Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Drugi pas EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Drugi pas EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Drugi pas EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Drugi pas EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Drugi pas EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Drugi pas EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Drugi pas EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Drugi pas EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Drugi pas EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Drugi pas EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Drugi pas

Ići dole 
+2
neron
PAŠA
6 posters
AutorPoruka
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 9:12 am

Već neko vreme razmišljamo da uzmemo drugog psa jer je Paša sam u kući 5 sati dnevno ali ne znam kako bi on prihvatio novog člana, i da li se desilo nekom da se pobiju psi kad niko nije tu. Uzeli bi jazavičara ili tako nešto manje, pa se plašim da ne dođe do krvoprolića kada su sami.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 1:57 pm

Ja sam cesto razmisljala na tu temu, kada bi razmisljali o drugom psu. Ne znam sta da ti kazem, ima i ovakvih i onakvih primera. Ovde imamo primere gde dva psa ne mogu da se podnesu,pa su razdvojeni cak i u prisustvu vlasnika,a i onih gde super funkcionisu sami. Po meni,jednostavno nema pravila. 
Pasa je pas ok karaktera, mada ne znam kako reaguje na druge pse koje vi pomazite, uzmete u ruke, da li je ljubomoran? Neron tu crtu nikada nije pokazao,kao da mu je svejedno koga mazim. Mislim da ima veoma bitnih stvari kada novi pas dodje,tu treba paziti,da se prema novoj "bebi" ne odnosite previse zastitnicki,da ona zavlada,a npr Pasa shvati da je "gradjanin drugog reda" Wink 
Ja sam po mom Neronu videla,koji inace ume da ostane sam i po vise sati, da mu drustvo pasa koje mu dovedemo da se igraju , nije interesantno, cak dosadno,pa mislim da je navikao da uziva u svojoj samotnjackoj slobodi Smile
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 8:48 pm

Paša ne reaguje kad mazim drugog psa, ali kada drugi mužijak zareži na njega on poludi, kada su ženke u pitanju cvili ( osim ove dve u kraju koje bi ga pojele koliko kidišu na njega i na njih laje )
Hvala na odgovoru  flower  jer mi je važno da čujem iskustva bilo kakva, ta ideja je još uvek samo ideja pa moramo dobro da razmislimo.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 9:21 pm

Moje se odlično slažu, nijedan problem, nadam se da će tako i ostati. I Marfi se odlično slagao sa svim štencima koje smo imali za udomljavanje, a imali smo nekoliko i mužijaka i ženki. E sad to dosta zavisi od psa do psa, pas koji je već tu ukoliko toleriše ostale pse i igra se napolju sa psima ne bi trebalo da bude problem, ali iz mog iskustva u početku uvek malo ignorišu novog člana. Kasnije se toliko zalepe da ne mogu da budu odvojeni. Bella šizne kada je ostavim, a povedem Kallu sa sobom, dok Kalla nema problema da ostane sama, a odlepi od sreće kad se Bella vrati. Treba imati i malo sreće, kod nekih više pasa ne funkcioniše zajedno, čak ni suprotni polovi.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 10:23 pm

ja sam protivnik drzanja jednog psa ukoliko se ima uslova za bar jos jednog. Psi su drustvene zivotinje, po prirodi predodredjene da zive u coporima i ljudi to mogu donekle zameniti ali svakako i svakom psu jeste potrebno i drustvo svoje vrste. Vrlo su retki psi "samotnjaci".....a kako ce se ustrojiti odnos dve zivotinje zavisi ponajvise od vlasnika . Ja licno nikada nisam imala problem sem u jednom slucaju dva muzjakla slicne starosti i priblizno iste snage. Zenkica i muzjak vrlo retko imaju problem u suzivotu na istom prostoru.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 10:29 pm

Taj jazavičar ili tako nešto bi bio mužijak isto....ne znam da li bi smela da uzimam ženkicu bilo koje rase zbog tog vremena bez nadzora...i meni je žao što je sam, zato i razmišljam o tome, on se super slaže sa psima kada je pušten sa povodca, kad nije onda je ona priča iz prethodnog posta.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 10:58 pm

Mi nismo imali sreće. Don je imao 19 meseci kada smo odlučili da mu uzmemo društvo kako bi imao sa kim da se igra, mazi, druži... On je bio ok sa psima na ulici u fazonu "ne diraj me pa ni ja neću tebe" Kada je Betty stigla uglavnom je sve bilo ok. Igrali se, spavali zajedno.. ali Don je pravio problem što je u svemu popuštao njoj, najgore kada su jeli ona završi i krene njegovo a on se samo skloni. Branili smo joj i mislili srediće se to i neće biti problema. Ali taj problem se vrlo brzo pretvorio u ogroman problem a to je tuča. Nećete verovati ali njihova prva ozbiljnija tuča je bila kada je Betty imala samo 3-4 meseca. Posle toga su već jeli odvojeno ali se dešavalo i za druge stvari da ga napadne jer se njoj nije sviđalo kako se on ponaša. Izuzetno je dominantna. Da ne bude sve crno bilo je i jako lepih trenutaka igre i nežnosti. Želeli smo pre svega da njemu bude lepše ali desilo se suprotno. Jednostavno se ne slažu, imaju potpuno suprotne karaktere. Od avgusta 2013. živimo malo smirenije jer su poptuno odvojeni i deli ih ograda u kući. Sreća jedino što je kuća dovoljno velika za oboje.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyČet Mar 06, 2014 11:17 pm

Very Happy  goodpost baš si me nasmejao, nisam znala da ih deli ograda, čak sam bila ubedjena da se odlično slažu  Razz
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyPet Mar 07, 2014 10:24 am

Daco mislim da je bolje resenje zenkica pa sterilisati pre prvog teranja, muzjacic...pa bas ti manji mogu biti dosta prgavi i hrabri, ne bi ti prijalo da malog koji pokusa da se postavi iznad Pase zateknes jako povredjenog ili polomljene kicme jednog dana. Ako vec ne zelite pejca, neku lepu umiljatu manju zenkicu  iz azila, sterilises i eto Pasi drustva.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyPet Mar 07, 2014 5:40 pm

Nema tu pravila , evo moj slucaj recimo Pako i Deni (otac i sin) puhih 19 meseci su se najvise druzili,igrali ,ali bukvalno kad god ih pustim njih dvoje su  uglavnom bili zajedno, dok nisu pre nekih mesec dana kad sam ih ujutru pustio posle nekih minut dva se gadno pobili pa sam ih morao zatvoriti i jednog po jednog pustiti da vrse nuzdu. POmislio sam reko mozda su nasli nesto pa se zakacili oko toga,kad sam dosao sa posla i pustio ih posle samo par sekundi kako su se sreli tako su se pobili i to je bilo to. Od tada se pustaju odvojeno,vise nemogu biti zajedno Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyPet Mar 07, 2014 7:38 pm

Pa ja sve mislim pejevi su prgavi i grubi pa bi se vise svadjao sa svojom rasom....a jazavičara sam imala i bio je prava maza samo je hteo da se nosi i da se mazi, pa zato nešto mislim o toj rasi. A i eto dva primera da se odjednom ne slažu, pa mi nemamo šta da ograđujemo, to bi onda bilo katastrofa.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyPet Mar 07, 2014 7:46 pm

u svakom slucaju sukobi pre izbiju izmedju dva psa istog pola nebitno jesu li iste rase ili ne nego izmedju suprotnih polova....ali uvek ima izuzetaka kao sto je slucaj sa Donom i Betty
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas EmptyPet Mar 07, 2014 7:55 pm

Hvala drugari na savetima hugs još ćemo razmisliti o tome pa ako se odlučimo javljamo novosti
   lick  hearty
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drugi pas Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi pas   Drugi pas Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Drugi pas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: