Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Četkanje EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Četkanje EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Četkanje EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Četkanje EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Četkanje EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Četkanje EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Četkanje EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Četkanje EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Četkanje EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Četkanje EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Četkanje

Ići dole 
+3
Murphypei
Skarfi
Kaja i Boki
7 posters
AutorPoruka
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 10:09 am

Kakva cetka bi najvise odgovarala njihovoj dlaci?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 10:34 am

pozz Kajo od mene i Skarfija
Imas u pet shopovima i cetke za cetkanje kratkodlakih pasmina a isto tako mozes uzeti i gumenu rukavicu, zavisi sta tebi vise odgovara i sta ti je lakse da koristis.
Prelistaj malo temu sa linjanjem, tamo imas cak i fotografije nekih cetki i iskustva vlasnika.

poljubac za guzvanca
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 10:53 am

Hvala Smile Nisam naletela na taj deo sa cetkama..ali sam zato dosta toga naucila zahvaljujuci ovom forumu Very Happy

poljubac i od nas!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 11:11 am

Mi smo bili manijaci kad je Marfi stigao kod nas pa smo odmah uzeli 2 četke i rukavicu. Rukavicu smo koristili dok je bio jako mali i time ga češkali svaki dan, uzeli smo i običnu četku (nju i danas koristimo), pa smo onda uzeli onu češagiju sa metalnim zupcima nju smo najmanje koristili mada ni ona nije loša. Iskreno, dok su baš tako mali najbolja je rukavica, a kasnije kad počne sa linjanjem ne može da pokupi mrtvu dlaku pa mora nešto jače. Pre nekako sam naučio da postoji i "ozonska četka", unaltraina je postavila na jednoj od tema, ima čak i slika kako češlja jedno štene. Wink

A mali Buda je na avataru presladak. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 3:14 pm

Evo mene i medju dlakama Very Happy , odnosno o cetkanju Very Happy Very Happy
Da koristila sam "ozonku cetku" ali vise u svrhu higijene koze i dlake nego zbok cetkanja Smile, ozon unistava gljivice i bakterije i otklanja neprijatne mirise, to sam radila zato sto preterano kupanje nije dobro za kozu i dlaku a stenci su bili premaleni da bi se kupali. Ozon je potpuno neskodljiv i nema opasnosti od narusavanja prirodne mikroflore povrsine koze. Smile
Sto se cetkanja tice, moram priznati da to jako retko radim a i kada mi padne napamet to je samo u periodu linjanja ili ako se u dvoristu isprljaju od grubljih necistoca.Tada koristim iskljucivo cetku od prirodne dlake(ja imam jednu od onih gustih, duzine dlacica oko 1 cm), za glancanje kozne obuce.
Nije toliko efikasna kao recimo gumena rukavica ali i ne stvara staticki elektricitet koji ostecuje strukturu dlake.
U principu nemam problem sa prekomernim opadanjem dlake, sem u periodu linjanja i to nekih desetak dana, i tada ih cetkam furminator cesljem, brisem ih, usisavam dlake po kuci a kada smo naplju umem sakom dobro istrljati krzno da bi sto vise dlacica poispadalo.
Pa pas je to, moramo se pomiriti sa tim da ima dlacica u kuci.Ja sam resenje nasla u izbacivanju svih tepiha, po garniturama za sedenje imam prostrte prekrivace od pamucnog flanela i njih istresam svakodnevno.Menjam ih vrlo cesto jer ipak postoje necistoce na krznu a i ta njihova njuska.........i pored brisanja ponekad se provuce po koji balavi resanac ili balava flekica.
Zaista mi nije nikakav problem odrzavanje higijene zivotnog prostora koji je i maksimalno prilagodjen zivotu sa psima. Valjanje, kretanje i masaza tokom brisanja krzna je dovoljna stimulacija koze tako da mislim da cetkanje ni u tu svrhu nije neophodno.


Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Okt 26, 2010 7:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Mar 02, 2010 3:34 pm

Zaboravila sam napisati. Predpostavljam da znate da Shar Pei nema poddlaku kao vecina pasa.
Iz tog razloga ga nije potrebno cetkati previse. Cetkanje je uglavnom radi odrzavanja higijene vaseg zivotnog prostora jer se njihove mrtve ostre dlacice ne zadrzavaju previse u krznu i ne mrse vec ispadaju sve vreme. Cetkanjem se moze malo ubrzati proces linjanja kao i malo smanjiti kolicina dlake koja ce ispasti u stanu.
Kao sto sam vec napisala gore ja sam to resila prilagojavanjem mog zivotnog prostora zivotu sa psima a u svrhu lakseg i boljeg odrzavanja higijene.
Sve je pitanje licnog izbora. U sustini Pei je rasa cije je krzno lako i zahvalno za odrzavanje, naravno ukoliko pas ima zdravu kozu. bounce bounce
I jos za kraj, odahnula sam sto se toga tice od kad imam ove moje zguzvane Smile, pre njih su bili mesanci i Labrador , sve sam ih obozavala ali ta kolicina dlaka u kuci i pored redovnog cesljanja se ne moze opisati. Pej je sto se toga tice prava zabava.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Uto Okt 26, 2010 7:45 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyČet Apr 08, 2010 2:29 pm

Variya je poceo pre jedno..dve nedelje da se linja. Cetkamo ga svakih par dana. Gumenom rukavicom. On se normalno linja, dva puta godisnje i tada bas trazi od nas da mu pomognemo da se resi tog uzasnog cuda na sebi! Posle cetkanja vidno bude srecan i donosi nam igracku. Po tome znamo da ipak moramo nesto da ucinimo kada dodje to vreme u godini. To je "mrtva" dlaka koja samo stoji na njemu kao neki teret, mrsi se i ne dozvoljava kozi da dise.

Moj decko uglavnom obavlja taj posao. Svaki put nakupi smeca pola najlon kese i mogu vam reci da se umori. Ne treba neka velika snaga i ne treba puno pritiskati. Jdnostavno jedno te isti pokreti mogu biti zamorni..U svakom slucaju nije zabavno ali pomaze nasem ljubimcu i zato smo uvek spremni da mu pomognemo.
Dlaka je ujednacena, nema onih "rupa". Na suncu je fenomenalna, sija se i boja je intenzivna. Vidno se razlikuje zimska od letnje. Letnja je svetlija, a zimska gusca i tamnija. Kao zimsko i letnje odelo:)
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Okt 26, 2010 6:02 pm

Ja moje kucove usisavam usisivacem.... lol2 Cim pocnem sa spremanjem stana ,oni mi preprece put,nameste se i uzivaju...
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Okt 26, 2010 6:20 pm

Mislim da je to jedino efikasno, a ako još i vole da budu usisani,to je super.
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje EmptyUto Okt 26, 2010 7:07 pm

Oooboozavaju..ne mogu da usisam stan od njih... ljuta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Četkanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Četkanje   Četkanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Četkanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: