponovilo pre razmišljam o sterilizaciji nego o parenju. U Srbiji trenutno parenje preporučujem samo odgajivačima i to dobrim i odgovornim previše je loših pasa, previše je nezdravih pasa i previše je neznanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za pomoc-lažna trudnoća   Molim za pomoc-lažna trudnoća Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Molim za pomoc-lažna trudnoća
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Molim za pomoc :)
» molim brz odgovor
» STANDARD RASE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: