Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Tjeranje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Tjeranje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Tjeranje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Tjeranje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Tjeranje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Tjeranje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Tjeranje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Tjeranje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Tjeranje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Tjeranje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Tjeranje

Ići dole 
+17
sandra1000
Vladica
Murphypei
vesnacikos
Mona Von Bercek
Blaze
leica
Blabry
Beauty Hana
unaltraina
sharpi
Skarfi
Ishler
Nesha
Milosc89
Mimmi
Buba_mara
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Nov 03, 2009 10:00 pm

Interesuje me kad je normalno da zenke dobiju tjeranje. Loreda ima 11 mjeseci i jos uvjek nije, pa mi to nekako cudno. Veterinar je rekao da je to individualno, ali ja isto brinem. Vasa iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySre Nov 04, 2009 12:51 am

Tjeranje uglavnom nastupa od 6 do 12 mjeseci,ali kod nekih pasa,uglavnom vece rase u periodu od 12 pa do chak 24 mjeseca.
Sveukupni ciklus traje 6 mjeseci tj kuji je tjeranje 2 poota godisnje.
Znaci evo da znash i to da prvo tjeranje picinje kao shto znash krvarenjem iz vagine i to traje oko 10ak dana,i to muzijaci odmah osjete i bice zaniteresovani za zhenku ali ona nece dati nikome da joj se primakne ili da skochi na nju.U nashem sluchaju Lara rezhi i oce da se 'kolje',poslije toga se primjecuje da je isjedak vishe smedjkaste nego crvene boje i traje tu od 5 do 15ak dana.Vrlo je neprijatnog mirisa.Vishe se ne brani,i daje svakom muzhijaku da skochi na nju.To je bash rizichan period kad je morash BASH chuvati jer ce dati i lutalici nekoj da je opari,dovoljno je da ti nestane iz vidika i da se zakachi,a to bi bilo strashno greota.
Eto neshto opshte shto bi trebalo da znash,onako u kratkim crtama.
Ako imash josh pitanja,tu sam Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 7:46 pm

Izvinite sto se nadovezujem Smile Imam i ja jedno pitanje - moja kuja je dobila prvo teranje i zanima me da li je ok ako je sada pustim da se pari? Vidim da su misljenja podeljena,a nekako mi sve govori da je najbolje da priroda odradi svoje... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 8:08 pm

Ne nikako! Nije fizički a ni psihički spremna na štence..pa i ona je još štene!
Najranije 3. teranje!
Nazad na vrh Ići dole
Ishler

Ishler


Ženski Broj poruka : 244
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Miljakovac
Datum upisa : 15.06.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 8:11 pm

Pobogu covece ,tj Milose kuja se pusta u parenje sa 2 godine starosti.

Pa i devojcice koje udju u pubertet i u 13 godina dobiju menstruaciju po tebi bi bile materijal za majke....

Nemam reci....
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 8:23 pm

Zasto nemas reci??? Pa ja da sam znao, ne bih pitao...svasta
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 8:44 pm

Pozdrav Milose Smile Dobrodosli na forum Smile welcome
Procitala sam tvoje pitanje.... kujica je suvise mlada da bi je upario sada tokom prvog teranja. Njen reproduktivni sistem se sada prvi put susrece sa ovom situacijom, i njen organizam nije spreman da ima stence, jer je i ona sama jos uvek stene.
Kuje su spremne za parenje nakon druge godine zivota, i fizicki i mentalno, jer trudnoca je zahtevna stvar za svakog psa Smile


Bilo bi super da nam predstavis tvoju lepoticu u delu Upoznajmo se Smile
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

Milosc89


Broj poruka : 84
Godina : 34
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 05.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 8:50 pm

Ok, hvala na odgovoru i ljubaznosti Smile Pozdrav

A sto se tice, lepotice, predstavicu je, naravno Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySub Feb 05, 2011 9:53 pm

Prilikom prvog teranja kujica ni ne bi stala ...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyNed Feb 06, 2011 3:26 am

Bogami Gezo...nisam sigurna Smile Smile , sta vise, stala bi i te kako. Upravo imamo primer slucajnog uparivanja zenkice u prvom teranju i mladog muzjaka kod jednog odgajivaca, na F.B.
Moje devojcice su se obe lepo namestale i u prvom teranju svom bratu koji ih nije preterano spopadao. Iz licnog iskustva...zenke u prvom teranju su uvek u tom uzrastu spremnije za parenje od muzjaka istog doba. I moji prethodni muzjaci nisu bili previse zainteresovani za parenje u vreme sazrevanja za razliku od zenkice koja je stigla kasnije i sasvim bila spremna i stajala im, onako u gacicama Smile
Nije dzabe ona narodna izreka: "Prvi kucici(ili macici) se u vodu bacaju" Sad...proistekla upravo iz toga sto se zna da prvo leglo ( stenci ili macici) cesto nisu dobri. Zbog fizicke nespremnosti majke da ih iznese jake i zdrave. U narodu niko nije vodio racuna da li ce se kuja pariti u prvom teranju ili ne vec su stence stvarno bacali, jer jesu "stajale",uparivale se i ostajale skotne u prvom teranju .
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Mar 29, 2011 11:22 pm

Treba mi je pomoc...Strahinja je kod nas u gostima i juce je krenulo krvarenje, kap-2, danas vec vise. Improvizovala sam gacice i dnevni ulozak. Setnje su mi nekako rizicne, ne pustam je sa povoca. Jel ima nesto sto bih trebala da radim, sto se tice higijene...ili bilo cega? Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Blabry

Blabry


Muški Broj poruka : 103
Godina : 31
Lokacija : Banovci Dunav
Datum upisa : 24.10.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyPet Apr 15, 2011 12:57 am

Mi smo isto stavili gacice i dnevni ulozak Smile Maksimalna opreznost dok smo napolju, ne pustam je sa povodca....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hardver.iz.rs
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyPet Apr 15, 2011 2:52 pm

Higijena je vrlo vazna kod kuja u teranju. Posle svake setnje ili skidanja gacica u kuci radi zamene uloska(iskljucivo pamucni dnevni ili oni manji normalni takodje sa pamucnim punjenjem i ovojem) a pre nego joj obucete ponovo ostavite je neko vreme da se sama izlize i ocisti, druga stvar je da bi tebalo svako vece kuju oprati rastvorom povidin jod pene zbog toga sto u situaciji kada nose gace nisu u mogucnosti da se cesto ciste same pa postoji mogucnost razvoja bakterija oko vulve i na ulosku. Ulozak naravno sto cesce menjati cak i kada nije mnogo uprljan Smile Pranje povidon jod penom se preporucuje povremeno i kod kuja koje ne nose gacice i ciste se same. Rastvor se pravi tako sto se povidon jod pena razblazi sa istom kolicinom vode i time opere pas i ne ispira ili se na veci komad pokvasene vate sipa malo cistog rastvora i time dobro prebrise "intimna" regija Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Avg 22, 2011 3:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyPon Apr 25, 2011 6:48 pm

Pozdrav svima,
Mi smo posle svih muskih kuca ostali zateceni trgovima na terasi, da smo u prvi mah pomislili da je kapljalo meso koje se spremalo na rostilju. Surprised
Procitala sam prethodne tekstove pa me interesuje da li se preporucuju gacice, da li je to zbog nas (da nebi kuce prljale) ili je bolje i za kucu.
Mi zivimo u kuci i imamo dvoriste, a kucu koliko sam razumela je bolje da ni ne izlazemo drugim kucama ili gresim?
Sve u svemu nemamo pojma, pa ko zna, molimo za savet.
Pozdrav. wave
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyPon Apr 25, 2011 7:23 pm

I Ali je postala zensko kika
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyPon Apr 25, 2011 9:47 pm

Super za devojke Smile
Gacice u koje se stavljaju dnevni ulosci su najbolje resenje, jer ce krv kapati svuda, bilo da je u kuci ili u dvoristu.

Citiracu unaltrainu -

Higijena je vrlo vazna kod kuja u teranju. Posle svake setnje ili skidanja gacica u kuci radi zamene uloska(iskljucivo pamucni dnevni ili oni manji normalni takodje sa pamucnim punjenjem i ovojem) a pre nego joj obucete ponovo ostavite je neko vreme da se sama izlize i ocisti, druga stvar je da bi tebalo svako vece kuju oprati rastvorom povidin jod pene zbog toga sto u situaciji kada nose gace nisu u mogucnosti da se cesto ciste same pa postoji mogucnost razvoja bakterija oko vulve i na ulosku. Ulozak naravno sto cesce menjati cak i kada nije mnogo uprljan Pranje povidon jod penom se preporucuje povremeno i kod kuja koje ne nose gacice i ciste se same. Rastvor se pravi tako sto se povidon jod pena razblazi sa istom kolicinom vode i time opere pas i ne ispira ili se na veci komad pokvasene vate sipa malo cistog rastvora i time dobro prebrise "intimna" regija
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

Mona Von Bercek


Ženski Broj poruka : 83
Godina : 39
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 14.04.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 12:19 pm

zdravo, drugari! jel moze neko nesto vise da mi kaze o sprejevima koje koriste kad zenka udje u teranje? da li je bezbedno da je pustam sa drugim psima ako joj stavim taj sprej ili je to samo za eliminisanje mirisa u kuci? koliko cesto treba da se stavlja, kako se zove... hvala unapred!
Angelpei
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 6:03 pm

Evo i mi imamo problem. Dzoni se nikad nije pario, a dosla nam je zenka koja je u teranju (veoma besna i neda da joj se pridje) a njene gazde bi da ih upare, kazu neda se nikom hehe pa da probaju s Dzonijem. Bili su kod nas u dvoristu pola sata i nista scratch jedino je Dzoni zaradio 3 dobra ugriza Crying or Very sad Kako da im "objasnimo" sta da rade hehe jer ocigledno neznaju hehe hehe
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 6:07 pm

Mozda joj nije vreme pljas
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 8:28 pm

Vlasnici kazu da jeste, nego da nije Dzoni jos mlad pa nezna (6 juna ce 2god) mozda i muzjaci treba da sazre scratch ovakvim stvarima se nismo nikad bavili pa otud neznanje confused
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 9:55 pm

Dzoni vrlo dobro zna sa skoro dve godine sta treba da radi jer je to instinkt i ubedjena sam da kuja nije spremna za parenje. Ako ona ne zeli da se pari ne znam zasto insistiraju na tome. Obicno se nakon nekog vremena pokaze zasto priroda uredjuje tako takve stvari. Bolje bi im bilo da kuju detaljno pregledaju ukljucujuci i krv i progesteron test, nije za dzabe sto se ona ne da. Iz nekoliko primera znam da kuje koje nisu zelele parenje ili nisu ostajale skotne nisu ni bile zdrave, tako da...priroda obicno zna sta radi a ljudi su ti koji stvari obicno zabrljaju.
Generalna preporuka je da se ovi psi malo kasnije pare i to nakon provere kompletnog zdravstvenog stanja. Vec i vrapci znaju zasto. Vlasnici muzjaka su ti koji su jednako odgovorni za potomstvo svojih pasa i moraju paziti sa kim ce pariti svoje decake.
Da li je Dzoni ocenjen?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 10:12 pm

Mona Von Bercek ::
zdravo, drugari! jel moze neko nesto vise da mi kaze o sprejevima koje koriste kad zenka udje u teranje? da li je bezbedno da je pustam sa drugim psima ako joj stavim taj sprej ili je to samo za eliminisanje mirisa u kuci? koliko cesto treba da se stavlja, kako se zove... hvala unapred!
Angelpei
Sprejevi uopste nisu pozdana zastita, cak nikakva, jer na vrlo kratko vreme eliminisu miris. Oni sluze da se kuja naprska i tako donekle umanje navala muzjaka dok su recimo u kracoj setnji. Nikako pustanje sa drugim psima slobodno. Ima ih raznih proizvodjaca i sve je to slicno, trazite samo sprej za zenke u teranju i u svakom zoo shopu ce ponuditi par ali ni jedan nije pozdana zastita koja eliminise miris potpuno. Onog trenutka kad Mona bude piskila na travi svi muzjaci ce i uz miris spreja znati da je ona ta koju treba juriti radi parenja.
Moje licno iskustvo je na strani ozonizvanog ulja koje mnogo bolje neutralise miris mada ni to nije zastita vec samo malo povecava komfor vlasnika koji mora da sacuva svoju zenkicu Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mona Von Bercek

Mona Von Bercek


Ženski Broj poruka : 83
Godina : 39
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 14.04.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptyUto Apr 26, 2011 10:49 pm

znaci, povodac ne skidati nikako Sad
hvala nasoj sugradjanki na savetu Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySre Apr 27, 2011 12:55 am

nikako bez povoca Sad
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje EmptySre Apr 27, 2011 11:40 am

Hvala Ljiljana za savet, i mi smo mislili da nije kuja spremna za parenje(mada su vlasnici bili sigurni da je vreme) i oni zele da ponove jos koji put , pa ako ni tad ne bude nista zasigurno ce je detaljnije pregledati (po njihovim recima kuja je zdrava i ovo joj je trece teranje). Dzoni nije ocenjivan iz tog razloga sto je saren a i nama nije bas presudno jer ga nismo zbog papira uzimali vec za kucnog ljubimca. lick Dzonijeva linija je ok (ako je verovati odgajivacu, jedino ta sarenost confused ) Kazem da nama to nikako NE smeta , bas nam je zbog tog i sladji, lepsi i poseban i skrece paznju na sebe ( pa je gazdarica ponosna na njega loveshower )
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tjeranje Empty
PočaljiNaslov: Re: Tjeranje   Tjeranje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tjeranje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: