Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Bubrezi EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Bubrezi EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Bubrezi EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Bubrezi EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Bubrezi EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Bubrezi EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Bubrezi EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Bubrezi EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Bubrezi EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Bubrezi EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Bubrezi

Ići dole 
+6
neron
hektor
mikibobona
Murphypei
unaltraina
leo
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
leo




Muški Broj poruka : 30
Godina : 32
Datum upisa : 14.10.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Bubrezi   Bubrezi EmptyUto Nov 23, 2010 6:38 pm

Koji je uzrok oboljenja bubrega i koji su simptomi?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyUto Nov 23, 2010 7:11 pm




Psi imaju dva bubrega koji se sastoje od nekoliko hiljada malih funkcionalnih jedinica zvanih "nefron". Njihov je zadatak da filtriraju krv,uklanjaju otpadne produkte i održavaju korektnu koncentraciju tečnosti i mineralnih materija u organizmu. Određeni broj ovih funkcionalnih jedinica (nefrona) sa starošću nestaje i nema sposobnost da se nadomesti.

Bolesti bubrega uključuju sve poremećaje koji dovode do daljeg smanjenja broja nefrona. Oštećenje bubrega može biti uzrokovano velikim brojem faktora koji uključuju povrede, infekcije, trovanja,tumore i familijarne(nasledne) bolesti bubrega. Zdrava životinja ima značajni rezervni kapacitet funkcionisanja bubrega tako da bolest nastupa kada je oko 75% funkcionalnih jedinica (nefrona) izgubljeno. Tada govorimo o slabosti bubrega.

NASLEDNE BOLESTI BUBREGA

Juvenilna renalna bolest - kod psa rase karakteriše se tubularnom disfunkcijom ili kao Falkoni sindrom koji se javlja i kod ljudi i karakteriše pojavom šećera,proteina i aminokiselina u urinu.

Renalna displazija - kod pasa se ispoljava kao prisustvo afektiranih nezrelih ili nerazvijenih bubrega. Zabeležena je kod sledećih rasa Cau Cau, Lasa Apso, Ši Cu, Minijaturni Snaucer, Standardna Pudla.

Amiloidoza - je bolest bubrega koja se javlja kod pasa rasa Bigl i Šar Pej i karakterise se stvarenjem amiloida(voskastih naslaga)u i oko bubrega sto vremenom dovodi do gubitka funkcije bubrega .

Bolesti bubrega su česte kod pasa. Uz pravovremenu dijagnozu i terapiju značajno možemo pomoći obolelim zivotinjama da usporimo dalje napredovanje bolesti.


Faktori koji mogu da dovedu do bolesti bubrega uključuju:

STAROST

Stariji psi skloniji su razvoju oboljenja bubrega. Između 10 i 15 godina starosti ovaj se rizik duplo povećava.

RASA

Kod pasa, rase poput Koker španijela, Lasa Apso, Samojeda, Dobermana i Šar peia su sklonije određenim bubrežnim oboljenjima.

FAKTORI OKOLINE

Različite hemikalije (dezinficijensi na bazi fenola, antifriz, olovne boje itd.), mnogi lekovi toksični za bubrege,svi toksini, ukljucujuci i one namenjene unistavanju ektoparazita, itd.

ISHRANA

Pažljiva kontrola unosa fosfora i kvalitetnih proteina putem hrane u organizam može da uspori napredovanje bolesti bubrega kod pasa koji imaju smanjenu funkciju bubrega.


Prepoznavanje znakova bolesti.

Klinički znaci slabosti bubrega variraju, ali povećana žeđ kod psa je uvek prvi upozoravajući znak i ne sme da se zanemari.

Ukoliko primetite neki od dole navedenih simptoma ili da pas pije više nego obično konsultujte veterinara što pre.

Povećana žeđ i učestalo uriniranje
Smanjen apetit
Gubitak telesne mase
Zadah iz usta
Povraćanje i proliv
Suvoća usta
Apatija i slabost


Dijagnoza

Detaljan klinički pregled ljubimca kod veterinara uz analizu urina i krvi pacijenta prvi su dijagnostički postupci ako se sumnja na bolesti bubrega.



Ponekad, dodatne dijagnostičke procedure kao rendgensko snimanje, ultrazvučni pregled, biopsija ili dijagnostičke operacije moraju da se urade da bi se došlo do dijagnoze.



Kod velikog broja slučajeva koji dugo traju (hronični slučajevi), precizan uzrok, koji je doveo do oštećenja bubrega nije moguće ustanoviti.


STADIJUMI KOD BOLESTI BUBREGA

Normalna funkcija bubrega
- Životinja se adaptira na povremeni gubitak nefrona, ali ne pokazuje znakove bolesti.
100%funkcionalnih nefrona

Početni upozoravajući stadijum
- Životinja nema sposobnost da koncetriše urin i pokazuje povećanu žedj . 33%funkcionalnih nefrona

Slabost bubrega
- Bubrezi nisu u stanju da eliminišu toksične materije koje se nagomilavaju u organizmu i dovode do pojave znakova oboljenja.
25%funkcionalnih nefrona

Uznapredovala slabost bubrega
- Pojavljuju se jako izraženi znaci bolesti koje je nemoguće kontrolisati i koji na kraju dovode do kolapsa i smrti.
10%funkcionalnih nefrona


Tretman i kontrola kućnih ljubimaca sa bolesnim bubrezima

Životinje obolele od bubrežnih bolesti moraju biti pod stalnom kontrolom veterinara.

Terapija određenim lekovima i tečnostima u vidu infuzija koje umanjuju simptome oboljenja i koje pomažu stabilizaciju stanja pacijenta vrlo često uključuje i bolničko lečenje.

Promena ishrane i prelazak na neku od propisanih dijeta je, dugoročno gledano, najznačajniji aspekt terapije. Preporučuje se hrana koja je sa umereno smanjenim sadržajem proteina.Unos fosfora i soli svesti na najnizi moguci nivo.Proteini moraju biti iskljucivo zivotinjskog porekla i kvalitetni.
Potrebno je eliminisati ili svesti na najmanju mogucu meru unos svih toksina.
Potrebno je osigurati dovoljnu količinu sveže i čiste vode koja je stalno na raspolaganju.

Kod nasih zguzvanaca jako je vazna preventivna kontrola urina i krvi bar jednom godisnje bas iz razloga pravovremenog otkrivanja oboljenja bubrega jer su kao rasa skloni oboljevanju. Ustanovljeno je da ova rasa tek sa gubitkom preko 80% funkcionalnih nefrona pokazuje prve znake oboljenja.Veliki je broj pasa koji su nosioci nasledne Glomerularne odn. Sistemske reaktivne amiloidoze. Opet ponavljam, jako je vazno da kontrolisete krv i urin bar jednom godisnje i ako vas pas izgleda kao potpuno zdrav.









Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Feb 25, 2011 5:28 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyUto Nov 23, 2010 9:13 pm

Kod shar-peia je najčešća sistemska reaktivna amiloidoza kao uzrok za otkazivanje bubrega. U rasi je ima daleko češće nego što se misli posebno što se otkriva tek u poodmaklom stadijumu kada je funkcija bubrega već znatno umanjena (onih 80% koji se spominju u postu iznad). Reaktivna amiloidoza tipa AA: Ovaj oblik, sistemske amiloidoze, reaktivna amiloidoza, je prisutan usled hronične inflamacije i karakteriše ga prisustvo amiloid proteina AA. Amiloid protein AA je nastao iz proteina akutne faze koji se naziva serum amiloid A protein (SAA) koji normalno proizvodi jetra. Postoji još dosta proteina akutne faze koje normalno jetra proizvodi i koji imaju važne uloge posebno u toku povrede tkiva i zapaljenskih procesa. Poznato je da je FSF poremećaj koji stimuliše prekomernu sintezu i oslobađanje proteina akutne faze iz jetre u organizam, posebno usled inflamatornog procesa, koji može biti izazvan određenim patogenima. Kod shar-peia sa ovim poremećajem (FSF) obična bakterijska infekcija izaziva prekomerno lučenje amiloida kao i njegovo gomilanje oko određenih organa.
Reaktivna amiloidoza rezultira vanćelijskim nagomilavanjem amiloida koji pritiska ćelije i sprečava njihovo hranjenje, ćelije umiru i iza sebe ostavljaju oštećeno tkivo koje više nema nikakvu svrhu. Kod pasa, bubrezi su primarni organi zahvaćeni amiloidozom, ali ni jetra ni slezina nisu izuzetak. Bubrezi su posebno ranjivi jer nemaju mogućnost da se njihove ćelije regenerišu kada određeni broj ćelija izumre dolazi do otkazivanja bubrega.
Za razliku od ostalih rasa kod shar-peia se amiloidoza pojavljuje u bubrežnoj meduli koja je bogata hijaluronom, a ne na bubrežnoj kori, hijaluron veoma dugo zadržava velike količine vode, koncentriše urin, zato se same bolesti bubrega veoma teško primete. Raspadanjem hijalurona na manje oštećene delove (LMW-HA) dolazi do lakšeg prenošenja inflamacije kroz organizam do lučenja proteina akutne faze do lučenja medijatora upale i tako sve u krug zato je izuzetno važno održavati hijaluron zdravim. Takozvana "tiha inflamacija" je jedan od uzroka otkazivanja bubrega. Za razliku od svih ostalih pasa shar-pei prve znake otkazivanja bubrega pokazuje tek kada su oni gotovo uništeni i kada ništa više ne može da se učini.
Izuzetno je bitno kontrolisanje prvog jutarnjeg urina najmanje jednom godišnje (nije loše ni 2 puta) jer se prvi znaci otkazivanja bubrega primete u urinu smanjenom mogućnošću da bubrezi koncentrišu urin kao i pojavom proteina u urinu (proteinurija), takođe provera krvi najmanje jednom godišnje. Kod obolelih pasa ove kontrole se rade daleko ćešće uglavnom na svaka 3 meseca.
Ova vrsta amiloidoze je NASLEDNA i česta u rasi, ali se o ovome ćuti, većina slučajeva otkazivanja bubrega je između treće i šeste godine života.
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 5:07 pm

Ja sam se sad bas dobro zabrinula. Malo citam na netu o ovim bubreznim bolestima kod pasa, jer imam problem sa Cecom. Užasno joj smrdi iz usta (moram se tako izraziti), znalo je i ranije dok je imala mali problem sa gastritisom, međutim ovo je sasvim drugaciji miris, izrazito ostar, poput amonijaka. :-/ I to traje unazad nedelju dana, rekla bih da je sve jaci. Cak je i pospanija ovih dana, nocu pije dosta vode (ponekad pomislim da zaspi iznad posude klepecuci jezikom dok pije).
Ostalo je sve nekako po starom. Normalno piski i kaki, napolju je vesela i energicna.
Imate li neki savet ili iskustvo s tim?
Ja se već spremam da krenem kod veterinara sa njom.. Neutral
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 5:49 pm

Moj savet pravac veterinar.Bilo bi dobro da se uradi u biohemiji glucosa,urea i kreatinin i da se uradi kompletan pregled urina sa osvrtom na proteine,aceton i secer.I kod pasa moze da se javi Diabetes mellitus a prvi simptomi su upravo pojacana zedj i neprijatan zadah iz usta.Kad laboratorija bude gotova znace se da li su bubrezi ili je nesto drugo.Ja se nadam da nije nista ozbiljno.Mozda jos neko ima nesto da doda...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 6:58 pm

I ja se slazem, pali kod veta, jer bolje je da strucnjak da svoj sud , da se ti ne zderes Smile I naravno, pisi sta je bilo Smile
Ljubimo Cecili u slatku njuskicu
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 7:18 pm

Jedno pitanje u vezi ovoga...Kako da prepoznam kada moj pas pije previse vode,msm,koja je optimalna kolicina koju treba da popije u toku dana...?
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 8:07 pm

Evo bili kod veta, međutim ništa nismo mogli da uradimo, nego sutra ujutru će joj vaditi krv, i rezultati bi trebalo u toku dana da budu gotovi. Za sada joj je samo izmerio temperaturu i pregledao zube i desni, i to je sve uredu. Mada, mislim da bi mi se više sviđalo da joj je zadah loš zbog desni, nego zbog lošeg metabolizma..
Vladice, ja se sa mojom kerušom družim oko godinu i po, pa znam sve njene navike do potankosti Smile, pa i koliko vode normalno konzumira. Ne znam količinu, ali znam koliko se zadrži pored posude sa vodom. Rekla bih da ne piju više od par deci dnevno.
Inače, ona ne pije puno, samo posle jela, i nakon trčanja. A sada, za promenu, i noću dosta pije, što ranije nije radila..
Nadam se da će biti uredu. Hvala na podršci, drugari. kiss
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 8:17 pm

Pa,ja i Tia se druzimo tek mesec dana...Tako da se jos navikavamo jedna na drugu...A vama drzimo fige da sve bude u redu... loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 8:37 pm

Drzimo fige za Cecu, i obavezno javi rezultate sutrasnjih testova.
A reci mi, sta Ceca tebi jede ?
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 9:11 pm

Sad sam se i ja zabrinula...
Mislim,ovaj moj pisa ko fontana, sad je naucio da dize nogu pa mu zanimljivo...
Nego,zadah mu je ogavan zadnjih nedelju dana pa cu i ja da skoknem da vidim jel sve u redu... Kontam da jeste,rasli su mu zubi do skoro(a i jos ce) tako da nzm sta bi moglo da bude.
Jede joseru i Bento, a i domacu, piski normalno, pije normalno, ok je , skace ko loptica, dosadan je... Buva..... jump
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 9:23 pm

Vladica ::
Jedno pitanje u vezi ovoga...Kako da prepoznam kada moj pas pije previse vode,msm,koja je optimalna kolicina koju treba da popije u toku dana...?

Izmešu ostalog, bitno je šta jede. Ako jede granule, normalno je da će piti mnogo više vode nego ako jede meso. Ako je na granulama, pije često i dosta "libuđe." Sa drugom ishranom se sve to smanji...


Držim i ja fige da sve bude ok sa Cecom. Nadam se da je problem u nečemu jednostavnijem od bubrega Sad

Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 9:56 pm

Ceca je na suvoj hrani, pro plan granule. Pokazalo se da je dosta osetljiva na gomilu stvari, tako da se držim ove na koju ne reaguje alergijom.

Sonja, nemoj brinuti, ako mu još rastu zubi, smrad je uobičajen. A i rekla bih da je isuviše mlad da bi imao bubrežnih problema..
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 10:23 pm

Pretpostavljam da je i bila na toj hrani tako da ste uočili razliku u istim uslovima.

Ma bezveze je išta ovde prejudicirati... Najpametniji potez ste već povukli što ste otišli kod veta koji će uraditi potrebne analize kako bi se izbjeglo nepotrebno nagađanje. Nadam se da će analize biti ok a problem u nečemu bezazlenijem.

Držim fige.


Javite rezultate analiza u svakom slučaju. POz
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 10:35 pm

Hvala. peace
Ko na iglama sam, nadam se da će biti ok.
Javljam se sutra..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 10:42 pm

mikibobona ::
Evo bili kod veta, međutim ništa nismo mogli da uradimo, nego sutra ujutru će joj vaditi krv, i rezultati bi trebalo u toku dana da budu gotovi. Za sada joj je samo izmerio temperaturu i pregledao zube i desni, i to je sve uredu. Mada, mislim da bi mi se više sviđalo da joj je zadah loš zbog desni, nego zbog lošeg metabolizma..
Vladice, ja se sa mojom kerušom družim oko godinu i po, pa znam sve njene navike do potankosti Smile, pa i koliko vode normalno konzumira. Ne znam količinu, ali znam koliko se zadrži pored posude sa vodom. Rekla bih da ne piju više od par deci dnevno.
Inače, ona ne pije puno, samo posle jela, i nakon trčanja. A sada, za promenu, i noću dosta pije, što ranije nije radila..
Nadam se da će biti uredu. Hvala na podršci, drugari. kiss
Tek sada sam se ukljucila,
odlicna je stvar sto ces ujutru izvaditi krv. Mislim da ti je vet rekao da pas ne bi trebao da jede pred vadjenje krvi, verovatno joj zbog toga i zeli tek ujutru izvaditi krv. Druga stvar koja je jako bitna kada su bubrezi u pitanju je i koncentracija urina, Nocas joj skloni posudu sa vodom da ne bi pila, ujutru joj uzmi prvi jutarnji urin i ponesi vetu kada budete isli da vadite krv nek se odradi i analiza urina koja je ponavljam jako bitna kada su bubrezi u pitanju.
Iskreno se nadam da nisu bubrezi i drzim palceve za dobre rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 11:34 pm

Da da, rekao mi je da ne sme jesti ujutru, ali mi nije nista rekao za urin. A pravo da ti kažem, ni ne znam kako da ga uzmem, baš sam razmišljala o tome.. Imate li vi neku ideju?? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptyPet Mar 18, 2011 11:57 pm

Drzimo palceve, javljaj nam!!! Sa srecom i da zguzvanac bude dobro! kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 12:31 am

kupis sterilnu bocicu za urin ili sterilises neku manju casicu(o.5 recimo) koju prokuvas u vodi ako nemas onu iz apoteke rano ujutru. Izadjes sa njom i kad cucne da piski podmetnes pod mlaz. To je sve. Ako uzimas u stalenu iskuvanu casu, iskuvaj je veceras , okreni na cist salvet da se dobro osusi do jutra, skupi urin u nju i prespi u posudu iz apoteke Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Mar 19, 2011 5:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 10:16 am

Vadile krv, mokraću nisam ponela, videćemo prvo rezultate krvi, pa... U svakom slučaju, hvala na savetu za uzimanje urina, valja znati. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 11:10 am

Nadam se da će sve biti ok držim fige.
Inače Ljilja je u pravu, prvi znaci promena na bubrezima se ne vide u krvi nego u urinu i to u specifičnoj gustini sve ispod 1020 je problematično. Shar-pei najčešće boluje od medularne amiloidoze koja se skuplja u unutrašnjosti bubrega pa se proteinurija vidi tek u umerenoj fazi otkazivanja bubrega.
Javi rezultate kad stignu.
Nazad na vrh Ići dole
mikibobona

mikibobona


Ženski Broj poruka : 78
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 28.04.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 12:33 pm

Sad me je zvao veterinar, rezultati su odlični, sutra ću ih pokupiti, pa ćemo onda porazgovarati oko još mogućih analiza. Smile Ufff, ov je olakšanje..
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 12:46 pm

goodpost wave respekt
BRAVO BRAVO !!! bee hugs dance
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 12:48 pm

Super, hajde sad hvataj te mokracu pa na analizu, jer bubrezi se preko mokrace kontrolisu !!!
Ljubac za Cecu Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi EmptySub Mar 19, 2011 1:23 pm

Za krv thumbup
a urin uradite sutra, obavezno. Da znas sta se desava Smile
kiss za Cecili
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bubrezi Empty
PočaljiNaslov: Re: Bubrezi   Bubrezi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bubrezi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Bubrezi i jetra
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: