Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
parenje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
parenje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
parenje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
parenje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
parenje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
parenje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
parenje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
parenje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
parenje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
parenje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 parenje

Ići dole 
+3
Murphypei
Croft
dusan123
7 posters
AutorPoruka
dusan123

dusan123


Muški Broj poruka : 1
Godina : 26
Lokacija : nis
Datum upisa : 19.04.2014

parenje Empty
PočaljiNaslov: parenje   parenje EmptySub Apr 19, 2014 11:30 pm

zdravo svima moj ljuba ima 11 meseci pa me interesuje koliko treba da bude star da bi se pario
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptyNed Apr 20, 2014 1:52 am

za parenje nije bitna samo starost vec i drugi faktori, ja sam to naucila od forumasa i oni ce ti vec objasniti, imas dosta tema u kojima se pise o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptyNed Apr 20, 2014 9:14 am

welcome

Po pravilniku još uvek je mlad za parenje jer štenci ne bi mogli da dobiju rodovnike. Po tome da je šar-pej kasnostasna rasa parenje bi trebalo sprovoditi tek nakon druge godine, pa i kasnije ukoliko vlasnik ne poznaje linije svog psa i ne zna šta se krije pozadi u rodovniku. Jasno je da psi koji ne poseduju rodovnik nisu za priplod i u kinološkom smislu su u rangu mešanca. Kako reče Croft u prethodnom postu, ima neverovatno mnogo faktora koje treba zadovoljiti pre pa tek onda pristupiti parenju i to veoma mudro i oprezno. Šar-pej nije uopšte "lagan", mada više brinem kada vlasnici ženki postave ovo pitanje nego vlasnici mužijaka.

Ovo su neke teme koje treba prečešljati jer se u njima postavlja dosta konkretnih pitanja, a tu su i odgovori, što nema pitaj slobodno. Wink

http://www.sharpei-balkan.com/t333-parenje-graviditet-i-ostale-teme

http://www.sharpei-balkan.com/t264-standard-rase

http://www.sharpei-balkan.com/t561-shar-pei-i-hijaluron-spaid
Nazad na vrh Ići dole
bimanega

bimanega


Muški Broj poruka : 13
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.03.2013

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySre Jul 02, 2014 10:42 am

Zdravo sharpei-ovci,  da li je bitno za parenje sto nismo odlazili na izlozbe? A mnogo sam lep.... Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySre Jul 02, 2014 1:35 pm

Naravno da je bitno!Prvo rodovnici se ne mogu dobiti za stence ukoliko roditelji nisu ocenjeni a praviti stence bez rodovnika je identicno razmnozavanju mesanaca u kinoloskom smislu. Dzaba sto stenci  mogu biti lepi kad nemaju "licnu kartu" i dokaz da jesu rasni psi. Drugo to sto smatrate da je lep treba da potvrde i strucnjaci tj.sudije. Svima nama su nasi psi lepi ali svaki ima i mana  a na mane najbolje ukazu sudije. Bitno je znati mane svog psa da ih pri parenju ne bi ponovili i kod zenke sa kojom parite vaseg psa jer se povecava verovatnoca da ih stenci imaju kao i roditelji ili jos izrazenije.To je to ukratko Smile Cilj razmnozavanja rasnih pasa je stvaranje zdravih, jos lepsih i boljih novih pasa a ne razmnozavanje iz bilo kog drugog razloga jer drugi razlozi realno i ne postoje Smile Apsolutno nema smisla niti potrebe razmnozavati pse bez rodovnika ili pse bez ocene i praviti stence bez rodovnika!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySre Jul 02, 2014 2:26 pm

Najbolje cu ti odgovoriti sopstvenim primerom, pas mi je lep, nije sto je moj Wink , ali ga nisam odvela ni na izlozbu ni na ocenjivanje, imao je par znakova bolesti koja moze da bude nasledna ( i ako nista nije dokazano) , ja sam odlucila da ga necu pariti. Kada bi svi realno sagledali kompletnu situaciju kod nas, gde pare ko sa kim stigne, puni oglasi stenaca sa nizom cenom jer su bez papira, nasa kinoloska buducnost bi mozda i imala izgleda... ovako mrka kapa. Ako ti pas ima "licnu kartu",izvedi ga na izlozbu, pusti vreme da prodje da se vidi i zdravstveno kako stoji, pa kad sve to obavis, onda krenu u potragu na isti ovaj nacin Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySre Jul 02, 2014 7:26 pm

bimanega ::
Zdravo sharpei-ovci,  da li je bitno za parenje sto nismo odlazili na izlozbe? A mnogo sam lep.... Angelpei

Zar on nije imao 3 operacije očiju? Entropija je nasledna. Trebalo bi ga ostaviti da bude ljubimac i da uživate zajedno.

U Zgužvanom Magazinu na stranici 30 se nalazi interesantan tekst o libidu i parenju kod pasa:

http://issuu.com/murphypei/docs/zgu__vani_magazin_4

Nazad na vrh Ići dole
MarijaSara

MarijaSara


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2014

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySub Jul 05, 2014 2:29 pm

Jel moze neko da mi kaze koja starost je rizicna za parenje, ili do koje godine bi smo smeli da bez nekog rizika oplodimo psa, ako pas nije imao nikakvih zdravstvenih problema. I iz kojih razloga nece da se pari??? Nas to muci godinama. Cak ne bi ni prodavali stence. Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySub Jul 05, 2014 5:36 pm

Zavisi dosta od kondicije psa. Uglavnom kada pas pređe u veterane, a to je sa nekih 8 godina, ne bi ih trebalo pariti, mada znam ženke koje su sa 10 iznele leglo, uglavnom je to bilo slučajno parenje kod većih odgajivača u inostranstvu.
Inače je poprilično uobičajeno za primitivne pasmine da odbijaju parenje, iako je šar-pej svrstan u drugu FCI grupu, a ne u petu gde bih ga ja lično stavio, po genetici pripada primitivnim pasminama jer spada u onih nekoliko pasmina koje imaju genetski materijal najpribližniji vuku. Znam da čau-čau ženke takođe umeju tako da se ponašaju i da odbijaju parenje. Zašto je to tako, pretpostavljam da niko ne zna da odgovori, može samo da se nagađa. Ali niste prvi slučaj za koji sam čuo, znam ih još dosta. Ko zna šta one vrte u svojim naboranim glavicama. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
MarijaSara

MarijaSara


Ženski Broj poruka : 26
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.02.2014

parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje EmptySub Jul 05, 2014 6:59 pm

Znaci, ako se slucajno desi,  desilo se.. Ona je u odlicnoj kondiciji, ali su nama napricali svasta. Mi smo mislili na vestacku oplodnju, kad vec nece da se pari, ali ne bi se igrali ako je rizicno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





parenje Empty
PočaljiNaslov: Re: parenje   parenje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
parenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Parenje!
» Parenje Shar Pei
» Parenje u srodstvu (inbreeding, linebreeding...)
» PARENJE ASTON
» Neplanirano parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: