Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Meda (Sirius Pei Atlas)

Ići dole 
+15
Blaze
kud
rugievithus
dacadixi
hektor
Murphypei
Dacha
sharpei hr
Nesha
sharpi
AhKin
Big Mazi
unaltraina
Skarfi
madness99
19 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 14, 2010 10:12 pm

Evo da predstavim mog Atlasa ili vam Medu Smile

Hteo sam da ostavim ime Atlas i svidjalo mi se, ali mu Meda nekako vise lezi i prilici.

Uzeo sam ga od Dache www.siriuspei.com pre nekih 8 dana, super se privikao. Imamo malo problema sa ponasanjem u vidu toga da se malo grickamo, ali resicemo i to uskoro Smile

Nuzdu ni jednog momenta nismo vrsili u kuci, nego sve napolju Smile Kao prava gospoda Razz



Slike postavljam malo kasnije
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Nov 15, 2010 9:43 am

hearty videla sam slike na FB, stvarno je mali Meda welcome
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Nov 15, 2010 10:17 am

hugs da pozdravim Medu i u njegovoj temi ovde Smile Ocekujemo fotografije navaljalca Smile
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Nov 15, 2010 11:09 am

welcome
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Nov 15, 2010 3:29 pm

welcome


Saljemo Medi milion hearty kiss
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyPon Nov 15, 2010 7:40 pm

welcome
Nazad na vrh Ići dole
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 1:00 pm

Izvinjavam se sto kasnim za slike, okacicu ih veceras. Pun sam nekih obaveza i nikako ne stizem.

Malopre smo bili kod veterinara, odradili smo ciscenje od crevnih parazita i ciscenje od buva (imao je par komada Sad ) i krpelja. Posto u Sapcu nije bilo Advantixa veterinar je dao cini mi se Duowin (500din).

Pregledao je usi, desno uho savrseno cisto, dok je levo imalo malo sekreta ali veterinar kaze da to nije nista, negde se pokvasio i ocistio je to. Za divno cudo nije pravio puno problema oko ciscenja.


E sad, u vezi ociju, nema upale, infekcije. Pregledao ih je detaljno, levo je kaze odlicno i u savrsenom stanju dok na desnom ima entropiju. Gornji kapak se uvrce i zato je oko malo zatvorenije i on savetuje da se ne radi zatezenje dok ne napuni 7-8 meseci jer posle moze da bude previse zategnuto???


Veterinar mi deluje pismeno, ljubazan je, sve je cisto, jeftini su i deluje mi da se dosta razume oko ove rase.

Samo mi ovo za oci nije jasno


Taj duowin, ciscenje uha i ciscenje od crevnih parazita 600din sto je bas jeftino. On mu je dao jednu tabletu, to je dovoljno?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 1:12 pm

madness99 ::
on savetuje da se ne radi zatezenje dok ne napuni 7-8 meseci jer posle moze da bude previse zategnuto???

Dobro ti je rekao Wink Njemu će se koža zategnuti kada mu naraste glava i zato ako sad podigne posle može da bude previše otvoreno oko.. Čekaj da naraste i ako nebude imao većih problema neće trebati ništa da se radi. Wink
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 1:55 pm

Dobro došli Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 2:12 pm

Pavle,

dobro je da si otisao kod veta da sredis situaciju sa buvama i krpeljima, jer ako si citao na forumu http://shar-pei.bestofforum.net/zdravlje-f4/prolece-krpelji-lajmska-bolest-piroplazmoza-t59.htm mogao si da vidis kakve sve komplikacije izaziva ta ekipa Rolling Eyes

Ne znam sa cime mu je cistio ushi, ali bilo bi dobro sad kad si video kako se to radi da i ti sam odrzavas higijenu njegovih usiju, da ne bi doslo do infekcija.
Po veterinarskim apotekama ima da se kupi Virbac Epi Otoc, Oti Free, Trixi, i mnoga druga sredstva koja su obavezna za njihovu higijenu, jer kao sto si mogao da procitas, njihov usni kanal je uzak i lako moze doci do zapaljenja i namnozavanja nezvanih gostiju....
Evo ti link pa iscitaj http://shar-pei.bestofforum.net/baza-lekova-i-ostalih-preparata-f17/sredstva-za-eisaenje-usiju-t212.htm

http://shar-pei.bestofforum.net/baza-lekova-i-ostalih-preparata-f17/blue-powder-t386.htm


Oci hmmmmm
ne znam kada cu prestati da se nerviram zbog ovakvih izjava veterinara...mislim nikada ....
Ako je konstatovao da se kapak uvrce, to znaci da trepavice fizicki ostecuju roznjacu, a to moze da dovede do stvaranja belih oblacica koji se zovu ulkusi i onda se celo lecenje jakoooo komplikuje i pas moze da oslepi jer se celo socivo oka ostecuje. To ti je isto kao kada bi tebe grebala tvoja trepavica po oku i ti tako kao cutis i kuliras i cekas da padne meteor sa neba i popravi situaciju !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znaci, trebalo bi momentalno da promenis veterinara jer ako on kaze takvu glupost da pas treba da ceka par meseci pa tek onda da se radi zatezanje.....izvinjavam se na grubosti, ali mislim da taj vet nema pojma da radi zatezanje pa zato tako lupeta....
Vidi , jedno je zatezanje, a drugo entropija....
Tako malom stenetu se radi zatezanje kapaka....a samo odraslim psima koji su zavrsili rast i razvoj se radi entropija i sece visac koze oko ociju....

http://shar-pei.bestofforum.net/zdravlje-f4/problemi-sa-ocima-t259.htm

Entropija http://shar-pei.bestofforum.net/bolesti-pasa-f18/entropijum-uvrtanje-oenih-kapaka-t255.htm


nocomment
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 2:33 pm

Moze veterinar da mu odradi podizanje,bez secenja,kao sto je uradjeno mojim stencima.To ce mu pomoci dok raste da otvori oko i samim tim nema ostecenje roznjace.To je baby lifting.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 3:32 pm

Apsolutno se slazem u tome da podizanje mora da se uradi sto pre...to ne znaci da mora i koza da se sece vec mozda samo uradi Baby Lifting.... ali to ce veterinar sa iskustvom vec proceniti kad vidi psa i u odnosu na njegov uzrast i stanje kapka uraditi pravu stvar.
Nemoj ga ostavljati tako.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 3:57 pm

Pozdrav Pavle. Sto se tice Mede ja i dalje mislim da tu ne treba nista raditi,kazem ti gledao sam slke na fb,slao sam ljudima koji vec godinama drze Peye i oni tu ne vide problem,cak sam i mom vet pokazivao slike.Ja mislim da bi to drugi vet trebao pogledati,ali pas je tvoj i ti radi sa njim sta mislis.Ako ne znas da postavis slike,postavicu ja pas sliku gde se vidi to njegovo oko i voleo bih cuti komentar drugih forumasa Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 4:31 pm

Ja sam pomesao pojmove, veterinar je stalno pricao o entropiji moguce da je zato rekao da treba malo da ostari jer nije pricao o zatezanju nego bas o tom secenju.

E sad, ja nakon sveg citanja mislim da malo i paranoisem, pa ako ti nije problem Dacho pusti mi sliku kako izgleda oko pa cu ja slikati, jer vise nisam pametan.

Planiram da ga vodim kod drugog, samo nisam pametan gde da ga vodim jer mi muka vise od ne strucnih lekara.

On najnormalnije vidi na to oko, u mraku drzi potupno otvoreno to oko, a par drugara mi je reklo da i njima izgleda da je to zatvoreno. Ali to moze da bude i do ugla gledanja u oko itd.

Ako ne mora da se radi podizanje, ne bih ga mucio ali ako mogu da olakasam...
Zivahan je, normalno se ponasa, sve je super samo mi to oko izgleda kao malo cudno, a opet mozda je to i normalno. Jebem li ga vise scratch



PS: Vidim ja da sam posle svih textova potpuno poludeo Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyČet Nov 18, 2010 5:25 pm

Hajde da se ubacim čisto da probam da pomognem.
Znači da li je kapak spušten tj. zatvoren ili poluzatvoren NEMA nikakve veze sa tim da li se kapak UVRĆE i trepavice grebu površinu oka. Spušteni kapci mogu da budu zbog gomile razloga, uglavnom zato što su nabori preteški pa mišići ne mogu da drže kapak kako treba. Sve je ok (čak i kada je kapak zatvoren/poluzatvoren) ukoliko trepavice ne grebu po oku.
Evo primer šteneta koje je imalo gotovo zatvorene kapke ALI se nisu uvrtali i trepavice NISU nadraživale oko i povređivale rožnjaču!

Meda (Sirius Pei Atlas) JoviDay1122

Ovaj pas se vremenom zategao i nije bila potrebna nikakva operacija jer se kapci nisu uvrtali ka unutra!

Jedino veterinar ili neko ko se razume može FIZIČKI da pregleda psa i da proceni o čemu se zaista radi. Ako vidi da se kapak uvrće i da trepavice grebu oko onda MORA na zatezanje. Pitanje je sada da li veterinar zna da proceni šta je u pitanju? i drugo pitanje: da li ti znaš šta je veterinar tačno rekao? Wink

madness99 ::
Taj duowin, ciscenje uha i ciscenje od crevnih parazita 600din sto je bas jeftino. On mu je dao jednu tabletu, to je dovoljno?

Da li ste izmerili mališu? Koliko je težak? Ako je težak do 10kg onda je jedna tableta za čišćenje od parazita sasvim dovoljna. Ista stvar je i sa duowinom (spot on) isto se stavlja na psa po kilaži.

Nazad na vrh Ići dole
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySub Nov 20, 2010 7:40 pm

Malisa ima tacno 10kg, nego jutros sam rano morao da idem od kuce i bio je sam nekih 8-9h. Lepo je doruckovao, bio zivahan i sve.

Veceras se vracam i kada sam usao prvo sto nije hteo ni da se pomazi kada sam usao u kucu, a uvek se izmazimo odmah na vratima. Napravio je nered, ali ajde to manje vise. Nije bio grdjen niti sta.

Nece da se mazi, beze i od mene i od keve, sav drhti i sve vreme sedi a nece da legne. Kada sedi oci su mu zatvorene i hrce i malo malo pa mu nogica isklizne kao da je zaspao i tako u krug, ja ga lepo spustim na krevet i reko zaspace medjutim ne, on bude tako 1-2minuta, sedne i opet.
Dok je na krevetu ceo krevet se trese, kada krenem da ga pomazim po njusci odmah pocne da cvili.

Evo sada sam ga malo pokrio i izasao iz sobe da vidim da li ce smiriti, jedva je izasao napolje ali je i piskio i kakio.

Da li neko zna mozda sta mzoe da bude? Ako ovako nastavim planiram da ga vodim kod veterinara nocas ako je potrebno
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySub Nov 20, 2010 8:34 pm

Pavle dobrodoslica i od nas Smile Za pocetak, jesi li mu izmerio temperaturu?
da li je do sada ostajao sam tako dugo?Poljubac plisanom kiss Hektor & Vanja
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptySub Nov 20, 2010 10:50 pm

Pavle kako je mališa? Pre 2 dana ste primili vakcinu moguće da je reakcija na nju dešava se kod dosta štenaca.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 9:43 am

Pavle kako je od jutros...temperatura?
Nazad na vrh Ići dole
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 11:35 am

I dalje 40, menjao sam nocas celu noc obloge, ja sam na kratko zaspao oko 5-6 nekih 1h a on je ustao, trckarao i popeo se na moj krevet. Sada mi je doktor rekao da ga dovedem oko 13h da mu odradi krvnu analizu i sve.

Uzeo je malo vode od jutros i pojeo je 3-4 kolacica, hranu nije hteo da pipne. Niti granule niti kuvanu junetinu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 12:59 pm

nije vazno sto ne jede, bitno da pije vodu i da ta temperatura ipak stagnira ako vec ne pada brzo......nadam se ce ce za par sati biti jos malo niza i da ce rezultati krvi biti brzo gotovi, mozda je i nesto sto zahteva i antibiotike Sad
Nazad na vrh Ići dole
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 1:11 pm

Evo sada sam dosao nazad, povratio mu se karakter delimicno. Skakuce, jurca i otima se sa njegovim kostima.
Kod veterinara je imao 40.2, dao mu je antibiotike za obaranje temp. i vitamine. Oko 18h cu javiti veterinaru temperaturu, da vidimo ako ne padne sta cemo dalje.
Danas nije vadio krv jer mu ne radi aparat, pa da dodjem sutra ili prekosutra.

Trazio je od nas 3x da ide napolje u wc, piskio kakio, mokraca savrseno cisto izgleda u odnosu na sinoc.

Treca vakcina sa pomera za 7 dana tj za 1.12, takodje on savetuje da odradimo jos jednu turu izimola za svaki slucaj za 15 dana.

Bas je zivnuo, polako ali sigurno postaje onaj stari Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 2:48 pm

Misic mali, bas se namucio i on, a i ti sa njim.
Samo postuj terapiju, prati ga i bice on veseo vec sutra Smile

Javi veceras kakvo je stanje
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

dacadixi


Broj poruka : 198
Godina : 36
Lokacija : Inđija
Datum upisa : 15.04.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 9:26 pm

evo puno pozdrava i od nas i držimo palčeve da Meda brzo ozdravi I love you
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) EmptyNed Nov 21, 2010 9:37 pm

Pavle, kakva je situacija?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Meda (Sirius Pei Atlas) Empty
PočaljiNaslov: Re: Meda (Sirius Pei Atlas)   Meda (Sirius Pei Atlas) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Meda (Sirius Pei Atlas)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Anshan-Meda
» Meda
» Meda Po
» Meda :)
» meda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: