Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Povracanje i tvrda stolica.... EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Povracanje i tvrda stolica....

Ići dole 
+2
Murphypei
Trike
6 posters
AutorPoruka
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 9:40 am

Imam problem, stene mi ima mesec i 5 dana,do sada je sve bilo normalno,aktivan je i igra se... Jutros samposao da ga nahranim,primetio sam da nece da jede ...   Povremeno povraca,nista previse,malo belog bljucne,jutros je jeo mleka malo... Takodje se nateze mnogo,ne moze da vrsi nuzdu... Nzm sta da radim... Juce je jeo sargarepu,mesa,mleko,i jeo je kuvanu dzigericu,dao sam mu malo vece parce... Sada se ucutao i ne mrda,a malopre je imao stolicu normalno... Moze neka pomoc??? :/ Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 11:06 am

Veterinar brzo. To je premaleno štene, nije mi jasno ko je uopšte prodao toliko mlado štene?! Način ishrane je pogrešan potpuno, ali sada je najbitnije da veterinar pogleda štene i vidi šta se dešava. Ne treba se igrati, toliko mladi štenci dehidriraju lako od povraćanja ili od dijareje i ne smeju da preskaču obroke jer neće preživeti. Zovite veterinara i hitno da ga pogleda.
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 12:16 pm

Isao je pre 3 dana kod veterinara i rekao je da mu dajem da jede koliko hoce,da mu nista nece smetati....  Malopre se igrao napolju samnm i ok se ponasa,prestao je da povraca od kako je imao normalnu stolicu. Dao sam mu malo jogurta da jede,jeo je i sada spava.. Hvala...   Vodim ga kod veterinara.. Sto je sigurno,sigurno je..
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 1:27 pm

Mleko izbaci iz upotrebe skroz, umesto mleka samo jogurt. Ja ne znam dal je to vase stene ili ste kupili od nekoga,al ako ste kupili  onda BRAVO ZA ODGAJIVACA KOJI VAM JE PRODAO TAKO MALO STENE  KOJE NIJE JOS NI PRVU VAKCINU PRIMILO,KOJE JOS NIJE NAUCILO NI DA ZIVI KAKO TREBA A VEC ODVOJEN OD MAJKE !!!!!!! FUJ, GADE MI SE TAKVI LJUDI!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 4:37 pm

Dacha ::
Mleko izbaci iz upotrebe skroz, umesto mleka samo jogurt. Ja ne znam dal je to vase stene ili ste kupili od nekoga,al ako ste kupili  onda BRAVO ZA ODGAJIVACA KOJI VAM JE PRODAO TAKO MALO STENE  KOJE NIJE JOS NI PRVU VAKCINU PRIMILO,KOJE JOS NIJE NAUCILO NI DA ZIVI KAKO TREBA A VEC ODVOJEN OD MAJKE !!!!!!! FUJ, GADE MI SE TAKVI LJUDI!!!!!!!!!!!!!!!!

goodpost
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyNed Nov 16, 2014 9:59 pm

Danas nisam bio kuci ceo dan,rekao sam mojima samo da ga nahrane jogurtom i prarizerom par puta,malopre sam dosao i cuo ga kako cvili,kad sam mu otvorio vrata,izleteo je zamnom kao metak,igrao se kaonikad do sada,nisam mogao da verujem...  Dao sam mu o5 malo jogurta i parizera,jeo je lepo i samo legao i zaspao...  Proveravao sam ga,spava kao top....       

Sto se tice odgajivaca, uzeo sam ga,tj dobio na poklon , dobio sam ga kada je imao 29 dana,znao sam da je premali,ali u leglu ih je bilo 7,taj dan ih je odgajivac sve podelio i rasprodao,tako da nisam otisao da biram,ko zna da li bih ga i dobio.. A u potpunosti se slazem da je premali jos... 

Cim sam ga uzeo odveo sam ga kod veterinara,imao je buva,veterinar mi je dao da ga naprasim,prasio sam ga 3 puta i nema ih vise,ostaje mi da ga okupam sutra u toploj kuci....   Smile  Hvala za savete i pomoc.. Bas sam se bio zabrinuo jutros....  :/ HVALA!!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 8:57 am

Hajde sad lepo pitanje, stvarno misliš da je parizer nešto čime treba hraniti štene? Pa on ne valja ni za nas, a posebno ne valja za štene koje je prekinulo naglo da sisa, a trebalo bi još uvek da sisa. To nije odgajivač, to je uvaljivač i jedan od onih protiv kojih se većina nas ovde bori godinama jer sistematski upropaštavaju rasu i nanose ogromnu štetu. 
Hajmo od samog početka. Štene u tom periodu treba da jede nekih 6 puta dnevno, ukoliko nije od onih koji se hrane slobodno, a to podrazumeva da uvek ima pristup posudi sa granulama napravljenim za njegov uzrast, u početku je to starter, a onda junior. Znači, kupi kvalitetne granule, levo na forumu imaš sličicu Nutriveta koja će te odvesti na sajt i tamo naruči granule za štence koje će ti stići na kućnu adresu poštom. U granule možeš da mu dodaš jogurta, ali ne da stoji nego dok ne pojede, najbolje bi bilo da to bude posebna posuda sa malo granula, dodaš jogurta u njih da jede kada završi baciš to što nije pojeo. Salame, parizere, paštete i ostalo smeće izbaci osim ako baš nemaš želju da lagano truješ štene i posle daješ gomile novca na lečenje i kasnije rizikuješ moguće otkativanje nekih organa. Tako malo štene se ne kupa. To što štenetu nije bilo dobro, a ti ga ostavio čitav dan i nije baš pohvalno, posebno što sam ti napisao da štenci od povraćanja mogu da dehidriraju jako brzo i da umiru u najgorim mukama, ako budeš  malo čitao po forumu videćeš da je šar-pej specifičan i da ima neke svoje specifične probleme koji zahtevaju veterinara na brzom biranju. Štene ti je potpuno nezaštićeno, treba da se očisti od glista i pripremi za prvu vakcinu, a pošto si ga dobio od uvaljivača, pitanje je da li je ikada čišćeno tako da je pametno konsultovati se sa DOBRIM veterinarom i pripremiti štene.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 10:23 am

Uh... Iskreno se nadam da ces poslusati savete gore i da se spasi sta se spasti moze. Nije za zezanje, odgoj tako malog steneta tretiraj kao bebicu koja je tek rodjena i uz majku ne mrda nigde do vakcine 40 dana.. Taj "obicaj" 40 dana do vakcine ne vani, nigde gde moze da fasuje svasta, nije glupost, vec biblija! Ako si vec uzeo to stene, zauzmi se za njega da odraste. 
O "odgajivacu" no coment.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 11:59 am

I dao bi ti jos jedan savet sto se vakcine tice, nemoj mu davati barem do 7-8 nedalja jer je u takvom stanju kakvom jeste, vakcina moze jos samo da mu pogorsa, vakcine kao i sve ostale kasnije kad budes davao,i one protil besnila,psu sa deju samo u trenucima kad je pas potpuno zdrav,kad mu nista ne fali. naravno 3-4 dana pre vakcine  ga ocistis od parazita.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 8:24 pm

Pitao sam zenu koja drzi odgajivacnicu sta da radim,rekla mi je samo 2 dana da mu dajem po malo jogurta i kolut parizera jer ce mu to pomoci za probavu,a inacemu ne dajem parizer....    Danas je stene ok,igra se kao ludo,spavalo je pored mene u kuci 2 sata...   Za ciscenje od glista ga vodim sa 458 dana, sa 55 dana 1. vakcina i posle 3-4 nedelje revakcina...  Hranim ga jogurtom,kuvanom sargarepom i kuvanim krompirom,sto sam na svakom mogucem sajtu nasao da je ok...   Kupujem mu hranu za stence kkoju jede sasvim normalno.. Danas mu je sve ok, juce je imao problem sa zatvorom,dao sam mu malo jogurta i parizera,i sada je bas sve ok... Nisam rekao da je juce bas bukvalno povracalo,samo je bljucnuo 2-3 puta...  Juce sam ga ostavio sa mojima ,a pre toga im napisao sta treba i kako treba da ga hrane... Evo ga sada se probudilo i igra se po sobi.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 8:25 pm

45' dana....  Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyPon Nov 17, 2014 10:38 pm

Nikako parizer za probavu, odakle joj takva ideja?! Nemoj da slušaš te nelogične stvari, parizer ti je najgori otpad u mešavini sa aditivima i dodacima, hemija. Za zatvor se koriste neke druge stvari, najčešće ulja, ali početnicima uvek savetujem da se konsultuju sa dobrim veterinarom. Samo imaj na umu da ti je štene jako maleno i da ne smeš da se igraš. Ako si došao do kvalitetnih granula najbolje je da ne eksperimentišeš puno i hraniš ga tako dok vremenom ne skopčaš kako se ispravno hrani pas. Jedan od prvih promašaja je kada vlasnici nakljukaju psa ugljenimhidratima, a izostave meso ili kada ceo jedan obrok daju džigericu, a štene još uvek nema crevnu floru da izdrži količinu vitamina u džigerici. Jedan od razloga za zatvor mogu zaista da budu gliste isto kao i razlog za povraćanje i kompletno loše stanje šteneta, s obzirom na to kako je štene stiglo do tebe, mislim da je to slučaj, ali ne smem da tvrdim.
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyUto Nov 18, 2014 3:10 pm

Pa nzm , tako mi je reklo jos par njih... Tako mu je bilo prekljuce,sada je sve ok,zdrav je u potpunosti... Igra se kao lud i normalno jede...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptyUto Nov 18, 2014 5:58 pm

Moram i ja da se ukljucim iako ne bas rado jer mi je mrsko i da pomenem ljude poput zene koja je u stanju da tako malo stene odvoji od majke i rasturi leglo od mesec dana .Takvima treba zakonom zabraniti i da poseduju psa a ne razmnozavaju svoje pse! Ovde dobijas savete ljudi koji su svoje znanje usko vezali za rasu, poznaju ove pse i imaju ove pse.Jesu i ovo psi ali ne bas kao svi drugi sto ces i sam kasnije saznati uceci i ziveci sa svojim novim ljubimcem.Poslusaj savete koje si dobio ovde, da ne ponavljam jer ti je sve lepo napisano u postovima iznad. Daju ih ljudi koji imaju vise znanja o specificnim potrebama ovih pasa od vecine ljudi koje ove pse razmnozavaju u ovoj nasoj zemlji pa i  bilo kog veterinara, to mogu uz potpunu odgovornost ovako javno da kazem jer je istina.Ne govorim o standardnim bolestima pasa i lecenju vec o specificnostima rase vezano kako za ishranu , tako i negu a i zdravstvenim problemima koje drugi psi retko imaju ili ih nemaju uopste.Da skocim ovde i na oko koje suzi za sta kada su ovi psi u pitanju nije dovoljno naci veterinara koji ima iskustva sa psima vec veterinara koji zna da je entropijum siroko rasprostranjen u rasi i zna prepoznati da li tvoje stene mozda ima upravo taj problem sa kapkom!Dobio si takodje savet u vezi vakcinacije  i od odgovornog odgajivaca  a ne od onih koji sebe tako nazivaju a odvoje tako malo stene od majke. Druga stvar je to sto tih par koji su ti rekli da stenetu dajes to sto dajes(jogurt, ugljene hidrate i povrce) treba malo da obnove znanje iz validnih izvora koji se bave ishranom pasa jer se stenci, ni jedne rase pa ni mesanci,ne hrane tako. Psi nisu prasici vec mladunci mesojeda ;)To sto je stene trenutno veselo je normalna stvar(uvek su razigrani sem ukoliko ih nesto ne boli ili su iscrpljeni) ali ne znaci da ce sve biti u redu za dan, sedam ili pola godine ako tako nastavis da lutas i ne odradis kako valja deo koji je stene trebalo da prodje uz majku i pravilnu negu odgajivaca...ali pravog, ne ljudi poput te zene.Koje granule mu dajes? Kako se zovu tacno i od kog proizvodjaca?


Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Nov 19, 2014 7:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Nov 19, 2014 2:40 pm

Prvi put ovu rasu imam,i zaista nisam siguran sto posto sta i kako treba,zato sam i dosao na ovaj forum.. Njegovu majku,tj. majku oteneta koje sam dobio,vidjao sam kako luta onako bzvz,odgajivac je debil,i u tome se u potpunosti slazem sa svima vama... Kada sam uzeo stene,imalo je buve,odmah sam ga ocistio i sada ih vise nema,posavetovao sam se cime da ga hranim, rekli su mu mnogi da je najbolja kuvana sargarepa,kuvani krompir , po malo kuvanog mesa i jogurt... Kupio sam mu granule za stence, PEDIGREE VITAL PROTECTION JUNIOR...   Dajem mu ih po mano sa sargarepom i jogurtom,nisam hteo odmah da mu dajem da ih jede ciste bez icega.. :/  Od kako ga je prosao ovaj problem o kom sam otvorio temu,hiper aktivan je,ne moze miran nikako...   Samo nesto grize,nzm zasto,ali to prvo,cim ga uzmem prvo hvata za ruku da je gricka...   Voda mu je uvek dostupna.... Kao sto sam rekao,prvi put imam ovu rasu psa i cuo sam da su zahtevni,ali meni to nije problem i stv imam zelju da ga odgajim sto bolje... Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Nov 19, 2014 7:17 pm

Kada imas zelju onda lepo zaboravi to sto su ti "mnogi rekli" , taj pedigree daj lutalicama( mada ni za njih nije kakvo je to smece)  Poruci ovu hranu http://www.new-instinct.com/proizvodi/hrana-za-pse/nutrivet/instinct/growth-nutrients bar sada dok je toliko mali, porucuje se sa istog ovog sajta i dostava je besplatna Porucuje se odavde http://www.new-instinct.com/online-petshop/psi/hrana-za-pse/nutrivet/nutrivet-instinct/growth-nutrients Jeste cena jaca ali zna se i zasto.Ddzak je od 12kg, jesce ti tako malo stene najbolju hranu na trzistu mesecima i ne razmisljas uopste.Granule mozes preliti sa malo jogurta ili cak malo vode ako mu je tesko da ih lomi ili nece suve, ali samo kolicinu koju ce pojesti. Posto je dzak veliki a on jako  mali, podeli hranu u nekoliko kesa i zamrzni  bar polovinu tog dzaka da ne bi uzegle tako otvorene posto ce ti jako dugo strajati otvorene, bez obzira sto pakovanje ima zatvarac.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Nov 19, 2014 7:40 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Nov 19, 2014 7:24 pm

Uz nju mozes dodati jedan ZASEBAN obrok od kuvanog mesa, bilo kog bitno da nije masno jer ce dobiti proliv, To meso sa MALO kuvanog povrca (sem mahunarki) i na to dodaj malo mladog neslanog sira ili malo jogurta ....ponekad pola kuvanog jajata umesto mlecnih proizvoda
Nazad na vrh Ići dole
Trike




Muški Broj poruka : 22
Godina : 33
Lokacija : Bajina Basta
Datum upisa : 16.11.2014

Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... EmptySre Nov 19, 2014 8:34 pm

Hvalaaa.... Smile  Naruci cu je odmah.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Povracanje i tvrda stolica.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Povracanje i tvrda stolica....   Povracanje i tvrda stolica.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Povracanje i tvrda stolica....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» POVRACANJE TOKOM VOZNJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: