Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Vitamini za pse. EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Vitamini za pse. EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Vitamini za pse. EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Vitamini za pse. EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Vitamini za pse. EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Vitamini za pse. EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Vitamini za pse. EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Vitamini za pse. EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Vitamini za pse. EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Vitamini za pse. EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Vitamini za pse.

Ići dole 
+14
leo
Nesha
unaltraina
Dacha
Big Mazi
Kaja i Boki
vule
slavkan73
sharpi
Bora
Murphypei
ivana&bane
Skarfi
EMA
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 1:53 am

Ceo dan sam proveo u trazenju saveta o vitaminima za sar peja tj. uopste psa, da li imaju neke vitamine koji im odgovaraju da im kosti budu jace ili nesto slicno ? , kako se sprecava problem sa kostima tj. sa nepravilnim hodom i problemima sa nogama? da li nekako mogu da se sprece problemi sa kapcima ? hvala unapred. Question
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 9:39 am

Mi Skarfiju dajemo Kafortan za kosti i pravilno razvijanje, a sve dodatne vitamine on dobija kroz hranu. Hrana ti je najvaznija jer u njoj su svi vitamini. Procitaj na forumu kojom sve hranom se hrane Shar-pei i moci ces da nadjes nesto sto ce ti biti od koristi.
A sto se tice kapaka, pa tu ne znam sta bih ti rekla. Retko koji zguzvanac je prosao bez operacije kapaka...Oni rastu, raste im i koza na kapcima i zbog toga se radi zatezanje. Redovnim odrzavanjem higijene ociju ces olaksati svom zguzvancu...umivanje i ciscenje kapaka od krmelja, jer ako se oni "zapeku" , e onda moze da im se inficira oko....uglavnom, iscitaj nase slucajeve i sve ce ti biti jasno. Dobar veterinar zlata vredi!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 9:42 am

Sa kapcima ne mogu nikako,jedino operacija tj nekakav "baby lifting" koliko ja znam. Ne valja preterivati sa vitaminima jer oni mogu prouzrokovati kontra efekat. Ako se pretera sa vitaminima.koliko ja znam posle nastaju problemi sa bubrezima...
Dovoljno je da mu dajes kvalitetnu hranu dok je mali tj dok se razvija jer u njima ima svega sto mu je potrebno. Ipak su nutricionisti pravili tu hranu Smile Hrani ga sa Bento Kronen-om,Royal Canin-om tj vrhunskom klasom ( mi ti preporucujemo Bento ),dodaj mu malo jogurta ( ne hladnog ) u granule,jednom nedeljno jedan obrok neka budu girice dobro isprzene,nekada mu dodaj malo mladog nemasnog sira u granule...
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 12:10 pm

Hvala, dali treba da pazim koji je ukus granula? mislim da ima, piletina,riba,svinjetina itd...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 12:13 pm

to ces vec videti vremenom sta se tvom zguzvancu vise svidja...on ce sam pronaci svoj ukus...Skarfi u principu nije izbirljiv...malo je brljavio kad je bio mali ali sada jede sve.....pored granula jede pizzu, kacamak, spagete, pitu sa sirom, testo sa sirom, burek, sargarepu, krompir, banane, kivi, jabuke, ...jede sve, naravno pazis na kolicinu i da nije jako zacinjeno....
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 12:45 pm

Belancevine? Pileca krilca ? svinjsko meso?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 6:11 pm

Samo pročitaj sve na forumu videćeš da je o svemu dosta pisano. Za početak uzmeš dobre granule ili konzerve i nećeš imati problema vremenom ćeš moći da vidiš šta psu odgovara. Uz kupovnu hranu ne treba ti nikakvih dodataka jer kupovna hrana ima balans svih nutritivnih elemenata....
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 09, 2009 11:25 pm

