Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
HITNO!!! EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
HITNO!!! EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
HITNO!!! EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
HITNO!!! EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
HITNO!!! EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
HITNO!!! EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
HITNO!!! EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
HITNO!!! EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
HITNO!!! EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
HITNO!!! EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 HITNO!!!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 1:13 am

Beti se trese vec 15 minuta, ima temperaturu 39,8... sve je bilo ok. Lepo je jela, pije vode, i sad kad sam je izvela da piski od tad je pocela da se teese. Sta da radim, kako da joj skinem temperatudu, uzasno me strah
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 1:38 am

Pojavili su se crveni pecati po vratu i pod miskom i kuglice
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 8:14 am

Sandra kako joj je? Šta se desilo?
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 9:34 am

Vodi je kod veterinara!
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 9:51 am

Ne znam, izvela sam je da piski i posle pola sata smo legle da spavamo, kako je legla uz mene pocela je bukvalno da odskace od kreveta koliko se tresla. Izmerim temperaturu i imam sta da vidim. 39,7 - 39,8... stavljala sam joj obloge, pokusala da joj skinem temperaturu... ali nisam uspela. Pojavili su se cvotovi po vratu, ispod miske i po butinama. Kao da je alergija na ujed. Sad me zbunjuje ogrlica za buve koju sam joj stavila Dzonsonovu, da li moze alergija da bude ovako burna, na nesto sto je stavljeno 30 sati pre. I sad ima temperaturu 39,7... hladim je, ali nista. Dala sam joj Flonidan sinoc. A ogrlicu sam joj skinula. Moram da sacekam tatu s posla da me vozli kod veterinara. Ne znam sta da radim, ovo bas dugo traje
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 11:51 am

Po vratu i po butinama ima najvise cvorova. iznad repa isto tako ima puno cvorova koji su sad veci. Temperatura 39,5 pada. Jela je i pila vode. Imam u kuci samo Novartisov sumeci kalcijum Ca- C 1000 mg. 

1000 mg kalcijum-laktat-glukonat, 327 mg kalciju-karbonat i 1000 mg vitamin C. Hoce li skoditi ako joj dam? Aspirin joj ne bi dala, oblogama obaram temperaturu, polako, ali ide...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 1:24 pm

pada, dobro je,mozes slobodno da joj das i taj kalcijum i nije sad pod temperaturom trebala da jede....naravno da moze,i burna alergija i posle  toliko vremena, toliko i jeste okvirno potrebno da se taj otrov iz oglice dostigne svoju punu koncentraciju po celom telu(Spot on deluje brze od ogrlica ali isto mu treba do tri dana da se sasvim rasiri)  previse je to uz Certifekt, nikada u isto vreme toliko otrova na psa...ili ogrlica, ili spot on.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 4:00 pm

U 15 h mereno... temperatura 39.0. Cvorovi su tu i dalje. Malo je raspolozenija, penje se da spijunira komsiluk. Kako da postupim sad... sobzirom da se Sertifet isprao, a ova ogrlica najverovatnije izazvala alergiju, da li da joj uzmem neku na biljnoj bazi??? Jer ne smem sad da se zezam kad joj dlaka raste da se opet otvaraju rane. I treba mi broj nekog dobrog dezurnog veterinara, ako je neko imao iskustva jer danas svako sebe smatra veterinarom i strucnjakom. Nocas mi je dezurni vet sa Vozdovca rekao da psu dam Brufen  Shocked
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 5:10 pm

Aha, aha... razumem sad. Ogrlica je stavljena iz nuzde jer su rane pocele ponovo da se otvaraju. Sertifet nije imao delovanja posle samponiranja... mozda je vodootporan na kisu, ali na "dubinsko" pranje nije. Definitivno je "predozirana" otrovom iz ampule i sad iz ogrlice. Necu to vise nikad sa uradim, bas sam se uplasila.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySub Feb 22, 2014 10:05 pm


Sandra posle toliko vremena nakon aplikacije ne moze Certifekt izgubiti dejstvo niti bilo koji spot on jer se otrov resorbuje transdermalno. Unutar 24 sata on se raspodeli po celoj kozi psa. Potom se nakuplja u mastima koze i  folikulima dlake, odakle se kontinuirano otpusta, tako ima dugotrajan ucinak.Bitno je da se ne pokvasi niti opere u prvih tri dana dok se aktivna supstanca tj otrov sasvim ne povuce u kozu. Rane i svrab sumnjam da su bili zbog ponovnih buva vec verovatnije iritacija zbog ketokonizola i deterdzenta iz Mikoseba koji je mnogo agresivniji od hlorheksidina i deluje samo na gljivice kao sto znas. Za temperaturu dajes Asprin kao i kod svake, a za alergiju kalcijum i eventualno Presing ako ti vec veterinar nije dostupan...


Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Feb 24, 2014 1:18 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyNed Feb 23, 2014 6:44 pm

Ok. Iz dobre3 namere umem tako da za*ebem stvar da je to strasno. A o tome koliko sam nespozobna da pomognem psu kad sam pod stresnom necu ni da pricam. Necu je kupati nedelju dana, mozda i jace jer joj dlaka raste. Danas je dobro, nema temperaturu, naspavala se lepo, a cvorovi se povlace  Very Happy Necu vise nista da radim dok prvo ne pitam, ne vredi...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyPon Feb 24, 2014 1:20 am

ako joj dlaka raste, nema crvenila niti drugih promena na kozi ne trebas je kupati uopste ni posle tih sedam dana.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyPon Feb 24, 2014 8:49 am

Ali meni i dalje nije jasno šta vi ustvari lečite? Rolling Eyes

Razumeo sam deo sa alergijom na buve, ali ovo ostalo uopšte ne kapiram.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySre Feb 26, 2014 5:00 am

Pedja ni veterinari nemaju pojma. Vadili krv, nosili urin... sve dobro sem uree i kreatinina... aj na drugom smo rezimu ishrane na povecanom unosu Omega 3 i vitamina C... okupala je Mikosebom jer je imala gljivice dok ne kupim Hlorhesidin... i ono vece iz cita mira temperatura, kvrge pod kozom... pocele da nestaju da se povlace... sad ih opet ima i natecen joj je rep, celo, jos se pojavila dzomba velicine ping-pong loptice na desnoj plecki... nisam vise pametna. Ako neko brine o svom psu to sam ja, stvarno sam na poslednjem mestu za sve... ne zelim da oskudevaju niucemu. Niti u bilo cemu preterujem, sve je kao i u protekle 3 godine...sto je ovo ovako pomahnitalo u poslednja 2-3 meseca ja ne znam. Poceli smo sa alergijam na buve... pa dosli do problema sa tiroidnom pa ona ustanivili da su gljivice... da bi ona imala jezivo burnu alergiju na nesto... i to je pitanje da li je alergija
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySre Feb 26, 2014 9:49 am

Ta džomba je verovatno hematom od injekcija. Za to nemoj da brineš. Ono što je meni zabrinjavajuće je da na nešto reaguje, a ti ne znaš šta je. Ne znam odakle im te gljivice? Ko god bio veterinar ne dozvoljavaj dijagnozu bez brisa ne bi bio prvi put da vidim kako su omanuli odokativnom metodom iako način na koji dlaka opada zaista podseća na gljivice.
Moj ti je savet da kad završiš sa ovim razmisliš o sterilizaciji ozbiljno. Formirala se već fizički i psihički skroz i sad samo hormoni divljaju i izazivaju probleme.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySre Feb 26, 2014 1:23 pm

To je sinoc i moj Sasa rekao... da nam se kuce raspade jer je hormoni muce. Ona je zrela da bude majka ali mi smo odustali od parenja zato sto nije za rasplod... Sve nesto cekam i cekam da se ovo sa kozom sanira kako bi je sterilisali. Zaista nemam predstavu zbog cega se sve ovo desava. Jezivo joj dlaka opada.... ima te kvrge... tunjava je. Ima faza kad drhti, kao recimo jutros... iz cista mira se trese. Nema temperaturu, lepo jede, pije.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptySre Feb 26, 2014 1:42 pm

Sandra daj joj Presing, sigurno je alergija na otrov iz ogrlice(te kvrge kojekuda ) koja se razvlaci i histamin radi
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyČet Feb 27, 2014 7:27 pm

Ova dzomba na desnoj plecki sto Pedja kaze da je hematoma ali zar bi se on pojavio posle 20 dana? Ona nije dobijala inekcije u skroije vreme. Danas je manja, skoro za pola. Ogrlicu sam bacila... a sad kad istekne Sertifekt napravicu pauzu par dana da joj je organizam odmori pa cu opet da je zastitim ali Advantixom. Dlaka kuc, kuc, kuc raste, nisu noge vise celave, iza usiju isto. Presing imam samo u vidu sirupa. Idem sad da joj uzmem tablete. Da joj dajem jednu dnevno... koliko dana?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyČet Feb 27, 2014 8:56 pm

par dana, dok ti histaminski cvorovi(te kvrge  ) ne prestanu da se pojavljuju
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyPet Feb 28, 2014 8:42 pm

Kupila sam Presing. dobila je juce jedan i danas jedan. Pratim stanje. Bili smo u Pancevu kod veterinara da uzmem rezultate i da kupim u apoteci sampon. Zgranuli su se kad sam im rekla da je sva pod cvorovima, ali da se ne sekiram jer ce sa Presingom brzo da prodje. 

I Urinokultura kaze "Zasejane podloge su ostale sterilne" ... Sto znaci da ona nema sta da pije, ali moze preventivno da dobije brusnicu i da ostane na flasiranoj vodi.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! EmptyNed Mar 02, 2014 10:58 pm

Bice sve ok. I mi sutra idemo u Pancevo na kontrolu za okice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





HITNO!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO!!!   HITNO!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HITNO!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hitno!!!
» Hitno: Tea pred carskim rezom!
» Hitno savet!!!
» Shar Pei-u hitno potreban dom!
» Malisan HITNO trazi dom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: