Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Šapica (Šapi)

Ići dole 
+9
PAŠA
smizla
Croft
unaltraina
milosSu
neron
Murphypei
JohnnyBlack
Nesha
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Sep 12, 2014 7:12 pm

Umesto dzoginga,moze i fudbal Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Sep 15, 2014 10:56 pm

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00257_zps7867468e

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00264_zps77255bdc

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00269_zpsa4680b8c

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00279_zps8c456252

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00281_zpse93870cf
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Sep 16, 2014 1:08 am

Sapica voli da se ususkava  hearty hearty hearty Volim kada vidim psa koji je okruzen ljubavlju!!
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Sep 16, 2014 5:28 am

Lepo napreduje momak, pohvale i njemu i vama  Smile A sto se tice setnji, mislim da bi trebalo da pocnete sa laganim druzenjem sa nepoznatim ljudima i drugim psima(ne znam da li je do sad imao kontakte sa drugim psima) ali sto se pre pocne to je bolje da ne bi kasnije imao neke agresivne ispade ili vecito nepoverenje prema svemu sto ne zivi u vasoj kuci  peace Ja Dzonija od nekog 3 meseca redovno izvodim napolje na druzenje sa ljudima i psima i evo sad smo vec u 9-om mesecu za par dana i nikad nisam problem imao sa njim sto se tice ponasanja, osim sto je malo povucen ali dobro , doci ce to sve na svoje, pa i vama to toplo preporucujem  photo
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Sep 16, 2014 3:40 pm

Hvala,

Sinoc smo se sredjivali za veterinara kupkom caja od lavande i jabukovog sirceta jer je poceo 'malo' da mirise :-)
Toliko mu je bilo hladno da je poceo da se trese kao motokultivator iako je bilo 26 stepeni u sobi. Dao je cak i da ga osusimo fenom i ususkamo u peskirce.

Inace sto se tice setnji mozemo da krenemo. Danas je isprimao sve vakcine i dobio pasos.

Sa drugim psima je imao kontakt samo preko ograde mada on nikad nije prvi reagovao , vec laje kad ga drugi pas isprovocira. Videcemo kako ce da prodjemo sa prvom setnjom.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Sep 16, 2014 5:59 pm

Slika u peškiru hehe
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyUto Sep 16, 2014 6:27 pm

Pa da, kao oni milioneri u filmovima u bade mantilu. Samo mu sampanac nedostaje  smeh
Nazad na vrh Ići dole
milosSu

milosSu


Muški Broj poruka : 180
Godina : 29
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 25.02.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyČet Sep 18, 2014 8:07 am

Onda nema problema, samo da se druzi  Very Happy goodpost
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySre Sep 24, 2014 10:17 am

Krenuli smo u setnje. Isli smo nekoliko puta do skole da ispratimo Danila gde se i podruzio sa decom. Samo se prvi dan zbunio kada su deca potrcala da ga vide i na trenutak se uplasio i sakrio iza mene. Posle toga vise nije bilo nikakvih problema i prihvatio svu decu da ga maze.

Šapica (Šapi) - Page 3 1_zps7bbd7701

Šapica (Šapi) - Page 3 2_zps91593f74


Šapica (Šapi) - Page 3 3_zpsb17aef69
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySre Sep 24, 2014 11:49 am

hearty hearty Drugari Smile
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 9:47 pm

Danasnja jurnjava i kupanjac:

Šapica (Šapi) - Page 3 IMG_20141017_135229_zps86dd47d8

Šapica (Šapi) - Page 3 IMG_20141017_135712_zps1efe4395

Šapica (Šapi) - Page 3 IMG_20141017_135729_zpsfc890ee1

Šapica (Šapi) - Page 3 IMG_20141017_135725_zps85f61787
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 9:53 pm

Uuuuu koje ludovanjeeeeee  bounce bounce bounce bounce bounce Milina!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 10:03 pm

Vodeni šar-pej. Very Happy Ovo mu je super uživancija i sloboda, biće to interesantan i energičan zgužvanac. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 10:06 pm

Juce nismo isli u setnju zbog kise pa danas morao da nadoknadi Smile Imali smo srecu pa nije bilo setaca zbog tmurnog vremena, ceo teren za trcanje je bio nas. 

Inace svakodnevno uskace u reku na kupanjac. Obozava da gurne njusku u mulj pa ga posle jedva obrisem. Pravo je prase.


Poslednji izmenio Shapica dana Pet Okt 17, 2014 10:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 10:13 pm

Posto smo malo bili neaktivni na forumu evo jos par slicica:

Zeka
Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00363_zpse93240e4

Kupanjac u kadi
Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00348_zps7fe3279e

Ovako provodi veci deo slobodnog vremena u kuci
Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00351_zpsba89fc91

Njuskalo
Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00366_zps7fac4be7
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 10:36 pm

heheh a gledaju i Mali Dnevnik zajedno. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPet Okt 17, 2014 11:14 pm

Sve rade zajedno, cak i igraju igrice Smile

Šapica (Šapi) - Page 3 DSC00365_zps9f7a6919

Nego, kakva su vam iskustva sa Shar Pei rasom i decom???  Par ljudi me srelo u gradu i kazu da budem jako oprezan i da su nepredvidivi.

Ja naprotiv tih komentara za sad imam jako dobro iskustvo i smem da tvrdim da nebi nikome naudio. Svakodnevno idemo do skole da otpratimo klinca i usput ga pomazi najmanje 20ak dece. Nijednom nije napravio nikakav problem niti pokazao znak agresivnosti.  Jedino zalaje kad cuje skripanje kapije ali prestaje kad vidi ko ide i skoro sa svima bi da se pomazi.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySub Okt 18, 2014 12:06 pm

Sve zavisi od psa do psa ali ukoliko odrastu uz decu koja imaju normalan i zdrav odnos prema zivotinjama(to podrazumeva da ne maltretiraju zivotinju niti je sile na neke radnje pa i igru kada zivotinja to ne zeli) vecina su potpuno normalni psi vrlo prvrzeni deci i njihovi zastitnici <3. Kada je pas ostrijeg karaktera treba malo vise povesti racuna u periodu pseceg puberteta jer tada pokusavaju da se postave u kuci(svom coporu kako oni to vide)iznad dece i ljudi koji im povladjuju u stvarima koje nisu dozvoljene.Zbog specificnog karaktera ove rase i osobini da istraju u svom stavu i odlucuju o svojim postupcima vrlo samostalno jeste cesca pojava da psi nemaju dobar odnos sa decom ali za to uvek postoji razlog koliko u krakteru psa toliko pa i vise u ponasanju deteta prema psu a i odnosu ukucana.Desava se na zalost cak i da pas razvije agresivnost prema detetu i takvi slucajevi nisu retki ali vec sam pomenula da se to skoro uvek dogadja kada je u kombinaciji dominantan pas i nevaspitano dete koje dosadjuje zivotinji kada ona to ne zeli i radnjama koje ne zeli ili ne voli,.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySub Okt 18, 2014 12:16 pm

Ma super se oni zabavljaju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptySub Okt 18, 2014 12:31 pm

Komentari tipa da su nepredvidivi nisu daleko od istine samo za ljude koji od psa ocekuju nesto sto je u neskladu sa urodjenim karakterom.Svako treba i moze da upozna svog psa do mere da predvidi reakciju svog psa. Ako pas recimo ne zeli da se mazi sa strancima , ne zeli, i ne treba ga primoravati na to niti insistirati i isto vazi za sve ono sto nije u sukobu sa nedozvoljen ponasanjem jednog psa u suzivotu sa ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Okt 20, 2014 10:08 am

Hvala na savetima.  Tako sam i mislio, ako od samog pocetka nije pokazao nikakve znake agresivnosti i imamo sto kazete normalan i zdrav odnos sa njim ne bi trebalo da bude nikakvih problema.  Po meni to vazi i za sve rase ne samo Shar pei-a. 

Svi su kao kod nekog videli Shar Pei-a i to su zli psi. Obavezno ih pitam kako ih cuvaju i uglavnom su to psi na lancu. Siguran sam da ovaj moj ne bi izdrzao ni par dana bez kontakta sa ljudima i vezan iza kuce.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Okt 20, 2014 11:30 am

Interesantno je to da do mene često stignu priče o problematičnim šar-pejevima. Mnogi ovde mogu da potvrde jer te iste priče stignu i do njih, a i na forumu smo imali nekoliko slučajeva gde je šar-pej bukvalno "odlepio" i krenuo na vlasnike. E sad, ništa u životu nije odjednom i iz čista mira, pas je sigurno pokazao neke znake pre toga, samo vlasnici nisu znali da ih pročitaju kako treba ili su ćutali i ignorisali problem. Ma koliko bili slični u nekim stvarima, svaki od ovih pasa je jedinka za sebe i ovo što Ljilja kaže da razmišljaju svojom glavom je potpuno tačno. Ko nije imao iskustva sa njima uglavnom ne zna da se postavi ispravno i tada će najverovatnije da se ispolji prvo rasna nepoverljivost, jer to jeste karakteristika, a onda, ukoliko je pas sateran u ćošak, počinje da se brani.
Ja kroz godine imam priliku da posmatram 3 potpuno različita karktera i temperamenta kod šar-peja od Marfija koji je bio u fazonu da se skloni i da ga ništa ne zanima, preko Kalle koja toleriše sve do određene granice i koja prihvata ljude po svom nahođenju i ukoliko je sve po njenoj meri maziće se ili će se skloniti ako joj ne odgovara, a ako se pretera jasno će upozoriti, do Belle koja je atipična jedinka koja voli sve ljude i sve životinje. Tako se i ponašam u šetnjama, Bellu šaljem da bude ambasador rase i da se gnjavi sa svima, dok Kalli prilaze samo uz moju dozvolu i kada sam pored nje. Deca umeju da budu nekad gruba i to iz neznanja najčešće, pa tako ako neko povuče Bellu za rep ona će se okrenuti da lizne, dok sam siguran da bi se Kalla okrenula da upozori.
Ovo sam već pisao negde, ali šar-pej je pas jednog čoveka, ma koliko se porodica zajedno brinula o njemu, oni najčešće izaberu jednu najjaču osobu koja je za njih sve. Imao sam slučaj u šetnjama, prvo sa Marfijem, da sa mnom ignoriše sve što postoji, ali sa sestrom je umeo da se postavlja ispred nje i da zareži ukoliko oseti da nešto nije kako treba, isto to je jednom učinio i za mene kada nam je izletela pijana budala iz mraka i dreknula na mene, Kalla sada radi sličnu stvar, više sa psima jer oseća potrebu da brani Bellu i nekog drugog iz porodice, ukoliko je ja ne vodim. Nikada ne treba zaboraviti namenu ove pasmine, a to je čuvar, zato uvek treba da budu pod kontrolom vođe čopora. Karakter orijentalnih pasa je uglavnom sličan, slično se ponaša i čau-čau i japanska akita, sa njima sam imao kontakta i jako su me podsetili na zgužvance.
Ovo se naravno ne odnosi na atipične jedinke, a za mene su to psi koji i nakon puberteta ostanu cvetići, njih zovem retardirani jer imam jednu takvu koja opušteno ode sa strancima, skroz oduševljena.  hehe
Nazad na vrh Ići dole
Shapica

Shapica


Muški Broj poruka : 100
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 11.08.2014

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Okt 20, 2014 1:45 pm

Dok nismo uzeli Sapicu sincic se plasio drugih pasa i retko kog je smeo da pomazi. Ali ipak je zeleo psa i sam je na to insistirao duze vreme. Zeleli smo da dosta provode vremena zajedno tako da smo trazili smo psa koji moze da se cuva i unutra u kuci. Danilu nije bila bitna rasa ali je njemu bilo bitno da bude bas mlado stene. Na svu srecu naleteo sam na ovaj forum i skontao da je Shar Pei odlican za cuvanje cak i u manjem stanu ako se redovno izvodi napolje tako da nismo uzeli neko malo prgavo stvorenje tipa maltereza ili nesto slicno.

Kada smo uzeli Sapicu imao je 7 nedelje. Sam se izdvojio iz legla i zalepio za Danila tako da uopste nisam razmisljao od drugom psu.  To je bila ljubav na prvi pogled kiss

Sapi je brzo prihvatio nas ritam zivota cak i nocu spava koliko i mi a ponekad i duze. Jedino je bio problem prvih 3-4 dana dok nije poceo sam da trazi da izadje u dvoriste i obavi sta treba Smile . Za 10ak dana je naucio osnovne komande: 'doji', 'sedi', 'dole' a najbolje naucio 'Ruuucaak!!!!'   hungry.
Od pvog dana smo ga naucili da se mazi dok ruca, tako da ga i dalje ceskamo dok jede. Da to uradimo nekom drugom psu verovatno bi me pojeo.

Jos jedna dobra stvar je to sto je naucio Danila da pokupi igracke u sobi inace bi bile izglodjane. 

Redovno idemo do skole da ispratimo Danila tako da ga usput pomazi gomila dece. Nikada nije pokazao znake agresivnosti cak i kada ga okruze 10ak deteta i ceskaju a on bi njih sve da izlize lick

Predpostavljam da ti problamaticni psi nisu cuvani kao ova nasa maza a verovatno vazi i ona stara izreka 'kakav gazda, takav je i pas' .
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Okt 20, 2014 4:40 pm

Samo delimicno si u pravu, ima i toga, "kakav gazda,takav pas" ali ima vise onoga da ste imali srece sa njegovim karakterom.Nisu bas kao i svi drugi psi jer imaju daleko jacu volju da istraju u onome sto zele. Vecinu drugih pasa je dovoljno nagradjivati da bi ispoljili ocekivano ponasanje ili cak i kazniti par puta i oni ce se pokoriti , dok sa vecinom ovih pasa to je mnogo teze Smile Videcete kada zadje u pubertet, mozda nece hteti da poslusa ni osnovne komande kada se njemu nece mada je to radio uvek kao stene.....Uslovi u kojima pas zivi ili se odgaja leglo takodje imaju uticaja ali  stenci su razliciti i u potpuno istim uslovima bas zbog svog urodjenog karaktera. Ima ih plasljivih, ima ih maznih koji ce iz prve prici strancima bez puno oklevanja, potpuno nepoverljivih ili "ljutih" i kao bebe! Skoro mi se javila zena na FB trazeci savet zbog problema sa stenetom starim nesto vise od deset nedelja!!!!!. U kuci je i dete staro tri godine i stene je odmah nakon perioda adaptacije kada se malo opustio poceo da rezi na dete a bogme malo kasnije i na njih odrasle kada je hrana u pitanju ili ga zele pomeriti ili jednostavno dodiruju  dok spava.Pocelo  je kada klinac stenetu oduzeo neku igracku, sa bi se nastavilo pokusajem ugriza  za ruku deteta. Kuminiralo je vec posle par dana ugrizom deteta s ledja za nogavicu pantalona dok je mali prolazio jer mu uopste vise ne prilazi iz straha. Zena se tvrdi da dete nije povredilo psa niti bilo grubo jer ni tren nisu bili bez nadzora ali se jeste plasilo steneta od samog pocetka.E to je taj dominantan karakter i ostriji pas i buduci vrlo nezgodan pas za kontrolu ako se nadje kod pogresnih ljudi poput ovih vlasnika. Urodjeni karakter steneta i buduceg psa se vidi vrlo rano, i svaki odgajivac ako podize leglo provodeci dosta vremena sa stencima vidi razliku u krakterima stenaca vrlo brzo i zaista mi nije jasno kako je neko mogao takvo stene prodati ljudima sa malim detetom.
I ovakvo stene se moze dovesti u red i postaviti na mesto i biti normalna, po karakteru dominantnija jedinka ali to moze samo neko ko ima iskustva sa ovom rasom.Njima je to prvi pas, naravno kao i sve privukao ih je taj njihov atraktivan izgled kada su stenci i svi preslatki....ali taj pas po karakteru nije za pocetnike, nije za "meke" ljude a posebno ne za suzivot u kuci u kojoj je tako mlado dete. Takvi psi zavrse iza kuca vezani na lancima, zatvoreni po podrumima ili baceni po azilima ako se ne postave na mesto u porodici na vreme.... i ako ne pre onda cim pocnu da sazrevaju ili odrastu uz propuste vlasnika u pse koji sebe smatraju vodjom svog copora( kako oni to vide)
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Šapica (Šapi) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šapica (Šapi)   Šapica (Šapi) - Page 3 EmptyPon Okt 20, 2014 5:16 pm

Ja imam deset pasa ove rase, u kuci, ne po boksevima ili na lancu, svi zive zajedno i svih deset su razlicitih karaktera.Razlicitih i do  krajnosti . Imam par "retardiranih Šar Peja" (retardiran kao sala naravno jer shar pei bi po najzrazajnijoj rasnoj karakteristici sto se karaktera tice trebao biti pas koji je vrlo nepoverljiv prema strancima i ne prilazi svima niti se mazi sa svakim koga upozna tako da to jeste atipicno ponasanje za ove pse). Imam njih dvojcu koji vole sve ljude ovog sveta ali i alfa zenku  koja ne zeli nikoga sem nas i nikada niko od stranaca je nije pomazio jer uopste ne prilazi ni nasim gostima niti ikome na ulici, gundja dokle god gosti ne odu.Medju njima ima i onih koji bi kod nekoga bili na  lancu ili zatvoreni u kavezu jer su "zli" ako stranac insistira na kontaktu pre vremena i pre nego oni odluce da zele to ili ne. Sve se to vrlo rano vidi, jos dok su stenci Smile Tako se za recimo Medu videlo da je blenta koji voli sve jos dok je bio beba i trcao svim posetiocima u susret i lizao ih a i za Devi da je malo "luda"...pogledaj kakvo moze biti stene od nepunih osam nedelja Smile Ovo i nije prava aslika, bila je i mnogo gora ali samo ovo je zabelezeno. Ona je sada potpuno normalan pas, doduse izrasla u najdominantniju zenku medju mladim zenkama sto se videlo i znalo da ce tako biti po njenom ponasanju i pre nego je napravljen ovaj snimak ...odrastali su svi u potpuno istim uslovima potpune brige i nege uz puno ljubavi...Devi je sada pas korektnog ponasanja prema svim ljudima, da rezi na nas se odvikla odavno Very Happy .