Ja cu se sloziti sa Skarfijevim gazdama za kafortan!
Ja Bori dajem od malena kafortan naravno sa kvalitetnim granulama jer su one najbitnije!
Sa tim da ako se uzimaju kvalitetne granule npr.Hill's,Royal canin,Bento cronen...treba davati manje kafortana jer i one same imaju dosta kvalitetnih vitamina pa da se ne pretera!To me je i veterinar posavetovao!
Ja Bori na dan dam 10 kaforta.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Mar 10, 2009 1:33 am

meni su rekli neki ljudi da ako se daju samo granule da nije bas dobro, iako imaju u granulama sve, netreba ih previse navikavati na to jer nece nista drugo hteti da jede, ja imam sestru 22 godine ima studira za nutercionistu dijateticara pa ce mi doneti neke tabele u kojima mogu da vidim kolicine belancevina u odredjenim namirnicama .... da li sar peju steti slatko ? tj ako mu ja dam da jede cokoladu da li smeta njegovim ocima, jer sam jos kao mali cuo da psi od slatkog mogu da oslepe itd,itd , jel jedu voce ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Mar 10, 2009 1:03 pm

Čokolada i svi slatkiši su strogo zabranjeni! To ti je OTROV za kera (svejedno o kojoj vrsti pričamo),i ne samo zbog oka. Voće i povrće slobodno možeš dati,a tvoj (budući) zgužvanac će sam izabrati po svom ukusu šta voli da jede,a šta ne...
A što se granule tiče,ne verujem da ijedan šar-pej samo bi to jeo ako već ima nešto drugo da izabere. Kod nas krekeri su im ceo da ispred nosa,pa kad se baš ogladne preko dana,onda grickaju. Ali uvek čekaju na dnevni kuvani obrok... Smile
Vitamine im dam dnevno jednu jednu tabletu (što su preporučili),mada ni to ne bi bio problem da ne dobiju,jer svaki dan imaju kvalitetnu hranu....
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Mar 10, 2009 7:47 pm

Hvala sharpi ... Odlucio sam se Smile kupujem zutu zenku i zvace se Erica Smile sve je odluceno samo da sacekam malo da porastu pa da odem da kupim moju lepoticu Smile) Jedva cekam Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptySre Mar 11, 2009 3:18 pm

Baš mi je drago obz da si našao ljubimca za sebe! Puno sreće i uspeha ti želim sa budućim ljubimcem!
Inače sad sam na netu pretraživao za shar-pei bolesti,i našao sam da grožđe i suvogrože NE SME se dati kerovima,jer ih može ubiti!
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptySre Mar 11, 2009 3:41 pm

Hvala sharpi Smile za manje od 5 nedelja stize moja princeza ! Smile , nadam se da ce sve biti oke sa njom jer se bojim raznoraznih bolesti koje "napadaju" ovu rasu :S
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 23, 2009 3:00 am

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! , evo je moja lepotica! 21,22 aprila idem po nju Smile kako vam izgleda na slici ovde, nije jos progledala, uskoro ce Smile

Vitamini za pse. Mwica2.th

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Mar 23, 2009 5:28 pm

Oby,presmešna je tako mala i još uvek zatvorenih očiju. Smile Znači rešio si se za sasvim drugo leglo?! Sećam se onih slika što si pokazivao ovde....ništa od toga.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Mar 24, 2009 12:26 am

uzimam ovu malu Smile uskoro cu dobiti jos slika ali izbegavam dopisivanje na forumu jer samo smaram ljude xD informisao sam se dosta i usput otkrio veterinara u backoj palanci koji je iskljucivo za zivotinje xD zabacen deo grada pa sam tek sad nasao, cim je dobijem (21,22 aprila) vodim je kod veterinara na pregled i neke savete i tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Sep 22, 2009 1:18 pm

EMA bice to pravi mali Shar Pei . . .
Svaka cast na izboru rase. Neces se pokajati sigurno.
Puno pozdrava od Bebe i mene i jedva cekamo da upoznamo vaseg kucu.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptySre Okt 21, 2009 1:31 am

vratih se ja... caos svima, što se tiče vitamina, emi ništa nisam davao samo sam joj ubacivao AD kapi u vodu i u hranu, veterinar mi je to preporučio, kafortan sam preskočio jer mislim da joj to nije potrebno, hrani se zdravo i izgleda poprilično debelo XD uverite se na slikama ima u temi UPOZNAJMO SE tamo ćete naći EMA , to smo mi Very Happy Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptySre Okt 21, 2009 1:35 pm

Pozdrav za Emu i ziveli vitamini . . .
Nazad na vrh Ići dole
vule

vule


Muški Broj poruka : 57
Godina : 43
Lokacija : novi sad
Datum upisa : 03.05.2010

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Maj 03, 2010 12:47 pm

Ja mome od vitamina dajem PET PHOS,u kojem ima više kalcijuma od izvikanog kafortana i još dosta ostalih stvari, ne mrzi me pa ću napisati šta sve sadrži jer ga stverno preporučujam svima jer mi pas baš dobro napreduje sa 6 mesev'+ci ima 21 kg,i dajemo mu hills hranu i trenerovu pomešano.
ja ću pisati onako kako piše jer ja koristim onu Vukovu

Humidite 6 p. cent
proteines brutes 29 p cent
Cendres brutes 38 p. cent
cellulose brute 3,5 p. cent
calcium 9 p. cent
phosphore 7 p. cent
acide linoleique 2000mg po kg

additifs

VITAMINES
Vitamin a 1000Ui/kg
Vitamin d3 5000 Ui/kg
Vitamin e 1250 Ui/kg
Vitamin b1 750 mg/kg
Vitamin b2 750 mg/kg
Pantothenate de calcium 5000 mg/kg
Vitamin b6 100 mg/kg
acide folique 40 mg/kg
Vitamine b12 150 nanao grama/kg
Vitamin c 10000 mg/kg
biotin(vitamin h) 50 mg/kg
Vitamin pp(niacin) 7500mg/kg
choline 3000 g/kg

OLIGO ELEMENTI

Magnezijum 6000mg/kg
Cuirve(s.f.sulfat) 20 mg/kg
fer(s.f.sulfat) 1000 mg/kg
Zinc(s.f.sulfat) 100mg/kg
manganese(s.f. oxid) 100mg/kg
jod(s.f. iodate) 100mg/kg
cobalt(s.f.carbonate) 20 mg/kg

AMINO KISELINE

Arginine HCI 2000 mg/kg
lysine HCI 2000 mg/kg

eto to je sastav

i na kraju piše od čega je sve napravljeno ali na francuskom,koliko sam ja uspeo da prevedem sve od prirodnih stvari
Nazad na vrh Ići dole
http://www.firma1989.com/
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyNed Jun 20, 2010 6:59 pm

gde se moze naci taj pet phos? koliko kosta?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyNed Jun 20, 2010 8:49 pm

Obratite paznju na vitoligam jer zna da izazove alergiju kod nashih zguzvanaca Sad
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Kaja i Boki


Broj poruka : 317
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 25.02.2010

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Jun 21, 2010 10:19 am

ima li neko iskustva sa pet phos-om?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyPon Jun 21, 2010 11:22 am

Ja nemam, ali mozda je jos neko sa foruma koristio pa ti moze nesto reci.
Nazad na vrh Ići dole
vule

vule


Muški Broj poruka : 57
Godina : 43
Lokacija : novi sad
Datum upisa : 03.05.2010

Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. EmptyUto Jun 22, 2010 12:02 am

100 komada košta izmedju 750 i 1000 dinara zavisi gde,i ima 100 komada u pakovanju.A daje se jedna tableta dnevno na 10 kg težine 10 dana, pa se pauzira 7 dana i onda sve opet.Ali ni slučajno ne treba mešati sa super premijum hranama jer one u sebi već imaju skoro sve to što imaju i razni vitamini
Nazad na vrh Ići dole
http://www.firma1989.com/
Sponsored content





Vitamini za pse. Empty
PočaljiNaslov: Re: Vitamini za pse.   Vitamini za pse. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vitamini za pse.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Domaca hrana - Sta kako, da li sme i koliko, vitamini...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: