Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Drhtavica bez temperature EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Drhtavica bez temperature EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Drhtavica bez temperature EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Drhtavica bez temperature EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Drhtavica bez temperature EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Drhtavica bez temperature EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Drhtavica bez temperature EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Drhtavica bez temperature EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Drhtavica bez temperature EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Drhtavica bez temperature EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Drhtavica bez temperature

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature EmptyČet Mar 20, 2014 10:00 am

Imam mali problem koji mi sve više smeta.
S obzirom da sam ja babaroga koja čisti uši, daje tablete, hrani, čisti, pregleda itd...moj pas je počeo da se trese kad mu prilazim...ne uvek ali u 50% slučajeva čak i kad samo želim da se mazim ( doduše i tad ga pregledam pomalo )....kako da ga oslobodim tog straha od mene.
Inače nema tempraturu kada se to dešava, i malopre je počeo da se trese pa sam mu merila temperaturu 37.8 to je normalno, pošto uvek pomislim da mu nije dobro pa se hvatam za toplomer.

Ne želim da budem babaroga za mog psa.
Nazad na vrh Ići dole
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature EmptyČet Mar 20, 2014 10:37 am

Pridjes mu sa nekom njihovom poslasticom, naucis ga da legne,sedne, nebitno uglavnom da bude miran kad mu sve to radis i bude sve ok, barem tako ja funkcionisem sa Grofom i nemam problema Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature EmptyČet Mar 20, 2014 12:15 pm

Ako je već istraumiran teško da će išta moći da se uradi. Mislim na momente kada treba nešto da mu se radi, a njima uvek treba nešto raditi hehe Kalla se identično ponaša, kada vidi da uzimam nešto što povezuje sa određenom radnjom "na njoj" već je ušla u izgubljeno stanje. Nakon saobraćajke i davanja antibiotika sam imao problem i sa uzimanjem mesa iz moje ruke, isto i u slučaju proliva kada treba da dobije probiotik, uši ne čistimo pa to jednom kad uradim u nekoliko meseci ni ne povezuje nešto loše, ali reaguje pomalo izgubljeno kada Belli čistim uši. Jako je teško napraviti prijatnim nešto što nije prijatno, po meni, gotovo nemoguća misija, ali je najbitnija stvar da ne ulazi u odbrambeno ponašanje jer je tada sve daleko teže. Problem sa uzimanjem mesa od mene je rešen tako što sam spuštao parčence ispred nje i sklanjao se, a za ovo ostalo ne verujem da ima rešenje ili ga nisam našao, davanje nagrade kada treba nešto da joj uradim kod nje je nemoguće jer nije prisutna psihički.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature EmptyČet Mar 20, 2014 1:33 pm

I moj gospodin dozivi 5 vezanih ner.slomova kad treba nesto da mu se radi. On je ipak tezi slucaj,jer zauzima odbrambeni stav o cemu Pedja pise,pa su muke velike. On se uspanici kad hocu krmelj da mu sklonim sa obraza,a o ostalom da ne pricam, pa je sve svedeno na foru, na brzaka.. Jedno vreme sam na vidnom mestu drzala njegovu kutiju sa lekovima i preparatima, toplomerom,pa kad hocu da uzmem vaticu da obrisem sebi nokte,on pocinje da se zavlaci i krije,misleci da hocu njega da "mucim". 
O pregledu, pokusaj da ga opustis time sto ces i ti biti opusten/a, jer smatram da je kod mene to problem,sto mu prilazim sa misljenjem da ce praviti sranje,pa to i bude. Smile Probaj da pregled vezes sa ogranjem, da ga prepipas za buve i krpelje dok ga mazis, da dok ga ceskas, vidis usi i te fore. Probaj,da ne bi usao u trajni strah od tebe.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature EmptyPet Mar 21, 2014 7:52 am

Naoružam se ja nagradama ali čim vidi da imam nešto u drugoj ruci odmah bezi ispod stola i onda mogu jedino da ga izvučem kao džak ili da ostavim sve na stolu pa da čekam da zaboravi i da sam izađe, ali i kada izađe i uhvatim ga da uradim šta treba počinje da se trese ko prut  strah  Nikakve nagrade ne pomažu, samo uzme i ispusti iz usta, ali kad završim odmah ide u kuhinju i čeka nagradu  Razz 

Znači nisam jedina babaroga  cool sad mi je lakše   flower
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drhtavica bez temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Drhtavica bez temperature   Drhtavica bez temperature Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Drhtavica bez temperature
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Pricaonica-
Skoči na: