Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Odmor sa nasim zguzvancima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Odmor sa nasim zguzvancima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Odmor sa nasim zguzvancima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Odmor sa nasim zguzvancima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Odmor sa nasim zguzvancima

Ići dole 
+7
Buba_mara
Murphypei
Skarfi
dacadixi
nora s
Beti
Big Mazi
11 posters
AutorPoruka
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptySub Maj 22, 2010 11:32 pm

Mozda i postoji tema za ovo ali ja nisam pronasla.Moje pitanje je da li je neko isao na odmor sa svojim zguzvancem i kakvi su utisci?
Danas sam gledala po netu ali vrlo malo u Srbiji ima destinacija gde mozes posvesti i svog ljubimca. Sa Evropom je to lakse ali nama treba mnoogo para, cak sam nasla i hotele gde su sobe prilagodjene smestaju pasa.
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyNed Maj 23, 2010 11:02 pm

jako interesantno pitanje ni ja nemam iskustva sa tim a jako bi voleo da vodimo beti na more mislim da nemam problema sa smestajem njenim tamo jer letujemo kod prijatelja pa nije frka ali me interesuje kako na plazi nesto se ne secam da sam vidjao pse na plazi nekako mi ta slika da ona se secka po plazi oko gomile ljudi nije bas .... mislim da bi bili ograniceni na jako mali broj plaza a posto je letovanje odmor koji ne bi trebao imati ogranicenja tu dolazi do konflikta .... treba dobro sve moguce prouciti gde kako pa onda se upustiti u tu avanturu ...... bas bi voleo da cujem neka iskustva ili ako imate fotke da malo prodiskutujemo o tome
Nazad na vrh Ići dole
nora s




Broj poruka : 10
Godina : 55
Datum upisa : 08.03.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Ostalo   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyPon Maj 24, 2010 11:10 pm

zdravo svima .imam veliki problem . nora zivi u stanu,naznam gde cu je kada budem isao na more .pa vas pitam dali ima neka vrsta prihvatilista ili neko ko cuva pse u takvoj situaciji. procedura za vodjenje psa na more je velika kao sto verovatno znate
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 8:01 am

evo da se priključim ovom pitanju...da li neko može,ili možda baš Nora,da mi kaže kakva je procedura za vođenje psa na more? išli bi u CG,kod mojih roditelja,tako da nam smeštaj nije problem,samo je pitanje granica...hvala unapred...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 9:38 am

Pozz od mene SmileSmile
Ja sam imala ista pitanja prosle godine kao i vi, tj, isti problem.
Ne znam iz kog ste mesta, ali na teritoriji NS i u siroj okolini ima nekoliko pansiona za pse.
Konkretno mi smo se odlucili za to, jer niko drugi nije mogao da nam cuva psa. Svakako da je cela ta situacija stresna i za vas a pogotovo za vaseg psa. Skarfi je jako patio u pansionu, smrsao je skoro 7 kg, jer je odbijao hranu iz protesta. Ali, sve drugo sa njim je bilo ok. Smestaj mu je bio jako lep, ti ljudi su skroz ok, bave se profesionalno svojim poslom i zbog toga sam se i odlucila za njih.
Pre nego sto se odlucite za pansion, dobro se raspitajte sve, jer ima ljudi koji to rade, a ne znaju sta je Shar pei, verujte, na takve sam i sama nasila.


Mislim da za CG, nije neophodna neka velika dokumentacija. Pas bi trebao da ima urednu knjizicu sa vakcinama sa sobom i mislim da je to sve. Ali sacekaj jos neko da potvrdi moju informaciju od ljudi na forumu koji su mozda vec putovali sa psom u CG.
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 3:56 pm

hvala u svakom slučaju Smile nadam se da će biti još informacija ovde...kad smo išli u Republiku Srpsku,samo nam je to trebalo,pa mi se nešto čini da je isto i za CG...ali vredi proveriti...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 6:06 pm

BiH su ok što se tiče putovanja sa psom, ali ostale zemlje u okruženju umeju da prave problem. Znam da su ljudi do skora vodili pse samo na pasoš (plava knjižica sa vakcinama), ali od ove godine su CG uveli silne neke promene što se tiče svih stvari tako da moguće da traže i titar da se uradi kao i pregled veterinarski na granici znam da za Hrvatsku to treba sigurno (mislim na titar). U suštini dosta zavisi i od carinika (onaj fazon ako se posvađao sa ženom taj dan gotovo je) Smile
A pansion, slušao sam Ivaninu priču i rekao sam da Marfi nikada neće ići u pansion, mada stvarno zavisi sve od psa do psa, moj to ne bi izdržao i stanje u kojem je on zahteva da neko od nas bude uvek sa njim.
Meni nekako najprihvatljivija opcija je da neko čuva psa, neko poznat, ali opet to je moje mišljenje. Ima kod nas (za one koji nisu ljubitelji mora kao ja) super ponuda na planinama i jezerima Palić, Srebrno jezero... dozvoljavaju pse u nekim hotelima i naravno u privatnom smeštaju.
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 6:42 pm

uh,sad sam se zabrinula Sad gde mogu da mu uradim taj titar,za svaki slučaj? jel to ono vađenje krvi,pa se šalje uzorak na analizu da se vidi da li je dobro reagovao na vakcinu protiv besnila ili tako nešto...?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 6:56 pm

Jeste to je taj test. Wink Veterinari vade krv i šalju u NS (Pasterov zavod) na proveru antitela. Zaboravio sam gore da pomenem da bi svi trebalo da traže po zakonu potvrdu o zdravstvenom stanju psa na granici to izdaje veterinar i košta negde oko 10 eura.
Daco, nemoj da te titar brine ako je Dixi redovno vakcinisan i da uradiš titar verovatno (ne sigurno) će titar antitela biti ok, ako ne bude na žalost mora da se vakciniše ponovo pa opet da se radi titar antitela. Naravno, kad se jednom titar uradi i bude sve dobro više ne mora da se radi, važi ceo život psa ako se pas vakciniše nekoliko dana pre isteka prošlogodišnje vakcine.
Da ne zalazim u vakcinaciju, ali Nobivac rabies kojim vakcinišu pse kod nas daje psima imunitet od 3 godine, a po stranim forumima sam propratio da ljudi daju samo prve godine besnilo i posle ne vakcinišu psa i rade titar svake godine i sve bude ok, ovo sam proverio sa mojim veterinarima i kažu da srpski zakon ne priznaje titar nego samo vakcinaciju svake godine jer smo mi zemlja gde se svake godine proglašava besnilo i rizični smo tj. naši psi. I o tome bih imao štošta da kažem, ali to je ipak druga tema.

Znači za put preko granice: pasoš (plava knjižica sa redovnim vakcinama protiv besnila), potvrda o zdravstvenom stanju psa koju izdaje veterinar i titar antitela za zemlje koje to traže. Wink
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Maj 25, 2010 9:59 pm

hvala puno na informacijama Smile mada sam sada zabrinuta,jer znam da se na taj nalaz čeka 10-ak dana,a mi bi možda trebali da putujemo za vikend Sad reći ću tati da mi tamo u CG proveri da li tačno mora titar...knjižicu imamo,a potvrdu začas izvadimo-ako je to ona klasična potvrda koja se vadi i za izložbe...?
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Buba_mara


Broj poruka : 246
Godina : 41
Datum upisa : 13.01.2009

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Nov 04, 2010 3:11 pm

Mnogo kasnim,ali ako nekom bude trebalo sl godine da zna. Za CG pored knjizice treba i potvrda od veterinara da je pas zdrav i uredno vakcinisan. Nista drugo ne treba ni zvanicno,a nama ni to cak nisu trazili. Loreda je vec dva puta putovala u CG i nazad i nikakvih problema nismo imali na granici. Cak su svaki put bili neki ljubitelji zivotinja pa su se hvalili kojeg oni imaju psa:)
Nazad na vrh Ići dole
max

max


Broj poruka : 48
Godina : 59
Datum upisa : 25.10.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Nov 04, 2010 9:26 pm

Za informaciju.
Postoji javna plaža u Hrvatskoj na otoku Krku koja je u cjelosti prilagođena kućnim ljubimcima i jedina je takva na Jadranu. Svi posjetioci dolaze sa psima i niko nikome ne smeta. Ima turista iz cijele Evrope, ljudi kao mi koji se ne žele ni na odmoru odvojiti od svojih ljubimaca. Ja nisam bio ali sam čuo od nekih poznanika da je prekrasna.
Ja sam sa svojim Maxom navikao da idemo na Dravu barem jednom tjedno. Prvo što napravi je da skoći u vodu i pije.
Isto to je napravio kad smo prvi put išli na more. Isti dan smo se vratili kući jer nije mogao podnjeti vrućinu a ni na jednoj plaži nije bio dobrodošao.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyPon Jul 14, 2014 8:05 am

Planiramo da idemo na jezero sa Pašom pa me interesuje da li neko ima neki trik za opuštanje psa u vodi pošto je to njemu najveći neprijatelj a mi ćemo biti smešteni na splavu  Smile a ne bih da ga traumiram dodatno.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyPon Jul 14, 2014 8:25 am

Srećno sa tim. Very Happy Ukoliko nije vodeni šar-pej nemoguće ga je navići na vodu. Još uvek nisam naleteo na taj slučaj. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyPon Jul 14, 2014 5:30 pm

Kada je Neron u pitanju, u potok je sam gazio, pio ledenu vodu... u bazen je ubacivan, plivao, mada ne svojevoljno Very Happy Ostala iskustva nismo imali, mada mozda ovog leta probamo, ako skocimo do neke vode. Javi kako je prosao Smile
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Jul 15, 2014 10:55 am

Neron je medenjak  hearty  a vi ga mučite  hehe 
Paša preskače barice i neće napolje kad vidi da pada kiša  Rolling Eyes  samo se okrene i juri nazad u zgradu da slučajno ne okvasi nogice   Smile  Jednom me je tri puta vraćao u zgradu pa se na pola stepenica seti da mu se ide u wc pa krene napolje onda vidi kišu i vrati se nazad, na kraju je kišobran bio iznad gospodina a ja sam bila mokra  Mad  Embarassed  Smile .
Neznam da li bi trebalo da mu kupimo pojas za spasavanje, nećemo ga puštati samog ali otkud znam da se ne udavi  confused  jel može pas da se udavi?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyUto Jul 15, 2014 2:49 pm

znaju oni da plivaju Smile nece se udaviti posebno zato sto ti i nece ici u vodu Very Happy Jedino da te ne iznenadi ako dodje za vama da i  vas spasava iz vode
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima EmptyČet Jul 17, 2014 7:42 am

Very Happy  to bi bilo zanimljivo videti  Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odmor sa nasim zguzvancima Empty
PočaljiNaslov: Re: Odmor sa nasim zguzvancima   Odmor sa nasim zguzvancima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odmor sa nasim zguzvancima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Putovanje preko grane sa nasim zguzvanim ljubimcima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: