Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Los zadah EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Los zadah EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Los zadah EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Los zadah EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Los zadah EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Los zadah EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Los zadah EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Los zadah EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Los zadah EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Los zadah EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Los zadah

Ići dole 
+3
hektor
Murphypei
Fiona
7 posters
AutorPoruka
Fiona




Broj poruka : 4
Godina : 37
Datum upisa : 19.09.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Los zadah   Los zadah EmptyNed Sep 19, 2010 5:34 pm

Moja Fiona ima mesec dana.. Kod mene je jedan dan i primetila sam los zadah iz njenih usta.. Da li moze neko da mi kaze zbog cega je to tako?

Citala sam dosta na ovom forumu o kupanju shar pei-a i primetila da svi pisu razlicito.. Zanima me moze li neko konkretno da mi kaze cime mogu da je kupam i koliko puta mesecno?? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyNed Sep 19, 2010 10:41 pm

Pozdrav i dobrodošli na forum. Wink
Štene od mesec dana ne bi trebalo da ima zadah bar ne neprijatan. Možda treba definisati šta znači neprijatan zadah, u tom periodu ne bi smeli da imaju nikakvih problema. Šta jede štene?

Što se tiče kupanja za sada je STROGO zabranjeno suviše je mala da bi se kupala, možete koristiti rastvor lavande na maramicu ili neku tkaninu i preći štene, ali nikako ne sme da bude mokro. Takođe se može prebrisati vlažnim maramicama za bebe i to je to. Psi se kupaju po potrebi kada se uprljaju, sve ostalo je čist višak, ne osete se ukoliko nemaju nekih kožnih problema, redovno četkanje i brisanje posle šetnje je sasvim dovoljno, naravno ovo šetnje važi kada štene primi sve vakcine i može da se izvodi napolje.
Po cenu da zvučim malo okrutno, ali zašto je odgajivač prodao štene koje nema najmanje 8 nedelja i koje bi još uvek trebalo da bude uz kuju i braću i sestre iz legla?!

Naravno slike su obavezne Smile Mi ovde obožavamo slike zgužvanaca posebno u bebećem periodu. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Fiona




Broj poruka : 4
Godina : 37
Datum upisa : 19.09.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPon Sep 20, 2010 7:08 pm

Hvala....nisam ga kupila vec dobila na poklon...Smile ima 42 dana...Smile postavicu sutra slike moje Bubice...Danas sam kupila ogrlicu protiv buva zanima me za koliko ce poceti da deluje jer sam joj ponovo pronasla bar buvica...? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPon Sep 20, 2010 7:20 pm

Lep poklon. Smile Ali je ipak suviše malena da bi bila odvojena no nema veze šta je tu je, biće sve ok. Za početak 42 dana je tek 6 nedelja štene što znači da nijedan preparat NE SME da se stavlja na njega, ne znam koja je ogrlica u pitanju ukoliko nije na bazi bilja obavezno je skidaj sa šteneta! Ono što znam sigurno je da Advantix sme da se stavlja na štence koji imaju najmanje 7 nedelja. Možda videti u nekom pet shopu imaju li zaštitu za buve koja je na biljnoj bazi ili se posavetovati sa iskusnim veterinarom.
Možda neko od ostalih na forumu zna za takav preparat verujem da će se javiti ako zna.
Nazad na vrh Ići dole
Fiona




Broj poruka : 4
Godina : 37
Datum upisa : 19.09.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPon Sep 20, 2010 10:40 pm

Ma najlepsi poklon ikada...Veterinar mi i jeste preporucio tu ogrlicu.....Danas smo bili na vakcinaciji....Very Happy...Ma OK je ona skroz blesavo,veselo kuce koje grize sve igracke...Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPon Sep 20, 2010 11:12 pm

Dobrodoslica i od nas.Poklon je zaista lep Smile Sto se buva tice slazem se sa Pedjom,suvise je mala za bilo kakve preparate pa cak i ogrlicu.Po meni bolje je cetkaj cesljicem za buve koga ima u svakom pet-shopu,to je najbezbolnije po nju.Pozz za malecku od Hektora i Vanje Wink
Nazad na vrh Ići dole
Fiona




Broj poruka : 4
Godina : 37
Datum upisa : 19.09.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPon Sep 20, 2010 11:45 pm

Hvalaaaaaaaaaaa...pozz i vama od moje Bubice....Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyUto Sep 21, 2010 12:19 am

Od preparata protiv buva u tom uzrastu jedino i samo "Bubi" prasak protiv buva....on nije toksican da bi predstavljao opasnost. Sve ostalo jeste u ovom uzrastu!
Ogrlicu dole, jos je jako mala........sem ukoliko nije na prorodnoj biljnoj bazi.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyUto Sep 21, 2010 9:31 am

Fiona dobrodosli na forum Smile
Stene u tom uzrastu nikako ne bih smelo da ima zadah iz usta koji je neprijatan.
Da li si pitala veterinara da on to proveri, jer zavisi sta za tebe predstavlja los zadah. Veruj mi, psu kada se oseti iz usta, tacnije iz zeludca, ume da bude toliko neprijatno da se ne moze boraviti sa njim u istoj prostoriji koliko se to oseti.
Ako ogrlica koju ti je preporucio veterinar nije na biljnoj bazi, momentalno menjaj veterinara, jer ako on daje stenetu od 42 dana ogrlice sa ptrovnim materijama za buve, onda on bas i nije......
Ne znam da li te je vec neko pitao, sa cime hranis psa ? Jer i ishrana moze da izazove neprijatan dah.
Nazad na vrh Ići dole
Azra




Broj poruka : 1
Godina : 33
Datum upisa : 23.09.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPet Sep 24, 2010 12:05 am

Cao..ja sam danas dobila shar pei-a za rodjendan...ima 7-8 nedelja...htela sam da pitam sta da joj radim jer jako smrdi Sad ? preslatka je i sve al je ne mogu uneti takvu u stan...pomozite mi molim vas
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPet Sep 24, 2010 9:12 am

Pozdrav Azra dobrodošla na forum Wink
Prebriši štene rastvorom jabukovo sirće-voda ili rastvorom čaja od lavande ili vlažnim maramicama za bebe. To bi trebalo da pomogne. Štene je lep poklon za rođendan. Uživaj sa zgužvancem i obavezno dosta slika mi smo ovde ludi za slikama! Smile



Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyPet Sep 24, 2010 10:33 am

Dobrodosla Smile....nemam sta dodati sem da je za brisanje steneta gore pomenutim rastvorima odlicna magicna krpa Smile
Kupanje naravno sada dok je ovako mala ne dolazi u obzir...prebrisi je par puta u nekoliko dana, neka spava na prirodnim materijalima(vuna ili pamuk), redovno menjaj podlogu na kojoj spava i neprijatan miris se ubrzo nestati Smile. Nemoj preterivati sa vlaznim maramicama za bebe.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah EmptyNed Okt 24, 2010 3:33 pm

Pozdrav svima,
mi smo novi u drustvu. Vidim da nisam jedina koja je opcinjena zguzvanima. Nov zguzvani se zove Neron, rodjen je 17.avgusta 2010. za slucaj da hocete da mu cestitate rodjendan Smile Cekala sa 5 godina na ovo stvorenje, jer su me svi ubedjivali da je velika obaveza, bili su u pravu, jer zivim sama sa suprugom, a vidim da Neron ne voli da bude sam pa ga vuce sa sobom na posao(kolege su fleksibilne i svi su ga zavoleli, pa nemamo problem). Posto volim da budem obavestena o svemu, svih ovih godina sam citala tudja iskustva, a sada mogu da tvrdim nesto iz svog iskustva Smile
Primili smo vakcine, utrljali front line. Sto se tice smrada, kada sam ga dobila, cudno je mirisao, a ja posto imam nos kao indijanac, krenula u proveru, jer je delovao cisto. Tada sam shvatila da su bebi maramice imale neki fuj miris, pa smo brze bolje kupili niveine bebi (plave) i reporucujem ih.
Za zadah iz usta koji nije nesto extra fuj shvatila sam kada sam pomirisala granulice koje mi je dostavila odgajivacnica sa koje je Neron. Mucenik je smrdeo na njih. Sad smo promenili , ove su podnosljivije pa smo sad super.
Apsolutna je zvezda, svi ga obozavaju, a ulicom ne mogu da prodjem a da neko ne stane da ga gnjavi. Rastemo i srecni smo.
Pozdrav svima koji vole zguzvane.
Neon i ja
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Los zadah Empty
PočaljiNaslov: Re: Los zadah   Los zadah Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Los zadah
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» neprijatan zadah

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: