Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kingu suze okice EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kingu suze okice EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kingu suze okice EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kingu suze okice EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kingu suze okice EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kingu suze okice EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kingu suze okice EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kingu suze okice EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kingu suze okice EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kingu suze okice EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kingu suze okice

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 9:55 am

Ja ću poludit, napisala sam temu i cijeli post i zatvori mi se prozor... sad sve ispočetka :/

Dobar dan!

Imamo jedan problem sa našom bebicom.
Sinoć sam primjetila da Kingu oči suze, ali u tom trenu mi smo jeli neke kekse i on je sjedio kraj mene i molio da mu dam keks i mislila sam da plače zbog toga što mu nedam (manipulator, uvijek nam to radi, kao zacvili i moli, suze kaplju, i onda kad dobije ono što mi jedemo onda je sve u redu, mali seronja  hearty )
mislila sam da je i sinoć zbog toga 'plakao', ali međutim, ujutro kad smo se probudili imali smo što i vidjeti, skoro sam umrla od straha. Lijevo oko mu je poluzatvoreno, kao da škilji, a desno je malo bolje. kad ga zazovem da me pogleda, veselo maše repom i skače kao budalica i to desno onda bude otvoreno skroz, ali suzno, a lijevo i dalje poluzatvoreno.

a sam odmah od jutros sve digla na noge i zabrinula i bivšeg vlasnika i veterinarku, upoznati su sa situacijom, i ako se bude pogoršavalo vodim ga veterinarki našoj koja nam je jako blizu.

E sad, da objasnim situaciju, odamah mi je to prošlo kroz glavu.Naime, jučer nam je cijeli dan radio ventilator u dnevnoj sobi, bilo je vruće. A on spava na tom dvosjedu ispred ventilatora, i ne puše to direktno po njemu, ne može zbog naslona. ali mali seronja voli nasloniti njuškicu na naslon, imam sliku pa ću vam pokazati. je li moguće da mu okice suze zbog ventilatora i krmelja.
on stalno pokušava šapicom to trljati.

Inače zdravo je i veselo, zaigrano štene. Redovito jede (možda i malo više nego što bi trebalo). ima 3. mjeseca. rođen je 14.4.. prošli tjedan u utorak smo bili kod veterinarke da primi revakcinaciju. i čak nas je veterinarka pohvalila da King ima najljepše oči koje je do sad vidjela. da do sad svaki shar pei što joj je dolazio imao je nekih problema sa očima, ili su bile malo zatvorene, a King baš ima jako otvorene oči i čist pogled. (možda nas je urekla :/ )

Vet. mu je izmjerila težinu i pregledala ga. zdrav je i ima 8,5kg.

Da napomenem, bivši vlasnici su mu mazali okice otkako je pregledao i uvrtali mu kapke sve dok ga nismo mi preuzeli. onda smo mi isto to nastavili raditi, sa kremom 'Chloramphenicol Krka', i to smo radili sve do 2mj starosti.

I jutros kad smo to vidjeli odmah sam uzela kremu i namazala mu okice i malo rastegnula kapke. Desni je normalan, a lijevi kao da je iznutra zatvoren, kao da se štiti oko od nečega. ne znam to objasniti.

Evo ja ću vam ovdje postaviti slike kako izgleda kad su mu normalno oči sve do sada, i kako je izgledalo jutros.

Kingu suze okice 005f92
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 11:28 am

To sa plakanjem da bi nesto dobio, odmah da naglasim, je cista koincidencija. Oni ne placu Wink Njemu suze okice iz nekog razloga, a posto ima i krmelje, najbolje je da ga odvedete kod veta, da proveri. Mozda mu se uvrce kapak, pa grebe oko, a s tim ne valja cekati. Ako mu nije uradjen bebi liftinf, mozda treba to uraditi. Posavetujte se sa vetom, ali samo ako je vec radio sa nasom rasom i ima iskustva. i da, ja bih hloranfenikol izbacila.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 11:50 am

Zoko slazem se sa tobom oko jedne stvari da keric treba da ide kod veta jer sigurno ima problem sa uvrtanjem kapka sto i potvrdjuje to sto sapicom cacka to oko,znaci da mu smeta,grebe ga pa trlja sapicom. Al ovo za plakanje nebih se slozio da neplacu Smile bogme moja atina kad nekad podviknem na nju  odmah krene da joj teku suze, a pogotovo kad naidje period da je uhvati da nece da jede pa je onda hranim na silu, e to trebas da vidis, to lije,suza susu stize Smile ostale bandite nisam video da placu al ona  cim joj nesto nije po njenoj volji  eto je sa suzama. I kad dodju gosti pa je taram u drugu sobu ode i eto je posle par minuta skroz mokro oko ociju i njuska. zvuci mozda neverovatno al je tako Smile Ma previse je to razmazeno zato i jeste tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 12:35 pm

Veterinar hitno, još danas. Sa šar-pejevima se nikad ne zna kada su oči u pitanju, jedan dan sve bude OK sutradan se zatvore skroz i mora na zatezanje. Pošto je štene u pitanju obavezno dobar veterinar da ne bi slučajno sekao kožu okolo. Može i da se desi situacija da veterinar prvo pokuša da sredi oči mastima i kapima, ali vrlo oprezno ukoliko trepavice grebu oko jer znaju bez razmišljanja da prepišu steroidne kapi i naprave još gori problem.

E sad, mene zanima, a pitanje je za sve, odakle to da se psima preventivno mažu oči antibiotskim mastima? Da li i ostali vlasnici/odgajivači mažu štencima oči preventivno ili je ovo izdvojen slučaj? Dva meseca je poprilično dug period i koliko znam ne postoje masti za oči koje se stavljaju toliko dugo, a hloramfenikol se sigurno ne stavlja toliko, piše u uputstvu uvek.

Jedan savet svima koji čitaju temu. Kad god dobijete neki lek pa bile to i najobičnije masti pročitajte koliko se koristi, piše u uputstvu, može i na internetu da se nađe. Greške se dešavaju i veterinarima, jer ne mogu ni oni sve znati, a da ne pričam o ostalima. Logična stvar je da nije normalno da psu stavljate masti u oči ako su oči u redu, čim ima potrebe za tim znači da nešto ne valja, odradi se propisan period mazanja (a retko kad je manji od 7 dana, a duži od dve nedelje) i ukoliko ne pomogne otklanja se uzrok, jer svako tretiranje bilo čega je otklanjanje posledice ne uzroka. Wink

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 12:49 pm

Apsolutno se slazem, nije normalno mazati psu a posebno stenetu oci dve meseca i duze, nije normalna stvar cak i za nasu rasu koja je poznata po problemima vazanim za kapke i oci.....posebno ne Antibiotskim mastima!!! Ljudi su cudo koliko ozbiljne lekove koji imaju kontraindikacija olako upotrebljavaju...pa cak i veterinari na zalost.Stene najverovatnije mora na Baby lifting i to je trebalo uraditi posle cetvrte nedelje zivota ukoliko je bilo potrebe a jaste cim je odgajivac mazao oci stenetu i to mascu koja moze da ima ozbiljne posledice i na zapadu je potpuno izbacena iz upotrebe!Kod ozbiljnog veterinara i to hitno da pregleda roznjacu,vidi sta se dogadja sa tim kapcima i podigne ih.
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 1:41 pm

Ja se izvinjavam, nisam stigla da dovršim post, mušterija mi je stigla. pa nisam stigla sve slike upload. Sad sam slikala nove prije 5 min, pa ću i to staviti.
Od jutros stanje se popravilo za 99%, sada oči izgledaju normalno. suzne ali normalne. ne škilji, normalno gleda.



Ovo su slike od prije tjedan dana:

Kingu suze okice 86914159197278986809

[img(800px,600px)]http://www.igreklik.com/slike/images/03104810322278520617.jpg[/[/img]


Evo ovo su slike kako je izgledalo jutros, poluzatvorene, krmeljave i čudne:
odmah sam ih namazala kremom

Kingu suze okice 71334472079037650168

Kingu suze okice 04594190268655827570
To je slikano jutros oko 8h.



A ovo je slikano oko 13h:
Kingu suze okice 74970472382584841493

Kingu suze okice 08383041035257438948


Ponavljam pitanje od prvog posta:  ima li šanse da je za to sve krv ventilator????
Mene oči peku i ujutro su se stvorili krmelji kad sam se probudila oko očiju jer je u sobi bio ventilator.
a on često zna njuškicu podići na naslon dvosjeda i tako ventilator kako se okreće puše mu po njuškici, više tu lijevu nego desnu stranu.  Ima li šanse da je to možda uzrok, da ne dižem paniku bez veze?

Veterinarka je rekla da pričekamo dan-dva, i ako mu je bolje od te kreme da nastavimo mazati, a očito jeste čim se stanje popravilo i okice se otvorile. vidim i kod njega da ima krmelja oko očiju.
Ako se to opet desi vozim ga veterinaru.
Zabrinuta sam naravno i veliki sam paničar.
Ne zamjerite što dosađujem, željela sam i vaše mišljenje jer imate iskustva, iako sam pitala i bivšeg vlasnika i veterinarku. nikad dovoljno opreza.

Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 2:23 pm

Naravno da ventilator može da bude krivac. I dim, i prašina u vazduhu, alergeni i gomila stvari. Poenta je da je razvio spastičnu entropiju. Spastična entropija je stanje kada se oko usled nekog problema povuče u očnu duplju i dovede do toga da se kpci uvrnu. Oba oka su mu otečena na slikama što znači da nešto izaziva taj otok. Kada si mu stavila mast napravila si zaštitni film na oku i trepavice više nisu bole u rožnjaču nego im je bilo lakše da klize i nisu stvarale bol i oko se vratilo u normalu i napravilo potporu kapcima. To je u suštini dobra stvar, ali ono što sada mora da uradi neko ko je iskusan jeste da proveri u kakvom su stanju kapci. Kada se oko vrati kapci mogu da ostanu unutra, a da stanje izgleda bolje jer nema povređivanja oka, a istog momenta kada se prekine sa mastima oko će se zatvoriti. Iz tog razloga mnogi preporučuju masiranje kapaka, posebno donjeg da bi se mišić vratio u funkciju.

Mnogi od nas su imali sličan problem i različiti su bili ishodi.
Ovo je moja Bella zimus ujutru:

Kingu suze okice 1521942_10202868740302563_855357995_n

Nakon samo nekoliko sati ujed insekta i ovo se desilo:

Kingu suze okice Dolx6q

Posle toga 10 dana masti i kapi nije pomoglo da se kapci vrate kako treba i morala je na entropiju.

Kod njih se stvari dešavaju jako brzo i zaista neko ko je iskusan mora da pogleda oči.

Da ne paničiš Very Happy ne mora da znači da će biti problem, ali moj savet je da neko ipak pogleda oči pre nego što prepiše masti. Wink
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 2:38 pm

Hvala na konkretnom odgovoru. šta da kažem i zabrinuta sam i tješim se da nije ništa.
Spominjali ste neku masažu kapaka, donjeg kapka? Znači stavim kremo kao i do sada i na koji način točno masiram, kojim pokretima, da li treba da izvrcem kapke ili razvlacim? ako mi možete detaljno opisati taj postupak da znam da li radim kako treba? jer sam mu ja jutros masirala okice kad sam mu kremu stavila.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 3:45 pm

Vidim da si zabrinuta i ne zameram ti, takvi smo svi bili sa prvim psima. Wink Ne smem da ti objašnjavam kako da masiraš kapak jer ne znam šta se tačno dešava. Zato i insistiram kroz postove da ga pogleda veterinar koji je iskusan. Mi svi ovde na forumu dajemo predloge šta vi vlasnici treba da pitate veterinare, niko ne sme da se usudi da leči tuđeg psa jer uvek postoji nešto što ne znamo. Wink
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptyČet Jul 17, 2014 7:55 pm

Ajde ti sutra kod veterinarke, iskusne sa nasom rasom, da vidi sta se desava i kao sto smo pisali gore, nista na svoju ruku,pogotovu ne antibiotsku mast. Ni za ljude nije pametno kada gutaju antibiotike napamet,pa tako isto i za njuske . Slobodno pitaj sve, niko ovde nije dosadan, svi smo isti kad nam njuska ima problem, bez obzira koliko smo dugo vlasnici istih. 
Dacho, ako je to za plakanje tacno, onda je moj Neron zesca placi.... hehe Mada mislim da njemu nesto u vazduhu iziritira oko, a i duvanskog dima uz nas ima u ohoho kolicinama, pa ne cudi sto je uplakan cesto Smile
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice EmptySre Jul 30, 2014 8:08 pm

Evo da se pohvalimo, okice su nam super. Ipak je bilo zbog ventilatora.
Veterinarka je pregledala mališu dvaput i zaključila da nije uvrtanje kapaka. A nije ni treći kapak (jer je kasnije posumnjala na to kada smo drugi put došli)
Povuklo se samo od sebe, a mi smo nastavili mazati onom kremicom (po njenoj preporuci) i kako ona kaže "sve je prošlo".
Naravno ako se nedaj bože opet nešto pojavi na oku, onda definitivno nije ventilator nego smo samo smanjili simptome, i odmah da dođemo k njoj pa ćemo onda rješavati dalje. Ali kako kaže, sad nema potrebe jer je sa okicama sve u redu.
Evo i par slikica nakon buđenja na Kingovom dvosjedu na koji i mi povremeno smijemo sjesti  smijeh1  Angelpei 

Kingu suze okice Fx8dvp


Kingu suze okice 9hpaqg

Kingu suze okice Rlkrgl

Kingu suze okice 11rzu4w

 hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty  hearty
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kingu suze okice Empty
PočaljiNaslov: Re: Kingu suze okice   Kingu suze okice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kingu suze okice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: