Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Zabrinjavajući posjet veterinaru

Ići dole 
+3
neron
Murphypei
smizla
7 posters
AutorPoruka
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Feb 16, 2015 8:33 pm

Lijep pozdrav svima!
Možda se sjećate od prije da sam pisala o Kingu, našem zgužvancu...
Sada smo pravi pubertetlija, imamo 10 mjeseci i narasli smo jako veeeeliki Smile

Ali imamo problem, odnosno više njih.

Primjetili smo da se King puno trlja šapama po očima, dobili smo savijet od naše veterinarke da mažemo kremom, međutim to nije riješilo problem nego je samo na neko vrijeme "sakrilo" simptome. Primjetili smo crvenu kuglicu u unutanjem kutu oka koja se povremeno navlači na oko, i konstantno Kingovo škiljenje i zaletavanje u stvari koje je samo kroz par dana počelo da bude jako izraženo i baš smo se zabrinuli.
Nisam htjela ponovo da idem našoj lokalnoj veterinarki, nego smo otišli u drugi grad u vet. kliniku, jer oni valjda imaju više iskustva.

Dijagnoza je sljedeća, valjda ću dobro napisati: 
entropija na oba oka, cherry eye upaljen i blaga dermatoza  Shocked Question

Da izvinete, us**li smo se. Sad

Veterinar se ponašao kao da "to nije ništa". Rekao je da mu cherry eye odmah može srediti, ali da preporuča da se strpimo i čekamo da King napuni godinu dana (znači još dva mjeseca) kako bi mogao riješiti i entropiju, da ga ne stavlja bezveze pod anesteziju dvaput.
Više puta je rekao da je pre živahan i pre hiperaktivan da bi mu to sa lokalnom sredio, i da ga mora uspavati. A entropiju ne može sada riješiti jer se King još uvijek razvija i potrebno je da bude godinu dana star i da mu se glava gotovo skroz razvije, da operaciju ne bi morali raditi više puta i bezveze ga podvrgavati anesteziji, što ne bi nikako bilo dobro za njega.

Mene sad zanima, ima li to smisla što je on rekao, da li je stvarno potrebno čekati još ta dva mjeseca, ili nas je samo skinuo s one stvari na neko vrijeme???

Na moje pitanje kako da mu ublažimo to stanje za to vrijeme dok čekamo, jer vidim da mu to užasno smeta, ne vidi dobro, trlja šapicama. oči mu stalno suze. od suza ispod oka između bora mu se pojavila kao sluzava ranica jako neugodnog mirisa. I to sam mu spomenula. Rekao je da mažemo tu ranu cinkovom kremom, a da mu problem sa entropijom nikako ne možemo "ublažiti" ni pomoći mu do tada jer za to ništa ne pomaže sem operacije.

Ima li smisla to čekanje ili da tražim novog veterinara???
Može li mu se čekanje još više to pogoršati??
Rekao je da dođemo ranije jedino ako primjetimo da je naotečeno oko očiju i gnojno Sad
Nadam se da to neću morati ni vidjeti Sad
Jako sam uplašena.

Mislim, mi smo s tim veterinarom već sve dogovorili preko telefona, naručili se za operaciju za uklanjanje tog trećeg kapka, i objasnio je da to treba izrezati, ali ne sve, nego nekih 70%, zbog suzne žlijezde... (da budem iskrena, nisam ga dobro ni shvatila).
I mi smo slijedili upute, doveli smo ga natašte, spremni za operaciju, čekanje i muku. I onda on kaže da nije samo treći kapak, već i entropija, i sve ostalo.


Za dermatozu kaže da su buhe uzrok (riješili smo ih onim keksićem/tableticom NEXGARD, i stvarno jedina stvar koja nam je pomogla, s buhama smo se patili duže vrijeme.

Oprostite na podužem postu, stvarno sam zabrinuta i zbunjena.

Vetrinar mi je djelovao kao da se razumije i kao da je to već radio, ali i kao da ga nije uopće briga hoće to biti danas, sutra ili za dva mjeseca. Niti je on nas zapisao kad smo pričali telefonski niti ništa, i kad smo se pojavili sa Kingom nije imao pojma ko smo mi i ko je s nama razgovarao preko telefona.
Odmah na početku mi se zapišao u opanke, a njegov odnos sa Kingom kasnije još samo potvrdio moju procjenu o njemu.
Citiram: "Daj se smiri, držite ga, on je previše živ. Smiri se, stvarno me više živciraš" .... itd.
A King se njega uplašio jer uopće nema pristup, a King ne vjeruje svakome i izmiče se kada ga netko hoće dirnuti tko mu se ne sviđa.

Stvarno sam se raspisala.

Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav svima.
Evo slika od Kinga, večeras nakon kupanja slikano.

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2s0kdww

Zabrinjavajući posjet veterinaru Rkvcc2
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Feb 16, 2015 9:47 pm

Veterinar treba da mu uradi zatezanje kapaka (eye tacking) to savetuju i specijalisti u svetu. Kod šar-pejeva se nikako ne zna kako će se glava razvijati, a i drugi problem je spastična entropija koju koliko vidim on ima. Kada bi se sprečilo trljanje kapaka o rožnjaču oči bi se vratile u normalu i mišići bi dobili potporu, takođe to može da spreči dalje entropiju i ne mora da znači da će više ikada morati da ide na operaciju.
U Zgužvanom Magazinu 1 sam pisao o očima: http://issuu.com/murphypei/docs/zguzvani_magazin_broj_1

Pošto je stanje već kritično uz cistu na trećem očnom kapku i udaranje u stvari dok hoda najbolje je naći stručnjaka i odraditi zatezanje i sređivanje ciste na trećem očnom kapku. E sad, ja nikada ne bih pustio da mi na psu radi nešto veterinar koji mi se ne dopada i koji mi ne uliva sigurnost, ukoliko imam i najmanju sumnju i odbojnost tražio bih dalje. Uglavnom trebalo bi to što pre rešiti jer može da ostane slep trajno.

Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Feb 16, 2015 11:47 pm

Ujutro to izgleda relativno dobro kada su oči odmorne. A ovako izgleda navečer Sad

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2lv1wzl

Zabrinjavajući posjet veterinaru 8xr87s
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Feb 16, 2015 11:51 pm

Pročitala sam post iz zgužvanog magazina. Ektropija i entropija - razlika?
Piše do 8 mjeseci... King je prošao 10. Znači da ga je veterinar mogao uzeti i srediti to?

Ne znam, stvarno sam zbunjena.
Što savjetujete, da tražim mišljenje drugog veterinara?

O kolikoj hitnosti govorimo, par dana, tjedana, mjesec? Ovdje gdje ja živim nema normalnog veterinara, a pogotovo da radi ovakve zahvate. I ne bih se usudila nekome ovdje ga dati u ruke.
A i ovaj kod kojeg smoo bili nije me se dojmio previše.
Ako mi doista ne moramo da čekamo da on navrši godinu dana, ja sutra krećem da tražim drugog veterinara i drugo mišljenje. Bože dragi, nadam se da se ovo neće još više pogoršati Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyUto Feb 17, 2015 3:56 pm

Pozdrav!
Obzirom da ste sami napisali da je vet imao odnos kakav je imao, meni to vuce na ono - idi dalje. Svako cekanje sa zahvatom moze mu pogorsati stanje, a grehota je da pati bez potrebe. Potrazite nekog drugog veta, objasnite mu ono sto je Murphypei  napisao. 
Dakle,kada vam to obaveze dozvole, krenite u potragu. Srecno i ljubac Kingu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyUto Feb 17, 2015 7:15 pm

Veterinar uopšte ne mora da radi entropiju može da uradi zatezanje kapaka, ali to niko ne može da zna sem veterinara koji vidi psa. Očima treba pomoć odmah, posebno ako nije dobio nikakve masti kojima bi se stanje ublažilo. Znači, dve opcije postoje: 1. da se uradi klasična operacija entropije tj. da se izreže višak kože i povuku kapci gore ili 2. da se uradi klasično zatezanje kapaka gde se končićima povuku kapci gore, nema nikakvog korišćenja skalpela.

Moj savet, tražiti što pre iskusnog veterinara koji je vama prijatan i reagovati. To je jedina opcija trenutno.
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Feb 18, 2015 8:02 pm

evo da se i ja javim jer sam imala sličan problem sa Aronom. 

U početku sam išla kod državnog veterinara u veterinarsku stanicu gdje ih ima dvoje starijih i dva mlađa, pišem duže da shvatite ozbiljnost entropije jer sam ju ja shvatila na ružan način... Stariji vet je imao shar peia i sve je objašnjavao međutim nakon prva dva dolaska uvijek bi naletila na drugog mlađeg kolegu koji ne zna dobro komunicirati sa ljudima i očito ne konzultira starije kolege za pomoć. Došli smo sa Aronovih 5,5 mjeseci s problemom da škilji i češe oči. On ko iz topa da ima konjuktivitis. Ja naivno rekoh dobro, tako je i kod djece kapaš i prođe, dobijemo tobrex i pošalje nas kući. Tako smo hodočastili mi desetak dana i više svaki drugi dan na kontrolu. Jadničak je više žmirio nego gledao koliko ga to smetalo, da bi na zadnjoj kontroli naletjeli na starijeg kolegu broj dva koji se krenuo sablažnjavati. Pitao me da da li ja vidim tog psa i šta sam čekala do sad da ga dovedem, noge su mi se odsjekle jer smo zadnja dva tjedna bili non stop u stanici i kad sam mu to rekla blago je opsovao mlađeg kolegu.

Isti čas nas je naručio za hitnu operaciju drugo jutro jer su rožnice bile oštećene dosta i izirtirne jer su se trepavice konstantno češale u rožnice, i on korištenja tobrex kapi na oštećeno oko došlo je i do čireva na oba oka - dijagnoza hitno zatezanje, entropija na oba oka s oštećenjima.

Danas da se mogu vratiti prije bi promijenila doktora, a ove tužila za nemar jer smo tamo bili svaki drugi dan, a oni nisu reagirali.

Aron je operiran, a sve što su imali reći bilo je da ste došli kasnije trepavice bi mu probile rožnice, morali bi izvaditi oko i bolje bi vam ga onda bilo uspavati, spasili smo mu oko... Bijes i očaj nisu mi dali reagirati jer je mali miš izgledao strašno, mala mrvica sa oba oka punih šavova gledao me preplašeno....

jako ružno i tužno, ugl. daljnja terapija trajala je još tri mjeseca, riješili smo se čireva, skinuli šavove i pobjegli glavom bez obzira kod privatnika. Divan čovjek i veterinar, pun strpljenja i razumijevanja, sve objasni, a ako ne zna čovjek ti lijepo kaže proučit ću, pa vam se javim.

Moj savjet je tražite drugo mišljenje i inzistirajte da vam sve potanko objasni, ako će to znati ostanite kod njega jer znači da zna što radi, inače bježite dalje. Nisam veterinar ali s obzirom na moje iskustvo rekla bi hitno operirati je r posljedice mogu biti jako ružne. 

Aron i sad ima lagano oštećenje rožnice, kao malo zamućenje, on vidi ali kod svake jače bure kapamo solkoseril jer ga počnu svrbiti okice. Srećom sve je prošlo dobro, ne ponovilo se nikad više! Držim vam fige da sve riješite bez problema i šaljemo kiss za brzi oporavak
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Feb 19, 2015 12:49 am

Eto, super prica kao dokaz da mnoge stvari najgore naucimo na sopstvenom primeru.. Reagujte. Manje invazivan zahvat je zatezanje nego seckanje, toga ste svesni,ali neka to pogleda veterinar koji mora poznavati taj deo veterine. I kod nas su mnogi korisnici foruma imali problem da nadju veta koji je dobar hirurg i sjajan sa ocima, ali polako smo nasli par dobrih veterinara koje uvek preporucujemo. Drzimo palceve da nadjete sto pre veta koji ce resiti problem.
Nazad na vrh Ići dole
glavni_arhivator




Muški Broj poruka : 4
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 11.02.2015

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Feb 19, 2015 10:11 am

...evo da se i ja javim. Mi smo radili operaciju pre tacno nedelju dana. Sve super proslo sto se tice operacije, malena je super podnela i juce smo konacno skinuli i kragnu koja nas je toliko nervirala ALI (na zalost uvek ima to ali), desno oko je super (na njemu je seckano samo iznad oka) ali levo oko mi se uopste ne svidja (tamo je seckano i iznad i ispod oka)! Naime, imam utisak kao da je ispod oka previse odseceno i bukvalno izgleda kao da se vidi meso (onaj crveni deo ispod kapaka). Pitam nasu veterinarku i ona kaze da je to zato sto je jos pod upalom i da ce se to namestiti kad se upala povuce. Ja pitam sta ako se ne povuce i ostane tako, ona mi na to kaze NADAM SE DA NECE i ubije u meni svu lepu sliku i misljenje koje sam imao o njoj ali to je sad manje bitno, bitno je da mi sad ne znamo sta cemo osim da cekamo i molimo se da ce to da se resi. Uzgred, ono sto me jos brine je da na tom oku ima neku tamnu strafticu preko donjeg dela oka i ne znam sta je to...  confused Da li iko zna sta bi trebalo da uradimo molim vas?!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPet Feb 20, 2015 6:34 pm

pa nista, i ti mozes da se nadas da ce se donji kapak malo podignuti, nadam se da nije previse koze odstranila ali dogadja se i to pa i strunjacima kada opericu kapke pod upalom. Jednostavno je malo teze proceniti koliko se koze treba odstraniti. Jedan od boljih vetrinara kod nas opet to jako pazljivo radi pa se desava da izvadi premalo i pas mora opet na zahvat, eto za utehu Smile Crna strftica.....pa ne znam na sta konkretno mislis, gde ? na beonjaci ili na kozi donjeg kapka?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySub Feb 21, 2015 11:56 am

glavni_arhivator ::
...evo da se i ja javim. Mi smo radili operaciju pre tacno nedelju dana. Sve super proslo sto se tice operacije, malena je super podnela i juce smo konacno skinuli i kragnu koja nas je toliko nervirala ALI (na zalost uvek ima to ali), desno oko je super (na njemu je seckano samo iznad oka) ali levo oko mi se uopste ne svidja (tamo je seckano i iznad i ispod oka)! Naime, imam utisak kao da je ispod oka previse odseceno i bukvalno izgleda kao da se vidi meso (onaj crveni deo ispod kapaka). Pitam nasu veterinarku i ona kaze da je to zato sto je jos pod upalom i da ce se to namestiti kad se upala povuce. Ja pitam sta ako se ne povuce i ostane tako, ona mi na to kaze NADAM SE DA NECE i ubije u meni svu lepu sliku i misljenje koje sam imao o njoj ali to je sad manje bitno, bitno je da mi sad ne znamo sta cemo osim da cekamo i molimo se da ce to da se resi. Uzgred, ono sto me jos brine je da na tom oku ima neku tamnu strafticu preko donjeg dela oka i ne znam sta je to...  confused Da li iko zna sta bi trebalo da uradimo molim vas?!

Veterinarka je odgovorila na jedini način na koji može da odgovori, a to je da se nada da neće, jer ona ne može da zna šta će da se desi. E sad, da je malo više istraživala shvatila bi da se štencima ništa ne seče i da se radi ZATEZANJE kapaka. Probaću da pojasnim za sve koji čitaju temu, a najčešća je jer se oči uzimaju zdravo za gotovo baš iz razloga što je to relativno laka procedura i osim anestezije koja istraumira vlasnike (i pse) nema tu ništa posebno strašno sami rezovi su manji nego rane koje moje dve sebi naprave dok se igraju.
Kada se radi zatezanje veterinar podigne kapke, prostim rečnikom uzme iglu i konac i napravi nekoliko rupica u predelu gde se vidi da kapak pada i provuče malo iznad (neki rade i preko prve veće bore na glavi sa sve dugmićima), sličnu stvar odradi i na donjem kapku ukoliko ima potrebe i to je to. Kako glava raste pas se zateže, a mišići jačaju i mogu da podnesu višak kože, neki idu kasnije ponovo na zatezanje neki nikada više, a neki završe tako što im se mora raditi prava operacija entropije. I da, mnogi odgajivači sami zatežu kapke štencima ili končićima ili specijalnim pištoljem koji podseća na heftalicu.
Prava entropija podrazumeva da veterinar uzme skalpel, pogleda gde je problem i krene da reže, zaseče rez iznad ili ispod oka (ili na oba mesta), nekad odstrani deo kože, a nekad ne mora ništa osim tog zasecanja i puštanja da zarastanje samo podigne kožu, onda prošije tako da potpomogne koži da se ne odvaja i da lepo zaraste. Zato postoji manje i više invazivna entropija, sve zavisi od količine kože koja se ukloni.
Npr. mom Marfiju je rađena prava entropija sa 4 meseca (tako nešto), a tada nisam imao pojma o šar-pejevima i to sam dozvolio, pa je jadničak završio sa otrembešenim donjim kapcima koji su skupljali prašinu i prljavštinu kao lopate i redovno je bio pod nekim upalama. To stanje se zove ektropija. Da sam tada znao ovo što saa znam nikada ne bih dozvolio da se tako nešto uradi tako mladom psu. Bella je završila sa spastičnom entropijom usled alergijske reakcije na nešto iz vazduha plus ujed pauka, spastična entropija je kada se oko usled spoljnog delovanja povlači u očnu duplju i ne pruža potporu kapku pa se kapak uvrće. Moja veterinarka je samo napravila rez na donjem kapku, ništa nije uklonila i koncima sastavila tkivo da brže zaraste. Ista stvar je urađena i Kalli krajem prošle godine iz istog razloga, u periodu kada je krenula grejna sezona pa je dim napravio haos njenim očima, jedino što ona nije zatvorila oči, ali sam ja video dlačice koje dodiruju rožnjaču i počele su da joj utiču na vid. Ona ima skoro 5 godina i oduvek je imala ogromne oči širom otvorene, ali ovakve stvari se dešavaju. Znači, spastična entropija je nešto što može da se desi psu u bilo kojoj godini života i mora se reagovati jer se koža najčešće razvuče malo i ne može da se vrati lepo na mesto, a psi imaju slabije mišiće na kapcima posebno šar-pej koji je hijaluronski mutant.
Zaključak, svi sa mladim psima, treba da zahtevaju od veterinara da radi zatezanje kapaka (nikakvo seckanje), psi kojima se glava razvila moraju da idu na pravu entropiju. Nadam se da je ovo sada jasnije. Very Happy

I evo slikovito da objasnim:

Marfi kome je odrađena prava entropija kada je imao oko 4 meseca. Završio zbog toga sa ektropijom jer je veterinar odsekao i povukao previše. Na slici se vidi kako je donji kapak razvučen

Zabrinjavajući posjet veterinaru 196923_1041718966244_7045_n

Bella sa urađenom pravom entropijom samo donjih kapaka, jasno se vidi kako nema nikakvog invazivnog seckanja i ovde se još uvek budi iz anestezije.

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2cpf02w

Zabrinjavajući posjet veterinaru X1a9ao

Kallu sad ne mogu da nađem, ali njeno je izgledalo još blaže nego Bellino jer je daleko manje moralo da se zaseče. Što u suštini znači da sve zavisi od veterinara i načina na koji rade zahvat.
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySub Feb 21, 2015 7:47 pm

Ma ja sam više luda od ovog čekanja i traženja normalnog veterinara. Ne razumijem se dovoljno u ovo njegovo stanje, i to me plaši. Ne znam da procjenim po njegovim riječima da li to tako treba ili ne treba, ali imam osjećaj da mu je baš svejedno hoće li ga operirati ili neće i da mu nije ni najmanje stalo. Vidim ravnodušnost. I to me plaši. Vidio je da su oči u lošem stanju, da se on zaletava u stvari i da se trudi gledati normalno, ali ne može, pa cijelo vrijeme trese glavom i trlja šapicom ko da će mu to pomoći.
Zabrinuta sam jer ne znam šta se događa. Ima jako neugodan miris, ne on nego te suze njegove. ne znam da li je ta entropija uzrok tog mirisa ili to što mu je stalno između bora ispod oka mokro, ali jako jako se osjeti, jako smrdi i područje iznad oba oka izgleda malko naotečeno.
Ona budala od veterinara je to vidio, ali nije reagirao. Izvinjavam se, ali stvarno sam ljuta na njega što nam nije pomogao. Ne vjerujem da dižem paniku bez veze, ali mislim da takvo stanje ne može ostati još 2 mjeseca, koliko je on rekao da treba čekati, da King napuni godinu dana. I dalje ne razumijem kakve ima veze godina dana ili 10 mjeseci, za dva mjeseca mu se neće glava drastično promjeniti i razviti.
Ma ne znam više šta da radim. Našla sam još jednog veterinara koji je malo bliže, navat ću ga ujutro da vidim što će on reći i da li uopće radi ovakve zahvate i da li se razumije, makar da ga pregleda da čujemo drugo mišljenje.
Ako to ne uspije morat ću ići u Zagreb (koji mi nije nimalo blizu) na veterinarski fakultet, a trenutno nemam novaca za to nikako. No dobro, snaći ćemo se nekako, samo da se to više riješi, ne mogu ga gledati više kako se pati. Sad Sad Sad Sad Sad 

I još nešto me brine, našla sam mu dvije "kraste" na tjelu, kao zgrušana krv, tamno, zaljepljeno za dlaku, u predjelu vrata. Mislim da je to sam napravio jer stalno se češe, stalno. Buhe smo riješili, buhe nisu, ne znam što se događa.
Jutros ga mazim i on se valja na leđima i primjetim mu na stomaku malu kvržicu, slično ko bradavica samo malo veće u predjelu pupka, malo iznad piše... šta bi to moglo biti???

Izludi me ovo sve, to je do neki dan bio zdrav, sretan i normalan pas. Šta nas je sad to sve snašlo Sad Sad 

Molim vas ako netko ima slična iskustva da podjeli sa mnom.
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySub Feb 21, 2015 8:30 pm

Pokušala sam slikati tu ranu što sam vidjela, i tu kvržicu i okice.


Ovo je ona krasta što sam spomenula
Zabrinjavajući posjet veterinaru 2vb4qie


To je ta kvržica na stomaku.
Zabrinjavajući posjet veterinaru 5be6aq


I okice
Zabrinjavajući posjet veterinaru 2rh5zir

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2h69d04

Zabrinjavajući posjet veterinaru Qntfo3


I još nešto sam napipala maloprije. cijelog sam ga isprepipala i slikala. na glavu sam mu napipala kvrgu. ali nije ništa vidljivo na koži, nego potkožnu kvrgu. osjeti se pod rukom kada ga mazim. šta bi to moglo biti?

U ponedjeljak ujutro ću otići našoj veterinarki da ga dobro pregleda, možda nam ona može nekoga preporučiti za oči, i možda će znati kakve su ovo kvržice i čuda.
Stvarno to nisam prije primjetila, pogotovo tu kvrgu na glavi, stalno ga diram, i spava sa mnom. ne znam kako mi je to promaklo Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyNed Feb 22, 2015 4:21 pm

Ja bih te oči što pre rešavao, kada se budu sredile neće više ni suziti i samim tim neće biti ni tog neprijatnog mirisa. Ne znam da li se privatnom porukom javio neko iz Hrvatske da preporuči veterinara, to bi bila najbolja opcija, jer vlasnici već znajuko je dobar za ovakve stvari?
Ta krastica je verovatno od neke manje povrede ili se na nešto bocnuo, a hijaluron se stvrdne zajedno sa krastom i izgleda baš tako kao na slici. Šar-pej za svaku povredu ima svoju savršeni sistem lečenja tako što pošalje više hijalurona na to mesto da što pre pomogne zarastanju.
Kvržica na stomaku mi liči na bradavicu (i mužijaci imaju bradavice) ili baš na sam pupak.
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyUto Feb 24, 2015 11:54 am

Pozdrav!
Juče smo našli broj od jednog veterinara, i naša veterinarka nam je dala preporuke za njega, danas smo obavili pregled.
Velika upala, jako velika, kaže da smo došli u zadnji čas i pitao nas je "kog ste vraga čekali do sad"? i onda sam mu ispričala za onog veterinara što je rekao, njegov zaključak je bio da je taj drugi vidio koliko je stanje ozbiljno i nije htio s tim da se bakće uopće... ali mogao je kao čovjek da nam to kaže, da da tražimo dalje, da ne čekamo da se stanje pogorša.

Da ne duljim, kaže konjuktivitis na obadva oka, strašna upala na desnom oku, lijevo je malo bolje. već je i rožnica malo oštećena na desnom.
Dobio je dvije injekcije i mast kojom mažemo 4x na dan.
Da ne nabrajam šta mu je sve dao, slikala sam račun, tu piše cijela terapija, vi ćete znati šta je to.

Zabrinjavajući posjet veterinaru Ddesfr

I sljedećih nekoliko dana idemo svako jutro na injekcije dok ne prođe ta upala. pa kad prođe upala kaže da će se možda kapci vratiti na mjesto i da možda neće biti potrebe za operacijom, a u ovom stanju operacija ne dolazi u obzir, jer kako on kaže "pod tolikom upalom sve bi se to raspalo" Sad
Kaže prvo liječimo konjuktivitis, a onda dalje, idemo po redu.

Jako je bio dobar prema Kingu, i pun razumjevanja, imao je dobar pristup i svidio mi se kao osoba, i kao veterinar. ogromna razlika između njega i onog prije.

Puno sam mirnija sad kada vidim da je u dobrim rukama, vidim da je i Kingu lakše, ne boli ga i ne trlja po očima otkako smo došli, i oči mu izgledaju veće, kao da su se otvorile dosta. više ne škilji i ne žmirka.  Jako sam sretna!
Htjela sam to podjeliti s vama da čujem i vaše mišljenje!

Lijep pozdrav! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Feb 25, 2015 9:50 pm

To je u suštini to. Čim se smanji upala znaće veterinar šta dalje da radi, verovatno će morati da se radi operacija koja nije uopšte strašna i daleko gore izgleda nama vlasnicima.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyČet Feb 26, 2015 1:09 pm

Dobro je sto je King sada u boljim rukama. Najbitnije je naci veterinara koji ima iskustva sa nasom rasom. Ni operacija nije kraj sveta, mnogi ovde su svedoci toga. Drzimo sape za uspeh terapije. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Mar 04, 2015 5:26 pm

Ajde bar ste normalnog veterinara našli :-)..Aron šalje  kiss za brzo ozdravljenje
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Mar 04, 2015 5:37 pm

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2o7jjrj
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Mar 04, 2015 5:38 pm

uuups malo sam fulala veličinu, Crying or Very sad sad još gore izgleda al ovo je bio Aron dan nakon što je došao doma s operacije
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Mar 16, 2015 3:54 pm

Evo da se javimo moj Kingić i ja. Operacija nije obavljena, veterinar rekao da nema potrebe, ali ako slučajno se nešto počne dešavati sa očima, tj okom, moramo odmah reagirati i odmah doći. Ali kako sada stvari stoje oči su velike i otvorene, više ne trlja šapicom po njima, nema neugodnog mirisa i za sad je hvala bogu sve u redu. Nadam se da će tako i ostati hearty

Evo friških slikica hearty  u pozadini jedne slike se vidi i rad našeg urednika, odnosno ćošak fotelje koji je pojeo (ima on još svojih radova: kao i sva četiri ćoška stola i ćošak od svake police u stanu, i ćošak novog ormara za cipele kojeg smo taj dan montirali)

Zabrinjavajući posjet veterinaru K2e4ns

Zabrinjavajući posjet veterinaru 25fqc5z
Nazad na vrh Ići dole
smizla

smizla


Ženski Broj poruka : 34
Godina : 34
Lokacija : Kutina, Hrvatska
Datum upisa : 12.05.2014

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Mar 16, 2015 3:56 pm

Poziranje kraj još jednog umjetničkog djela:

Zabrinjavajući posjet veterinaru 2qimwar
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Mar 16, 2015 5:54 pm

Baš nam je drago da je sve završilo super, stvano oči i  zdravlje općenito nisu za igranje.
jao zločko....dobro je on to obradio. Ja Aronu od malena guram u usta igračke da grize pa nije ništa uništio. Najduže traju od čvrste gume i špage obožava ih  Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptyPon Mar 23, 2015 10:40 pm

hehe Kakve su ovo fotke sa mesta zlocina Very Happy 
Mi smo uspesno to resili dok je N bio mali, pa sad skoro smo shvatili da nista u kuci nikad nije ni zakacio, pojeo, ogrebao. Najvise smo strahovali od kablova,pa smo toliko bili u NE fazonu, da sad, kad povucem kabl od kompa do tv-a, on ko balerina preskace, da ne zakaci hehe
Nazad na vrh Ići dole
Zoya

Zoya


Ženski Broj poruka : 583
Godina : 34
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2011

Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru EmptySre Mar 25, 2015 9:02 am

neron ::
... on ko balerina preskace, da ne zakaci hehe
Hhahaha. Very Happy
Tako i Zoya.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty
PočaljiNaslov: Re: Zabrinjavajući posjet veterinaru   Zabrinjavajući posjet veterinaru Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zabrinjavajući posjet veterinaru
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: